Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kerxy válasza Csorbi (#450) üzenetére


kerxy
senior tag

Igaz nekem a kivágott van (ami egyébként szoftveresen nincs megoldva, mert nem jön elő az analóg óra, ahogy a képeken, remélem ezt minél hamarabb javítják), de nekem nem sötétül el, ha hátra hajtom.

[ Szerkesztve ]

(#452) grosy válasza kerxy (#451) üzenetére


grosy
senior tag

Nekem néha elsötétül, néha nem, nem tudom, hogy mitől függ. Azért nem megy az óra a kivágott változaton, mert az csak a kínai változaton futó oprendszerhez való, a nemzetközin a Cos fut. Ettől még lehetne egy ilyen widget.

(#453) kerxy válasza grosy (#452) üzenetére


kerxy
senior tag

Csak ezt sehol sem írják rendelésnél, hogy melyik verzióra van, ez egy kicsi negatívum számomra... Lent a kommenteket utólag láttam csak, addig nem gondoltam, hogy előfordulhat ilyen. Ott válaszként ezt írják: "Please check our news blog,we will update the latest guide on our website soon." Bár még nincs semmi a híreknél, legutóbbi cikk a 6.0-ával kapcsolatos. Szóval remélem hamarosan megoldják, vagy a 6.0-ával jön rá widget.

(#454) grosy válasza kerxy (#453) üzenetére


grosy
senior tag

Engem is átvertek a zukmobile.cc-n, mert az eredeti Zuk USB átalakító helyett egy 2 dolláros Xiomi márkájút küldtek. A tok az jó, de az árverés nehezen tolerálható a részemről.

(#455) JoeCockBill válasza grosy (#454) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

szerintem az valami kamu/nem hivatalos oldal lehet, XDA-n is van valami topik róla ha jól emlékszem

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#456) grosy válasza JoeCockBill (#455) üzenetére


grosy
senior tag

Az a baj, hogy a hivatalos oldalon ajánlották, mint partnert. Mindegy, mert ilyen tokot máshol nem árulnak, az USB-s átalakítóra meg azt írtam nekik, hogy utaljanak vissza 8 dollárt, ami az eredeti ár és e között van.

(#457) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Gondolkodom egy új teló beszerzésén és ez lenne az egyik jelöltem egy Redmi Note 3 mellett. Lenne pár kérdésem a tulajok felé :) .

Mi a legfrissebb rendszerverzió, várható-e a MM, ha igen, kb. mikorra?

Milyen állapotú a magyar nyelv fordítása, mennyire hiányos? Érdemes inkább angolul használni?

Ujjlenyomat olvasó mennyire pontos?

Mennyire ad minőségi érzetet a kütyü? Illesztési hézagok, képernyőbevilágítási gondok esetleg?

Valami ismert típushiba amire figyeljek külön ha ezt venném?

Így hirtelen ennyi, köszi annak aki válaszol :)

(#458) JoeCockBill válasza vwpolopg (#457) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Legfrissebb rendszerverzió 5.1.1. MM biztos lesz, unofficial CM már most is van (bár még pár dolog nem működik benne), a kínai szoftverből már official is van úgy látom, szóval lassan érkeznie kell véleményem szerint. A magyar nyelv 100%-os, ujjlenyomat olvasó 10ből 9. Mennyire ad minőségi érzetet a kütyü? Há nagyon :D én meg is lepődtem hogy mennyire. Hézagok, bevilágítás nincs, a fémkeret/váz miatt nagyon masszív a cucc.
És hát egy laza átkötéssel, félig off-nak szánva meg is ragadnám az alkalmat hogy ömlengjek picit a dobozáról. Lehet csak az én perverzióm, meg igaz hogy normál eseten csak 2X látja az ember, de ez mennyire igényes már:

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#459) vwpolopg válasza JoeCockBill (#458) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi a válaszokat :) Tegnap amennyire bele voltam b**ulva a redmi-be, mára annyira ábrándultam ki belőle és egyre inkább térek vissza az eredeti tervhez, a zuk-hoz. Tegnap óta több ezer magyar és külföldi hsz.-t olvastam el és még több tesztet, mindkét telóról, de azt hiszem, hogy bizonyos hiányosságai ellenére is inkább a zuk lehet a befutó. Egyre több minden nem tetszik a Redmiben. A zukba viszont nemsok kivetnivalót találok, ami igen azok is apróságok: Értesítő led hiánya, kevés aktív user/tulaj a fórumában :D, type-c.

Az ilyen apróságok engem is megfognak, tényleg igényes a doboza :)

(#460) JoeCockBill válasza vwpolopg (#459) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

értesítő led hiánya? van értesítő led

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#461) dipeti válasza vwpolopg (#459) üzenetére


dipeti
senior tag

Hasonló cipőben járok. Egy 'pro contra'-t írhatnál ha van kedved. Kíváncsi lennék a véleményedre. Mi az ami nem tetszik Redmiben? :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#462) Land


Land
veterán

Ha már Redmi Note 3 vs ZUK Z1. A Meizu MX5 senkinél sem volt/van képben? A kijelzője, háza, audiochipje, kamerája stb elég jónak tűnik.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#463) vwpolopg válasza JoeCockBill (#460) üzenetére


vwpolopg
őstag

Oké, vak vagyok, a mobilarénás tesztben is ott van csak épp kiütötte a szemem... :D Akkor egy dolog mínusz :D

(#461) dipeti: A legnagyobb ellenérv számomra az, hogy én egy out of box telót akarok. Kibontom, bekapcsolom, belakom, használom. Nem akarok mókolni, romolni, semmi ilyesmit. Nekem ne legyenek rajta kínai hülyeségek amiket ki kell irtanom. Nem érdekel, hogy ha angolul kell használnom a telót, de azért vannak olyan dolgok amik szeretem ha magyarul ,,szólnak hozzám", ezeket tudja már gyárilag a telefon...

Aztán olvastam olyat, hogy a Xiaomi a snapis telefonjait jobban preferálja update szempontjából, a nem snapisakra késnek a dolgok. Nem tudom, hogy ez igaz-e, de ha van benne valami, ebből én nem kérek.

Továbbá minél több videót és képet nézek a miuiról annál kevésbé tetszik a design sajnos... Eleinte nagyon bejött, de mialatt egyre jobban beleástam magam tegnap óta, annál inkább elmúlt a nekem ez kell érzés és egyre erősebben éreztem a ZUK-kal kapcsolatban.

(#462) Land: De igen, kb 5 percig. Hazai garival csak 16 GB-os van, akkora meg nem játszik sajna.

(#464) Land válasza vwpolopg (#463) üzenetére


Land
veterán

Igen 32-es necces nálunk, de talán hardveraprón van 2-3 régi motoros, aki kínai telefonok beszerzésével foglalkozik. Némelyik garit is vállal rá. 16-osat én sem vennék.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#465) grosy válasza vwpolopg (#459) üzenetére


grosy
senior tag

Én most csak röviden fejtem ki a véleményem. HTC-ről váltottam a Zukra, de hozza azt a színvonalat. Eddig egyszer sem fagyott. Minden játékot, amit próbáltam, eddig vitt a legmagasabb grafikai beállításokkal. Nekem csak hiba van, amin nem tudok túllendülni, hogy Viberen csak headseten keresztül lehet telefonálni, amúgy minden másban hozza az elvártakat.

(#466) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, hogyan kell pendrive-ot leválasztani szabályosan a telóról? Ha kihúzom utána kiírja, hogy válasszam le, de előtte az értesítési sávban nem volt, hogy "usb leválasztása", utólag meg már minek....

(#467) JoeCockBill válasza porkiy (#466) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

szerintem a tárhely menüpontban. de ehhez túl rövid az élet :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#468) Timi06 válasza JoeCockBill (#458) üzenetére


Timi06
újonc

Fehérbe se csúnya.

(#469) JoeCockBill válasza Timi06 (#468) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

de nem ám. sőt :) forgolódtam is pár napig hogy jól döntöttem e. elölről a fehér tetszik jobban, hátulról a szürke. na majd ha véletlenül összetöröm pandásítok :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#470) Black&White


Black&White
addikt

Z1-nél csak egy féle változat van ugye?
Nincs kínai belpiacos, nemzetközi, stb, ergo mindegy honnan rendelem?
Sajna a szürke érdekelne, így kelzsocáék kiesnek.
Köszi

(#471) kelzsoca válasza Black&White (#470) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos nem mindegy, mert van nemzetközi (Cyanogen) és van kínai belpiacos (ZUI) verzió is.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#472) Black&White válasza kelzsoca (#471) üzenetére


Black&White
addikt

Ohh, akkor pár levélváltásra szükség lesz, ahogy látom.
Gondolom OS fronton, ill. a támogatott hálózatoknál lesz a különbség.
Egy barátomnak kellene, viszont a magyar nyelv, illetve a 4G support fontos lenne.
Köszi

(#473) kelzsoca válasza Black&White (#472) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, mindenképpen jó lesz tisztázni az adott bolttal/eladóval melyik verziót tartja. :)

4G-nél pedig egyik modell sem támogatja a band 20 (800Mhz-es frekvenciát)

https://vertigostore.eu

(#474) TeriYaki_ válasza tailor (#17) üzenetére


TeriYaki_
csendes újonc

köszönöm, egyből ez jutott eszembe nekem is :D

"Nincs a világon olyan probléma, amit ne oldana meg egy csésze kávé!"

(#475) JoeCockBill válasza Black&White (#472) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Cyanogen OS feldobható kínai verzióra is, 4g frekvenciákból ugyanazt tudják.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#476) Black&White


Black&White
addikt

Köszönet az infókért! ☺

(#477) Timi06 válasza JoeCockBill (#475) üzenetére


Timi06
újonc

A nálam lévő is csak H+ tud(votkafon). :((

(#478) ataritos válasza grosy (#449) üzenetére


ataritos
csendes tag

Tudsz esetleg egy linket, hogy honnan rendeltél ilyen "gyári bőrtokot"? Köszi!

(#479) grosy válasza ataritos (#478) üzenetére


grosy
senior tag

A zuk.hk oldalon ajánlott online shopokban nézz körül.

(#480) porkiy


porkiy
aktív tag

Szerintetek ha kint hagyom szabadban 1-2 órára ilyen hidegben a telefont bekapcsolva lehet valami baja?

(#481) grosy válasza porkiy (#480) üzenetére


grosy
senior tag

Nem gondolnám. Inkább ha a melegbe beviszed, és a lecsapódó pára, de szerintem az sem.

(#482) JoeCockBill válasza porkiy (#480) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Egyetértek grosy kollégával, annyival kiegészíteném hogy miután bevitted a melegbe lehetőleg ne indíts egyből egy real racing 3-at, vagy bármit ami felfűti a gépet. Én általában meg szoktam várni míg eléri a szobahőmérsékletet mielőtt bármit csinálnék vele. Persze én picit kényszeres vagyok e téren :D De elvileg nem lesz baja, az egyik topikban amiben előzőleg "laktam" többen antutu futtatás előtt hűtőbe rakták a telefont :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#483) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek két hete megrendeltük a kicsikét (vasárnap). Kedden kihoztak egy Redmi Note 3-at, úgyhogy a köteg levélváltás után 4 nappal később megjött a valójában rendelt ZUK Z1 (shop.gizchina, EU raktárból).

Összegzés: a telefon jól összerakottnak tűnik. Nekem csak 4,6"-os telóm van, így furcsa volt egy ekkora képernyőhöz ilyen vékony testet fogni (elég nagy kezem van). Viszont akinek kicsit is izzadós a tenyere, az mindenképp rendeljen tokot, mert a polírozott hátlap nagyon csúszik. Nem nagyon izzasztottuk meg, de eddig jól bírja, nem szaggat, nem fagy. Amibe belefutottunk, mint nehézség, hogy fényképezésnél a HDR mód beltéri kép esetén nagyon lassú. Simán eltelik egy mp, mire újra lehet új képet csinálni. Az akksi is jól nyomja, folyamatos dual sim és majdnem folyamatos wifi mellett.

(#484) snyper990 válasza LeviTee (#483) üzenetére


snyper990
őstag

320 dollárért vettétek, mint ahogy a honlapon írják? Akkor már nem érte volna meg még néhány ezrest mellécsapni, és itthon megvenni? Már csak az egyszerűbb gariztatás miatt is. Bár remélhetőleg nem lesz rá szükség, de azért mégis...

Egyébként itthoni Telekomos 4G hálózatokon működik rendesen? Azt tudom, hogy a 800 MHz-es sávot nem tudja, viszont a Telekom meg nem veri nagy dobra, hogy hol milyen frekvencián szolgáltatnak... (vagy csak én nem leltem meg sehol)

(#485) LeviTee válasza snyper990 (#484) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Igen, 320-ért vettük. Nem tudom a január eleji árfolyam milyen volt, a bankszámláról 97e forintot vettek le. Az edigitalban most 120-ért kínálják. Ez több, mint 20e forint különbség, ennyit nem ér a magyar garancia. Ismerős rendelt már tőlük, és ha bármi gond volt készségesen segítettek. És igazából azok után, hogy elsőre rossz telefont küldtek és gond nélkül cserélték a saját költségükön, nem gondolom hogy a gariztatással nehézségek lennének.

Barátnőm úgy használja, hogy egyik foglalatban Telekom, amiről a hívásokat és sms-t bonyolítja, másikban pedig Telenor internet sim. Eddig nem panaszkodott semmiről.

(#486) JoeCockBill válasza LeviTee (#485) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ejjha, hát nem mondanám hogy jó bizniszt csináltál :D szerintem itt egyikünk sem fizetett érte 99.900 Ft-nál többet, max kevesebbet :) itthonról, garival. persze most már talán mindegy is :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#487) vwpolopg válasza JoeCockBill (#486) üzenetére


vwpolopg
őstag

Holnap jön, EUStock,89990,- :)

(#488) snyper990 válasza LeviTee (#485) üzenetére


snyper990
őstag

persze, csak itthon megoldod pár nap alatt a gariztatást, ami nekem jelenleg szempont lenne, mert nincs backup telefonom...
gondolkoztam még év végén, hogy külföldről rendeljek jóval olcsóbban, és ha nem akad fenn a vámon, még ha valami gond is van, marad pénz egy ideiglenes telefonra. De változtak a tervek, és most nem fér bele egy új telefon. Pedig fáj érte a szívem, annyira kívánom :D Ilyet csak pár évente egyszer érzek telefon iránt... Na de sebaj, addig is marad a fórum olvasgatás :)

(#489) llspencerll válasza snyper990 (#488) üzenetére


llspencerll
tag

Esz a penész engem is :)

(#490) Csorbi válasza snyper990 (#488) üzenetére


Csorbi
addikt

Sőt, nekem eustockról rendelt ZUK-ot fél óra alatt sikerült itthon garanciában cserélni. Ez a nem mindegy :)

(#491) snyper990


snyper990
őstag

kijött a CM 13 rá. Valaki kipróbálta már? Érdekelnének majd a tapasztalatok, esetleges hibajavítások

(#492) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Hol lehet a menü nézetet ABC alapú listáról átállítani hagyományos menüre? Sehol nem találom..

(#493) vwpolopg válasza vwpolopg (#492) üzenetére


vwpolopg
őstag

Megvan :)

(#494) Csorbi válasza snyper990 (#491) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez így kissé félrevezető, csak unofficial van még.

(#495) snyper990 válasza Csorbi (#494) üzenetére


snyper990
őstag

nem igazán értek hozzá, de mivel a cyanogenmod hivatalosan támogatja, és az ő lapjukon láttam, nekem elég hivatalosnak tűnt

(#496) Freiherr


Freiherr
őstag

Beszálltam én is a ZUK sofőrök csapatába.:)

XXX

(#497) Csorbi válasza snyper990 (#495) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez mind nigthly, vagyis erősen korai béta...

(#498) Black&White válasza Csorbi (#497) üzenetére


Black&White
addikt

Tesóméknak rendeltünk egy szürkét szerda délután Gizchina-ról (EU Warehouse), 2 nap után már itt lóg a töltőn.
Természetesen minden utólagos tréfa nélkül. :)
Bontatlan csomagolással jött, külön egy EU adapterrel (pedig EU-s fej volt a csomagban is).
Azt hiszem ők is mehetnek az ajánlott boltok közé. :)

(#499) batai15 válasza Black&White (#498) üzenetére


batai15
félisten

Mennyi volt ?
Más:cm os mennyire jó, illetve bugmentes? 6.0 mikor lesz? Updatek milyen sűrűn jönnek?

[ Szerkesztve ]

(#500) grosy


grosy
senior tag

Az 500-at csak elcsípem :)
Eddig ez a legjobb telefonom, nagyon megszerettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.