Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Zoli0726 válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Csak szerintem nagyon sokan csak találomra ráböknek, hogy ez jól hangzik, ide megyek. Nincs előre gondolkodás.
Ráadásul ezeken a szakokon az állami minimum közelében van a ponthatár, ( < 300 ) pedig nem hiszem, hogy könnyebb, mint egy nemzetközi tanulmányok, vagy komédia. Tehát sokaknak gondot okoz piacképes tudást szerezni.

Az tény, hogy tanácsos úgy választani ezt a pályát, hogy van már valami hozzáértése a témában az illetőnek, de azt sem lehet elvárni, hogy előre tanulja meg a lineáris algebrát még középsuliban, akkor a programozást miért kellene?
Én is az egyetem alatt(de nem az egyetemen!) tanultam meg programozni. Sajnos nálunk a gimiben az ecdl-t erőltették, hogy milyen jó lesz, meg kell csinálni, aztán azóta is ott hever egy fiókban.

Az viszont jó, hogy míg egyetem alatt pl a diszkrét matematikáról úgy gondoltam, hogy miért kell ez nekem, sosem fogom használni, most mégis milyen jó, hogy megtanultam, és az egész OpenGL ezen alapszik. Viszont sosem hangsúlyozták ki, hogy mit miért tanulunk, csak úgy van, pedig ha tudom, hogy a dimat az opengl alapja, biztos sokkal-sokkal jobban figyelek, mint ahogy akkor tettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.