Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Először is gratula!

Másodszor is nein, nein, nein! A mulatozásnak helye nincs, főleg ezen a szakon - feltéve, hogy szeretnél is diplomát. Az első félévben még belefér egy kis duhaj, de azt követően mellőzendőnek mondanám. Igaz nem a te úndonsült sulidban, de szintén ezen a szakon hasítottam én is. Az utolsó egy-másfél év folyamán a félév végén nem egyszer éreztük úgy a szaktársakkal, hogy egy-egy tárgyat már tárgy felvétele előtt fél évvel el kellett volna kezdeni tanulni. Az már csak hab volt a tortán, mikor az egyik tanárom pontosan ezt javasolta. Már nyáron meg kell nézni mik az ajánlott/kötelező irodalmak és meg kell tanulni amit lehet.

A tanulmányokhoz sok sikert, kitartást meg jó ösztöndíjakat kívánok! :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2) Zsomx válasza Petyyyyy (#1) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Köszönöm :)
Nem vagyok nagy mulatozós (inni nem is ittam), de mivel nagyon szerettem volna bejutni (és sikerült) úgy gondoltam ezt azért megünneplem :DDD Esetleg ha van pár jó tanácsod, szívesen meghallgatnám... :R

(#3) Petyyyyy válasza Zsomx (#2) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ó, hát senki nem úgy kezdi a felsőoktatási tanulmányait, hogy nagy ívó lenne, aztán a végére mégis egy szivacsot megszégyenítő képességek birtokába kerül az egyén. :D
Nem tudom mi egyértelmű számodra, így írom ami eszembe jut.

- Legalább 6 óra alvás legyen meg minden nap. Szinte minden nap hajnalban van fekvés az éjjel 1-4 közti intervallumban. Első évben a bulik miatt maradsz fent, azt követően a tanulás miatt.
- Google maps is a barátod, derítsd fel az ellátó egységeket a suli körül - legyen is szó bármiről.
- if (szállásod != $otthon_sajat_szoba) {
$sql=" INSERT INTO kapcsolataim (Nev, Quality)
VALUES ('Portás_néni', 'Jó') ";
}

plusz pakolásnál gondolt át háromszor is mit nem akarsz otthon hagyni. Pl. végig gondolhatod hogy telne egy napod és mire volna szükséged.
- Minden előadásra járj be és figyelj mit mondanak. Eggyel kevesebbszer kell elolvasnod a jegyzetet.
- Ha nem volt elég a saját gyakorlati órád, menyj be egy másik gyakorlatra (Legalább is nálunk szabad óralátogatás van)
- Minden elektromos és írott anyagot tarts meg és archiválj félévek szerint!

A többi szerintem megy rutinból neked is, úgy mint határidők észben tartása, vigyázz a cuccaidra, válogasd meg a barátokat(...), stb. A szülők úgyis ezzel fognak bombázni már gólyatábor előtt két héttel. :D

(#4) Zoli0726 - Ha az ember tudja előre, hogy mérnökinfót akar tanulni a felsőoktatásban, akkor szerintem evidens, hogy középiskolában/gimiben rendesen odatették nekik a programozást (is). Ennek fényében programozni nem az egyetemen kell megtanulni, itt már csak a programnyelvet kell megismerni és elég a sztenderdeket megnézni, hogy használni tudd őket. A technológiákat tekintve azért csipkedik magukat az intézmények, nálunk pl. erre odafigyeltek nagyon. A diákmeló meg abban az esetben jó ötlet, ha nincs kötelező szakmai gyakorlat az utolsó félévben.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4) Zoli0726 válasza Zsomx (#2) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Van 1-2 olyan tárgy már az elején is, ha az nincs meg akkor kapásból 1 év csúszás, már az első félév után.
Illetve sokan úgy gondolják, hogy egy mérnök-informatikus azért nem programtervező, mert neki nem kell tudni programozni. Ha csak nem leszel rendszergazda, az életben nem fogsz rendes munkát találni a szakmában, ha nem tudsz programozni. Soha ne hanyagold el, szerintem ez a legfontosabb.(az már rajtad áll, hogy melyik ágát kedveled meg a legjobban).
Ezt azért mondom, mert rengeteg embertől hallom, hogy arra panaszkodik, hogy nem talál munkát, pedig nem igaz, hogy nincs. Csak elsődleges cél a papír megszerzése volt, és tipikusan ez az a szakma, ahol csak a tudás számít.

Én nem szegedre jártam, de valszeg ott is a 20 éves elavult technológiákat fogják majd lenyomni a torkodon.(persze kivételek mindig vannak). Tehát ha egyetem után jó állást szeretnél, akkor még az egyetemi éveid alatt vállalj valami diákmelót, még ha rossz is a fizetés, hogy valami naprakész tudást is szerezz, vagy marad az önszorgalom, de arra mindenképp érdemes felkészülni, hogy a diploma nem egyenes út az állás találáshoz.

Sok szerencsét ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Részvétem. :) De azért sok sikert.

(#6) Zoli0726 válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Csak szerintem nagyon sokan csak találomra ráböknek, hogy ez jól hangzik, ide megyek. Nincs előre gondolkodás.
Ráadásul ezeken a szakokon az állami minimum közelében van a ponthatár, ( < 300 ) pedig nem hiszem, hogy könnyebb, mint egy nemzetközi tanulmányok, vagy komédia. Tehát sokaknak gondot okoz piacképes tudást szerezni.

Az tény, hogy tanácsos úgy választani ezt a pályát, hogy van már valami hozzáértése a témában az illetőnek, de azt sem lehet elvárni, hogy előre tanulja meg a lineáris algebrát még középsuliban, akkor a programozást miért kellene?
Én is az egyetem alatt(de nem az egyetemen!) tanultam meg programozni. Sajnos nálunk a gimiben az ecdl-t erőltették, hogy milyen jó lesz, meg kell csinálni, aztán azóta is ott hever egy fiókban.

Az viszont jó, hogy míg egyetem alatt pl a diszkrét matematikáról úgy gondoltam, hogy miért kell ez nekem, sosem fogom használni, most mégis milyen jó, hogy megtanultam, és az egész OpenGL ezen alapszik. Viszont sosem hangsúlyozták ki, hogy mit miért tanulunk, csak úgy van, pedig ha tudom, hogy a dimat az opengl alapja, biztos sokkal-sokkal jobban figyelek, mint ahogy akkor tettem.

(#7) Petyyyyy válasza Zoli0726 (#6) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A ponthatár dolog előtt én is értetlenül állok. Itt is lehetne magasabb, mert közel sem egy sétagalopp.
Azt már megénekeltem párszor, hogy mekkora szerencsém volt. Nálunk pl általános suliban is tanították a programozást infó órán. Na én meg akkor nem figyeltem, pedig... :U
A középsulis elvárásokkal meg szvsz. kerülj tisztába egy egész kicsit. Az egy dolog mit várhatnak el és egy másik, hogy mit várnak el. Egyrészt már középsuliba is úgy jelentkeztem, hogy választani kellett "szakirányt." Ez hozta magával a heti 8 infó órát, és betyárul megtanultunk programozni. Ez alatt nem feltétlen az x nyelvet értem, hanem a gondolkodásmódot. Mindezeknek hála fősulin első félévben egy könyvet sem nyitottam ki, programozás ötös. Másrészt szintén középsuliban voltak már néhányan akik matek órán az osztály másik fele előtt járva deriváltak, meg integráltak vígan. Tehát simán elvárható, hogy tanulj meg programozni középsuliban. A felsőoktatásban ne azzal kelljen vacakolni, hogy mi az a ciklus (pedig megteszik, az első félév erre megy rá), hanem ennél feljebb lépve ismertetnek 5-6 olyan programozási nyelvvel, amelyek jó esetben szerepelnek az álláshirdetések elvárások rovatában felsorolt ~ 20 között.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8) Zoli0726 válasza Petyyyyy (#7) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Akárhogy próbálom megfogalmazni a mondanivalóm, mindig felháborodás a vége, számomra összességében nagy csalódás volt az egyetem, nem mindegy hova jelentkezik az ember. A jobbakat csak hátráltatják, a tanárok zöme sem követ semmi új irányvonalat, így aztán az egyetlen járható út az önszorgalom(vagy kényszer).

[ Szerkesztve ]

(#9) Petyyyyy válasza Zoli0726 (#8) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, az első mondatod utolsó részében le is írtad a lényeget.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) vimes


vimes
senior tag

Én is gratulálok!

A programozás témához annyit, hogy mi van azokkal, akik mondjuk 10-11. osztályban ébrednek rá, hogy ezzel akarnak foglalkozni? Ott már nem olyan egyszerű szerintem átmenni egy szakközépbe. Főleg, ha valamilyen teljesen más profilú iskolába jár az ember. Én is ekkortájt jöttem rá, előtte nem tudtam, h mi legyek, így tengődtem a nyelvi előkészítős osztályban (emiatt most +1 évet kell tanulnom, most kezdem a 13. osztályt :( ). 10.-ben letettem a közepet, most tavasszal az emeltet. A tanár, aki az infó fakultációt tartotta, gyakorlatilag nem tudott programozni, én fejlesztettem fel magam. Azt se tudta, mi az a struktúra, stb. Szóbeli szintén saját felkészülés. Végül 86% lett. Lehet, hogy (sőt majdnem biztos) nem tudok olyan jól programozni, mint aki kifejezetten ezt tanulta, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne lenne esélye.

Szerintem Szeged jó hely, én is oda akarok menni, bár én programtervező informatikus szakra. Télen voltam haverral nyílt napon is, jó hely az :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#11) Zsomx válasza Zoli0726 (#8) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Én azért nem programtervezőre akartam menni, mert valami gyakorlatias programozást szerettem volna. Plusz a szakközepem (és már a szakmám is) a villamosmérnökire készített elő. De programozni régóta gyakorlok, magamtól sokkal többet tanultam (és szeretem is mellesleg) mint a suliban és így a villamosmérnök és a progterv közt ez a szak tűnt átmenetnek valamennyire.

(#12) Zsomx válasza <stdio.h> (#5) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Köszönöm :)

(#13) Zsomx válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Feljegyezve szent írásnak :DDD A matektól félek rettenetesen. A többiből van egy annyi alapom, hogy ne 0-ról induljak (meg nyilván érdekel is, ha erre jelentkeztem). Programozásból önszorgalomból tanultam pár nyelvnek az alapját, és a C#-ba sikerült eléggé bele is ásni magam (és saját mércémmel úgy érezem, megy is a dolog, nyilván az egyetemen majd átértékelem :DD). De a diszkrét matek meg ilyenek.. na az para lesz :Y

(#14) Zsomx válasza vimes (#10) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Köszi :) Nekem egy progterv infós ismerősöm ajánlotta az SZTE-t. :))

(#15) PuMbA válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


PuMbA
titán

"Minden előadásra járj be és figyelj mit mondanak. Eggyel kevesebbszer kell elolvasnod a jegyzetet."

Ez attól függ, hogy milyen előadás :) Nekem proginfón érthetetlen módon, akkor voltak a legjobbak a jegyeim, amikor alig mentem be előadásokra (grafika - 5, valség és stat - 5), máig nem tudom, hogy hogyan csináltam, de keményen tanultam vizsgaidőszakba - alvásmegvonás nélkül, tehát simán lefeküdtem 23-kor -, és meglett :DDD

vimes: Én középsuliban egy félévet programoztam lazán pascalban és gyakorlatilag egyetemen kezdtem el vele komolyabban foglalkozni és semmi problémám nem volt proginfó szakon és most a munkámban se :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Cucuska2


Cucuska2
őstag

278 a ponthatár, nem értem miért kéne gratulálni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) Zsomx válasza Cucuska2 (#16) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Már vártam egy ilyet :)

(#18) Cucuska2 válasza Zsomx (#17) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én meg a fejemet fogom, amikor valaki elkezd ünnepelni, örülni, virnyogni, mert felvették a ~300 ponthatárú szakra. :U

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) Zsomx válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Én örülök, hogy felvettek, remélem be tudom bizonyítani, hogy oda való vagyok. Mert a pont kevés, de nem úgy hallom, hogy könnyű elvégezni (persze kinek mi a könnyű).

[ Szerkesztve ]

(#20) Zsomx válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


Zsomx
csendes tag

De a ponthatár nem sok, ezt elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#21) Petyyyyy válasza Zsomx (#13) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha jó tanárt fogsz ki, akkor a matek is kiröhöghető simán. Én egy bazi jó tanárt fogtam ki, már csak a jófejsége miatt is bejártam az óráira.
(#15) PuMbA - Így igaz. Erre is igaz amit egy sorral feljebb írtam. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22) Zsomx válasza Petyyyyy (#21) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Megnyugtató :)) Mivel szakközépbe jártam a matek nem volt annyira hangsúlyos (no nem mintha a szakmai tárgyakhoz nem kellett volna egy-két girbe-gurba képlet, elektronika rulez), valszin ezért tartok tőle.

(#23) tvse1995 válasza Cucuska2 (#16) üzenetére


tvse1995
senior tag

Komolyan mondom, nem értem miért kell bunkózni...
Gyűlölöm az ilyen embereket akiket zavar az ha más boldog.

Egyébként engem is mérnökinfóra vettek fel, csak engem BME-re. Kicsit tartok tőle mert az elmúlt 12 évben körülbelül semmit nem tanultam...

[ Szerkesztve ]

(#24) Zsomx válasza tvse1995 (#23) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Na gratula :C
Nekem idén szakmán volt pár tanárom aki BME-n tanít villany/infó szakon, hát... kemények (de korrektek) ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) tvse1995 válasza Zsomx (#24) üzenetére


tvse1995
senior tag

Ja igen ez lemaradt: Gratulálok! :)
Bízom benne, hogy nem arról fog szólni BME, hogy ott szopatnak ahol tudnak... :D

(#26) Petyyyyy válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem kell ezen fennakadni. Attól hogy valakinek pl. kettes lett a töri meg irodalom a négy év alatt a középsuliban, még lehet hogy olyan tud programozni amivel kiforgatja a világot a zsebéből. Problem?
Nyugodtabb lenne az estéd, ha bölcsész vagy kommenikáció szakra veszik fel a 400+ pontjával, hogy aztán keressen vele kemény 100-150K-t, ha el tud helyezkedni? :U
Férreértés ne essék, nem szándékozok beszólni senkinek, csak kb. ezt látom magam körül.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27) vimes válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


vimes
senior tag

Tán sírjon? :D

Nem általános azért a 460 pont :P

#13: Látom elég népszerű a C# :) én is abban programoztam :)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#28) Zsomx válasza tvse1995 (#25) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Nem... még inni is fogsz mellette rohad sokat :DDD

(#29) Zsomx válasza vimes (#27) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Végre valaki aki C#-os :D

(#30) bambano válasza Petyyyyy (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én azt a mondatot úgy értelmeztem, hogy a pontosztós lanyha buli után elmennek megünnepelni a felvételi eredményt.

szerintem nyár közepén egy ilyen alkalomkor belefér egy ihb.

abban igazad van, hogy amikor már elkezdte az egyetemet, akkor nem árt vigyázni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) bambano válasza Petyyyyy (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egész pontosan hogyan is várod el tőle, hogy középsuliban megtanuljon programozni, mikor a hozzá való matematikát egyetem tanulja meg, vagy ott se?

kóder lehet, rendes programtervező nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) bambano válasza tvse1995 (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tartani a bizonytalantól kell, úgyhogy ne félj a bme-től.
biztos kirúgnak, ha nem tanulsz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) tvse1995 válasza bambano (#32) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm a bíztató szavakat. :D
Megteszek majd mindent ami tőlem telik, hogy jól menjen. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Zsomx válasza bambano (#31) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Plusz 5-10 év munka, legalábbis akkor lesz szerintem valaki szakember, nem attól, hogy megtanulja és elvégzi a hozzá kellő iskolát (legyen az egyetem vagy okj). Nyilván ha nincs iskola, nehezen lesz valaki szaki, de nem lehetetlen.

(#35) Petyyyyy válasza bambano (#31) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgyesen használod a szerkesztés gombot no. :U
Mellesleg áruld már el pl. egy C# vagy PHP programozásnál hol kell használni az integrálást/deriválást? :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36) bambano válasza Petyyyyy (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem csak integrálást meg deriválást tanítanak az egyetemen.
ha bármilyen nyelven, például php-ban, csinálsz egy ciklust, a megállási feltételt hogy csinálod meg rendesen? matlog nélkül? mert a programozók többsége érzésre, ami nem feltétlenül helyes. bemenet feldolgozása, reguláris kifejezések, gui vagy web felület programozásához meg nem árt tudni a véges állapotú automatákról, turing gépről, stb. adatbázis programozás halmazelmélet nélkül? biztos lehet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Petyyyyy válasza bambano (#36) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De rég hallottam ezeket. Szinte mindig valamilyen más elnevezést használunk az említett fogalmakra, vagy inkább körülírást, stb. Pl. matlog kifejezést még a normális hosszúságában sem használtam az elmúlt x évben, mindemellett alkalmaztam. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

A TTIK-ra könnyű bekerülni és nehéz bent maradni :D

Sok sikert és kitartást hozzá. Ha esetleg a várossal, kolival, egyetemmel kapcsolatban bármi kérdésed van, dobj 1 privátot.

no fate but what we make

(#39) lezso6 válasza bambano (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez mind szép és jó lenne, csak elbaszottul nagy arányban nyomják az ilyet (matek, stb), és nem kapjuk meg a miérteket, aztán csodálkozik mindenki, hogy az egyetemek elméleti szakembereknek adnak diplomát, ami a munkaerőpiacon szart sem ér, szakmai szempontból egyszerűen irreleváns, hogy van-e diplomád vagy sem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) Lien


Lien
tag

Gratulálok!
Nagyon sokan úgy vágnak neki a dolgoknak, hogy felvették őket ide-oda, aztán fél/1 év után meg otthagyják az egészet. Veled ne legyen ez, ne add fel, persze fentebb írták az első félév van ahol fogható lazábbra de van ahol ha valami nem sikerül máris 1 év csúszásod van.
Az SZTE infóról én is hallottam egy sráctól játékon belül, hogy jó hely, de PTE-TTK-n tanul. :)
Én meg a PTE-PMMIK-n tanulok(gépészmérnökin), ahol szintén van mérnökinfó, sajnos nem tudom, hogy milyen maga a szak, mert nem nagyon ismerek olyat aki bejárna és mondaná, hogy mennyire jó, csak azt tudom, hogy vizsgaidőszak előtt elkezdenek készülni és teljesíthető.
Gólyatábort ki ne hagyjad!

(#41) Gergosz2 válasza Lien (#40) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nagyon sokan úgy vágnak neki a dolgoknak, hogy felvették őket ide-oda, aztán fél/1 év után meg otthagyják az egészet. Veled ne legyen ez, ne add fel, persze fentebb írták az első félév van ahol fogható lazábbra de van ahol ha valami nem sikerül máris 1 év csúszásod van.

Pont erről beszéltünk nemrég barátaimmal, hogy anno kb. 60-an vágtunk neki a villamosmérnöki szaknak és most kb 15-en végzünk, de úgy hogy páran már jó régről maradtak itt. Baromi sok gyökér léhűtő volt első félévben akik azt hitték, hogy ezt a szakot barmoknak találták ki mert ~250 ponttal belehetett kerülni anno.

De ugyan ez volt a helyzet az infosoknál is csak ők többen vannak.

Amúgy egyszer csúszni nem gáz szerintem . Sonkan akkor ébrednek rá, hogy tanulni is kéne, többet kell adni. Sok embert ismerek aki ezután felszívta magát és minden tárgyat kb 5-ösre csinált meg.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42) Zsomx válasza Lien (#40) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Hát igyekezni fogok :)) De gondolom mindenki így kezdi...

(#43) Petyyyyy válasza Zsomx (#42) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha megvannak a céljaid, akkor valószínűleg így is marad. :K A matektanárom valami olyasmit vezetett elő egyik gyakorlaton: Meg kell tanulni a matekot rendesen, jó ösztöndíjad lesz, aztán jó állásod, szóval oda viszed a kislányt ahova akarod. Problem? :D Ezt értsd jól és máris rendben vagyunk.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#44) Zsomx válasza Petyyyyy (#43) üzenetére


Zsomx
csendes tag

:DDD Vágesz.

(#45) bambano válasza lezso6 (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt azok szokták mondani, akiknek nincs diplomája, így fogalma sem arról, hogy mit tanulhatott volna rendes egyetemen.

például a bme vik-en mostanában bizonyítások nélkül nyomják a mateket. nem csak, hogy nem kérik számon, le sem adják. ez kb. olyan, mint menő étteremben szójából sütni a budapest bélszínt. rotfl.

"nem kapjuk meg a miérteket": nem tudom, te milyen miérteket nem kaptál meg, én megkaptam mindenre a miértet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) bambano válasza Lien (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem meg pont az első félévben nem lehet semennyire sem lazítani, mert sajnos a tanárok skatulyáznak. ha az első félévben bekerülsz a lógós bulizós skatulyába, utána nehezebb lesz minden. ha meg a stréber skatulyába, akkor könnyebben elnéznek később dolgokat.

(#41) Gergosz2: "Amúgy egyszer csúszni nem gáz szerintem": aki állami térítésesen van, annak könnyen ugorhat az állami zseton, amitől akár az egész egyeteme is csődbe mehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) Lien válasza Gergosz2 (#41) üzenetére


Lien
tag

Különben én 2012-ben kezdtem és sajnos én abba tartoztam aki feladta fél év után. Passziváltam magam, aztán kimentem télen Hollandiába dolgozni, kereken 2 hónapot voltam kint, hazajöttem, nem jött össze és a munka is heti 3 nap volt ami nem érte meg.
2013 Szeptemberétől meg ugye újra folytattam, aztán most már úgy álltam neki, hogy amiatt a passziválás miatt képtelenség elvégeznem 7 félév alatt a szakot mínusz 1 félév, mert annyit voltam már tehát még 6 félév alatt. Kb. most állok úgy kreditileg, mintha 2 félévet teljesítettem volna. :D (90/63) De csak most lett meg az összes első féléves tantárgyam.

(#48) Gergosz2 válasza bambano (#46) üzenetére


Gergosz2
veterán

aki állami térítésesen van, annak könnyen ugorhat az állami zseton, amitől akár az egész egyeteme is csődbe mehet. .

???? Nem értem mit akarsz mondani. :F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49) Lien válasza bambano (#46) üzenetére


Lien
tag

Nálunk építészen van úgy, hogy 1 éveket csúszhatnak az emberek, ha már azt hiszem első vagy második félévben nem csinálnak meg valamit.
A mi szakunkon meg ha az első félévben nem sikerül a fontosabb tárgy még nem csúsztál, de utána mindenképpen meg kell csinálni, mert akkor már tényleg csúszol. :D

(#50) Gergosz2 válasza Lien (#49) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nálunk is úgy van, hogy egy fontos kötelező tárgyad nincs meg akkor a ráépülés miatt egy évet rögtön csúszol. Nincs keresztfélév meg stb..

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.