Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolvar


bolvar
senior tag

a következő otthoni gépem ha elfogadható árban lesz asszem :)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#2) smkb


smkb
őstag

Az a baj ezekkel hogy borzasztó drágák... ez a Nano is... az előd 70.000 huf úgy hogy sem ram, sem hdd, sem os... ha ezt mind beleteszem máris 120 felett vagyok... mindez egy minipcért elég masszív, ennyiből már van ugyanilyen teljesítményű notebook is, és akkor már monitort sem kell venni hozzá. HTPC-nek, média lejátszónak meg ugyancsak borzalmasan drága... az akár 50mbps h264 filmeket is lejátszó asztali ketyerék már 20.000 ért bőven vannak, sőt 75-100 usd közt Andorid 4.0-ás minipck távirányítóval, hdmi kábellel, táppal, teljes funkcionalitással...még az Allwinner A10-el szerelt kis Androidos médialejátszók is 40mbps-ig tolnak mindent aztán fáj az egész 75 dollárba...

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

S ez passzív hűtéses?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Silentfrog válasza smkb (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

A méretet nehéz überelni,én is szerettem volna összerakni egy ilyen,vagyis egy hasonló méretű és tudású kis gépet.viszont ilyen kompakt méretben nem találtam hozzá házat.
Amit meg olcsónak hirdetnek/pl via nano x2/ az meg mire ideért a 3 szorosába kerül....

(#5) .mf


.mf
veterán

AMD-Atom helyett Trinity is mehetett volna bele...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) sing1ep1ayer válasza smkb (#2) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon jó kis gépnek tűnik, de úgy van, ahogy mondod.

(#7) DopeBob


DopeBob
addikt

Ha már egyszer HTPC-nek (is) szánják lásd távirányító, kicsit jobban megerőltethették volna magukat a kinézetét illetően :-/

MZ/X

(#8) lenox válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


lenox
veterán

Tudtommal nem, bar en csak az eggyel nagyobb Zotacot lattam E-350-nel, annak volt hangja, nem nagyon hangos, de a halknal hangosabb. Bar azt olvasom, hogy a Brazos 2.0-nak pont egy ujitasa, hogy le birja venni a venti fordulatot. A Foxconn hoz ki nemsokara fanless brazost, vagy custom kell epiteni.

(#9) TDani


TDani
csendes tag

Ekkora méretben, médiacenternek inkább valami passzív hűtésűt...

Don't fuck, with Benny the cop!

(#10) miresz válasza smkb (#2) üzenetére


miresz
veterán

"Az AD12-U-ban a Brazos 2.0 legerősebb központi egysége, az 1,7 GHz-en ketyegő, duplamagos E2-1800 APU kapott helyet, amelyben a Radeon HD 7340 jelzésű IGP lapul. A 2 GB rendszermemória mellett egy percenként 5400-at forduló, 320 GB kapacitású merevlemez tárolja az adatokat. A memóriának egyetlen DDR3 SO-DIMM foglalat áll rendelkezésre, így a RAM esetleges későbbi bővítése csak a modul cseréjével oldható meg."

Van benn memória,és HDD is a jelek szerint.

(#11) Cyberpunk válasza lenox (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor ki is esik, nekem valami kell ami nonstop tud menni mellettem nulla zajjal. Azt a Foxconn-t láttam már hírben én is arra várok. Az kap egy SSD-t azt készen is vagyunk. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ha lehetne kapni winyó nélküli kiszerelésben és lehetne bele 2 memória modult rakni akkor még el is gondolkodnék rajta.

(#13) TDani válasza Cyberpunk (#11) üzenetére


TDani
csendes tag

A Nexcom gyárt passzív gépet, de ha jól emlékszem, főleg Intellel. De abból i5 vagy i7 megy bele.

Don't fuck, with Benny the cop!

(#14) Destructo


Destructo
aktív tag

Fú nagyon tetszik! Albérletbe valami hasonló jöhet!

(#15) lenox válasza Cingáriusz (#12) üzenetére


lenox
veterán

Vinyo nelkul altalaban lehet kapni, de 2 memoria modul minek bele?

(#16) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na így képzelek el egy normális htpc-t. Meg tud hajtani két monitort egyszerre ugye?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) FlekkeN válasza Silentfrog (#4) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Ház volt a legnagyobb gondod? Fogsz 6 darab deszkát és csinálsz egyet magadnak. Ha nincs vágó felszerelés veszel legót és összeraksz egy házat.

(#18) banhammer


banhammer
veterán

Bejövős a kicsike.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) tlac válasza DopeBob (#7) üzenetére


tlac
nagyúr

jah, az a karika nagyon nem kellene rá

(#20) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Ha 100 alatt/körül megáll, egy ilyet biztos veszek!

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#21) Silentfrog válasza FlekkeN (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha én csinálok olyat akkor meg lehet nézni mi lesz belőle! :DDD

(#22) an0ny


an0ny
tag

fasza kis gép, épp gondolkodom a noti helyett valamit a tv hátára; milyen fasza lenne... :C

(#23) Tigerclaw válasza tlac (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy tudom, hogy annak a zöld karikának a világítása kikapcsolható BIOS-ból.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) lujó55


lujó55
őstag

nagyon jól néz ki, de félek, hogy túlárazott lesz

(#25) Imifej


Imifej
senior tag

Nekem Zbox AD02 van, sajnos a Youtube videókkal egyre nehezebben boldogul 1080p felbontásban. Vajon mi lehet az oka?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#26) Plazmacucci válasza Imifej (#25) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha jól tudom csak teljes képernyőn gyorsít a gpu.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) HeavyToys válasza Imifej (#25) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Google Chrome-od van? Ha igen látogasd meg a topicját a fórumon, mivel sokaknál, nálam is gondot okozott a flash 2 verziójának "összeakadása", ugyanis az egyiket tiltani kell.

(#28) Kiglerx válasza HeavyToys (#27) üzenetére


Kiglerx
tag

egy megoldast tartalmazo hozzaszolast linkelnel? nem talalok.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#29) HeavyToys válasza Kiglerx (#28) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Beírod a böngésző sávba, hogy chrome://plugins majd az első sorban jobb oldalt rákattintasz a részletekre, itt felbukkan kettő vagy három db flash verzió. Az NPAPI-t tartalmazónak kell aktívnak lennie, a PPAPI-t tartalmazót pedig tiltod (általában ez a sorrendben első).

Sajna minden böngésző frissítésnél meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#30) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Néhányunknál, már kazalban állhatnak az ilyen kis kütyük. :DDD

Amikor van egy hír valami hasonlóról, rögtön mondják is, hogy ilyet vesznek majd. ;]

(#31) Kiglerx válasza HeavyToys (#29) üzenetére


Kiglerx
tag

Köszönöm szépen

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#32) siti válasza antikomcsi (#30) üzenetére


siti
senior tag

pont erre gondoltam én is, hogy a múltkori atomos gépet is széthányadékozták, meg hogy miért nem AMD mert ők csak olyat. hát én inkább megyek AMD részvényeket venni, mert most aztán meglódul a piac

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#33) Imifej


Imifej
senior tag

Köszi mindenkinek a tanácsot, holnap kipróbálom. Egyébként a Firefoxal is csinálja!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#34) Imifej válasza HeavyToys (#27) üzenetére


Imifej
senior tag

Csak nem bírtam vele várni, és kipróbáltam még ma. Hihetetlen, de tényleg ez volt a baja. Örök hálám!!!! :C Már hónapok óta szívat, épp azon töprengtem, hogy a hétvégén újra húzom a gépet, neked hála ezt megspóroltam. Köszi

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35) Cingáriusz válasza lenox (#15) üzenetére


Cingáriusz
őstag

A dual channel miatt.

(#36) lenox válasza Cingáriusz (#35) üzenetére


lenox
veterán

A brazos single channelben megy... Hehe, Tegla-t neztel?

[ Szerkesztve ]

(#37) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

A TV hátára építve hogy a retekbe működik az infrás távirányító?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#38) TheVeryGuest válasza TheVeryGuest (#37) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Látom már, van hozzá USBs vevő is jó hosszú madzaggal.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#39) atus72


atus72
senior tag

Valaki nem tudja hogy mikor lesz itthon kapható?
Irodai célra kellene még egy kisgép, eddig FOXCONN nt535 volt de még egy gép kell
és eredetileg az AD10-es változatra gondoltam de időközben kijött ez a modell.

(#40) lenox válasza atus72 (#39) üzenetére


lenox
veterán

Sokat nem erdemes varni, vagy plusz penzt fizetni az e-450-hez kepest vagy akar az e-350-hez kepest szerintem... Szoval en szivbaj nelkul vennem az ad10-et. Mondjuk egy hasonlo foxconn modelt rendeltem is, ssd nelkul 100 dollar alatt jon ki...

(#41) atus72 válasza lenox (#40) üzenetére


atus72
senior tag

A Foxconn-al egy bajom volt hogy SATA2-t tudnak csak, és olyan SSD-t vennék ami SATA3-as és ha már van akkor használja is ki a rendszer :)))
Az USA rendeléssel meg a garancia a bajom, inkább áldozom többet rá de nyugodt legyek (cégre lesz). Mivel záros határidőn belül kell a gép ezért ha más nincs akkor az AD10 lesz.

(#42) lenox válasza atus72 (#41) üzenetére


lenox
veterán

Hat nem tudom, te mit futtatsz, de ezek nem fognak sata3-at kihasznalni... Persze, igazad van a garival, de mivel itthon tobb, mint dupla annyiba kerul, ezert megkockaztattam.

(#43) atus72 válasza lenox (#42) üzenetére


atus72
senior tag

Értem a logikád a garival, a SATA3 nekem max azért fontos mert ha már a CPU harmatos akkor legalább az írás/olvasás hozza ki a maximumot az SSD-ből. Egyébként szimpla irodai célra lesz, net, email, office.

[ Szerkesztve ]

(#44) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok.

Nemreg vettem egy ilyen keszuleket. Tudna valaki segiteni abban, hogy mi lehet a gond mert sajnos nem tudom lejatszani a full hd tartalmakat a kep megakad neha szethullik es igy elvezhetetlen. Azt gondoltam ez a hardver kepes erre vagy csak rosszul allitottam be valamit?
Elore is koszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.