Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zodo


zodo
nagyúr

Képek minőségéért, elnézést kérek, sajna este raktam össze a gépet és valahogy nem lettek a legjobbak.

(#2) kisza25 válasza zodo (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"alaplapom PCI-E 2.0 -s 16x-os csatlakozója max. 4x sebességgel tud kommunikálni"
ezt hívják paradoxonnak, mert vagy x4-es a csati, vagy x16-os...a neve PCIe,
tehát helyesen a mondat:
alaplapom PCI-E 2.0 -s csatlakozója max. 4x sebességgel tud kommunikálni :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3) HookR válasza kisza25 (#2) üzenetére


HookR
addikt

A szóban forgó PCIe v2.0-s csatlakozó márpedig x16-os (fizikailag) és (elektronikailag) mindössze az x4-es sebességet biztosítja a chipset felé, lévén nem volt elég hely az összeköttetésnek. (Több rétegű nyákkal valószínűleg megoldható lett volna, de az drágább is egyben)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#4) zodo válasza kisza25 (#2) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem vitatom, mert elképzelhető az állításod, de akárhogy is nézzük az mégis csak egy "herélt" PCI-E 2.0-s 16x-os csati. :)

Akkor fogom javítani, ha a gyártó is megteszi.

Expansion Slot / 1 x PCI-E x16 slot (support up to x4)

Szerk:

(#3) HookR

Én is így vélem.
Annyi az egész, hogy nincs végig "vezetékelve" az összes érintkező.

Szerk2:

Már csak az hiányzik, hogy az Ipaq-ról is itt beszélgessünk.
, pedig milyen jó kis konfigot raktam össze és törtem magam a cikk tartalmi részével. :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) kisza25 válasza zodo (#4) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok hiszek nektek, csak szemet szúrt :R
Azt viszont nem értem, hogyha már memória+procit is cseréltél akkor már miért nem a Sapphire-t vetted ami olcsóbb és rendes DDR3-mat fogad ami szintén olcsóbb és nem mellékesen gyorsabb is?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6) kisza25 válasza kisza25 (#5) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt viszont, hozzá kell, hogy tegyem ütős gép lett így is :K
az everest eredményekben hozza a proci a Phenom II X4 black szintjét és az én procim, is csak jelenthet neki, kb 20%-al gyorsabb a tied, a 4mag azért 4mag :P
Nem tudom ki ajánlotta ezt a procit, de jó vétel volt az már biztos :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7) zodo válasza kisza25 (#5) üzenetére


zodo
nagyúr

Sapphire olcsóbb kb. 5k-al, de írtam is róla véleményt. :)

Legolcsóbb normál DDR3 4GB-os 1333mhz-es kit amit megvettem volna, jelenleg 14.460.-
Amit vettem ugyanezen paraméterekkel csak So-Dimm azok 17.000-be kerültek és kisebb helyet foglalnak.

Proci, meg tényleg jó vétel volt 22,8k-ért. :R

Szerk:

Remélem Osibaa is erre téved és megcsodálja a galériámat, mert eddig senki nem nézte meg.
,pedig már át is helyeztem a cikk végéről, hátha. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) toldy


toldy
őstag

Kicsit nem figyel az ember és máris ilyen kis szösszenettel dobod fel az estét? :K

Jó lett, gratula hozzá :C

( jövőhéten elvileg én is befejezem az update-t)

Az élet nem habostorta.

(#9) zodo válasza toldy (#8) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm, igyekeztem! :R
Sajnos, nem lett 100-as, mert a Minix-el is el kellett volna végezni a fentieket, de már nem vitt rá a lélek. Úgy már nekem is tetszett volna a cikk. :)

Várjuk a fejleményeket!
Talán egyszer nekem is lesz még egy update az előlap módosításával kapcsolatban.
, de hogy mikor lesz rá időm és energiám az pasz.

(#10) kisza25 válasza zodo (#7) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

aha , mondjuk annyira nincs kifejtve, inkább érzem ezt szimpátiának:)
Abba hagyom a kukacoskodást:P
gratula a cikhez, igazi kis izomgombóc lett:)
little big :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11) zodo válasza kisza25 (#10) üzenetére


zodo
nagyúr

Szimpátiának is nevezhetjük.
Nekem az inkább egy "beépített rendszerhez" való vagy illő lapnak tűnik csak a soros portok hiányoznak róla.

Egyszer oda jutok talán a Turbo key II hatását is leírom.
Remek kis gépezet lett az biztos. Köszi. :)

(#12) toldy válasza kisza25 (#10) üzenetére


toldy
őstag

relatíve, hiszen ha azt nézük hasonló rában megy a két lap így szerintem az asus jobb választás, hiszen jobban felszerelt ( néhány kiemenet, usb3, wifi, bt,és magfeloldás, amit a shappire lap nem támogat, illetve szerintem az elrendezés és a support is az asus felé billenti a mérleget.) Nem azt mondom hogy rossz lap a shappire hanem azt hogy az asus jobb.

Az élet nem habostorta.

(#13) zodo válasza toldy (#12) üzenetére


zodo
nagyúr

Asus lapnál említettem a lap elrendezését, ami miatt is szimpatikusabb.
Az újabb chipsetről viszont nem írtam, de ebben is jobb.
Sapphire-nél a Via integrált hangkártya vezérlő sem sok jót ígér, legalábbis régebben voltak vele problémáim.

és szeretem a kék színt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.