Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Titan44


Titan44
tag

Na majd jól kipróbáljuk. :K

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#2) Kiskokó válasza Titan44 (#1) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello
Ez a módszer mp3-nál is működik? vagy ott semmiképp nem lehet javulást tapasztalni?
Az a baj hogy van egy SB Live 5.1-em de a Win7 nem tudja a drivert felrakni. Vagyis felrakja de kékhalál lesz a vége és utána nem indul el a gép. kénytelen vagyik a Gigabyte ga945pl integrált hangkariát használni.
Megpróbáljam egyáltalán ? winamppal ? vagy fölösleges. ? üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#3) madstunt válasza Titan44 (#1) üzenetére


madstunt
addikt

Hat ennek zenekeszitesnel van sok lenyege mer zenehallgatasnal ha a gep helyett egy normalisabb decket(cd/bakelit/stb) jobb a kapott minoseg.am hianypotlo iras:R

(#5) huskydog17 válasza Kiskokó (#2) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Persze, hogy működik, minden hangfájllal működik, csak MP3-nál nem, vagy csak nagyon minimális javulás lesz, attól ne várj csodákat.
A Live kártyánál tiszta Windows-ra próbáltad felrakni, a Win7 nem talált hozzá semmit a neten?
PAX driver a Live kártyához nincs sajnos, csak Audigy és X-Fi karikhoz van.
Nyugodtan megpróbálhatod integrálttal is és winamp-al is, mert a Winamp-hoz is van Kernel Stream plugin ha jól tudom, semmit sem veszítesz vele ha kipróbálod.

Azért még egyszer szólok, hogy MP3-tól ne várj sokat!

Hova tűnt a 4. hozzászólás? :F

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6) Kiskokó válasza huskydog17 (#5) üzenetére


Kiskokó
veterán

Oké köszönöm :)
a Win7 próbál valami drivert telepíteni az SB hez de mihelyst feltelepíti kék halál.aztán el se indul a gép mindig kék halál.. csak rendszer visszaállító ponttal lehet megjavítani. nem tudom miért de ezt csinálja. igy muszáj az integráltat használnom.
Nem tudsz esetleg netről letölthető sb 5.1 live hoz win7 drivert ? (igaz nem mai kari)
köszi :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#7) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Talán annyit hozzátennék, hogy win7, de azt hiszem vista alatt is lehetőség van wasapi plugint használni (legalábbis foobarban), ami ugyanazt eredményezi mint a ks/asio az esetleg ott felmerülő problémák (esetleg pattogás akár csak több perc után, más alkalmazás nem tud később sem hozzáférni a hangeszözhöz (pl. ks "beragad"), stb.)megléte nélkül.

(#8) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na letöltöttem winamphoz a kernelt-t de amikor a beállitásokba belemegyek nem ismer fel semmilyen hangkártyát az miért lehet?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Köszi tényleg sokat jelent egyértelműen hallható a különbség :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) Probber


Probber
őstag

Az ASIO-t anno én is rengeteget használtam zenék írásához.
Amiben igazából használható volt, az az, hogy ha már túl sok sávból állt egy zene és a Windows DirectSound-ja már úgy leterhelte a gépet, hogy akadás mentesen nem tudta lejátszani a "félkész" művet, 100% terhelte a procit, tehát elvérzett, ott még az ASIO boldogan lubickolt és játszotta a zenét.

A írás pedig teljesen korrekt lett! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#11) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó kis írás, majd én is kipróbálom.
(Szintén Live! 5.1, mint az egyik hozzászólónak, és a cikkíróéhoz hasonló PC.)
És öröm látni hogy valaki még hallgat normális zenéket. :K

(#12) edward2 válasza Kiskokó (#2) üzenetére


edward2
addikt

Szia ha ez az az SB live 5.1 ami nekem is volt anno 2002 körül akkor most lehet ótvar nagy baromságokat fogok beszélni, de szerintem a gigabyte integrált hangja is nyomja azt a minőséget. De mondom ez csak egy megérzés.

(#13) ferensz válasza Kiskokó (#2) üzenetére


ferensz
senior tag

Win7 alatt is be tudod üzemelni az SB Live 5.1-es kártyát, van hozzá egy külső driver, aminek kX a neve, ez egy teljesen független fejlesztésű WDM driver az összes EMU10K1 és EMU10K2 alapokon fekvő kártyához. Itt a link, hogy melyik kártyákhoz jó, a drivert magát pedig innen töltheted le.

A cikkhez egyébként gratula, én is így használom már jó ideje a gépet zenehallgatáshoz, és szerintem is lehet hallani a különbséget, pedig nekem nincs valami zenére teremtett hallásom :) :D

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#14) huskydog17 válasza Kiskokó (#6) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tégy egy próbát esetleg ezzel:
Creative Support Pack
Ha a Live-ot akarod használni, akkor természetesen le kell tiltanod az integráltat és annak a driver-ét lepucolni. Ez fordítva is így van.
Fec555 kolléga is adott egy tippet neked, hátha az is segít.

#7 Solicidium: nálam soha semmilyen probléma nem adódott ASIO téren, szerintem beragadás és hasonló problémák csak gyengébb hangkártyáknál fordul elő, vagy rossz driver esetén, ez azonban csak egy tipp.

#11 dying_star: Hehe...sajnos egyre kevesebb a piacon a normális zene (legfőképp a keverés minőségére gondolok)

A többieknek pedig nagyon szívesen, öröm látni, hogy nem volt értelmetlen megírni ezt a cikket! :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ha már kipróbáltam az ASIO plugint akkor mondom megpróbálom a WASAPI-t is de az valamiért nem akar működni ki ír egy hibaüzenetet pontosan ezt: "Unrecoverable playback error: Could not open device (Device invalidated)" No ez miért lehet?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) huskydog17 válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Őszintén szólva fogalmam sincs, még sosem próbáltam azt a kimenetet, de nem is fogom, mert az ASIO-nál biztos nem jobb! :D
Amúgy ahogy látom az adatlapodon, eléggé hasonló hangkártyával rendelkezel, tehát akkor nálad is elvileg szépen megy az ASIO. Te hány ms latency-t állítottál be?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) Cyberpunk válasza huskydog17 (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Végül is szépen megy az ASIO csak kíváncsi lettem volna erre is :U
Én 5ms-t állítottam be neki és no problem :K Bár lejjebb már nem próbáltam :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) szablya


szablya
tag

Jó zenéket hallgatsz ;] Én is :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#19) .bableWes


.bableWes
őstag

gondolom integrált ac97nél jelentös minöségbeli javulást ne is várjak?! ;]

jo cikk, hasznos volt!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#20) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Nem rossz írás, csak nem igazán derül ki, miért is jó ez? Az oké hogy a hang több windows layeren keresztül ér el a hangkártyához, de módosít valamit, vagy ilyesmi? Miben lesz más a hang ha közvetlenül a hangkártyára kötjük?

(#21) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Mindig azt irja hogy nem található a hardware..
na mind1
csak az integráltal az a baj vagyis azzal semmi
csak a winampba beraktam a kernel plugint és nem ismeri fel az se semmit és nem szól a zene... :S

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#22) malwy válasza edward2 (#12) üzenetére


malwy
senior tag

Személyes tapasztalatokról tudok beszélni, mert mostanában volt egy kisebb hadműveletem integrált és live 5.1 terén.
Nekem a SB0220 típus van, és ezt hasonlítottam össze a Gigabyte Ep45-DS4-en lévő ALC888-al. (A drivere a live-nak a KX, integráltnak pedig a realtek honlapján fellelhető legfrissebb)

Előbbin több hangszín, basszus, nagyobb kakaó. Integrált pedig kicsit tisztább magas tartományban, illetve driver szinten kicsit jobb. Jelenleg live-ot használom, de szerintem az átkerül a letöltős gépbe, és akkor mindkettő gépben egy hasonló minőségű zajkeltő lesz. Mert az tuti, hogy egy rendes hifihez képest csak csörömpölnek. (AKG K 242HD)

#20) NeoExDeath: Egyik előny, hogy zeneszerkesztés, DJ-zés közben, illetve hangfelvételnél nem lesz lag.
Másik, hogy a windows hangkeverője nem dobálja át különböző frekikről ide-oda, illetve nem nyirbálja, nyúl bele a hangszínébe. Ettől teljesül a címben említett érintetlen zene.

[ Szerkesztve ]

(#23) huskydog17 válasza NeoExDeath (#20) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ahogy malwy kolléga is írta már, hogy a Windows nem turkál bele az audio állományba, érintetlen marad, ezáltal jobb minőségben, érintetlenül kerül a hangkártyához, tehát szebben fog szólni (megfelelő hangrendszer mellett).

Kiskokó: ha a korábban említett dolgok sem segítettek, akkor nem igazán van több ötletem. Esetleg próbáld foobar alatt, hogy ott működik-e.
Esetleg még (ha még nem tetted meg) rákérdezhetnél a PH fórumnak-nak a SB Live topic-jában is, hátha ott többet tudnak segíteni. Én driver problémára gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#24) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Kipróbáltam, de változást én sem tapasztaltam. Igaz nem szerzek zenét a gépen, csak hallgatni szoktam.
A DSP Manager-be betettem a Resampler (PPHS) plugin-t, 48kHz-re állítottam és Ultra módra (enélkül a plugin nélkül nem megy az ASIO Audigy 2 ZS-en). A késleltetést 2ms-ra állítottam, tökéletesen, akadás mentesen megy a zene.
Tiszta és szépen szól, azt meg kell hagyni, de érdembeli különbséget ezekkel a hangkeltőkkel nem érzek, úgyhogy a DirectSound is teljesen megfelel. Talán egy picit nagyobb a tér, mintha jobban betöltené a helységet, de ez nem 100%.

Zeneszerzők pedig nem ilyen hangkártyákkal és gépekkel dolgoznak, ők más dimenzióban élnek.

Egyébként köszönöm a leírást, kicsit többet tudhattam meg a hangkártyám működéséről.

Harrrr!!!!

(#25) Probber válasza Ndruu (#24) üzenetére


Probber
őstag

Én régen foglalkoztam zeneírással, de minőségbeli változást ne várjatok ezektől.
Legalábbis én abszolúte de nem fedeztem fel semmiféle javulást hangzás terén.
Én az igazi tudásukat használtam ki, ahogy fentebb is írtam.
Mp3 audiocodecbeli különbségek lehetnek (tulajdonképpen ezek is azok csak a hangkeltőre eresztik közvetlen az anyagot), mint, hogy pl. Foobar és WinAmp között de ennyi.
Szóval némi változást elérhettek, de csak annyit mintha a jól megszokott mp3 lejátszó progitokat lecserélnétek egy másikra.
Ha csak zenét hallgattok otthon, akkor jó nektek az alap directsound.
Viszont ha valakinek jó hangkeltője van az nyugodtan használja ezeket (vagy ne). :)

Na mindegy.... :DD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26) huskydog17 válasza Ndruu (#24) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez a módszer nem csak zeneszerzésnél előnyös, én se csinálok ilyesmit, csak hallgatom a zenét a gépen, de ezzel a módszerrel bizony máshogy (sokkal szebben) szól.
Persze itt alapfeltétel, hogy az MP3-at el kell felejteni, az nem mérvadó.

Nagyon érdekes, hogy nálad csak Resampler-rel működik az ASIO és az 2ms-en! :Y

A zeneszerzők valóban másfajta, profi hangkártyákat alkalmaznak, ami persze, hogy más kategória.

#25 Probber: Ahogy már korábban többször is meg lett említve: MP3 esetén az ember nem várhat javulást, mert annak a minősége alapból a béka s*gge alatt van, így az nem mérvadó. (Ezért is nem értem, hogy hogy jönnek ide az MP3 lejátszók.)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#27) Probber válasza huskydog17 (#26) üzenetére


Probber
őstag

Jó, igaz, az én hibám, hogy az audiolejátszó programokat mp3 lejátszónak hívom.
Egyébként azt hiszem, hogy a 25. hozzászólásomban is érthető voltam, mert ott is mp3, mint programról beszéltem. Na de mindegy, így már remélem tisztáztam a dolgot előtted is. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#28) huskydog17 válasza Probber (#27) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja így már más!
Csak furcsa (nem vagyok hozzászokva), hogy valaki az összes audio lejátszót MP3 lejátszónak hívja! :)
Igen tisztáztad magad! :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29) edward2 válasza malwy (#22) üzenetére


edward2
addikt

Kösz, akkor végülis nagyot nem tévedtem. Jo azért emlékszem régen 2002 körül haveroknak volt AC97es alaplapjuk hát az erőteljesen no komment volt az sb liveomhoz képest.

(#30) madstunt válasza Probber (#25) üzenetére


madstunt
addikt

zenekészítésnél nem biztos hogy a minőségbeli javulás a mérvadóbb hanem a latency csökkenés

(#31) Sanyix


Sanyix
őstag

nem értem mi ez a latency mánia, teljesen logikátlan hogy bármennyire is függjön attól a minőség. Ha jól tudom az ASIO egyik lényege az volt hogy veszteségmentesen, kis késleltetéssel jelenjen meg a hang, utóbbi azért mert zenélésre lett csinálva, ahol bizony számít hogy a midi billentyű lenyomása után mikor szólal meg a tényleges hang, vagy mennyire tud szinkronban maradni egy full hw-s hangszerrel a pc-s szoftveres szekvenszer, vagy mondjuk az analóg bemeneten jövő hang mikorra dolgozódik fel.
Hallgatásnál már ez ugye nem számít, csak az a része hogy megkerüli a kíndóz torzítós mixerét (igen torzít, nem kicsit, nagyon erős mélyhangoknál még egy botfülű is meghallja ha hallott már mixert kerülős zenét).
Gyanítom hogy ez a latency izé egy egyszerű puffer, mert annak a kiürülésekor és késős feltöltésekor szokott a pattogás előjönni, de a puffer mérete ugye semmit nem befolyásol a minőségen, csak a feldolgozás idején.

Amúgy megy a WASAPI exclusive mód kimaradt (fontos hogy exclusive, mert ez kerüli meg a mixert, a sima mód az végül is a directsound utódjául szolgál).

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) Probber válasza madstunt (#30) üzenetére


Probber
őstag

Tiszta! Én se a minőségi javulás miatt használtam ASIO-t.
A 10es hozzászólásomban ecsetelem is a dolgot, hogy nekem mire kellett.

huskydog17 na akkor a végére csak összehoztuk! :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#33) huskydog17 válasza Sanyix (#31) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Amúgy megy a WASAPI exclusive mód kimaradt (fontos hogy exclusive, mert ez kerüli meg a mixert, a sima mód az végül is a directsound utódjául szolgál)."

Igen, nem véletlen hagytam ki, ugyanis a WASAPI használatához SP1-es Vista vagy Windows 7 szükséges és amint láthatod én WinXP-t használok, tehát nem áll módomban azt kipróbálni.

Az meg, hogy a mai integrált cuccoknak milyen az ASIO részük, tehát, hogy lejátszásban hogy teljesítenek ASIO kimeneten, nem tudom, csak azt tudom, hogy az AC 97-es chip-ek alkalmatlanok rá.
Egyszerűen ki kell próbálni, hogy hogy megy és mindenki döntse el maga, hogy melyik kimenet hogy tetszik.

#34: Köszi az infót, elhiszem. :) A lényeg, hogy így jól megy.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#34) Ndruu válasza huskydog17 (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezt dobja ki, ha nincs bent a PPHS resampler.
Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (44100Hz); please configure resampler appropriately

"Az Audigy proci csak 48Khz-es anyagokkal tud dolgozni, ami nem 48Khz-es, azt azzá konvertálja, ha akarod, ha nem. Viszont ezt eléggé gyenge minőségben teszi, ami jelentős minőségromlást eredményez. Viszont ez a PPSH újramintavételezés gyakorlatilag minőségvesztés nélkül csinál neked 48Khz-es kimenetet, amit az Audigy nagyon meghálál." - [link]

1411kbps-os WAV zenei fájllal próbáltam (44.1kHz), 2ms-en, hallhatóan nem okozott neki gondot.
Amit még ki fogok próbálni, az a PAX féle Audigy driver, ami "elvileg" jobb, mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#35) huskydog17 válasza Ndruu (#34) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az előző kommentnél lejárt a szerk. idő.

A PAX driver sokkal jobb, mint a gyári, ezt alá tudom támasztani, én is a PAX csomagot használom. :K

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#36) Sanyix


Sanyix
őstag

AZTAQRVAAAA!!!!!

Ezt az asio4all-t nem is ismertem eddig, és bizony a zenével volt szopás.

Az audiochip drivere 2 külön kimenetet támogat, a hátsó normált, és a ház előlapi kivezetéseit (ezen külön eszközként viselkedhetnek, tehát külön műsor mehet rajtuk). Ez szép és jó volt, a hátsón ment a zene wasapi exclusiven, az előlapi kivezetésen meg a fülhallgató volt, ezen ment minden más hang. De kontakthibás volt alapból a ház előlapi izéje, és most a hétvégén teljesen meghalt.
Filóztam is rajta hogy baze 7.1-es a chip tehát 4 darab jack kimenet van hátul, de én csak 1-et használok (mert stereoban nyomom).

De ez az izé tudja kezelni tetszőlegesen bármelyik kimenetet, így lett 4 darab hátsó stereo kimenetem :DD
Kár hogy wines default hangeszközként nem lehet kirakni 4 kimentet hátra, csak az előlap és az 1 hátsó kimentet megy...

UI: hopp mégsem olyan jó, az asio mind a 8 csatornát igénybe veszi, még ha csak 2-re van állítva kimenet úgyhogy nuku más hang a hátsó kimeneten :(

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#37) Sanyix válasza Sanyix (#36) üzenetére


Sanyix
őstag

egyszóval a vista és a 7 még mindig szopás kényelmes jó minőségű kimenetek terén... kár volt a kernel streaminget letiltani, az legalább nem foglalta le fullosan a kimenetet, mehett mellett más is.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) narrow


narrow
csendes tag

Jó cikk, ezek az infok azért nem annyira köztudottak, nekem jól jött, köszi. Nekem is HD555 van meg egy Xonar D2X úgyhogy fogom tudni hasznosítani.
A zene ajánlást is kösz, a Sirenia-t már ismertem, a Xandria-val most fogok megismerkedni.

(#39) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Winamp alá beüzemeltem mind a Kernel Streaminget, mind az ASIO-t és jobb lett kicsivel FLAC-el (Nightwish - Over The Hills And Far Away), bár a hangkártya nagyon öreg, egy diszkrét Sound Blaster PCI128 ami egy X-230-at hajt meg.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#40) huskydog17 válasza narrow (#38) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Örülök, hogy újat tudtam mutatni! :)
Szerintem se köztudottak ezek az infók, főleg ebben az országban nem.

Na, azzal a D2-es Xonar karival, biztos szép lesz a különbség! :K

A Xandria egy nagyon ügyes német banda.

#39: Húúh, egy igazi retró hangkártya, de jóó! :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#41) Badman 4ever válasza huskydog17 (#40) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igazából az egész gép retro, a kártya hangzását akkor értékeli az ember igazán, ha előtte az X-230-at egy ESS1869 alaplapi kártyával és utána az ABIT ST6 alaplapi Realtek AC'97-jével használta. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#42) Phülöp


Phülöp
addikt

A kernel streaming-et beállítottam én is, de teszt már csak holnap lesz.
Valahol olvastam, hogy ha digitális kimenetet használ a pórnép, akkor teljesen mindegy, hogy csirigli sokforintos hangkártya vagy gagyi alaplapi integrált biszbasz tolja ki az egyeket meg a nullákat.
Erről valaki tudna okosakat mondani?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43) Móci válasza Phülöp (#42) üzenetére


Móci
addikt

Digitálisnál tök mindegy, bizony. Én is ezért adtam el a Xonart.
Gondolom szintén nem számít itt annyira az Asio. Jól gondolom a másodikat?

Jó cikk lett nagyon, öröm olvasni ebben a témában!

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) Phülöp válasza Móci (#43) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm a megerősítést. ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45) Sanyix válasza Móci (#43) üzenetére


Sanyix
őstag

digitálisnál is számít az asio/ks/wasapi, ugyanis pont a kíndóz mixert kerülik meg, ami még digitális formában szétnyomja a hangot. Tehát a a mixeren át megy, digitálisan is rosszabb lesz a minősége, csak azt nem értem miért, állítólag az ALSA hangrendszer összemixeléssel is jobban szól mint a wines mixer.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#46) Phülöp válasza Sanyix (#45) üzenetére


Phülöp
addikt

Holnap kipróbálom, sikerült-e érezhető javulást kicsikarni a ks-sel.
Kis jazz, kis blues, kis sör... :U
Az eredményről beszámolok majd...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47) Badman 4ever válasza Phülöp (#46) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A sör javíthatja vagy akár ronthatja is a hangminőséget, szóval akkor a teszt nem hiteles. :D
Móci: Én Winamp alatt használom az ASIO-t, kell hozzá ez meg ez és kész is. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#48) Móci válasza Sanyix (#45) üzenetére


Móci
addikt

Digitálisan is belenyúl, megáll az eszem...
Azt hiszem elkezdek én is próbálkozni valamelyik módszerrel. Az Asio nem ment winamp alatt (tudom, foobar), de majd még kiokoskodok valamit.
Ezt mondjuk mpc-hc alatt is be lehet üzemelni? No meg vajon a dolby, dts hangsávokat rendesen átviszi e?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#49) huskydog17 válasza Phülöp (#42) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez esetben nincs szükség hangkártyára, viszont ilyenkor külső erősítőre van szükség, ami átalakítja a digitális jelet analóggá, de ezt már többen is leírták. :)

Móci: még a digitális bitstream-be is beleturkál? Rosszabb, mint gondoltam :)
Akkor nem kis létjogosultságuk van ezeknek az eljárásoknak! :)

Amúgy MPCHC-hoz (tehát film lejátszáshoz) lelkesen kerestem ilyen eljárást, de sehol sem találtam. Engem is nagyon érdekelne, illetve nagyon örülnék neki ha lenne.

Ha valaki tudja hogy lehet MPCHC-ban ezt elérni azt megkérem, hogy írja le, köszi!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#50) Sanyix válasza Móci (#48) üzenetére


Sanyix
őstag

mpc-hc nem tud ilyesmit, és szerintem egyik video lejátszó sem. De egy film azért nem olyan hogy nagyon audiofilkedni kéne... Főleg mert ott alapból szebbek a hangok, ugyanis filmeknél látszólag nem hangosítják túl a sávokat mint a zenénél és nemvágódik le a hullámok fele...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.