Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Próbáltad már a Fővám téri nagycsarnokban?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

rákóczi téri csarnok

aldiban random szokott lenni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) zarayg válasza Xaels (#1) üzenetére


zarayg
aktív tag

Körbe lestem de nem akadt rá a szemem semelyik árusnál... némelyik még számolni nem bír nem hogy... :( :D

#2: Ott még nem voltam, ellesek oda is. Aldiba / Lild-be rendszeresen járunk párommal Csepelre, nem találkoztunk még vele :\

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#4) Xaels válasza zarayg (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Esetleg azt tudom mondani, hogy kérdezz meg egy zöldségest, hátha a nagybaniról tud kérésre hozni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) Agostino


Agostino
addikt

metro áruház
ganz mávag telepen lévő kínai rengeteg, szemben a volt négy tigris bódépiaccal

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6) Avicularia


Avicularia
veterán

Jó kis durian, azt kell megkóstolni :)

(#7) Phülöp


Phülöp
addikt

Kaktuszfüge itt nálunk (Málta) úgy terem, mint otthon a dudva.
Készülök is írni róla egy blogposztot.

Néhány kép:

[link 1]
[link 2]
[link 3]
[link 4]
[link 5]
[link 6]
[link 7]
[link 8]
[link 9]
[link 10]

Ha meglesz a blogposzt, jövök vissza.
Addig ismerkedjetek meg egy másik egzotikus gyümölccsel, a calamansi-val.

(#6) Avicularia: a durian is tervbe van véve, elég durva cucc :D

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8) Avicularia válasza Phülöp (#7) üzenetére


Avicularia
veterán

Csak ennyire durva, hogy Thaiföldön a szállodában ki volt rakva a hotelszobába, ha felviszed 2000 baht büntetést kapsz :)

(#9) Mr.Csizmás válasza Avicularia (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

utánagugliztam. nem kellett volna :D :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Phülöp válasza Avicularia (#8) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, nagyjából így működik.
Manilában vettem egyszer egy negyed duriant egy nagyobb üzletben, ott azt mondta a zöldséges srác, hogy vásároljak nyugodtan, aztán ha végeztem, menjek a cuccért. Körbementem, összeszedtem a mindent, majd visszamentem a durian-ért. Onnantól biztonsági őr kísért a pénztárhoz, nehogy bóklásszak még egy kört a bontott duriannal.
Hollandiában egy ázsiai boltban találtam durianos nápolyit, az kibontás után dupla nejlonzacskóban tárolva is inkább az erkélyen szeretett lenni a friss levegőn. Durva cucc, na. :DDD

Szállodai tiltásra: könnyű lebukni vele - az nem elég, ha beteszed az ágy alá, és azt mondod, hogy itt nincs durian, azt se tudod, mi az. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11) Avicularia válasza Phülöp (#10) üzenetére


Avicularia
veterán

Durianos cukorkát hoztam Thaiföldről, de még nem mertem kibontani megmondom őszintén :D
Nem tudom melyik a rosszabb a durian vagy nálunk a surströmming ami nem gyümölcs, de hal és rendkívül büdös. Ha kifolyik akkor katasztrófa sújtotta területnek nyilvánítják a lakást :)

(#12) Phülöp válasza Avicularia (#11) üzenetére


Phülöp
addikt

Sok éve egy cimborám hozott ilyen cukorkát Szingapúrból, egész kellemes.
Az akkori főnököm szerencsére szerette - reggelente megkínáltam, utána pár órán keresztül hátra se kellett fordulnom, tudtam anélkül is, ha 3 méteren belül a közelembe jött. :DDD

A surströmming kegyetlennek tűnik, szerencsére nem szeretem a halas dolgokat (kivéve az általam grillezett lazacot).

Ami nekem még érdekes cucc volt (nem szagilag természetesen), az az ube és a rambutan, mindkettő kellemesen furcsa jószág,

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13) Avicularia válasza Phülöp (#12) üzenetére


Avicularia
veterán

Rambutan az szokott itt lenni svédben, elég sok egzotikus gyümölcsöt árulnak a boltokban.

(#14) Avicularia


Avicularia
veterán

Még ezt találtam, múltkor láttam itt nálunk a boltban. Málnába és ananászba oltott eper keresztezés, vagy mi.
Az árát is érdemes nézni, kilója kb. 13000 ft

(#15) kenand


kenand
veterán

Bocs ha off topik

Nálam a kertben/balkonon lehet találni a következőket: :)
Kumquat
Citrom (2 féle)
calmodulin megehető, de inkább dísz
datolya szilva (kert)
gránátalma (kert)
Narancs és vadcitrom (sajna még nem termett) (vadcitrom kert)
Korábban volt passio gyümölcs (maracuja), sajna egy levél tető elbánt vele
Van japán "télálló" banán is még nem termett, de sajna a mi éghajlatunkon ha hoz is gyümölcsöt nem tud beérni (kert)

Maracuja szokott lenni a TESCO-ban is

[ Szerkesztve ]

(#16) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

A maracuja meg a passion fruit az ugyanaz. :B

[ Szerkesztve ]

(#17) kenand válasza aero. (#16) üzenetére


kenand
veterán

Tudom azért tettem zárójelbe a maracuját a passió gyümölcs után. Egyébként több ehető fajtája van a golgotáknak nem csak a passion fruict hanem pl. májusi alma stb. Sima virágboltokban kapható golgota virág sajna nem terem ehető gyümölcsöt. de szép virágja van...

Maracuja virága még 2008-ból

Ez golgota

Ez pedig a victoria változat (ez sem terem)

Mind saját (most sajna csak az utóbbi van meg)

[ Szerkesztve ]

(#18) Hieronymus válasza aero. (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A maracuja meg a passion fruit az ugyanaz. "

Nem teljesen, habár sokan és sok helyen összemossák a kettőt.
A maracuja másik neve yellow passion fruit ((forma flavicarpa)). Ez édes gyümölcs.
A passion fruit (forma edulis) sötét színű és nem édes. Ezt felénk csak akciókban lehet kapni.

(A cseresznye és a meggy sem azonos gyümölcs.)

PS:
Most látom, már beelőztek. Értelmetlen a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) kraftxld válasza Avicularia (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig a durian nagyon jó, nemrég toltam egy raklappal Malajziában, nagyon jól össze lehet cimbizni a helyiekkel mikor a piacon kajáltam, néztek mint az ufóra, hogy európai létemre ettem ezerrel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) Phülöp válasza Phülöp (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahogy ígértem: a kaktuszfüge

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21) zarayg válasza Phülöp (#20) üzenetére


zarayg
aktív tag

nagyon jó kis cikk lett :)

Többieknek: Köszönöm mindenkitől az üzeneteket, sikerült megoldani :R

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#22) Avicularia


Avicularia
veterán

Korábbi hsz,hoz kapcsolódóan, most találtam ezt a videót. Nem értem hogy képesek ezt megenni :D
Vigyázat, evés közben ne kattints a linkre [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.