Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Évek óta várok már egy ilyen megoldásra szabványos ATX formátumban. Talán sose lesz, de ez már haladás, legrosszabb esetben "beszegelem".

(#2) .mf


.mf
veterán

Ha már megvan a 12V-os átalakítás, minek ilyen bunkó nagy belső rész?
Ld picoPSU. (Cloud_s, ajánlom figyelmedbe.)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Probiker


Probiker
aktív tag

Ez akkor pont nekem való a videomba :DDD

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4) durkonorbi


durkonorbi
tag

Bezony, ez a modderek álma is lehetne ... de hozzáteszem, ennyiért , sőt olcsóbban már valóban lehet picopsu-t is venni ebay-en ... kisebb, és - bár ezt nem tudom pontosan - ilyesmi teljesítményű is .. vagy tévedek? 120-ast tuti láttam már 40$ körül ..

[ Szerkesztve ]

(#5) Cloud_s válasza .mf (#2) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A picoPSU is szimpatikus, de a 120W-ja (12V-on 7A) azért okozhat problémákat egy közepesen erős gépnél.

(#6) JoeYi válasza Cloud_s (#5) üzenetére


JoeYi
őstag

de használhatsz kettőt, csak egy picit forrasztani kell, hogy mindkettő induljon bekapcsolásnál :)

(#7) Cloud_s válasza JoeYi (#6) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

SLI? :DDD

(#8) .mf válasza Cloud_s (#5) üzenetére


.mf
veterán

Ha 90W kevés (120-as 12V-os tápjában van egy venti, ami hangos, ha bekapcsol - ha jól emlékszek), hely pedig van, akkor passzív tápok? Új FSP Zen, pl.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Cloud_s válasza .mf (#8) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Nem merném a Zent bezárni és ráküldeni a proci és a videokártya hőjét. Passzív tápban én csak így tudnék megbízni, hogy legalább a "fele" a gépen kívül van.

[ Szerkesztve ]

(#10) bugger válasza Cloud_s (#9) üzenetére


bugger
tag

Van olyan ház, nem is egy, ahol nem fent, hanem alul, sőt, elkülönített hőcsatornában van a táp... (pl antec p180, de azt itthon csak aranyáron kapni)

(#11) .mf válasza Cloud_s (#9) üzenetére


.mf
veterán

Ha teljesen passzívat akarsz, abba szerintem egy közepes fogyasztású videokártya már nem fér bele. 1-2 db 5V-on hajtott vagy eleve nagyon alacsony fordulatszámú 12cm-es venti egy jól szellőző házban, és máris pár gonddal kevesebb: ha 3.5"-es, 7200-as HDD lesz benne, amellett egy jó, alulfeszelt venti már fel se fog tűnni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) .mf válasza bugger (#10) üzenetére


.mf
veterán

A P180 halknak lett tervezve, nem passzívnak, szvsz.
Nem csak drága, de nagy és baromi nehéz is :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Cloud_s válasza bugger (#10) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Igen, alulra mindenképp szerencsésebb, mint felülre, ám még így is be van zárva, 0 légmozgás. Szerintem ki kell pakolni és nincs vele probléma. :)

.mf:
Adatlapomnál láthatod a gépem, a VGA és a proci sem sorolható a kifejezetten hűvös kategóriába. Mégis, ami most a zaj 70%-át adja, az az S12-es 700rpm-el pörgő ventillátora. 3.5-ös HDD szóba sem jöhet. Még egy 12 venti sem.

[ Szerkesztve ]

(#14) bugger válasza .mf (#12) üzenetére


bugger
tag

Igen, aláírom a nehezet, megszenvedtem vele eddig minden LAN-on :DDD (és a többiek hülyének néztek, miután megemelték)

(#15) duffbeer


duffbeer
őstag

Ugyanmár srácok!!
Milyen E-bay??
Wireless-Bolt.hu

(#16) #56573440


#56573440
törölt tag

hát amit a shuttle-ba tesznek alapon az nem is minősíthető szerintem g33 as van nekem, boltban olyan 100k körül van bruttóban? azért már egész pofás házat lapot és tápot lehet venni ha nem csalatkozok... a gyári 250-es táp 2*40mm-el bődületesen hangos, van benne ford szabályzó de akkor sem nevezném halknak, egy noname táp is halkabb nála :(
sajna amire ez ideért az a 100 dollár nagyker nettóban sem lesz 20k alatt, ami már nem kevés, bár ha lesz akkor én tuti hogy megyek és veszek egyet :K

(#17) #56573440 válasza duffbeer (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

jepp. csak a kettő egyből 20k és akkor még el lehet gondolkozni hogy beférsz e a 120W-ba. mondjuk nekem felét eszi a gépem, de akkor sincs benne vga, downclockolva van alulfeszelve, és egy vinya no odd. szal elég hamar túl lehetne szaladni rajta :( jah meg akkor veszel mellé p4 csati átalakítót, és marad egy szabad p4es csati, akkor legalább kettő, de lehet hogy 3 is kéne. sokat agyaltam rajta, de nem hiába van ez itx mellé oda jó, de egy barebone mellé szerintem annyira nem

[ Szerkesztve ]

(#18) #56573440 válasza Cloud_s (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

ott valami rezonál szerintem. én közvetlen közelről sem nagyon hallottam a ventijeimet. mondjuk ok nexus és hasonló modellek voltak, 7V-on nekem korrektek voltak.
van olyan ház ami mindenhol perforált, ki kell vágni az alját is, rácsot bele és passzívra mindent, akkor lesz bent ventiláció, és akár passzívan is elmenne

(#19) simonzé


simonzé
addikt

Jó az ötlet, miért ne küldenénk be a gépbe 12V DC-t, mint a notiknál? 200W egy átlagos gépnél elegendő, komolyabb gépnél meg a VGA hűtése úgyis túlkiabálja a tápot, szal nem szempont a passzívitás

Kicsit elbambultam, és azon kaptam magam, hogy a mostani tápom gépházon kívülre helyezésén agyalok. Felfúrom az íróasztalom fal felőli oldalára, pormentesítő célzattal fedelet teszek rá, majd a kábeleit 1 méterrel meghosszabbítom. Így a táp kikerül a gépből, az egyetlen zajforrás a prociventi lesz, ami percenként 500-at pörög... szóval kész lenne a néma gép.
Asszem ma megyek 40 méter kábelt venni.

I don't fit in. I fit out.

(#20) Cloud_s válasza #56573440 (#18) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Nem rezonál semmi, egyszerűen a hely ahol van az "süketszoba". Csak a szélzajt hallani, rezonanciát nem. :)

Nincs értelme a teljesen passzív gépnek porosodás és a komponensek megsülése árán. Ha a táp 12-esétől meg tudnék szabadulni az már elég halk lenne. És erre a külső táp a legértelmesebb alternatíva.

(#21) #56573440 válasza Cloud_s (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor itt a te cuccod ;)
a táp szélvaját legtöbbször az elé tett rács okozza. azt még ki lehet kapni próbaképp

(#22) Cloud_s válasza #56573440 (#21) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Aztán amikor valaki bele talál nyúlni majd magyarázkodhatok... :P Amúgy nem is rossz ötlet, tényleg azon eléggé "súrlódhat".

(#23) #56573440 válasza Cloud_s (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha valaki menet közben benne matat a te gépedben annak nehogy már te magyarázkodj szerintem :DDD -őő ez nem az aminek látszi ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) duffbeer válasza #56573440 (#17) üzenetére


duffbeer
őstag

Ezígyvan.:)
A PicoPSU-nak köze nincs asztali géphez. Bemeneti "elvárás" a 6-24V. Ez kőkeményen mini PCkhez van kitalálva, amik keveset fogyasztanak és fontos a parányi méret. Ezen kívül a bemeneti feszültség erősen CarPCban történő felhasználásra utal. A miniITX, nanoITX stb. alaplapokat nem tudod bővíteni, max mobil procikkal, de pl VGAval, vagy agyonhúzható procival (amik a legtöbbet fogyasztják egy PCben) úgysem.
Egyébként meg nem azért linkeltem be a PicoPSU magyar boltját, hogy azt vegyenek az emberek a PCjükbe, hanem mini gép építése esetén (mint pl én) nagyon jól jöhet és nem kell e-bayel, PayPal-al szarakodni.

(#25) duffbeer válasza Cloud_s (#20) üzenetére


duffbeer
őstag

Egy dolog van amivel nem értek egyet:
"Nincs értelme a teljesen passzív gépnek porosodás és a komponensek megsülése árán."
Szerinted egy venti nélküli táp/gép kevesebb port túr magába mint egy passzív??? Ezt tapasztalatból cáfolom.
Mindenesetre az tény, hogy egy nagyobb teljesítményű gépben az alaplapon valóban meghalhatnak alkatrészek hűtés nélkül, de a porosodás nem fedi a valóságot, illetve nem azért lesz poros mert passzív.

[ Szerkesztve ]

(#26) #56573440 válasza duffbeer (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért megnézném hogy mikor halna meg egy alul felül full lyuggatott házban bármi mert passzív. persze nem olcsó, fetekre tr cuccokat, memóra is valami hasonlót, chipseteket lecserélni, vinyót dobozba, procira valami bika féltéglát, stb. nem hiszem hogy egy alul felül szellőző házban nagyobb esély van főzni bármit is mint egy zártelöl hátul ventis megoldásban, ott ugyanis jobban megreked a meleg, vagy a táp húzza ki, ami megint szívás (nagyobb fordulatszám a melegedés miatt, nagyobb hang, stb).
kevesebb port meg könnyű megoldani. nem a földön kell tartani a gépet. amióta fent van az asztalon soha nem volt vele gond.

(#27) Cloud_s válasza duffbeer (#25) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Blackrulz javasolta a teljesen perforált házat, erre írtam a porosodást. Nyilván a legjobb egy zárt, teljesen passzív, erős gép lenne. Ha lenne ilyen. Még a méregdrága Zalman TNN házak tesztjei sem túl meggyőzőek.

blackrulz:
Hűtési teljesítményben a természetes konvekció (full passzív) és egy minimális huzat közt ég és föld a különbség. 1-2 halk venti hangja még elfogadható, cserébe a hűtésért.

[ Szerkesztve ]

(#28) .mf válasza Cloud_s (#13) üzenetére


.mf
veterán

Bocs, erre már tényleg nem tudok mit mondani, mint azt, hogy álmodozzál még egy kicsit :DDD Szóval egy zárt ház, egy 200+W-os táp, egy régi, gyenge, melegedő proci, egy régi, gyenge, melegedő videokártya és mindezt passzívan akarod? Sok sikert :P

A helyedben lecserélném, helyette AMD780G + valamelyik 45W-os kétmagos AMD alulfeszelve, egy picoPSU-val megtoldva (ennyire már elég lesz), és ebből már jobb eséllyel lehet egy félzárt, passzív ház. Vagy pedig kivárod az intel atom platformot, és bár az erős nem lesz játékra, de abból simán lehet passzívat építeni.

(Más: nálam szintén S12, de 600-as, és meg sem hallani. Annyira, hogy pumpa tesztelésénél oda kellett hajolnom, vagy a kezem mögé tennem, hogy halljam/érezzem, hogy jár-e. Semmivel sem volt hangosabb, mint egy Vf700 5V-on, sőt, úgy emlékszem halkabb volt, mert a Vf kicsit kattogott. Szóval a hiba az Ön készülékében van.)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) .mf válasza duffbeer (#15) üzenetére


.mf
veterán

Ugyanmár? Ugyanmiért, nem is értem... Talán mert a gyártó egy 60W-os táppal együtt olcsóbban kínálja, mint ez a bolt csak a picopsu-t? :U

(Közben az egész egy elég egyszerű szerkezet, kb 1000, max 1500 előállítási költséggel...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Cloud_s válasza .mf (#28) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Én meg nem mondok mást, mint hogy olvasd el értsd meg amiket írtam...
Én hallom az S12-t (bár még mindig kevésbé mint bármely más tápot), pumpa szóba sem jöhet. És nem akarok full passzív gépet, Isten ments. Nem tudom hogyan jöttek ki nálad az én mondandómból ezek a gondolatok.

[ Szerkesztve ]

(#31) .mf válasza Cloud_s (#30) üzenetére


.mf
veterán

Pl "Nyilván a legjobb egy zárt, teljesen passzív, erős gép lenne.", valamint az, hogy még az S12-es is zavar, még egy lassú 12cm-es venti is "szóba sem jöhet", süketszobában hallod a szélzajt, stb. :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) Cloud_s válasza .mf (#31) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Most komolyan nem értelek...

Ez után a mondatom után:
"Nyilván a legjobb egy zárt, teljesen passzív, erős gép lenne."

Tényleg nem következik semmi? :U

Az én gépemben az S12 a domináns hangforrás, szerintem így teljesen érthető, hogy azt hallom. És hol máshol hallanám, ha nem süketszobában? És nem a rezonanciát hallom, hanem a szélzajt. Szerintem tökre érthető.

[ Szerkesztve ]

(#33) .mf válasza Cloud_s (#32) üzenetére


.mf
veterán

Natessék, van, aki egy szmájlihalom után sem veszi észre a sarkítást. :)

Arra céloztam, hogy néhol ellentmondasz magadnak, vagy legalábbis túl magasak az elvárásaid. Elismered, hogy kell légáramlás, de már egy nagyon alacsony fordulatszámú 12-es sem jöhet szóba. Hallod, pontosabban süketszobában keresed az S12 kevéske hangját, de a vf700 és AC Freezer nem zavar (következő zajforrások pedig azok lesznek). Nem kell zártnak lennie a háznak, de por se kerüljön bele.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én sem igazán értem, minek ekkora belső rész DC12V után, de valószínűleg csak azért van, hogy be lehessen építeni. Viszont ha adott ekkora belső, kívülre meg lehet nagyobb trafót rakni, akkor megcsinálhatták volna 350W körülire, ami már tényleg használható.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) #56573440 válasza .mf (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

vf700? nah az minden csak nem halk. van egy idegbeteg mély hangja 5V-on, ezt nagyon kevesen szeretik... 12V-on meg irdatlan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) #56573440 válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

igazából nem biztos hogy jobban használható lenne. a lap nem valami tuningos. lehet benne egy keveset de annyira sokat nem hogy túllőd ezt. vga egy slotos, más meg mi? 2 hdd egy dvd és tele is van :DDD extrém tuningbajnokok nem fogják hajtani :( de alapon hajtott procival jó kis gép ez

(#37) cizoe válasza .mf (#8) üzenetére


cizoe
őstag

Épp ma láttam egy gépben FSP-zent, nagyon csendes volt, vagyis miket beszélek: Nem volt semmi hangja. Álomtápocska, jó áron. De ez sem rossz, főleg házi htpc-be.

[ Szerkesztve ]

(#38) Cloud_s válasza .mf (#33) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Pontosan erről szól a halk gép témakör. Olyan ez mint a tuning, aki benne van és csinálja, annak sosem elég. Ez a dolog szépsége.

Én alapvetően elégedett vagyok a gép hangjával, amióta áttértem 2.5-ös HDD-re, de ha van lehetőségem megszabadulni az S12 kevéske hangjától (a Zen nem opció nálam), akkor élni fogok vele. És örülni fogok, hogy a Freezert és a vf700-at fogom ekkor hallani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

A HTPC-sek álma egy ilyen táp.
Régen én is összeakartam rakni egyet, de rájöttem... nemigen hasznánám ki. :(

(#40) duffbeer válasza .mf (#29) üzenetére


duffbeer
őstag

Mielőtt embert öl it valaki...;)
Vásároltál már ebay-en?? Vagy külföldi cégnél??
Lehet, ezzel egyedül vagyok, de én úgy gondolkodom, hogy még ha féláron is adják külföldön, fizesd ki a szállítást, ami nem 1500 forint, ez az egyik. A másik dolog a garancia.
Én az a fajta vagyok, aki hajlandó többet fizetni egy kicsivel saját használatra vásárolt elektronikai cuccokra csak azért, hogy úgymond "legyen egy asztal amire rá lehet csapni" ha szarakodnak. Old meg ezt külföldön. Ezeket összeszámolva drágább lehet a hús mint a leves.

Mindenesetre akit "feldühítettem" valamivel annak úgy kell. Szerintem ez a fórum inkább a tapasztalat/ötletmegosztásról kellene hogy szóljon, nem a háborúról. :(((

Ja és érdekes, hogy egy 300 W-os FSP Zen kb annyiban van mint egy 120 Wattos PicoPSU + hozzá egy 120 Wattos kapcsolóüzemű táp. Annyi, hogy valóban alul felül szellőzést igényel.

(#41) Jim Tonic válasza duffbeer (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem Te semmit sem vásároltál még Ebayen vagy külföldről a neten. A postaköltséget számolva is olcsóbb ott megvenni. A garancia pedig ugyanúgy megvan, mint ha itthon vennéd. Sőt, mivel elég szigorúan figyelni kell a hírnevükre, még tized annyi problémád sincs a garanciázással.
A többi bla-bla.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) duffbeer válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


duffbeer
őstag

Köszönöm a frappáns osztást....
Számolni azért még tudok és ebben az esetben nem adok igazat! Persze tudom, hogy van amit megéri ebayen vásárolni, de nem egy otthon 10e forintos kacatot... Ne magyarázd már meg, hogy a szóban forgó alkatrész ebayen 3500 forint!!

(#43) .mf válasza duffbeer (#40) üzenetére


.mf
veterán

Képzeld, sokszor vásároltam már külföldről és ebayről is, és nem bántam meg őket, mert vagy jóval olcsóbban megkaptam, mint idehaza, vagy legalább be tudtam szerezni, mert itthon nem kapható.

Engem csak az zavar, amikor egy ritka, itt eddig nemkapható terméket valaki elkezd árulni, de dupla-tripla áron (a fene a teflonbevonatos pofájukat :U ); és az a bolt, amit linkeltél, pont ilyen. Jó dolgok vannak náluk, de pofátlanul magasak az áraik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) Jim Tonic válasza duffbeer (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

No. Egy Dell 2A-es autós PDA töltő itthon 14e. USA-ban 500 Ft- volt, postával együtt 2.500Ft volt. Múltkor láttam 2 euróért Ebayen, No-ban.
6 lemezes DVD váltó itthon 249e, kint 450 USD.

Még sorolhatnám, havonta 15-20 dolgot vásárolok kintről. De Te biztosan jobban tudod. Nem kell igazat adnod, csak ne hirdesd az igét, ha nem is tudod, miről beszélsz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) duffbeer


duffbeer
őstag

Jim Tonic, .mf:
Igen igazatok van én kérek elnézést! Most rákerestem a picopsu-ra ebayen, de nem gondoltam, hogy 4-6 ezerből nálam van szállítással együtt.
Rendeltem már ebayről, de csak nagyobb értékekű termékeket nem gondoltam, hogy ilyen olcsó cuccoknál is van ekkora különbség.

Szóval még egyszer elnézést! Én beszéltem hülyeséget!

(#46) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Sziasztok, teljesen hülye vagyok a passzív táp témához, viszont építenem kellene egy gépet passzív külső táppal. Ez a ház alapból ATX tápot tud fogadni... (A ház már megvan:)

[link]

Lesz benne egy integrált mini itx cucc: (Intel D201GLY)

[link]

Pluszban lesz benne egy PCI Raid kártya és két 3,5-ös HDD.

A proci max fogyasztása elméletileg 19 W.

Összesen belefér 60-70 W-ba de ráhagyok és inkább 80W-os tápot gondoltam.

A kérdésem hogy mit kell vennem, ha működésre akarom bírni a konfigot egy passzív 80W-os külső (notebook) tápegységgel, illetve milyen külső tápegységet kell vennem?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget. (Tényleg nem értek a témáhozm ughogy úgy mondjátok el mint egy nagyon kezdőnek, ha kérhetem)

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#47) duffbeer válasza Szkeptikus (#46) üzenetére


duffbeer
őstag

Egyrészt ha még nem vetted meg a lapot ajánlom ezt. Az általad linkelt laphoz képest kb 1000 forintal drágább, de már van rajta 2 SATA, ami ha minden igaz tud Raid-et (de ennek utána kellene nézni, mert nem vagyok benne biztos). Ráadásul a D201GLY2 teljesen passzív. Ha már halk gépről beszélünk.
Táp szempontjából ajánlom a PicoPSU-t. Kicsit lejjebb pont erről szólt a vita, létezik egy magyar bolt (link lent) ahol a 12V-os 120 Wattos verzió 9000 forint, a 12-25 Volt-os 12600.
Ha neked nem gond inkább nézz körül az e-Bay-en. Kb féláron beszerezhető.
Mindenesetre ha PicoPSU, akkor szükséged lesz egy P4 tápcsatira (a proci tápja, 12V + test), ha ránézel az alaplapra látsz még egy 4 pólusú tápcsatit a proci fölött a normál ATX tápcsati mellett. Vagy elágaztatod a vezetéket "manuálisan", vagy veszel egy Y elágazót.
Még egy alternatíva az FSP Zen 300 wattos verziója, most hirtelen a depo.hu-n néztem 21000 körül mozog. Ez teljesen passzív, aktív PFCvel.

[ Szerkesztve ]

(#48) Szkeptikus válasza duffbeer (#47) üzenetére


Szkeptikus
tag

Nagyon köszönöm a segítséget...

Igen ezt a tipust néztem ki csak rosszat linkeltem...

Mi a különbség a 12 és a 12-25V között?

Nagyon nem vágom, sorry...

Hova kellene rakni P4 tápcsatit? Ezen a linken úgy látom hogy a PicoPSUnak olyan 20 tűs csatija van mint ami az intel alaplapba kell...

[link]

Ezen kivül látok egy 4 tűs csatit szintén a képen, ami ránézésre ráköthető a 4 tűs aljzatba a deszkán.

Akkor miért kell nekem plusz p4 tápcsati meg Y kábel?

[ Szerkesztve ]

(#49) duffbeer válasza Szkeptikus (#48) üzenetére


duffbeer
őstag

A különbség a kettő között az, hogy a 12V-osnak stabilizált 12 V egyenáramú táp szükséges (pl monitoroknak szokott 12 voltos tápjuk lenni). A 12-25V-osnak pedig értelemszerűen ebbe a tartományba eső tápra van szüksége. A noti tápok többsége nem 12 voltos, hanem 19.
A 12-25 voltos verzió alkalmas autóba történő használathoz, mert ott nem 12 volt a tápfesz, hanem járó motornál 14,4 V. Vagy akkor jó még, ha 19 voltos tápod van. Én egyébként mindenképpen 12-25-öst vennék, mert az mindennel táppal működik.
Na akkor...
220 --> 19 voltos noti táp (stb.) --> PicoPSU. Eddig érthető. Ha megnézed a PicoPSU képét
azt látod, hogy csatlakozik rá összesen 6 db vezeték. A linkelt képen jobb oldalt látsz egy feketét és fehéret. Ez a bemenete a PicoPSUnak. Ide kell kötni -az egyébként mellékelt csatlakozóval- a noti tápot. A másik oldalon van 4 db vezeték. A középső két fekete testkábel. A citromsárga a +12V, a piros a +5V. Ez a négy ér van aztán elágaztatva asszem két molex csatira (HDD táp) és egy kicsi 4 tűs csatira amit asszem a floppy meghajtókhoz kellett.
Eddig világos. A VIA miniITX alaplapoknak elég a 20 tűs "sima" ATX tápcsati.
Az általad (és pár hét múlva általam is) vásárolandó alaplapon mint írtam nem csak a 20 tűs ATX tápcsati van, hanem egy 4 tűs négyzet alakú is, amihez viszont a PicoPSUval együtt nincs szállítva vezeték. Ezért van szükség egy elosztóra, ami átalakítja a PicoPSU egyik HDD tápcsatiját ilyen 4 tűs ATX tápra. Itt egy kép egy ilyen átalakítóról: [link]

Egyébként léteznek autókba speciális tápok amik 6-30V-ig elbírnak mindennel. Erre azét van szükség, mert a motor indításakor az autóban a feszültség jó esetben 10 Voltra leesik, de rossz akku esetén, vagy hidegben még lejjebb.

(#50) Szkeptikus válasza duffbeer (#49) üzenetére


Szkeptikus
tag

Köszi, na ezt még én is megértem…

Már csak az a kérdésem, hogy ha az egyik HDD csatit elhasználom az alaplaphoz, akkor hogyan kötök rá 2 db hdd-t (raid miatt). Létezik Y kábel a molexhez is?

Illetve ennél továbbmegyek: mi van ha két SATA csati kellene, létezik átalakító (PATA -> Sata)?

Nagyon köszi!

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.