Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) razorbenke92

Köszi szépen, én ezt mindenképpen elmentem magamnak.

Az ismerettségi köreim ügyeletes buherátoraként kismillió egérben cseréltem gombot, de én kb. egyfélével mentem mindig, ami Omron, de hogy japán vagy kínai, azt a csuda se tudja. Egyszer jól bevásároltam belőle, és azóta is abból fogyasztok :DDD
Ha legközelebb lesz rá szükségem, lehet összevásárolok, főleg a csendesből, biztos csípnék az opciót az igénylők.

Van ajánlott beszerzési forrásod?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2) Zaied válasza razorbenke92 (#1) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Majd bővítem, hangot is akarok majd ide varázsolni, belinkelgetem én honnan vettem, de a legtöbb Kínából jön.

(#3) coco2


coco2
őstag

Bővítéshez egy másik kapcsolót is ajánlanék a listára. Itt Alin található egy sárga gombos Huano silent. A leírásban azt említi, hogy azok 30 millióra vannak hitelesítve 20 helyett. Persze én magam nem számoltam meg azt a 30 milliót egyesével, nyugodtan lehet kegyes hazugság, mint Kínában minden más, és azt mondanák rá végül "bocsánat az angol fordításunk félre fordította az arab számokat" vagy valami, de legalább egy említést megér, hogy létezik sárga gombos, és ha valaki berendel egy 30-as pakkot, az csakugyan megérkezik.

Specifications: Model: for HUANO Mouse Micro Switches
Life: 20Million Clicks
Quantity:1PCS
Material: Plastic
Packing Size:As Pictures
Dot: White Dot
ConnectorL 3Pins

Specifications: Model: for HUANO Mouse Micro Switches
Life: 30Million Clicks
Quantity:1PCS
Material: Plastic
Packing Size:As Pictures
Dot: Ylelow Dot
ConnectorL 3Pins



កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4) Zaied válasza coco2 (#3) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Rendben, berakom ezt is. A fehéret próbáltam még eddig csak.

[ Szerkesztve ]

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ebbe mit ajánlanál: [link], [link] :D

Anno filléres tétel volt a pótlék bene a lokál Hobby Elektronika boltból. De elég hamar tökre is mentek. A nagy baj csak akkor volt, ha már a műanyag lenyomogató rudak is is tönkrementek, akkor már csak maradt dísznek, vagy a kuka.

(#6) coco2 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


coco2
őstag

Igen, ilyet használtunk commodore időkben. Utolsó generációs mikrokapcsolós karos joystick. Ezekben a kapcsoló rugója szokott eltörni, amit öngyújtók rugójával kicsit megfeszegetve javítani lehet. Mire +2 barkács rugó eltörik benne, a kar műnyag pöcke is eltörik, ami lecsapja a rugót. És akkor ott a vége.A magam részéről nem hiszem, hogy ezt még mindig gyártják. Ha valahonnét be tudsz szerezni használt darabokat, azokat használhatod csere alkatrésznek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7) SunMount3r válasza coco2 (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem nem ez volt az utolsó mikrokapcsolós. Volt még a "Cobra" is biztosan. (Mondjuk az design-ra elég kényelmetlen volt) és lehet, hogy ezek kívül is voltak még páran.

Én meg még találtam valahol a neten (tán e-bay?) komplett, "új" PCB-ket is a Quickshot 2-höz.

De kétségtelen, hogy a sorozat leglegendásabb darabja a a Quickshot 2. (Még ha voltak olyanok is, akik a "sima", mikrokapcsoló nélküli első változatot preferálták inkább...)

[ Szerkesztve ]

(#8) nyunyu válasza SunMount3r (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem Python volt az?

QS I, II után ilyenem volt Atarihoz.
Szerintem kényelmesebb volt, mint a QS II.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) coco2 válasza SunMount3r (#7) üzenetére


coco2
őstag

Hát akkor talán még volt ez után másik, de én már csak a félgömbös darabokkal találkoztam, és utánuk már pc-n az analóg stick-ek következtek nekem.

Az első mikrokapcsoló nélküliek olyanok voltak, hogy egy laprugó volt a kar alá illesztve (valami bélyegvágott lap volt laprugónak edzett formában), és kinyúlt a nyák fölé 4 irányban. Azt nyomta le a kar rá a nyákra. A laprugó karja ofc folyton eltörött. Nem volt az jobb picit sem. Aztán jöttek azok, amikben egy sokkal kisebb 3szög alakú domború laprugó közvetlen a nyákra volt ragasztva. Az alatt a nyák kopott ki folyton, ónozni kellett. Míg végül a műanyag kar lenyomója törött el, és akkor kuka. Az sem volt jobb. Szerintem ez a masszívabb mikrokapcsolós volt még a legjobb. Ebben a rugó törött el, de az barkácsolható volt. Sajnos a műanyag kar anyag kifáradása ezt sem kímélte. Edit: már emlékszem, paxtoll rugójával lehetett legkönnyebben barkácsolni. Rövidebbre vágtam a rugót, és kihajlítottam rajta egy menetet beakasztónak :DDD

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#10) SunMount3r válasza nyunyu (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, tuti "Cobra" volt a neve. De lehet ezeket később más neveken is árulták. De pl. ez a kék "Auto" kapcsoló tuti nem volt rajta a feslő piros gomb alatt. Annál inkább a "hasán" volt egy SEGA/C64 kapcsoló.

(#11) Zaied válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem értek én ezekhez, csak látásból ismerem :))

(#12) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezeket még beleraknám:

Huano Black Shell Pink Dot (oh yes) <-------
Huano Blue Shell Pink Dot
TTC Pink
Zippy DF3-P1L1 (60 M)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Zaied válasza Synthwave (#12) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A TTC Pink csak G-Wolves-nak készül én úgy tudom, szóval körülményes a beszerzése.
A többi okéka.

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

ZF DG széria milyen?
(2018 előtt Cherry DG)

Hmm, már a DGE van helyettük, de abból csak140cN-es gombos verzió van :(
DG2C vol régen a 75cN-es.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) shifty!


shifty!
senior tag

Magamtól úgysem találok vissza, de van 2 javítani való rágcsáló otthon. Köszi a gyűjtést! :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#16) Metalfan


Metalfan
senior tag

Köszi a cikket :R Most kezd elhalálozni a kapcsoló az egeremben, és emlékeztem, hogy nemrég belefutottam ebbe a cikkbe, így megspóroltál nekem némi kutakodást, hogy milyen silent kapcsolót vegyek :)

(#17) Zaied válasza Metalfan (#16) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ez volt a cél, örülök, hogy segíthettem, majd lesz encoder is meg ennek bővítése is tervbe van.

(#18) Truman


Truman
senior tag

Szia.

A HP bluetooth egerembe feküdt meg a kapcsoló, de nem a szokványos van benne, hanem valami kocka alapú felületszerelt vacak. 6,2 * 6,2 mm és kb 2 mm magas.

Ebből is van valami minőlségibb gyártmány?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#19) Zaied válasza Truman (#18) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy ebből nem tudsz jobbat venni, mivel ez a méret kevés kattintáshoz van kitalálva.

(#20) Metalfan válasza Truman (#18) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szia! Alin vannak ilyen méretű kapcsolók is, elvileg Kailh-ok is vannak, vagy legalábbis eskü az a márkája :)
A tartósságukra én sem vennék mérget, nekem pl a silent Xiaomi egeremben kb 3 évet bírt a bal gomb alatti kapcsoló (ugyanakkora, mint amit a képen mutattál), utána egyre erősebben kellett nyomjam az egérgombot, hogy érzékelje is a kattintást.

(#21) zzolika


zzolika
aktív tag

Szia!
Az Omron D2F-01F-nél a másik ráírt szám is lényeges?
Amit vettem azon 1522RAF felirat van, a tetején Omron Japan (a webshop is made in Japan hirdette).
Csere után 2 hónappal duplaklikkes lett.
Lehet mégsem japán? Ennyit még a kínainak is bírni kéne. Régebben helyi elektroboltból vettem noname mikrokapcsolót, az vagy 2 évig kibírta. Most jót akartam venni, mégsem jártam jobban.

(#22) Zaied válasza zzolika (#21) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Elméletileg mindegy lenne, de hamisítják ezt is, szóval ha nem megbízható helyről vetted elképzelhető hogy kamu.

(#23) zzolika válasza Zaied (#22) üzenetére


zzolika
aktív tag

Magyar webáruházból (Kontel), nem tudom mennyire megbízható. Kínai rendelést pont ezért nem akartam.
Lehet egy gyári hibás darab is? 5-öt rendeltem, van még belőle, de ha ugyanilyen a többi is akkor nincs értelme egy másikat beforrasztani. Le lehet valahogy tesztelni beépítés előtt, hogy mennyire lesz tartós? Van amiből sejthető, hogy gyenge minőségű? Pl hang?

(#24) Zaied válasza zzolika (#23) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Persze lehet gyári hibás. Rosszul is tárolhatták, attól is el tud romolni. Ellenállást kell rajta mérni, úgy tudod csak tényszerűen tesztelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.