Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

akinek tesztett a film elmondaná nekem a következöt:

ebből a kutyulmányból LV426-ra hogyan kerül a tervezök hajoja tojásokkal?

[ Szerkesztve ]

(#52) L3zl13 válasza Ittnemaz (#51) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem ugyan nem tetszett, de azért válaszolok.
Ha lesz valaha hivatalos magyarázat akkor az max a következő rész(ek)ben lesz benne.

Aki hülye, haljon meg!

(#53) Yutani válasza Ittnemaz (#51) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akinek nem tetszett, az is el tudja mondani. ;)

Innen még csűrni-csavarni kell a sztorit, hogy eljussunk 1979-be. Akarom mondani 2122-be.

Egyébként ha visszaemlékszünk, az Alien film derelict shipjében az engineer pilóta már fosszilizálódott, tehát már nagyon régóta ott kellett lennie, azaz a logika szerint nem kerülhetett oda még ezek után. Hacsak nem talál ki valamit Scott erre az ellentmondásra.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#54) Csapoati válasza Yutani (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sci-fi, szóval lehet az, hogy ők gyorsabban fosszilizálódnak. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#55) Dilikutya válasza Yutani (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

A rekordot úgy kell értelmezni, hogy ünnepi hétvégén nem volt még ilyen bukás. Amúgy a rekordtól messze lesz azért. Azt meg kikérem magamnak, hogy az Élet rossz film. Szegény ember Alien-je, ez tény, de azért jó az, moziban néztem azt is, tetszett.

A Covenant-ot sem bánom, hogy megnéztem, a látvány jól mutatott a nagy vásznon. Egyébként nem szar film, csak Scott belekavarodott, hogy először a Prometheus előzmény, aztán annyira más sztori, hogy más lesz, majd csak visszakozik picit, a folytatásban először azt folytatja, aztán a végére csak Alien mozi lesz ez is. Méghozzá elég sablonos befejezéssel, kicsit olyan, mintha kapkodva írta volna át a film második felét, különösen a végét, hogy nesztek, ha ezt akartátok. Pedig a Prometheus is akkor volt a legjobb, amikor el tudtam vonatkoztatni az Alien-től, mert a forgatókönyv hagyta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56) Csapoati válasza Dilikutya (#55) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Élet szerintem rettenet gyenge volt. Jó, a lény érdekes és szépek a díszletek meg a CGI, de ennyire fogyatékos személyzetet még egy filmben se láttam. Ha választani lehetett két lehetőség közül, MINDIG a rosszabbat választották, sokszor a logikának ellentmondva.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#57) Dilikutya válasza Csapoati (#56) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha mindig jól és logikusan döntenek egy horrorban a szereplők, senkit se tép szét a szörny vagy Jason Voorhes. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#58) Csapoati válasza Dilikutya (#57) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, de egy elvileg csak tudósokból álló csapatnál minden döntés rossz volt. Ezen én már csak nevettem. Ami viszont jó sci-fi volt nemrég, az az Érkezés.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#59) Ittnemaz válasza Yutani (#53) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

idöutazás vagy Bobi meghalt aztán fel kell valaki aki álmodta, ötletek tárháza végtelen!

Sajnálom hogy a pénz miatt tönkretették ezt... Pont mint a Terminátort :(

(#60) icemad válasza Yutani (#53) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mit kellene kitalálnia? Az idő nem ugyanúgy telik mindenhol.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#61) L3zl13 válasza icemad (#60) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Wut? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#62) Dilikutya válasza icemad (#60) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért, máshol hogy telik az idő?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#63) icemad válasza Dilikutya (#62) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha megközelítőleg fénysebességgel utazol 1 évig a galaxisban, majd egy év múlva visszatérsz, akkor neked csak 2 év telt el. Eközben a földön 90 évet ugrottunk az időben. Ez fizika. Az idő nem állandó.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#64) Dilikutya válasza icemad (#63) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a space jockey az LV426-on száradt ki, nem utazott sehova fénysebességgel. A bolygó sem. A Nostromo sem. Sőt, az Alien filmek egyikében sem utazik senki megközelítőleg fénysebességgel, a sci-fi része azért annyira nem földtől elrugaszkodott.

Meg azért ez a fénysebességgel utazás erősen kérdéses vitatéma.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65) icemad válasza Dilikutya (#64) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk ez igaz. De jobb ötletem nincs. Talán idő utazás, vagy fekete lyuk, vagy ilyesmi.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#66) mephi666 válasza icemad (#65) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezeket eddig nem használták alien filmekben... látatlanban: biztos, hogy a tervezők covenant-ban látott hajója kötött ki az lv426-on? nem lehet, hogy másik hajó már rég ott van? (ezzel meg lehetne magyarázni, hogy nem az android "fejlesztette" ki először az alieneket és akár be is veheti a gyomrom a sztorit)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#67) kenand válasza mephi666 (#49) üzenetére


kenand
veterán

IMDB tényleg nem mond sokat.
Star wars 7-nek is magas a pontszáma, pedig kritikán aluli film...hatalmas csalódás.

(#68) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Elég unalmas a film, ha már Alien szerüt akart létrehozni miért nincs feszültség benne. Amikor csapdába esik egy csoport és szorul a hurok. A főhősnő sem alakított jól, bár lehet a forgatókönyv nem engedte kbpntakozni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69) Yutani válasza icemad (#65) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kicsit logikusan gondolkodva az Alien univerzumban nem fénysebességgel utaznak, hanem térugrással. Ez azért kell így legyen, mert ha Ripley azt mondja a lányának a Nostromo küldetés előtt, hogy szülinapodra itthon vagyok, akkor kizárt, hogy a 40 fényévre lévő Zeta 2 Reticulitól időben hazaért volna. Ráadásul nem is onnan indultak el a finomítóval, hanem ez már egy közbülső megálló volt.

Ugyanakkor a filmek arra utalnak, hogy a nagy távolságokat hibernálva és a valós űrben teszik meg az űrhajósok. Sem később a Prometheusban, sem a Covenantban nem említenek ugrást. Ez utóbbiban ráadásul ugye az elején látjuk, hogy a valós űrben utaznak és ott gyűjtik be az energiát a hajó számára. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy a Prometheusnak 2-3 évig tartott az út a 40 fényévre lévő LV-223-ra, de a Covenant számára sem tarthatott tovább 5-7 évnél.

Szóval nincs ez kidolgozva rendesen, nem is feszegetik a filmek, elegánsan átsiklanak ezeken a dolgokon.

(#68) zoltanz: Az új Ripley-ként emlegették a megjelenés előtt. Hát nekem egy percig sem volt az az érzésem, hogy valaki átvette az öreglány helyét az Alien univerzumban.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#70) Ittnemaz válasza mephi666 (#66) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

(#71) Yutani válasza mephi666 (#66) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos, hogy nem a Covenantban látott hajó volt az LV-426-on, hiszen az oda lezuhant, miután David "köszöntötte" a lakosságot. Bár az nem derült ki, hogyan, ez is olyan pongyolán lett lezárva. Igazán foglalkozhattak volna vele többet a hülye furulyalecke helyett.

Igazából azt hittem a furulyázást látva, hogy annak majd köze lesz a tervezők hajójának irányításához (ugye ott is voltak hangok), de aztán ez csak valami öncélú homoerotikus baromságnak bizonyult. :U

#tarcsad

(#72) #65675776 válasza Redneck (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két koncepciót akartak összekeverni, aztán sikeresen összeraktak egy olyan filmet, ami se nem Alien, se nem Prometheus. Leültek a két szék között a földre, csak az a probléma, hogy ott meg beszakadt a padló. Az egész film összességében ingerszegény, már az első 10 perc után teljesen kiszámítható. A végén a nagy "fordulatot" csak az nem vette le az első pillanatban, aki nem is ült bent a moziteremben egy másodpercre sem.

Lehet, hogy Scott trilógiának tervezte, de ettől még az egyes filmeknek is meg kellene állniuk a lábukon, egyedül. Ennem meg lába sincs.

(#73) Dilikutya válasza mephi666 (#66) üzenetére


Dilikutya
félisten

A xenomorphok kitenyésztése mindenhogy bakinak tűnik elsőre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74) Csapoati válasza Yutani (#71) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem homoerotikus baromság volt a furulyázás, hanem rámutatott a különbségre David és Walter között: előbbi képes alkotni, utóbbi viszont nem. Szerintem az egy kimondottan fontos jelenet. Az űrhajót én sem értem, hogy a központi "leszállópályától" hogy kötött ki jóval távolabb az erdőben.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#75) zoltanz válasza Yutani (#71) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még szerencse az embriókat nem más helyre dugta el az ferde hajlamú szintetikus ember. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76) mephi666


mephi666
nagyúr

blomkamp nem értem, miért nem kap több lehetőséget... oké, ridley scott jóval nagyobb név, de nagyon megy blomkamp-nál az alien-es téma, simán odaadnám neki az avp vonalat, hogy mutassa meg, mire képes... így scott-nál megmaradhatna a fővonal és az avp is megérdemelne pár valamire való filmet :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#77) Redneck


Redneck
veterán

Ma sikerült megnézni ezt a betegséget. Hát ilyen förtelmes szart még életünkben nem láttunk, pedig megvolt a Prometheus és a Life is moziban. Ez mi a f*sz volt? Ki írta ezt a baromságot? Ki adott erre pénzt? Ridley Scottot mikor és hol fogják kezelni? Már előre félek hogy a Blade Runner folytatást megkapta... :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#78) aelod válasza Redneck (#77) üzenetére


aelod
veterán

Azért egy Life-ot ne hasonlítsünk össze ezzel a filmmel. Na az egy volt egy fos...

Kérdések vannak viszont:

- David honnan tudta Walter biztonsági kódját a film végén a naplóbejegyzésben?
- "Anya" miért engedte be Davidet annak biztonsági kódját elfogadva a telepesekhez a hajón?

Megállapítások.

Nem David fejlesztette ki a xenokat. A prometheus elején amikor felfedezik az urnákkal teli termet ott már a falon van egy "festmény" egy kifejlett xenorol. Tehát akkor David még a kanyarban nem volt. Plusz az aliens filmben a nostromo legénysége is rátalált egy tojásokkal teli űrhajóra.

Nekem tetszett a film, megnéztem már párszor ahogy a prometheust is. Ez egy előzmény film. Viszont ugye a plebsz nyomásának köszönhetően volt benne xeno elvégre aliens universum há' nehogymá' ne legyen benne rendes alien. Az enginer vonalat hamar elengedték viszont. Az nem tetszett.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#79) bigrock


bigrock
addikt

Én megnéztem 2x a Prometheust, de -biztos sötét vagyok hozzá- nem sikerült értelmezni. Valaki elmagyarázná 5 tőmondatban? Hátha utána a Covenant-ot is érteni fogom...

(#80) Weareus


Weareus
addikt

Jó kis film volt, bár Alien 1 koppintás:

Nagy űrhajó, kis legénység.
Androidok.
Ismeretlen rádiójel.

Mondjuk a Ripley-klón csajszi tiltakozása tök erőltetettnek tűnt és csak azért volt benne, hogy egyrészt koppintsák az első részből, másrészt mert kellett valaki, aki nemet mond. Semmi racionális ellenérve nem volt neki, csak légből kapott dolgok...

Alien előzményfilmnek gáz, önmagában vállalható.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.