Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) UHHH válasza Xray-1 (#1249) üzenetére


UHHH
senior tag

Anyám, itt is mennyi pécsi van. Igen, van yota e-ink kijelzőm bontásra. :) Írj hangoutson!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#1252) morist


morist
csendes tag

Helló,
van egy YD206-om még az eredeti 4.4.3-as Androiddal. Szeretném kicsit frissíteni. Tudom, hogy 6-os Android elérhető. Segítene valaki, hogyan tudnám felrakni a telefonra? Lehetőleg lépésenként kellene leírni!

(#1253) UHHH válasza morist (#1252) üzenetére


UHHH
senior tag

Korábban írtam egy howto-t, párszor be is másoltam ide a fórumba, tekerj vissza kicsit. Ha Pécsett jársz, segítek megcsinálni. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#1254) zacci válasza CPT.Pirk (#1250) üzenetére


zacci
aktív tag

Hi,

A komplett romot tegyem ra ujra, vagy eleg az sw reset kvazi alaphelyzetbe allitas ?

(#1255) UHHH válasza zacci (#1254) üzenetére


UHHH
senior tag

Először az sw reset elég, azaz a factory defaults: gyári visszaállítás.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#1256) CPT.Pirk válasza UHHH (#1255) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem egyszer kellett resetelnem a romot, mert elkezdett hibásan működni a wifi. A factory reset után használhatatlan lett, már a pin kódot se tudtam beírni, ekkor teljesen újra kellett flashelnem a telót, azóta hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1257) morist válasza UHHH (#1253) üzenetére


morist
csendes tag

Köszi, megtaláltam, remélem menni fog!
Sajna Pécs eléggé messze van, de köszönöm!

(#1258) zacci válasza UHHH (#1255) üzenetére


zacci
aktív tag

ok thx!

(#1259) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha érdekel valakit a teló belseje, itt van. Az enyém kapott egy kis vizet mikor eláztam a Fezenen, ami után nem igazán akarta először csak az adatkapcsolatot, majd a töltést se USB-n.

Szétszedtem, láttam némi nyomát korróziónak de aztán valamitől megjavult... Mondjuk biztos ami biztos kicsit ráforrasztottam a csatira, aztán összeraktam és most fasza.

*T3-as torx kell az USB melletti csavarhoz, belül a mikrofon idomját T5-ös torx tartja. A szétszedés itt látható: [link]

És egy nagy reszpekt a tervezők felé, hogy patent fogja oda az E-Papír hátlapot, nem ragasztó!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1260) AL-31


AL-31
csendes újonc

Szép napot mindenkinek!
Van rá esély, hogy senki nem olvassa el, de hátha mégis.
Van egy YotaPhone 2 YD-201-es készülékem,EU-romos Android 5-el.Doboza megvan, az IMEI azon is 356-al kezdődik, tehát tuti YD-201-es. NEM eladni szeretném, hanem valahogy megmenteni.Leejtettem még 2020-ban, és mivel az első képernyőn nem volt védőfólia így megtört. Aztán most jutottam odáig egy hónapja, hogy rendeltem hozzá új akksit és új első képernyőt. A képernyőt profi módon kicserélték ahogy az akksit is ( a Szemere utca 23-ban), plusz elöl-hátul kapott védőfóliát. Azt hittem minden szép és jó lesz a feltámasztása után, de nem így lett. Ugyanis azt kezdte el játszani, mint amit a később vett 206-osom. Vagyis eldobálta a térerőt és a mobilnenet, főleg otthon,vidéken. A 206-oson pedig fura mód egy ideje már vidéken is van térerő. Pedig az is egy képernyős (pontosan ugyanúgy sikerült leejtenem, szerencsés ember lévén) egy ideje, plusz Android 5 van rajta is. Egy ideje mégis van rajta térerő vidéken is, még ha nem is sok. Mintha kicserélték volna a két telefon agyát, ami azért nem lehetséges,mert a 201-es volt csak szervizelve. A telefont visszavittem a Szemere utcába, ahol nagyon korrekten újra még részletesebben szétszedték, és átnézték nem sérült e az antenna. Azt mondták,hogy nem, de komoly tisztításnak vetették alá,plusz biztonság kedvéért újraónoztak egy csatlakozót. Nagyon korrektek voltak ismét. Viszont sajnos jobb nem lett, most itthon kiderült, térerő nuku.
Abban szeretném valaki hozzáértő segítségét kérni, aki lehetőleg budapesti,paksi vagy szekszárdi, hogy fel tudná e frissíteni Android 6-ra a telefont?
Előre is köszönömk a segítséget!

Kamov forever!

(#1261) CPT.Pirk válasza AL-31 (#1260) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Yota flasher progihoz tudok linket adni, de a 6-os rom lehet, hogy már nincs meg nekem. Ha az valahonnan letöltöd, akkor könnyen fel tudod tenni a 6-os romot te is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1262) AL-31 válasza CPT.Pirk (#1261) üzenetére


AL-31
csendes újonc

Azt megköszönöm,ha belinkeled. Én szedtem le pár dolgot, lehet,hogy ezt is,de inkább linkeld, hátha az amit én leszedtem, az nem a legfrissebb. Ha linkeled,lehet,hogy nekiugrok egyedül, bár félek tőle, mert sosem csináltam még ilyet. A windows telepítés bármikor megy, de ez nagyon más. Apunak is vettem egy 201-est. Az nem EU-romos, hanem a legutolsó fajta orosz rom van rajta,Android 6 meg TWRP meg minden. Aztán egyszer megbolondult, mert akku baja is volt ezen kívül nem tudom mit csináltak vele a szüleim, de minden eltűnt róla, csak TWRP volt.. A TWRP-ből én sem tudom,hogyan,(az angol tudásom használtam, mert a szakmai a nullához konvergál) de visszaraktam neki a 6-os Androidot. Plusz ahhoz is vettem egy új akkut, amit szintén az ötödik kerület Szemere utca 23-ban be is szereltek.

Kamov forever!

(#1263) CPT.Pirk válasza AL-31 (#1262) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://www.dropbox.com/s/ju9c3cudryy8x64/flash.zip?dl=0

Azt hiszem úgy működött, hogy be kellett másolni a rom-ot vagy a gyökérbe vagy az egyik almappába, aztán elindítani a progit, a telót meg flash módban indítva rádugni a kábelre, aztán pikk-pakk fel is húzta rá az EU romot.

De annyira régen csináltam, hogy már fene tudja, vissza kellene olvasni az 1-2 évvel ezelőtti hozzászólásokat.

EU romot végül is tudtál leszedni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1264) AL-31 válasza CPT.Pirk (#1263) üzenetére


AL-31
csendes újonc

Le van szedve több rom is, de inkább az EU-t cserélném oroszra,mert jelenleg EU- rom van rajta.

Kamov forever!

(#1265) AL-31 válasza CPT.Pirk (#1263) üzenetére


AL-31
csendes újonc

Köszönöm.
A következő ROM-okat,firmwareket szedtem le még korábban egy nagy torrentes csomagban:
RU
EU
CN
HK
ME
APC

Kamov forever!

(#1266) AL-31 válasza CPT.Pirk (#1263) üzenetére


AL-31
csendes újonc

A flash mód az pontosan melyik is? Amikor egyszerre nyomom a bekapcsológombot és a hangerőgombot lefelé, vagy amikor felfelé?

Kamov forever!

(#1267) CPT.Pirk válasza AL-31 (#1266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyik a kettőből. :) Amikor nem a TWRP jelenik meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1268) AL-31 válasza CPT.Pirk (#1267) üzenetére


AL-31
csendes újonc

Köszönöm.Igazából elég bukta a dolog, mert se a PC,se a Notebook nem ismeri fel a telefont, így nem tudok vele mit csinálni. Pedig letöltöttem a Qualcomm USB drivert, meg az ADB drivert is, hátha úgy felismeri. Nem,úgysem ismeri fel. Apunak Android 6-os a YotaPhone 2-ese, azt természetesen gond nélkül felismeri a számítógép (Win 10 az is és a Notebook is). Korábban ezt is felismerte, most nem. Egy dologra gondoltam még, hogy egy gyári beállítás visszaállítása alkalmával, vajon ha egymásnak háttal rakom az android 5-ös yotaphoneomat, az android 6-ossal,akkor vajon átdobja rá az újabb Androidot? Vagy ilyenben ne is reménykedjem?!

Kamov forever!

(#1269) CPT.Pirk válasza AL-31 (#1268) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ilyen nincs.

Még esetleg 1-2 másik USB kábelt megpróbálhatsz, valszeg maga az USB port adta meg magát, az enyém is így járt. Először csak az adat része nem ment, később már tölteni sem tudtam róla. Párszor még forrasztással fixáltam, de legutóbb már úgy sem lett jó, végül feladtam ezt a telót.
Vezeték nélkül meg képtelen vagyok feltölteni, szóval vettem egy új telót, ezt meg talán egyszer kábellel bedrótozom és megtartom könyvolvasónak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1270) AL-31 válasza CPT.Pirk (#1269) üzenetére


AL-31
csendes újonc

Köszönöm. Akkor valószínűleg újra meglátogatom a szemere utcai szervizet,hátha tudnak vele valamit kezdeni. Tölteni tölt, de fura mód pont akkor, amikor nem világít a felirat a töltőn. A számítógép érzi, és kiírja,hogy ismeretlen eszköz+valószínűleg hibásan működik,továbbá, hogy csatlakoztassam újra. Ha újracsatlakoztatom, akkor ugyanezt játssza el.

Kamov forever!

(#1271) CPT.Pirk válasza AL-31 (#1270) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem világít a yota felirat a töltőn, akkor nincs meg az adatkapcsolat. Vagyis a port feladta a harcot. Egy hegyes, profi pákával legalább ideiglenesen javítható.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1272) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember



2020 nyarán leraktam a telót, mert nem tudtam már feltölteni, még külső vezeték nélküli töltővel se... Aztán tegnap elővettem, rendeltem egy kupac usb csatit, na mondom megforrasztom, ennyit megérdemel.

Ebből az lett, hogy a régi csatit kiműthetetlennek találtam, így nekiálltam azt megjavítani. Lecsíptem a hátsó fém lemezt és akkor láttam, hogy a pad-ek fele el volt válva a nyáktól és az egyik vezetősáv is meg volt szakadva. Végül ezeket meggyógyítottam, és betoldottam 2 réz szálat a hibás erek pótlására, a piros nyilak jelzik őket.

Aztán életre kelt a teló, bár először bitang lassan indult be. Majd elkezdett működni, de fél percenként megállt minden 5-10 másodpercre. Aztán pár újraindítás, hagytam menni, közben a töltés jelző összevissza mutatott, de végül estére helyreállt a lelke. Sőt, még az USB adatkapcsolat is működik!

Telefonnak már nem fogom használni, de e-book olvasónak megtartom. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1273) dudikpal válasza CPT.Pirk (#1272) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Hogy lehet szétszedni?
Vmi videó alapján csináltad?

(#1274) CPT.Pirk válasza dudikpal (#1273) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulajdonképpen nagyon egyszerű szétszedni. Az USB takarólapot ha leveszed, alatta van kétoldalas ragasztó szalag, az alatt pedig alatt egy kis csavar a jobb szélen (T3-as torx). Azt kiszedve már ki tudod pattintani az E papír kijelzőt, amit körkörösen csak patentok fognak. Szerencsére nem törékeny a kijelző.

Ilyen sima telefon szerelő műanyag cuccokkal roncsolás nélkül meg tudod oldani. Belül meg T5-ös torx csavarokat használnak. 1259-es hsz-ben lévő képet meg tudod nézni nagyban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1275) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintetek várható valami frissített model, mai hardverrel, de ugyanilyen e-ink megoldással?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1276) CPT.Pirk válasza icemad (#1275) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Talán idővel, egy másik cégtől. Pont most adott ki valaki színes e-ink kijelzős kézi olvasót, akár jöhet is egy újabb ilyen cég, mint a Yota. Persze ha nem támogatják meg szoftveres oldalról, akkor bukó, szoftverbe pedig invesztálni kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.