Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Aprósólyom válasza Alogonomus (#31) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez is résdzigazság. Ha megnézed azokat a teszteket, amik a fogyasztással foglalkoznak, akkor pl. gaming szempontból minimális az AMD és Intel közötti különbség. Egyedül akkor érdemes bika deszkát venni, ha munkához használod a gépet, vagy OC vagy ha jobb integrált cuccokat akarsz, de Intelfrontos is vannak jó ajánlatok. Nem annyira egyértelmű a helyzet, mint azt sokat mondogatják.
Nekem már pontos konnektoros fogyasztásmérőm is van, úgyhogy első kézből igazolhatom, hogy az a szar 14nm Intel, 6/12 szálon és 4GHz tájékán még elég jól fogyaszt játékok alatt. De volt egy 8350K-m is, úgyhogy mondhatom, hogy 4,5GHz-ig elfogadható/versenyképes a fogyasztása. Render más téma, ott tényleg szar. :DDD De egy két Intelnek sem kell szégyenkeznie annyira. Na jó, de csak azért jóformán a seggén ült a gyártó és nem tudott előrelépni a gyártástechnológiában.
Csináltam is render energiahatékonyságról egy jó kis táblázatot GN tesztjei alapján. Egy gaming energiahatékonyságban messze nem lenne ekkora a különbség, de arról nem csináltam, de techpowerup-on vannak adatok arról is. Tessék-lássék: :R
[Excel táblázat]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.