Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Aprósólyom válasza Alogonomus (#25) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt csak rézigazság, hiszen mind a kettő számít. De eslősorban a pozitív szimpátia alapján választanak a vásárlók. Ez nem csak a hétköznapi tapasztalat, hanem a marketing szakik is vizsgálták már. Aki kicsit is nézte anno a gaming benchmarkokat, azért a Ryzen 1xxx és 2xxx szériától nem esett hasra. Anno az AMD sem úgy reklámozta be, hogy mekkora gaming CPU. Pont a magszám általános növelése miatt "gaming+stream" címszavakkal kampányolt mellette. Egyedül az árért kapot C/T mennyiség miatt volt érdekes az első kettő Ryzen (Zen és ZEN+) plusz az ebből fakadó renderteljesítmény, aki dolgozik a géppel.

Pont ezért nem igaz, hogy évek óta racionális választás az AMD. Milyen felhasználás szerint? Játék vagy munka vagy játékés és munka és ebből melyik élvez nagyobb prioritást vagy mennyi pézned van? Az állításod azt sugallja, hogy te is elfogult vagy.
valójában nagyon nem mindegy mire használod a gépet, mert az fogja meghatározni, hogy mi a racionális választás. Engem pl. nem érdekel mekkora a render vagy ZIP teljesítménye a CPU. Egyedüli prioritás, hogy ha épp játszom, ahhoz jó legyen az ár/érték arány, minden más feladat amire a PC-t használom másodlagos, hogy mekkora teljesítményű. A böngészést, youtube-t, irodai szoftvereket lazán viszi minden modern CPU.
Gaming szempontok szerint, az AMD csak a ryzen 3000 sorozattól kezdődöen lett igazán versenyben, mert a ZEN 2-vel javított nagyot az architechtúrán. Tudom, mert akkor akartam gépet venni és milliónyi tesztet átnéztem. Mire oda jutottam, hogy cserélek, nem érte meg megvennem a 3600-t, mert úgy felment az ára, az i5-10400 ára meg annyira lement. Nagyon aktuális helyzettől függ, hogy mi racionális. Ha fél évvel korábban tudtam volna vásárolni, akkor AMD lett volna belőle, mert akkor mások voltak az árak.
Hát FX az siralmas volt.... volt FX6300. Egyetlen előnye az olcsósága ár/érték aánya volt, de hamar elment felette az idő. Polaris--om is volt és még van, mert eladás előtt van. Az azért még viszonylag versenyképes, mert teljesítménye megfelelő volt, egyedül a fogyasztása volt rosszul az aktuális GTX10**-hez képest, de kis UV sokat javít a helyezten.
Ennyit az elfogultság/elutasításról.... Szerintem vizsgáld felül a konklúziódat.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.