Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rebeL1899


rebeL1899
csendes tag

Ez így volt a Spica-val is...

(#2) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Ha jol latom ez is csak pinch to zoom-hoz lesz megbizhatoan hasznalhato (mint a Desire, Nexus One eseten is)

(#3) Xaels válasza n0_gAboR (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Még az is több mint amit alapból tud a készülék a gyári megoldással. Amúgy mire kéne ennél többre a multitouch? Desire-em van és pl. snesoid meg gensoid alatt teljesen megfelelő a multitouch.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Érdekes. Van ilyen videóból Angry Birds-ös is.

(#5) roti86


roti86
őstag

Jó lesz az, csak azt nem értem gyárilag akkor mért nem aktiválják benne :U

(#6) .bableWes válasza roti86 (#5) üzenetére


.bableWes
őstag

iphone stratégia. fél év mulva jön ugyanez a telefon csak multitochal...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#7) nota bene


nota bene
csendes tag

Nem a Mobilarena hírközlője a hibás. A megjelölt forrás írt hamis információkat.
Az xda-developers végkövetkeztetésként nem állít olyasmit, hogy az X10i "multitouch" képessége aktiválható lenne, sőt összességében éppen az olvasható, hogy nem jutottak ezzel semmire. A "multitouch hack" eddig még senkinek nem sikerült. Az, hogy ez egyáltalán lehetsége-e csak a Sony Ericsson fejlesztői tudhatják.
Az Engadget a hírének alátámasztására ismét leközli azokat a több mint egy hónapos videókat, amik egy ellenőrizhetetlen kínai forrásból származnak. (Nem ismert, hogy a videókat készítő milyen hardveres beavatkozást végzett a videók elkészítéséhez.)
Mivel az eredeti videókat több site a saját videójaként publikálta a Youtube-on, és így akár emiatt hitelesnek is tűnhetnek, megadom az eredeti kínai videók forráscímét:
Az eredeti kínai videók:
1. http://v.youku.com/v_show/id_XMjE3MDQ3ODYw.html
2. http://v.youku.com/v_show/id_XMjE3MDIyODEy.html
3. http://v.youku.com/v_show/id_XMjE3MDYwMTg0.html
4. http://v.youku.com/v_show/id_XMjE3MDU3MTIw.html

[ Szerkesztve ]

(#8) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Szerintem is csak hardveres beavatkozással lehet a multi-touchot előhozni a kijelzőből, látszik, hogy nem teljesen követi le a két ujjat(néha összemegy a két pont) a rajzolós videónál, az Angry Birdsnél pedig durva késleltetés van a pinch és az ujjmozdulatok közt. Fake.

(#9) Peterson_


Peterson_
addikt

Szerintem ez egy kissé Fake...
Már csak abból kiindulva, hogy egy időben felröppent egy marhaság, miszerint az 5800 is rendelkezik multi táccsal... :U (no comment)
Akkor is ugye szoftveres moddingról susmutoltak.
Lényeg a lényeg, egy játék volt, amiben valóban lehetett bizonyos helyeken, bizonyos szituban gyakorlatilag egyszerre nyomni a kijelzőt, de egy cikkben le volt írva, hogy hogy is van ez megoldva.
Tulajdonképp nem volt szó valós multi touchról, szimplán a program számolta ki, hogy épp most itt és itt nyomod, és késleltette hozzá az első nyomást is.
Vagy valami hasonló, a lényeg,hogy trükk.
de most már nem kutatom elő az írást

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Tuti hogy szoftveres moddingról van szó ez esetben is azaz a hardver az ugyanaz csak szoftveresen megoldható, hogy 2 ujjat lásson azaz szerintem egy időben akkor is csak egy újat lát de a másikat figyelmen kívül hagyja. Tehát pásztázza a kijelzőt lát egy újjat x,y koordinátáknál majd azt figyelmen kívül hagyja és tovább pásztáz ha van még1 akkor annak is megvan az x,y koordinátája és olállá kész a multi touch :)
HArveresen nem hiszem hogy megérné beleaplikálni, úgy hogy utána nem is használod ki, az is egy x összeg amit megspórolhatnának, akkor meg miért tennék bele kihasználatlanul :S Nem hülyék azok ;)

(#11) kenguroo válasza talpalavalo (#10) üzenetére


kenguroo
tag

Valszeg ezen az elven működik ahogy te itt leírtad, csak mondjuk fél másodpercenként "szkenneli" a kijelzőt, ami már eléggé leterhelheti a procit. Ráadásul szerintem el is kell tárolgatnia az x,y koordinátákat, mivel ha mondjuk nagyítani akarsz, akkor neki le kell követnie mind a két ujjad x,y koordinátáit, és komparálnia is kell az előző x,y koordinátákkal, hogy tudja, hogy te most nagyítani akarsz.
Szerintem túl sok erőforrást igényel ez - feleslegesen. (Csak nagyítani lehessen 2 ujjal, másnak nem látom értelmét. )

(#12) ezeregy válasza kenguroo (#11) üzenetére


ezeregy
csendes tag

Igazad van! sok mindenre nem nagyon lehet használni ... esetleg még játékoknál jöhet jól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.