Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jóféle..a magasabb procihűtőknek viszont lőttek :(

[ Szerkesztve ]

(#2) Chaser


Chaser
titán

Inkább téglatest formának tűnik, nem kockának képek alapján. Pedig mekkora lenne már...kocka ház kockáknak :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) monguz82


monguz82
tag

Egészen szimpatikus az elrendezése!
Egyre több ötletet kapok a saját házam terveihez... :)

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#4) Duree


Duree
veterán

Nekem kimondottan tetszik ez a fajta megoldás,talán csak az ára az ami nem tetszik.

duree54

(#5) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Biztos nem vennék ilyen kialakítású házat, de ez nagyon jól néz ki. :)

(#6) makro


makro
aktív tag

Anno P4 korszakban volt egy ilyen kis gepem :C

Latom ebben mar lehet rendes huzatot csinalni, ami nagy elony. Nekem sajnos eleg meleg szokott lenni, es hallhatoan magas volt a venti fordulata :(

(#7) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Szerintem a külsejéről minden koncepció hiányzik, nem tudnám az asztalomon elképzelni.

(#8) atike


atike
nagyúr

Nekem nagyon bejön. Alu, kocka, minimál... :) Tetszik!

(#9) bmollszeptim válasza osztraksajt (#7) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Nekem éppen e miatt teszik.nagyon jól néz ki,és cégre 12cm-es ventik :K jó kis kuckó :K mondjuk az árát sokkalom.

üdv.

(#10) lajtika


lajtika
aktív tag

Szerintem nagyon jó kis ház. És hogy ennyi mindent lehet bele pakolni az megy külön jó pont. Csak a 110 euro kicsit húzós. Nem tudom menyi lesz itthon az ára de félek hogy túl drága lesz.

(#11) #72042496 válasza Duree (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az hagyján de nekem se az elrendezése, se a külseje nem jön be.

Nálam még mindig a Lian Li PC-V352 + akkus flex kombó áll nyerésre. :)

(#12) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Nagyon jól néz ki szerintem, el is gondolkodtam a következő gépem kuckóján...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#13) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó szellős házikó, és az ára sem vészes...

(#14) Locutus


Locutus
veterán

Egész ügyes az elrendezés. Bár tervezhetnének végre egyet, amiben nincs 5.25 hely. Vagy max csak egy.

Ha megoldották volna a porszűrést valahogy, ami elég nehéz a koncepció mentes légáramlás miatt, akkor talán el is gondolkodnék a QX-2000 cseréjén... ez a soknyílás+sokventi kombó huzatot lehet hogy csinál, de por is lesz benne bőven... Főleg a videokártyának a légáramlása nincs itt átgondolva szerintem. Egy olyan videokártya ami nem hátra nyomja ki a meleget, csak ott magának kevergetné a hőséget alul.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15) Daert


Daert
őstag

A három rögzítőkeret miatt egy hosszanti tartó keresztülfut a házban, ám ez szerencsére nem akadályozza meg a 185 mm magas CPU-hűtők beszerelését

Ez most tuti frankó???
Mert ha igen,és mellé a gyári 4db 120-as venti,igencsak elég a szellőzés/hűtés szempontjából.

Free CPU cooler height: 160mm
Hoppá,lehet hogy félregépelés történt a cikkben?

[ Szerkesztve ]

(#16) clippy


clippy
tag

Nem is tudom, csak nekem van olyan érzésem, hogy a pc is kezd elmenni a konzolok világa felé? :F Amúgy a fektetett alaplapi megoldás nem is rossz ötlet a mai procihűtők és VGA szúlyokat nézve..(ha van hely, akkor ilyen fektetett kialakítású alaplapra teszek 1 kilós hűtőt és hasonló súlyú VGA-t).. úgy látom tényleg jönnek vissza a fekvőházak.. azt hiszem lassan az alaplapokra is sor kerül újratervezésre.. és a ház ismét felkerül az asztalra a földről.. kockásítját a téglaformát :) :C

(#17) clippy válasza Daert (#15) üzenetére


clippy
tag

Valóban.. a gyári adat 160 mm-ről beszél.. mondjuk a cikkben a VGA-ra is 350mm-ert írt a gyári adat 320 mm.. mondjuk ez is bőven elég egy HD7970-es kártyának (290mm) .. de ha nem ragaszkodik az ember a szénné hajtott procihoz, akkor talál alkalmas magasságú hűtőt hozzá.. az már más kérdés, hogy, ha ilyen erős hőtermelő rendszert raksz össze, hogy oldod meg a normális szellőztetést... :F :F

[ Szerkesztve ]

(#18) Locutus válasza Daert (#15) üzenetére


Locutus
veterán

A weboldalán ráadásul a Depth a 322, és a Height a 396. Ilyen elbaszott aránya lenne?
Ezzel nálam már ki is lenne lőve, mert keresztmetszetben csak 355x355 hely van a bútorban...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#19) Banános Joe


Banános Joe
csendes tag

Tetszetős, de olyan érzés lehet szerelni benne, mintha a postaládán keresztül akarnád kitapétázni a lakást.

(#20) zed1983 válasza Speed® (#1) üzenetére


zed1983
őstag

Ha kiveszed a HDD tartó részt, akkor elfér magasabb CPU hűtő is... :R

Tetszik!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#21) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Tetszetős, ráadásul alu is. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egész jóra sikeredett, tetszik a grafitszürke szín.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#23) mghltm


mghltm
addikt

par teszt:

hardwareheaven

tech-lobby ( video )

pckoloji ( torok nyelvu )

csak egy dolog nem tetszik benne: az ara ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#24) Chiller


Chiller
őstag

Szép és jó, de mi kerül ezen az egy kiló alumíniumon 35 ezer forintba??
5ezret adnék érte, talán még egy tízest is, ha rendesen ki van dolgozva.

(#25) atike válasza Chiller (#24) üzenetére


atike
nagyúr

A kidolgozás kerül rajta annyiba... Na meg a neve... :)

(#26) SoundBird


SoundBird
tag

Ez a ház nekem is nagyon tetszik. :K

Fektetett alaplap is jó. A hűtés meg nem értem miért is ne lenne átgondolt. Minden mai ház így hűt, hogy előlről hátrafelé csinál egy "szélcsatornát". Ami alapjaiban jó elgondolás.

Viszont az ár az érdekes lesz. :U A kocka nem mindenkit vonz, főleg ha az téglalap, csak épp nem szokásos irányú. :))

(#27) Daert


Daert
őstag

A képeket végignézve simán ki lehet alakítani egy jól szellőző izomgépet is akár.Kivehetők a HDD/ODD tartók,ezekkel is lehet variálni.A VGA-ra meg oldalról lehet tolni egy 120-as ventivel a huzatot.A 160mm meg azért elég egy jó cpu hűtésnek.
Nekem nagyon tetszik :C

(#28) Chiller válasza atike (#25) üzenetére


Chiller
őstag

Hát ja.

Veszek egy ócsó atx házat, és otthon "kidolgozom" flexxel, csavarokkal ingyen.
Csak kellene egy felépítési terv hozzá, jó lenne pl. ennek a háznak a pontos adatai (nem csak szé, ma, mé, hanem hogy hova mi kerül belülre).

[ Szerkesztve ]

(#29) atike válasza Chiller (#28) üzenetére


atike
nagyúr

...és az lesz ilyen minőség? :) én örülnék neki, ha csak hasonlót is tudnék produkálni... de finoman szólva is messze lennék ettől... :D hozzá se kezdenék... :D

(#30) clippy válasza SoundBird (#26) üzenetére


clippy
tag

A kocka nem mindenkit vonz, főleg ha az téglalap, csak épp nem szokásos irányú.
Engem spec nem nagyon érdekelne ha pl. piramis alakú vagy gömbölyű mint a nyúlbogyó.. de ha ez a "trend" folytatódik, eltudok képzelni olyan házat, ahol alul van a táp a vinyórekeszek, DVD (blue-ray), és fölötte az alaplap fekve.. mint egy panelház.. így akár a magasságát is hozzá lehetne igazítani méretesebb hűtőkhöz, kicsit az alaplapokat átrendezve nagy VGA is belefér és a ramokat sem zavarná a procihűtő..kockásítsunk vagy piramisozzunk :)) :))

(#31) SoundBird


SoundBird
tag

Én is kezdtem bele ilyenbe, hogy én jobbat csinálok bármelyik gyárnál! :DD
Hát nem jutottam vele messzire! Lehet, hogy azért mert nincs ház gyártási tapasztalatom. :K

Azóta inkább ráhagyom ezt azokra, akik ezzel foglalkoznak. ;)

(#32) Speed® válasza zed1983 (#20) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na ja, de ha kiveszed, hová teszed a vinyót..mellesleg nem csavaros, lefúrt szegecsek és vágott merevítők eléggé kimerítik a non-official modot.
Mindezt leszámítva egész korrekt, és végülis ebben a házban lenne már talán van értelme az agyonsztárolt kompakt vizeknek..

(#33) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Tetszik,tervezem egy hasonló ház készítését,az alapanyag már meg van,ez az ötlet a kialakításra adta meg a kezdő lökést,bár nálam a tervek között más szerepelt...

Wasabi...

(#34) SoundBird válasza clippy (#30) üzenetére


SoundBird
tag

Persze vannak akik szeretik a szokásostól eltérő dolgokat. És vannak akik megrögzötten ragaszkodnak az alap sémákhoz.

Perzse a Lian-Li-nak is van egy csomó rendhagyó háza ami inkább kocka torony és van is vásárló bázisa. Nekem is tetszenek csak az áruk igazodik a minőségéhez. (Talán túlzottan is.)

És én sem vagyok a kicsinyítés, sőt a fekvő alaplapos házak ellensége. Tetszik nekem is ez a koncepció. A hely kihasználás és a funkcionalitás. ;)

(#35) Locutus válasza Kronos3000 (#33) üzenetére


Locutus
veterán

Én csináltam már egy QX-2000 modot. Eddig nem nagyon volt olyan ház, ami szóba jöhetne ennek lecserélésére, de ebben a Xigmatekben azért már van fantázia. Egyedül a porszűrés teljes hiánya aggaszt.

A Lian-Li amúgy közel sem ilyen jó elrendezésű sajnos, és még ennél is drágább.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#36) Locutus válasza Speed® (#32) üzenetére


Locutus
veterán

Halkan tenném hozzá, hogy 160mm alatt nincs alternatívája az "agyonsztárolt" kompakt vizeknek, hűtési teljesítményben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37) Chiller válasza atike (#29) üzenetére


Chiller
őstag

Nem kirakatba lesz, hanem a számítógépasztal fiókjába.
Legyen funkcionális, minél kisebb és könnyebb.
Én a monitort szoktam nézegetni, nem a gépet. :DDD

És szerelni se szoktam, max évente 1x.

[ Szerkesztve ]

(#38) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Hát, a mac mini az minimál, ez nem minimál. :D

(#39) zed1983 válasza Speed® (#32) üzenetére


zed1983
őstag

A lényeg, hogy megoldható!
Akinek egy HDD és ODD van annak főleg! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#40) clippy válasza SoundBird (#34) üzenetére


clippy
tag

anno a Lian-li volt a nagy kreatívkészítő házak terén.. anno nagyon sok olyan házat készített (igaz itthon nem lehetett kapni!) ami sok tekintetben verte a "nagyokat".. sajnos ahogy mostanság nézem a honlapjukat, ők is kezdenek beleszürkülni, és a "trendinek" átadni magukat.. tényleg örömmel üdvözlöm eme egyedi kialakításokat (habár mint fentebb mondtam vala, az alaplapgyártóknak is valami újítás kellene pl. középre a proci és köré a többi csatlakozás.. és így akár oldalsó kábelezést sem tartok elképzelhetetlennek), és így sokkal kreatívabb, praktikusabb házak jöhetnének :R bocsi ha rosszul gondolkodom :R :K

[ Szerkesztve ]

(#41) banhammer


banhammer
veterán

Érdekes elrendezés.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) McClane


McClane
aktív tag

Ez nagyon tetszik! :)

(#43) SoundBird válasza clippy (#40) üzenetére


SoundBird
tag

Nem nem! Én is azt mondtam, hogy egyet értek Veled. És a LIan-Li-t csak példának hoztam föl, ők tényleg sok a szokásostól eltérő házat hoztak létre és találtak vásárlókat. Tehát ennek a háznak is lesz vásárló közönsége, annak ellenére, hogy nem szokványos a formája és elrendezése. (Nekem is tetszik.) Lehet előzőleg nem jól fejeztem ki magam. :B

Én is várom az új evolúciókat. És persze a kicsi, kompakt és jól szerelhető pc komponenseket. :R

Tehát teljesen egyet értünk. :K

[ Szerkesztve ]

(#44) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Elég csinos lett (bár az elejét tervezhették volna még) ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#45) engusz


engusz
veterán

Xigmatek Gigas előrendelés - csak óvatosan, mert még forró a cucc. Alig száradtak meg a pixelek. :K

Érdekes koncepció alapján készült a ház. Megfigyelhető a piacon, hogy egyre többen próbálnak elrugaszkodni a megszokott és jól bevált sémáktól. A következő hasonló kocka háza a BitFenix-nek lesz. De a nyakamat teszem rá, hogy nyárra végére, legkésőbb őszre, több egyedi házat fogunk látni a boltok polcain, mint bármikor a történelem során. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#46) engusz válasza Duree (#4) üzenetére


engusz
veterán

Egyrészt alumíniumból készült, másrészt az oldala és az eleje egy egészből lett megformálva. Elsőre nem biztos, hogy feltűnő és/vagy hasznos, de ezek miatt kérhetnek érte többet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#47) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem pont ez minimal-desing az ízlésem, tényleg nagyon szép kuckó lett.

(#48) mepet


mepet
addikt

Nagyon szép, de én azért egy picit félnék ennyi pénzért Xigmatek háztól... (tudom sznobizmus...)

(#49) TomiLi válasza engusz (#45) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon gyors voltál!

Nekem nagyon tetszik ez a kialakítás a Lian Li V351 óta! De ez jobb! Pontosan azt hiányoltam a Lian V sorozatból, hogy a táp nem túl praktikusan van elhelyezve.
Itt végre orvosolva van a probléma.

Esetleg bővebbet nem tudsz a bitfenix-ről? :B
Én nagyon örülnék, ha a "jóslatod" bebizonyosodna a közel jövőben!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.