Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) niklebi válasza mgaben (#7250) üzenetére


niklebi
senior tag

Azt írtad a BusyBox fenn van, az nekem is de más nincs csak a modul. Elrejtetted a Magisk Managert a beállításokban? A Hide-ben minden be van kapcsolva ami kell?

(#7252) ANT


ANT
őstag

Mi a gyári böngésző neve? Vissza kéne telepítenem, mert a ma reggeli MIUI frissítés után egyszerűen eltűnt a telefonról.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7253) ANT válasza ANT (#7252) üzenetére


ANT
őstag

Közben megtaláltam, Mi Browser. Csakhogy Play áruházban már nincs fent, letöltött apk meg elhasal telepítés közben. Asszem kereshetek másik böngészőt. :(

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7254) mgaben válasza niklebi (#7251) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, ezek mind megvannak. :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7255) vegyszer válasza ANT (#7253) üzenetére


vegyszer
addikt

Mi Böngésző név alatt keresd
Szerintem nem tűnt el teljesen. Max az ikon veszett el.
Mert egy alapértelmezett böngésző mindenképpen van benne egy gyári romban.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7256) ANT válasza vegyszer (#7255) üzenetére


ANT
őstag

Pedig ez tényleg eltűnt. Alapértelmezett alkalmazások ablakban még a böngésző funkció se szerepelt addig, amíg ezt a Via browsert nem telepítettem. És most is csak ezt tudom választani. Gondolom, itt azért meg kéne jelenni a telepített böngészőknek.
Amúgy nem vagyok egy droid expert, szóval nem mókolt ROM-ról beszélünk. Sima gyári Android 9, MIUI Global 12.0.1.0 (PDEMIXM).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7257) vegyszer válasza ANT (#7256) üzenetére


vegyszer
addikt

Telepíts egy új böngészőt. Hátha egy mailban kapott linkre kattintva feljön a kérdés, hogy melyik legyen. Vagy töröld le az összes böngészőt. Valahol csak még fog a link nyílni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7258) niklebi válasza mgaben (#7254) üzenetére


niklebi
senior tag

Akkor nem tudom mit kellene még csinálni. Régebben nekem sem ment az S.Pay rendesen, de mióta frissült a manager azóta tökéletes.

(#7259) goccer


goccer
aktív tag

Felraktam a hétvégén a hivatalos globál 12-es miui-t. Nincs vele semmi gond, bár azért úgy gondoltam volna, hogy a tavaly szeptemberi biztonsági csomag is kap egy update-et...

(#7260) smc válasza goccer (#7259) üzenetére


smc
addikt

Azt néztem én is. :(
Végülis két évet húzott nálam, azt hiszem elkezdem keresni az utódját.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7261) kigyi_23 válasza smc (#7260) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nálam 3-nál tart 1 éve akarom cserélni, de mindig az a vége a mateknak, hogy nagyon jó lenne cserélni, de nem. Azért jövő tavasszal, ha a Mi10pro ára mérséklődik szerintem az lesz az utód.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7262) smc válasza kigyi_23 (#7261) üzenetére


smc
addikt

Anyagiak miatt én is várok legalább év végéig és valószínűleg marad is a családban.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7263) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Nekem lett egy Mix3, de még így is erősen gondolkodom adjam e el a Mix2-t, igazából rosszat nem tudok semmit mondani róla. Ez egy nagyon minőségi telefon, sok mostani középkategóriás telefont a mai napig körbe röhög.

Oneplus 8T 8/256

(#7264) mgTerminator válasza ruszi_tomi (#7263) üzenetére


mgTerminator
veterán

Te odaadnád 30-40-ért? (de lehet sokat mondtam)
Anno eladtam a Mi4C-met mert kellett a pénz az új telóhoz, hát a mai napig bánom... Én vigyáztam rá, az új tulaj meg 1 hónap alatt lelakta, törte, zsíros kézzel fogdosta, full zsír volt a telefon, rá se lehetett ismerni.

(#7265) Zozo0525 válasza mgTerminator (#7264) üzenetére


Zozo0525
őstag

Jól gondolod. En is igy jartam a mi4c vel. Ezert inkabb meghagytam a mix2 -t az iphone se2020 melle😚

(#7266) ruszi_tomi válasza mgTerminator (#7264) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Én már használtan vettem 45.000-ért, valami normális embernek eladom, mert ha nem használom ugyanúgy tönkre megy sajna.

Oneplus 8T 8/256

(#7267) mgTerminator válasza ruszi_tomi (#7266) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én szerencsére szoktam használni is, tehát nem csak van az asztalon.
Melóban azzal navigálok, vagy tartalék telefon. Sokszor mentett már meg :))

(#7268) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Megörököltem egy mi mix 2-t, gyári miui 12 van rajta frissen belakva. Dualsimmel használom, 1es sim privát szám, 2-es céges, mobilnet cégesre beállítva, viber pedig a priváthoz van kötve.
Az érdekesség az hogy mobilneten vagyok akkor vibernek nincs kapcsolata, nem tud se küldeni se fogadni. Wifin megy gond nélkül.
Bármi más programot próbáltam (messenger, whatsapp, skype, teams, slack) az működik szépen mobilnetről csak a viber nem. Előző telefonon(redmi 4 prime) is így votl beállítva a dualsim és gond nélkül ment. Mi lehet a gond? Ami beállítást csak tudtam megnéztem de nem látok hibát, nincs korlátozva az alkalmazás hogy csak az egyik simet vagy wifit használhatna.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#7269) mgaben válasza SutPet (#7268) üzenetére


mgaben
senior tag

Mert elvileg a 2-es foglalat csak GSM, az 1-es foglalatba tedd azt a kártyát amivel mobilnetet is használsz. Nekem így rémlik a dolog.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7270) kigyi_23 válasza mgaben (#7269) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Elvileg mindegy lenne ebből a szempontból, de valóban nekem is úgy rémlik, hogy HSPDA+ a max amit a 2-es foglalatban tudnia kell és LTE csak az 1-es foglalat sajátja, de ez lehet téves emlék is hiszen vagy 3 éve nem foglalkoztam a dologgal azóta bent vannak a kártyák :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7271) SutPet


SutPet
aktív tag

kipróbálom, de akkor is érdekes hogy minden más gond nélkül megy mobilnetről és am 4G-t is jelez és hasít mint a villám.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#7272) SutPet


SutPet
aktív tag

megcserélt simmel se megy, ha egy sim van bent a viber akkor se megy. minden más jó, gondolom vibernak van valami kínja nem a telónak. merem remélni.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#7273) mgaben válasza SutPet (#7272) üzenetére


mgaben
senior tag

Akkor viszont lehet a vibernek nincs engedélye a mobilnetet használni? :F

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7274) vegyszer válasza SutPet (#7272) üzenetére


vegyszer
addikt

Biztonság-Adathasználat
Ott mi van a viber előtt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7275) SutPet válasza vegyszer (#7274) üzenetére


SutPet
aktív tag

minden pipa, mindhez van engedélye

God must love stupid people, he made so many of them.

(#7276) **CooL** válasza SutPet (#7268) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Nekem is ugyanez volt a problémám a Viberrel, sőt valamelyik nap egyáltalán nem akart működni a mobilnetem, ezért rákerestem neten, hogy mit lehet ezzel kezdeni. A megoldás amit találtam rá: Beállítások-SIM kártyák és mobilhálózatok-Hozzáférési pontok nevei- (számomra) "Telenor Online" felirat melletti kis jobbra mutató nyilacskára klikk -> és itt a hozzáférési pont szerkesztésében találod magad, ahol a Hozzáférési pont protokollját "IPv4/IPv6"-ra kell állítani.

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#7277) SutPet válasza **CooL** (#7276) üzenetére


SutPet
aktív tag

most úgy néz ki hogy ez megoldotta a problémát köszi :Y :R

God must love stupid people, he made so many of them.

(#7278) ANT


ANT
őstag

Kicsit felélesztem a topikot. Ma reggeli telefon bekapcs óta néhány telepített app nem akar elindulni. Rányomok a parancsikonra, egy mp-re feljön az alkalmazás ablaka, aztán rögtön bezáródik. A főképernyőn lévő widgeten pedig nem jelenik meg semmi. Egyszerűen nem jövök rá, mitől lehet ez. Biztonsági és akkumulátor kímélő beállításokban bogarásztam, hiába. Tegnap óta semmilyen változás/frissítés nem volt a telefonon. Az érintett appok: Gmail, Időkép, NHL app, Weather and clock widget.
Nova Launcher és gyári MIUI 12 global stabil verzió van a telón.
Valakinek valami ötlet?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7279) szabog74 válasza ANT (#7278) üzenetére


szabog74
aktív tag

(#7280) ANT válasza szabog74 (#7279) üzenetére


ANT
őstag

:R
Pedig a Play áruházban is körülnéztem, de csak a problémás appokhoz kerestem frissítést.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7281) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Gondolom Viber meg google mail....:D

(#7282) vegyszer


vegyszer
addikt

Jön a Mi Mix 4 [link]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7283) kigyi_23 válasza vegyszer (#7282) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

De mennyiért :D Na persze jó lenne már leváltani az öreg harcost :D Szeptemberben még megünnepelem vele a 4 éves évfordulónkat aztán a Mix2-t nyugdíjaznám végre :) Csak a kérdés mire váltsak, mert hiába várom azt ami nekem jó lenne vagy iszonyat drága vagy valami nem bejövős rajt szóval 22-es csapdája.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7284) paizinho


paizinho
tag

MyRaiffeisen app kontra Magisk problémám újra megjelent a rafis app 06.03-i frissítése óta. Hiába van elrejtve az app és a Hide-ban is bejelöve a rafis app, rögtön feljön, hogy root-oltnak látja a kütyümet. Addig semmi gond nem volt.

LOS 17.1 05.20-n vagyok, a 18.1-l még kivárok.

Van valakinek hasonló tapasztalata?
Megoldást még nem sikerült találni, ha lesz szólok.

(#7285) mgaben válasza paizinho (#7284) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem az OTP simple nem működik, de már több, mint 1 éve. Hiába csinálok bármit. Odáig még nem jutottam, hogy feltegyek root nélküli rendszert, hogy kiprobaljam.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7286) vegyszer válasza mgaben (#7285) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is anno sok szívás volt a root/nyitott bootloader elrejtése az érzékeny appok elől. De már nem is emlékszem, hogy hogy sikerült. Valami osm0sys felé megoldás rémlik

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7287) niklebi


niklebi
senior tag

Nálam minden működik root alatt. Gpay, Spay, az Erste web alkalmazások. Elsőre mindig elrejtem a Magisk menagert az alkalmazásban, telepítem a MagiskHide Props Config-ot, és a Busybox for Android NDK-t. Hide-ban bejelölöm: com.android.cts.ctsshim; com.android.cts. priv.ctsshim; más is be van kapcsolva, de azok nem biztos, hogy kellenek.
Lemaradt, hogy én is az osm0sys féle boxot tettem fel. XDA Developersen kerestem rá, és ott volt valami leírás az alapján állítottam be. Jelenleg a modulok között is fenn van, pont most, hogy ránéztem derült ki hogy frissítés van hozzá+ a M.H Props Config-hoz is.

[ Szerkesztve ]

(#7288) mgaben


mgaben
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, majd ránézek akkor. Hátha meg tudom bütykölni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7289) mgaben


mgaben
senior tag

Köszi srácok! Sikerült. Igaz minden fent volt amit írtatok, de addig frissítettem, újraraktam, stb, hogy végül működik. Valami a Magisk elrejtésével, és átnevezésével lehetett, szerintem. De ma 2x próbáltam, csont nélkül ment. :R :R :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7290) niklebi válasza mgaben (#7289) üzenetére


niklebi
senior tag

Gratulálok. :C Arra azért figyelj, hogy rendszeresen frissítsd a modulokat. Ha újra indítod, vagy kikapcsolod akkor a Hide részt egyszer meg kell nyitni. Nálam rendszeresen csinálta, de elég volt kinyitni majd kilépni és máris nem nyavalygott az alkalmazás.

(#7291) mgaben válasza niklebi (#7290) üzenetére


mgaben
senior tag

Na, köszi a tippet. Lehet ezért is halt meg egyik pillanatról a másikra. :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7292) mgaben


mgaben
senior tag

No, egyik napról a másikra megint behalt ez a simple fizetés. Én ezt már nem értem. :W :W :W

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7293) hegedis


hegedis
tag

Szeretném a xiaomi mix 2-öre rárakni a lineage os 18.1-et, viszont azt is szeretném, ha a banki alkalmazás működne és ne lenne letiltva custom rom miatt. Valakinek van tapasztalata ez ügyben?

(#7294) mgaben válasza hegedis (#7293) üzenetére


mgaben
senior tag

Banki alkalmazások általában csak a root miatt nyavlyognak. Be kell kapcsolni a magisk hide-ot és magát a magisk appot is rejteni kell (ez átnevezi az alkalmazást), és akkor rendben lesz szerintem. Nekem volt fent Xiaomi EU (tehát custom) rom ami nem volt root-olt, és akkor simán ment az OTP, Telekom alkalmazás, stb. NFC fizetés neccesebb root-ol t telón, az nálam hol megy, hol nem.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7295) hegedis válasza mgaben (#7294) üzenetére


hegedis
tag

nekem most eu-s rom van rajta, nem rootolt. Működik rajta minden, az nfc-s fizetés is. kell rootolni lineage os felrakása esetén?

(#7296) mgaben válasza hegedis (#7295) üzenetére


mgaben
senior tag

Megmondom őszintén, hogy azt nem tudom. Csak MIUI-t használtam. Valami olyasmi rémlik, hogy más TWRP verzió kell, de erre sem esköszöm.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#7297) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Én túl vagyok az aksicserén. A gyári 2018.03. vásárlás, 83%-os volt, az új pedig 51% és gyári! 2021.05 gyártás.

(#7298) szabog74 válasza mgTerminator (#7297) üzenetére


szabog74
aktív tag

nem kellene neki pár ciklus mire rendesebben mérne?

(#7299) kigyi_23 válasza mgTerminator (#7297) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Az, de kemény hát akkor még használom kicsit :D 2017.09- vásárlás az enyém. És érzésre is ennyit tud az aksi, vagy pedig tényleg problémás?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7300) vegyszer válasza mgTerminator (#7297) üzenetére


vegyszer
addikt

Bocsánat, de nem ismerem az appot.
De jól értem, hogy egy szarnak vélt akksit sikerült egy rosszabbra cserélni?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.