Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Atomgeszi válasza krisi047 (#9150) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Win10-hez nem is kell semmi driver én úgy emlékszem.
Multimédiás eszközként ismeri fel, nem külön meghajtóként.

(#9152) krisi047 válasza Atomgeszi (#9151) üzenetére


krisi047
aktív tag

Én is így gondolnám, azonban semmilyen szoftver nem látja a telefont, még a fotóimat sem tudom lementeni, nemhogy bootloadert nyissak. :)

(#9153) justnow válasza juve600 (#9146) üzenetére


justnow
csendes tag

Sziasztok! Eligazítást szeretnék kérni! A legujabb eu dev van fenn, de kezdem feleslegesnek érezni a heti fissítést.
Átmennék a Global Stable ROM-ra. Az is MIUI 12 ugye? A twrp-vel csak teljes törlés után tudom csak megtenni?
Mit kell törölni? system, data...? A twrp 3.3.1-0 verzioja van fenn, kell frissebb? Köszönöm előre is!

(#9154) Atomgeszi válasza krisi047 (#9152) üzenetére


Atomgeszi
veterán

MiFlash drivereket felraktad? Hátha..
Ja meg hátsó USB PC esetén

(#9155) Zolás


Zolás
addikt

Mivel meguntam a MIUI rendszert, felraktam a Pixel experience romot, és minden indulásnál a következő üzenet fogad: Belső probléma van az eszközzel.A részletekért vegye fel a kapcsolatot a gyártóval. Ha leokézom(csak azt lehet), akkor minden fut rendesen, minden nagyon jól működik. Mi lehet a baj? Kihagytam valamit?
Megtaláltam az xda-n a kernel miatt van, a rom készítője is tud róla: Its a kernel thing. Kernel is looking for full stock defconfig and if it can't find that it gives that message. It doesn't cause any issue its more like an useless warning.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9156) szilu7 válasza Zolás (#9155) üzenetére


szilu7
senior tag

A választ leírtad. Illetve a ROM készítője. Semmi baj. Ez ilyen.
Mi a kérdés ezek után?

(#9157) stigma válasza Zolás (#9155) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nekem a telepítés menete az alábbi AOSP ROM-ok esetén:
flash twrp
format data-yes
reboot twrp
wipe chache,wendor,stb
ne indítsd újra a twrp-t
rom,firmware felmásol
flash firmware
flash rom
format data-yes
reboot system

Pixel-nél nekem mobilneten nem volt egyszer de akkor én csesztem el, mert formad data a vége elött nem volt. Probléma igen, xda-n énis megtaláltam, amire megoldást is van ha jól nézem.
Pixel-t most nem tettem, most Bliss Rom van fenn ami jó szerintem, fagyás ilyesmi nem tapasztam. Én Még Project404-et ajánlom illetve Parandroid v4-et.

TWRP-ből melyiket használod? én szinte a legújabbat asszem a 3.4.0.0
TWRP-ből az alábbi ajánlott, ez pár hsz-el előrébb van mint amit linkeltem xda-n:
TWRP is 3.4.0-0-cepheus-mauronofrio , FW-ből a 12.0.1-es verzió

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9158) Zolás válasza stigma (#9157) üzenetére


Zolás
addikt

Twrp amit írtál, a pixelből a legújabb fullt. Eddig tetszik, kicsit fura a miui után hogy tiszta a menü, meg minden a helyén van. Hangrögzítés nincs benne, azt már olvastam xda-n.
Ami hiányzik, hogy a plusz gombot a bal oldalon nem lehet állítani semmire, a google segéd vagy mi jön be ha megnyomod, illetve az állapotjelző led sem állítható sehogy. A szemkímélő üzemmódot se leltem. Viszont a chrome böngésző kevésbé receg, bár még mindig van benne, de használhatóbb, mint miuin.
Ez az első romolásom, eddig még csak a gyári volt rajta. Tetszik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9159) stigma válasza Zolás (#9158) üzenetére


stigma
addikt

MIUI után nekem felüdülés volt, mert szeretema stock romot.
Én PE Plus-t szoktam feltenni, segédet ahogy tudom kikapcsolom mert idegesít.
AI gomb (Bal oldal) elvileg valahol lehet tiltani asszem, de lehet rosszul emlékszem mert több AOSP rom is van amit feltettem pl.: Havoc OS, BlissRom, Derpfest,PE,... valamelyikben biztos ki lehetet kapcsolni.
Többiről nyilatkozni nem tudok sajnos, mert nem szoktam állítgatni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9160) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Aki eu devet használ, megnézné hogy megy-e neki az OTP Simple? Engem már be se enged lépni, Magisk mindenféle módon hideolva de akkor se.

(#9161) Zolás válasza stigma (#9159) üzenetére


Zolás
addikt

Elkiabáltam, most már a menü és az appok is recegnek, pont annyira, mint a chrome. Lehet átváltok másik romra...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9162) krisi047 válasza Atomgeszi (#9154) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi! Nagyon más irányban kellett keresgélnem. Mindkét laptopon N-es kiadású WIndows volt, ami nem támogatja az MTP-t.

(#9163) stigma válasza Zolás (#9161) üzenetére


stigma
addikt

Hi, leírás alapján próbáld meg a PE plus-t vagy az általam ajánlottakat.
Sok mindenkinek a Parandroid nem jön be de nekem annó a v2 bejött nagyon, azért mertem most is a v4-et feltenni.
Én Chrome-ot elengedtem, mert elég sokat böngészek, nekem kb 1 óra plusz időt adott ha Operara váltottam.

döcögés nálam nem szokott lenni ilyen hamar , max pár hét után.
A döcögést a ,,dc dimming" vagy micsoda is okozhatja, de a fórumba szokták írni mit kapcsolj ki.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9164) Zolás válasza stigma (#9163) üzenetére


Zolás
addikt

A fórum szerint valami unofficial romban van csak dc dimming, így meg elég gáz használni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9165) Sweet Lou 6 válasza Zolás (#9164) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

dc dimming a gyári, eredeti Global MIUI-ban is van.

sweetlou6.wordpress.com

(#9166) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Nekiestem a Pixel Experience felrakásnak, de kevés a siker. Először kinyitottam a bootloadert, majd az új rendszeren bekapcsoltam az usb debugot. Utána cmd-vel felraktam a TWRP 3.4.0.0-t, ez is ment szépen, majd a sideload funkcióval megpróbáltam a PixelExperience_cepheus-10.0-20200816-1745-OFFICIAL.zip -et felnyomni. Azt gondoltam rendben is volt, viszont továbbra is MI bootlogó és bootloop fogadott. Megpróbáltam mégegyszer a folyamatot, de előbb nyomtam egy WIPE-ot, azon belül is kipipáltam mind a 6-t.

Azóta bárhogyan, bármely gombkombinációval indítom a telefont csak a Fastboot indul, lényegében ki sem tudom kapcsolni. A parancssorral feltelepíti ugyan a TWRP-et ismét, de a fel hangerő + power gomb kombinációval sem jön elő. Hogyan tovább? :F

(#9167) Zolás válasza krisi047 (#9166) üzenetére


Zolás
addikt

Kihagytál egy lépést, így a twrp felülíródik újraindításnál.
Összefoglalóban keresd meg a twrp telepítése pontot, alatta lesz az ami neked kell, még a twrp előtt kell egy img filet felrakni. Nagyon szépen le van oda írva, nem másolom ki.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9168) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Tudnátok ajánlani olcsóbb fajta VR szemüveget ami passzol a telefon méretéhez és itthoni webshopból is meg tudnám rendelni? Nem kell komoly kütyü, de azért mégse papír alapú legyen.

(#9169) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok állandóan ezt adja ki a telefonom magától, hogy tudom ezt letiltani hogy ne jelenjen meg ? Köszi szépen ha segít valaki

(#9170) adamfriday válasza ricsi0307 (#9160) üzenetére


adamfriday
senior tag

A legújabb 20.9.3-al megy nekem, az előző verzióval nyögvenyelős volt. Magisk-et nem használok.

(#9171) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

A sok AOSP után nagy valószínűséggel visszaállok MIUI-ra. Innen leszedtem a Recovery-t és a fastboot verzsönt: Link
Menyikkel járok jobban:
1.TWRP-ből a szokásos törlés után batallózom ezt:
Mi 9 EEA Stable Recovery V12.0.2.0.QFAEUXM

2. Miflash-el flashelem a telóra, mikor fastboot-ban van:
Mi 9 EEA Stable Fastboot V12.0.2.0.QFAEUXM

Emlékeim szerint már mindkét megoldást csináltam régen, de nekem a 2. verzió rémlik.

Amúgy EEA-n tudom állítani a mobilhálózatot, hogy GSM/LTE/WD... vagy csak annyit hogy 4G előnyben részesített?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9172) juve600 válasza stigma (#9171) üzenetére


juve600
nagyúr

Szerintem a fastboot verziót válaszd,a eea -ban úgy tudom hogy csak a 4g -es lehetőség van
Én is gondolkodom cserén ,majd írj hogy milyen
:R :R :R

(#9173) baitsee23 válasza Astor22 (#9169) üzenetére


baitsee23
őstag

Ez a Google Assist (Segéd). Törölheted, tilthatod... Esetleg frissítsd a Google appot, vagy állítsd alapra!

小米 12 - 8/256GB

(#9174) pataig


pataig
tag

Sziasztok!

xiaomi.eu V12.0.3.0 Stabil van a telefonomon, ami idáig hibátlanul működött!

Sajnos most mikor valakit hívok, vagy hívást fogaddok a hívó fél hangját nem tudtam csökkenteni.... max hangerőn megy...maga a csúszka mozog, (s alapból mindig azt mutatja ahogy hagyom) de nem változik a hangerő egészen addig, még teljesen nem erősítem fel (csúszka max-ra), s utána engedi.... Persze nem jegyzi meg, s minden hívásnál kezdem előről...
Járt már valaki így? Van erre megoldás? Mi lehet a gond?
Újraindítás, kikapcsolás néhány percre sajnos nem oldotta meg!
Ja és tegnap még hiba nélkül működött!

(#9175) gabikiraly2 válasza pataig (#9174) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ezt nálam is csinálta egy ideig, olyan volt, mintha ki lenne hangosítva. Sajnos nem tudom mitől múlt el, nem csináltam semmit, egyszer csak eltűnt a hiba.

Csend a lelke mindennek!

(#9176) juve600 válasza stigma (#9171) üzenetére


juve600
nagyúr

na felraktad ???
:R

(#9177) stigma válasza juve600 (#9176) üzenetére


stigma
addikt

Áh, dehogy...szerintem te gyorsabb leszel, én szerintem pénteken fogom feltenni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9178) juve600 válasza stigma (#9177) üzenetére


juve600
nagyúr

:D

(#9179) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok lehet off topic
De valaki próbálkozott má olyannal ,hogy a telefont a tv-re rákötni mint egy laptopot pl? (Szóval nem okostv-re) vagy lehet egyáltalán?!
Válaszokat előre is köszi:D

(#9180) Pjoe69 válasza krisi047 (#9147) üzenetére


Pjoe69
tag

Szia krisi047,

Mivel nekem is a QFAEUXM 12.0.2 van fent, had kérdezzem meg, a gyári hangrögzítőt használod, vagy valami külsős programot?
Nekem valamikor május környékén leállt a gyári hívásrögzítő, és nem találom az okát, miért...

Köszi a választ.

(#9181) stigma válasza juve600 (#9178) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nah én nyertem, feltettem
Eddig gond, probléma nincs a 12.0.2 EEA-val.
Appok, böngészés, gcam jó, SoT majd 2-3 nap múlva.

Most tényleg nem akarok szórakozni a telóval mert lehet váltani fogok és már nincs kedvem romolgatni :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9182) pataig válasza gabikiraly2 (#9175) üzenetére


pataig
tag

Valóban nagyon hangos, s mikor megfeledkezek róla akkor nagyon rosszul tud esni!
Remélem nálam is elmúlik majd..... viszont most még produkálja a hibát...Bár ha valakinek van ötlete, akkor azt szívesen fogadom!

(#9183) juve600 válasza stigma (#9181) üzenetére


juve600
nagyúr

sot -ra kíváncsi lennék
:R

(#9184) stigma válasza juve600 (#9183) üzenetére


stigma
addikt

Hi, első nagyobb hiba előjött, nem ébresztett az óra reggel :W
Ahogy nézem, és nem is tudom mért az ébresztőóra alapértelmezett beállítása más időzóna volt (GMT+4:00), ehelyett most beállítottam (GMT+1:00) London, dublin-ra, kváncsi vagyok jó lesz vagy sem.
Életemben nem kellett ilyet állítanom, de ez elég fura volt reggel.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9185) krisi047 válasza Pjoe69 (#9180) üzenetére


krisi047
aktív tag

Szia, a gyárit használtam, teljesen jól működik, valami más oka lehet nálad. Ellenben az ACR mondjuk nem ment MIUI-n.

Btw, Pixel Experiencere tud valaki működő hívásrögzítő alkalmazást? Az említett ACR ezen sem megy.

Valamint azt tapasztalom, hogy a PE romon mintha nagyon alacsony lenne a kepfrissites mindenhol, mondjuk 20-25 fps. Ennek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#9186) baitsee23 válasza stigma (#9184) üzenetére


baitsee23
őstag

London, Dublin nem egy zónában van velünk. Megint kicseszel magaddal. :D

小米 12 - 8/256GB

(#9187) stigma válasza baitsee23 (#9186) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem +1-ben vagyunk?
Asztali gépen más időzóna van UTC+1 amit használok, és automatikus
+2-ben van Brüsszel, Belgrád is ami a nekem való?

Kipróbáltam az általam beállítot +1re és 7.30-as ébrsztésre , eddig működött.

Most nézem, volt egy ilyen az órán beállítva , hogy Automatikus Otthon óra, amivel más időzónát lehet beállítani...nem is értem miért volt automatikusan bejelölve és másik zóna magadva....
Ébresztőórának nem a MIUI féle órát használom hanem gondolom valami custom romról maradtat , szóval ha neked nincs is ilyen menüpont ne keresd :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9188) Gyarmati_ válasza stigma (#9187) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ha jól értem akkor nem a hivatalos 12.0.2 EEA rommal volt a gond, hanem egy másik ébresztőórával.
Most tervezem hogy MIUI 11-ről váltok MIUI 12, ha azzal minden rendben van.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#9189) stigma válasza Gyarmati_ (#9188) üzenetére


stigma
addikt

Igen, jól érted. Nagyon sok custom AOSP romot ahsználok, gyári ébresztőt sosem használtam, de holnap kipróbálom. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9190) Gyarmati_ válasza stigma (#9189) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszi, az első kiadású 12-es. egyes esetekben produkált töltési hibákat, lassabb vezeték nélküli töltés nem gyári töltővel stb. A másodikra nem igazán panaszkodtak, uh hamarosan tiszta telepítéssel átállok arra én is.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#9191) juve600 válasza stigma (#9189) üzenetére


juve600
nagyúr

Aksi idő milyen eddig ?
:R

(#9192) stigma válasza juve600 (#9191) üzenetére


stigma
addikt

Eddig ilyen...mobilnet wifi mellett beragadt, illetve nem 100% ról kezdtem a telepítést

A gyorstöltés megy, Baseus + Ugreen kábellel csak úgy hasít :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9193) juve600 válasza stigma (#9192) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#9194) stigma


stigma
addikt

Amúgy egy gyorskérdés: Ha VoWifi és Volte kódokat beírom, menüben bekapcsolom őket, és telefonáláskor nem jelenik meg semmi ikon akkor még a szolgáltatónál jeleznem kell hogy ezeket használom ugye?
Mert lehet hogy ott le van tiltva.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9195) Gyarmati_ válasza stigma (#9194) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pontosan, én is jeleztem a szolgáltatóknál (Telekom/Telenor) azóta működik és ki is jelzi.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#9196) baitsee23 válasza Gyarmati_ (#9195) üzenetére


baitsee23
őstag

Én is aktiváltattam régen, de nem használom, mert amúgy is szép tiszta hangú a hívások nagyrésze. Viszont, ha térerő-szegényebb környéken vagyok, panaszkodnak, hogy szaggat, és rossz minőségű a hag felőlem.

小米 12 - 8/256GB

(#9197) Gyarmati_ válasza baitsee23 (#9196) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Valóban, ha nem elég erős a 4g, akkor rossz nagyon.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#9198) stigma válasza Gyarmati_ (#9197) üzenetére


stigma
addikt

Igen emiatt kell, viszont sem nekem sem asszony telefonján(Note 7) nem jelzi ha hívjuk egymást vagy bárkit, akkor még fel kell keresni a szolgáltatót és aktiválni.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9199) baitsee23 válasza stigma (#9198) üzenetére


baitsee23
őstag

Ha én bekapcsolom, folyamatosan mutatja egy ikon, nem csak beszéd közben (Telenor).
Telefonon kersztül is tudod aktiváltatni, nem kell bemenni.

小米 12 - 8/256GB

(#9200) stigma válasza baitsee23 (#9199) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót.
Páromét viztos mert Voda Flottás, nálam más a szitu mert spéci flottás vagyok, ezért én ha bármit változtatni akarok kell a ,,manager" jóváhagyása vagy micsoda :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.