Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) aprokaroka87 válasza TTomax (#5700) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem kicsomagolni kell, hanem telepiteni:)

(#5702) Karavik válasza TTomax (#5699) üzenetére


Karavik
veterán

11.0.7.0-ről 11.0.7.0-ra -frissítesnek nem sok értelme lenne. Letöltési fájl névből látszik, hogy EEA 11.0.6.0 ROM verzión vagy, legalábbis erre szedi le a 11.0.7.0 inkrementális frissítést

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5703) technoboi válasza TTomax (#5700) üzenetére


technoboi
tag

Telepíteni kell Frissítőcsomag kiválasztásával. De ha ezen vagy felesleges

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#5704) bsanya válasza ricsi0307 (#5635) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm válaszod :R
Az én kérdésem lényege az lett volna, hogy a naponta sokszori (ahányszor beindítom az autót (kb. napi 30), mert ugye gyújtásról megy a szivargyújtó) ki-be kapcsolás nem lövi-e ki hamar a töltőt vagy az akkumulátort.
Mert ha ugye:
1. beteszem a helyére a telefont és utána kihúzom a kábelt, akkor bent kell hagynom a kocsiban a telefont (vagy mindig ki-be húzni a kábelt addig míg a karok el nem eresztik) azt pedig nem minden környéken merem bevállalni és nem tudom mennyire tenne jót a töltőnek/telefonnak a pillanatnyi töltés indulás/megállás...
2. Bedugva hagyom és nem törődöm a sok indítással... De, ha ez tönkreteszi a telót/töltőt???

Köszönettel:
Sanya

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#5705) Puculo válasza Karavik (#5702) üzenetére


Puculo
aktív tag


Nálam is zárva a bootloader, ez a legutóbbi frissítés ami jött. Nem igazán értem hogy lehet ennyire lemaradva, hiszen még a 11.0.6.0 sem jött le. A régió Svájc, nem tudom az befolyásolhat e valamit. :U

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#5706) Black&White válasza Puculo (#5705) üzenetére


Black&White
addikt

Global, vagy Global EEA? Mert ugye nem mindegy.
Illetve, ha ez zavar, miért nem telepíted kézzel?
Minden telepítő csomag linkelve van a topicban, bármiféle rizikó (adatvesztés)nélkül frissíthetsz, ha akarsz.

(#5707) Karavik válasza Puculo (#5705) üzenetére


Karavik
veterán

Mert szerintem Te Global ROM kiadást használsz, nem EEA-t mint a többiek

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5708) Puculo válasza Karavik (#5707) üzenetére


Puculo
aktív tag

Értem. Az EEA miben más? Bocsánat a tudatlanságért, de nem ástam bele magam a rom rejtelmeibe..

Black&White: Nem zavar egyébként, csak kíváncsi vagyok. Nincs semmi kifogásolni való a telóban, eddig ez a legjobb, és legstabilabb telefonom. :K

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#5709) Atomgeszi válasza Puculo (#5708) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Összefoglaló.

(#5710) Atomgeszi válasza bsanya (#5704) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem kell áram alatt lennie a töltőnek ahhoz, hogy a karmokból kiszedd a telefont. Simán mechanikusan ki lehet szedni miután megszűnt a tápellátása.

(#5711) technoboi


technoboi
tag

Arra van valakinek ötlete hogy globál Miui alatt mit lehet csinálni a Chrome böngészővel, hogy smooth legyen a görgetés? Azonkívül hogy használjak mást böngészésre :))
Szerkesztve.. Kikapcsoltam a DC dimminget és jónak tűnik :DD

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#5712) petipetya válasza technoboi (#5711) üzenetére


petipetya
nagyúr

Korábban azt írták, hogy ki kell kapcsolni a csíkozódáscsökkentő módot. Én nem teszem, mert többet ér a kényelem este a szemeimnek.

"nincs rá lezsóidő"

(#5713) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Tudtok megoldast a nem működő Google assistant - re? Beszélek hozzá, első 4-5 kérdésemet meghallja, aztán kussol és elfelejt működni. Beállításokban pedig folyamatosan something went wrong üzenetet kapok.

(#5714) Roland0224 válasza kisÁdi (#5713) üzenetére


Roland0224
senior tag

Egy éve nem használom. De annó nem tudott magyarul . Neked milyen nyelven van?

(#5715) kisÁdi válasza Roland0224 (#5714) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Magyarul nem tud, állítottam már az összes angol változatra, meg olaszra és németre is. 4-5 kérdésre válaszol, tökéletesen működik, aztán elhallgat. Telefon újraindít és kezdődik minden előlről. 4-5-ig jó, aztán megint semmi. Azt hittem először, hogy az akku kímélő a baja, de nem, azt is állítottam. Lehet, hogy ez egy RevOS sajátosság egyelőre, bár nagyon sok helyen olvastam ilyen problémát.

(#5716) sb válasza batabe (#5622) üzenetére


sb
veterán

Köszönöm.
Annyi baj legyen...

a többieknek is köszönöm az összefoglalót. A készenléti merülés már rosszabbul hangzik, pont ezeket a heti/havi új rom felrakásos régi időket idézi nekem. :) De talán ezt is megoldják egyszer a hivatalosban és ahogy nézem addig azért van rá megoldás ha nagyon gáz lenne.
Megrendeltem, ma átveszem és kiderül hogy tetszik majd a feleségemnek. :)

(#5717) bsanya válasza Atomgeszi (#5710) üzenetére


bsanya
aktív tag

Igen azt tudom :R , bár nem tudom a kis fogaskerekek mennyire örülnek neki :( , ráadásul ha tíz perc múlva megyek tovább, vissza kell raknom, akkor megint be kell dugjam a töltőt
Gondoltam már arra is hogy rakok a hátlap és a töltő közé valamit, hogy ne töltse, akkor az akku kímélve lenne, de a töltőnél még mindig fennáll a napi kb 30 ki-be kapcsolás..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#5718) Atomgeszi válasza bsanya (#5717) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehet, hogy kimaradt nekem valami, de lényegében úgy navigálsz, hogy a töltőn van a telefon? Vagy szimplán csak töltenéd.
Én a töltőt fixen nem huzigálnám ki, hanem, ha hosszabb fuvar van, berakom a telót, majd zsebben viszem, ha meg rövidebb akkor zsebben hordom végig. Ugyanis 10 perc úton is rengeteget belever az akksiba, hogy utána ne kelljen tölteni egy ideig, vagy legalábbis mondjuk 2x2 perces stopokig.

(#5719) Roland0224 válasza bsanya (#5717) üzenetére


Roland0224
senior tag

Vagy húzd ki a töltőt a szivargyújtóból és ha olyan akkor nem tölt ha hosszabb az út, dugó van visszadugod és tölt.

[ Szerkesztve ]

(#5720) Black&White


Black&White
addikt

RevOS:
kép1
kép2
kép3
Ez tényleg korrekt.

(#5721) juve600 válasza Black&White (#5720) üzenetére


juve600
nagyúr

új PE még ennél is jobb :)

(#5722) Black&White válasza juve600 (#5721) üzenetére


Black&White
addikt

Lássuk. :)

(#5723) juve600 válasza Black&White (#5722) üzenetére


juve600
nagyúr

majd rakok fel képet

(#5724) Terentius


Terentius
őstag

Kb egy hónapja használom az EU dev romot azóta a messengerben nem tudom az értesítés hangját állítani mert kifagy ötlet? Dalvik cache törlés megvolt

Poco F5 12/256 Gb

(#5725) Roland0224


Roland0224
senior tag

Nekem ez tegnap jött össze

(#5726) alex devil válasza Terentius (#5724) üzenetére


alex devil
senior tag

Nekem az eu stable rom van és azzal is ugyanígy lefagy. Kijavíthatnák már.

S23

(#5727) kano válasza Black&White (#5720) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem volt úgy, hogy a végén meg is lett a 7h sot 2 simmel.
Nekem nagyon bejött a RevOS.
PE-ben számomra voltak idegesítő dolgok (kijelző villogás, arcfelismerés hiánya, stb.).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5728) stigma


stigma
addikt

(#5720) Black&White,(#5725) Roland0224 :
Hogy a francba csináljátok ekkora SoT-t?
Én használok okosórát Tichwatch E2) folyamatos bluetooth kommunikációval.
Általános appok (face,Instagram,Chrome, spotify néha youtube), automatikus fényerővel.
Bluetotth és wifi alapú keresést kikapcsolom általában.
Egész nap 4g-n vagyok, mert a melóhelyem wifijére nem tudok csatlakozni.
Nekem, ha szerencsém van akkor nap végére 20%-on megáll a teló, SoT 4 órára jön ki.
Kezdetekben mikor még új volt a teló és régebbi rom akkor 5 óra megvolt.
(#5721) juve600: PE alatt ha jól tudom faceID nincs ugye?
RevOS alatt Simple + OTP alkalmazás megy, illetve faceID?
Ha ezek mind mennének akkor rohadtul örülnék és váltanák is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5729) kano válasza stigma (#5728) üzenetére


kano
nagyúr

RevOS alatt elvileg minden működik, PE alatt nincs arc azonosítás.
Ha egész nap 4G-n vagy és fel van rakva Insta, Face kliens akkor ezek szívják az akkut rendesen. Ez a 2 app a leggyatrábban optimalizált alkalmazás.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5730) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Simple-lel történő NFC-s fizetésnél a következővel találkoztam. Régebben Samsung A5-n csak feloldottam ujjlenyomattal a kijelzőt és automatikusan fizettem bekapcsolt NFC mellett. A MI 9-nél bekapcsolt NFC mellett be kell lépnem a Simple app-ba és ott a bankkártyámat ki kell választanom és még ujjlenyomatot is kér és csak utána enged fizetni. Valami nálam van rosszul beállítva? Ez így kissé körülményes.

(#5731) zakrafein válasza kano (#5729) üzenetére


zakrafein
csendes tag

Felcsigáztál ezzel a ROM-mal kapcsolatban. Xiaomi eu legfrissebb van fent - nyilván BL nyitva van. Van eseteleg egy step by step leírás, hogy innét hogyan célszerű RevOS-re váltani? Nem mintha bármi problémám lenne a mostanival ... csak a kíváncsiság miatt.

(#5732) Black&White válasza stigma (#5728) üzenetére


Black&White
addikt

Semmi komoly haxolás nincs a háttérben.
Ahogy látszik Dual-SIM, folyamatos BT (Mi Band) és nagyrészt mobilnet mellett jött ki az érték.A fényerő is automatán volt.
PE-n nincs Face Unlock és bár a készenléti fogyasztás ott jobb picivel, mobilnet alatt jobban beleharap az akksiba.

RevOS telepítés:

-EEA 11.0.6.0 Miflash (clean all)
-vbmeta
-twrp offisöl
-wipe data, cache, dalvik
-format data (yes)
-reboot twrp
-revos felmásol telóra
-install zip (revos)

(#5733) stigma válasza Black&White (#5732) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, szerintem pénteken kipróbálom.

EEA 11.0.7.0 van most a telón, gondolom akkor flasheljem vissza a 11.0.6.0-s verziót.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5734) Black&White válasza stigma (#5733) üzenetére


Black&White
addikt

11.0.7.0-ból még nincs fastboot verzió, ha ragaszkodsz a miflash-sel való kezdéshez, akkor igen.

(#5735) stigma válasza Black&White (#5734) üzenetére


stigma
addikt

Hát igazából egy sima 11.0.6.0-os romot is leszedhetek amit szerintem gyári recovery-ből simán visszanyomok, csak nekem ez most egyszerűbbnek tűnik.
Teló fastboot mode-ba lövöm, csatlakoztatom a géphez, miFlash és kiválasztom a romot, hátra dőlök és 350sec múlva mindent flashel.

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, igaz de ahogy a képeket néztem kb PE féle design lesz.
Mi 4-es tableten dübörög a PE, arra az eszközre nagyon bejött nekem :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5736) Black&White válasza stigma (#5735) üzenetére


Black&White
addikt

:F
RevOS az MIUI alapú, így kinézetre is ugyanaz, mint a gyári rendszer. A PE meg egy AOSP ROM, ami viszont totál nem hasonlít a MIUI-ra. :)

(#5737) stigma válasza Black&White (#5736) üzenetére


stigma
addikt

Igazad van, kevertem a RevOS-t az extendedUI rommal :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5738) NemMo


NemMo
őstag

Tudom, hogy nem ehhez a topikhoz tartozik, de ez áll a legközelebb hozzá. Szóval a kérdésem az lenne, hogy az kiderült már, hogy a mi 10 csepp notch vagy lyukas kijelzővel fog érkezni?

(#5739) Black&White válasza NemMo (#5738) üzenetére


Black&White
addikt

Ez a legfrissebb:

(#5740) kano válasza Black&White (#5739) üzenetére


kano
nagyúr

És vajon a sima Mi 10? Szerintem az lyukas lesz. És remélem, hogy az nem lesz hajlított kijelzős.
Nagyon várom, mert ha lesz benne OIS akkor az lesz a következő telefonom.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5741) LilProphet90 válasza Black&White (#5739) üzenetére


LilProphet90
senior tag

állítólag a tegnapi leakek kamuk, így a érdemes fenntartással kezelni ezt a képet is.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#5742) Atomgeszi válasza Daneee14 (#5730) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Összefoglaló elolvasása megvolt? Ott levő step-by-step dolgok megvoltak a Simple fizetésnél?

(#5743) Daneee14 válasza Atomgeszi (#5742) üzenetére


Daneee14
tag

Igen, minden megvolt. Működik a fizetés, csak nem a megszokott módon...

(#5744) Black&White válasza Daneee14 (#5730) üzenetére


Black&White
addikt

Nincs Simple-m, de lehet ez lesz nálad is: LINK

(#5745) Atomgeszi válasza Daneee14 (#5743) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálam ilyet akkor csinált, ha nincs lakatolva a háttérben az app, és az automatikus indítás sem. Tehát nem fut a háttérben, magyarán nincs minek az NFC-t használnia.

Felugró ablak most sincs engedélyezve, mégis megy a háttérben a fizetés. Akku kímélő ki van szedve az appnál?

(#5746) Daneee14 válasza Atomgeszi (#5745) üzenetére


Daneee14
tag

Automatikus indítás engedélyezve van, egyéb engedélyek meg vannak adva. Az alkalmazásengedélyek (kamera, névjegy, tárhely,, helyadatok) befolyásolják a működést? Akkumulátor kímélő nem korlátozza.
Az általad leírtak közül egy kérdésem maradt, hogy a lelakatolás alatt mit értesz? Az hol állítható be?

(#5747) Atomgeszi válasza Daneee14 (#5746) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Futó alkalmazásokat megnyitod, rajtatartod az ujjad az appon, feljön egy lakat, ott lelakatolod.

Nekem sincsenek engedélyezve azok.

[ Szerkesztve ]

(#5748) HardRic válasza Daneee14 (#5743) üzenetére


HardRic
addikt

Nálam is ugyanilyen sz*r. Minden is engedélyezve van. Rászoktam, hogy megnyitom az appot fizetés előtt, úgy biztos nincs gond.

(#5749) juve600


juve600
nagyúr

tudtok ajánlani olyan mail appot ami jól kezeli a gmai.hu-s mail címeket ? amit egyszerő beállítani ?

[link] eddig ezt használtam de valamiért nem az igazi,későn jönnek az értesítések, a miui gyári mail appja is jó de az meg PE rom alatt nem megy
:R :R :R

(#5750) kano válasza juve600 (#5749) üzenetére


kano
nagyúr

Aqua mail?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.