Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Alabástrom válasza Alabástrom (#5049) üzenetére


Alabástrom
senior tag

bocsánat, félreértettem a dolgot, nem vagy-vagy, hanem mindkettő lépést meg kell csinálni... :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5052) Alabástrom válasza instantwater (#5050) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, köszi, pont egyszerre írtunk

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5053) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Feltettem a telefonomra (10T Pro 8/256GB (M2007J3SG), a LOS honlap szerint ez a tipus támogatva van) a Lineage 18.1 Nighty Apollon-t, de sajnos hibaüzenettel indul: "System UI isn't responding".
Járt már így valaki?
(Rákerestem neten, nem találtam konkrét megoldást, azt tanácsolták többen, hogy tegyem vissza az eredeti gyári rendszert, azt frissítsem fel a legfrissebbre (valóban nem a legfrissebb volt rajta, mielőtt nekiálltam az egésznek), és installáljam újra a LineageOS-t. Ez elég furán hangzik, hisz úgyis le lesz törölve az eredeti Android, nem mindegy, melyik verzió volt? Vannak kétségeim, hogy ez megoldaná... Esetleg más ötletek?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5054) Alabástrom válasza Alabástrom (#5053) üzenetére


Alabástrom
senior tag

illetve ha jobb híján belevágok a gyári ROM visszarakásába, akkor az mindegy, hogy Global vagy EEA romot teszek fel?
És jól értem, hogy TWRP-vel tudom feltenni? Amit most a Lineage OS-hez feltettem custom recovery-t ("Lineage Recovery"), az a gyári ROM visszatételéhez nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5055) Alabástrom válasza Alabástrom (#5054) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Jobb híján megpróbálkozok a gyári ROM visszarak, frissít, majd megint LOS felrak manőverrel. De ezzel is elakadtam:
az Android Mélyvízbe is beírtam, hátha többen olvassák

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5056) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Lassan feladom, tudtok ajánlani szervízt, ahol remélhetőleg még helyre tudják pofozni (bárhol, inkább jó szervíz legyen, mint közeli)?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5057) Alabástrom válasza Alabástrom (#5056) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sok-sok óra küzdelem után topiklakók segítségével eljutottam a valószínűleg mindenki más számára triviális megoldáshoz: a Mi Flash Tool segítségével szinte bármilyen elcseszett állapotból visszahozható egy Xiaomi telefon.

Talán nem csak nekem volt ismeretlen ez a dolog, szerintem érdemes lenne betenni az összefoglalóba. És ha bekerül az összefoglalóba a Mi Flash Tool mint univerzális mentőöv, érdemes lehet megemlíteni azt is, hogy a hivatalos leírásában szereplő két link, ahonnan elvileg a gyári Rom letölthető, egyik sem jó (az első link alatt nincs ez a tipus, a második link alatt található rom pedig nem fastboot rom, ezzel is szívtam egy ideig, mire rájöttem (a helyes forrás a fastboot romhoz amúgy már szerepel az összefoglalóban))

(A Linage OS-t ma már nem teszem fel, ennyi volt a napi kapacitásom... :B )

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5058) kano válasza Alabástrom (#5056) üzenetére


kano
nagyúr

Sikerült közben valamit csinálni?
Nincs veszve semmi.
Hol tartasz most?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5059) kano válasza Alabástrom (#5057) üzenetére


kano
nagyúr

Ott van az összefoglalóban a Mi Flash.
Van olyan állapot amiből már azzal sem lehet visszahozni sajnos egy telefont (volt egy ilyen Mi8-am).

Ha AOSP alapú tömör szeretnél fektetni, akkor mindegyik küzd a standby battery drain hibával, azaz kikapcsolt állapotban rettentően kerül. Egyedül A11 alapú Paranoid Android rom jó akkuidőben (illetve A12 alapúak közül talán az AncientOS). Itt viszont számolni kell azzal, hogy nem működik az értesítő led és az ujjlenyomat olvasó egy kicsit lassabb. Egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5060) Alabástrom válasza kano (#5058) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Feltettem a legfrissebb hivatalos EU Stable fastboot rom-ot, ezzel úgy tűnik, visszaállt a gyári állapot (persze nyitott bootloaderrel). Szóval a telefon meg lett mentve a bénázássorozatomból. Holnap megint nekiállok feltenni a Lineage OS-t, remélem tényleg a nem frissített Android miatt volt a "system UI isn't responding", és most minden rendben lesz. Minden esetre most már tudom, hogy lehet könnyedén visszaállítani, ha mégsem. :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5061) kano válasza Alabástrom (#5060) üzenetére


kano
nagyúr

Csak óvatosan, ha ennyire nem értesz hozzá.
Olvasd el az összefoglalót, az első a TWRP feltétel után a mentés. Ha az nincs akár IMEI nélküli tégla lehet belőle.
A LOS nem jó, merül mint a rossebb és alapban elhasal a Safetynet (Pay-hez kell).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5062) rzoli válasza Alabástrom (#5060) üzenetére


rzoli
senior tag

Illetve azt mondják, talán pont kano mondta nekem, hogy nem érdemes feltenni a TWRP-t, mert nem teljesen százas, hanem csak fastboot/adb-n keresztül futtatni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5063) kano válasza rzoli (#5062) üzenetére


kano
nagyúr

Ez az újakra már nem igaz. Pl ez egy jó alap A11 és A12-höz is.
TWRP 3.6.0 for Apollo V2.9.8 for Redmi K30 ultra

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5064) baitsee23 válasza kano (#5063) üzenetére


baitsee23
őstag

Azt mondod, ezzel már nincs gond felflash-selve?

小米 12 - 8/256GB

(#5065) kano válasza baitsee23 (#5064) üzenetére


kano
nagyúr

Ott nem a TWRP volt a hibás, hanem a MIUI. AOSP mellett tökéletes volt. Miui mellett használnád?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5066) baitsee23 válasza kano (#5065) üzenetére


baitsee23
őstag

Igen. Én is csak bebootoltatom, nem raktam fel. Egyszer próbáltam valamelyiket ezekből az újakból, de úgysem ment.

小米 12 - 8/256GB

(#5067) Alabástrom válasza baitsee23 (#5066) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Én vasárnap ezt tettem fel, bele tudtam bootolni, de az usb otg nem működött, Backup nem működött (nyilván csak belső tárhelyre próbáltam), a billenytyűzár is nehézkesen oldódott fel. (Egy hibás Lineage OS volt akkor a telón, Nemtom van-e köze hozzá.)
Illetve próbáltam istalálni vele egy hivatalos miui recovery rom-ot, az is failed.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5068) Alabástrom válasza kano (#5061) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Tegnap délelőtt feltettem a legfrissebb LineageOS-t, eddig jónak tűnik. Az akksi talán jobban merül, mint korábban, de élhető, most 60%-on van (bár még relatíve kevés app fut a telefonon...). Milyen esetekben "merül mint a rosszseb"?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5069) kano válasza Alabástrom (#5068) üzenetére


kano
nagyúr

Standby módban. A Paranoid rom amikor leteszed, 1 éjszaka alatt merül 3-4%-ot. Ezek kb 10-15%-ot.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5070) Alabástrom válasza kano (#5069) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Az tényleg elég sok... Lehet tudni, hogy mitől van? Lehet valahogy enyhíteni rajta? Várható, hogy javítva lesz?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5071) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Holnap beruházok egy ilyen telefonra. Nagyon meg tetszett. Kíváncsi leszek hogy Samsung A71 után milyen lesz :Y

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#5072) bajnokpityu válasza szita.erno (#5071) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat kollégámnak 72utan nem jott be. Nekem se... S series Samu után bughalmaz

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5073) kano válasza bajnokpityu (#5072) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen bugok vannak benne? MIUI?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5074) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Ezt próbálta már valaki? [EliteRom MIUI 13 A12 Xiaomi Mi 10T/Pro készülékhez]

(#5075) Alabástrom válasza bajnokpityu (#5072) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nekem a céges mobilom egy Galaxy S20 FE. Hétköznapi használat során egyetlen dolgot érzek, amiben a Mi10pro alulmarad, ez a vezeték nélküli töltés hiánya. De mondjuk az ujjlenyomatolvasója klasszisokkal jobb a Xiaominak, és hát ezzel naponta sokszor is szembesül az ember...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5076) bajnokpityu válasza Alabástrom (#5075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én ma is majdnem földhöz b*sztam. lezárt hivás közben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5077) kano válasza bajnokpityu (#5076) üzenetére


kano
nagyúr

Egy céges Samsung A52s 5G-m sem jobb sajnos, pedig állítólag a Samsung infra érzékelőt használ.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5078) hippo0315


hippo0315
senior tag

Kérdés, lehetséges úgy kipucolni a gyári rendszert a számomra felesleges alkalmazásoktól (sok felesleges google szolgáltatás, stb), hogy ne kelljen root-olni a készüléket?

(#5079) pedrobike


pedrobike
aktív tag

sziasztok,kellene egy olyan program ami teszteli pl a beszéd hangszórót..nem hallanak engem...kifujtam tüdővel.. gondolom az kevés.. köszönöm a segítséget

Garmin tactix delta F6x Pro

(#5080) kano válasza pedrobike (#5079) üzenetére


kano
nagyúr

Mármint nem a mikrofont? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5081) pedrobike válasza kano (#5080) üzenetére


pedrobike
aktív tag

igen, de,nem hall a feleségem..momdjuk az nembaj😂volt egy teszt program,amivel lehetett kalibrálni a közelség érzékelő, kijelző,a gps,stb.. ilyen programot keresek..

[ Szerkesztve ]

Garmin tactix delta F6x Pro

(#5082) kano válasza pedrobike (#5081) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor egy jó fülész orvos esetleg a feleségednek? :DD :R
*#*#4636#*#* azt hiszem a szervizmenü.
Ha jól emlékszem itt is van mikrofon teszt (de ez nem 100%).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5083) pedrobike válasza kano (#5082) üzenetére


pedrobike
aktív tag

megtaláltam a telefonom belül a kernel-re kell sokszor rányomni...akkor előjön a teszt..szar a mikrofon..csak recseg

Garmin tactix delta F6x Pro

(#5084) kano válasza pedrobike (#5083) üzenetére


kano
nagyúr

Az az, de a kód nem jó amit írtam.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5085) pedrobike válasza kano (#5084) üzenetére


pedrobike
aktív tag

mindegy, holnap viszem gariztatni 😁asszonyt meg fül orr gégészetre😁😂

Garmin tactix delta F6x Pro

(#5086) busman válasza pedrobike (#5083) üzenetére


busman
addikt

Nekem két hónapja volt szervizben, ugyanilyen hibával.
Mikrofon csere.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5087) kano válasza pedrobike (#5085) üzenetére


kano
nagyúr

Ajjaj ...
És ha már ott vagy, mondhatod nekik a közelség érzékelőt is. Vagy neked az még jó?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5088) baitsee23


baitsee23
őstag

Van még itt Android Auto használó?

小米 12 - 8/256GB

(#5089) eversman válasza baitsee23 (#5088) üzenetére


eversman
tag

Igen. Mi a kérdés?

(#5090) baitsee23 válasza eversman (#5089) üzenetére


baitsee23
őstag

Ha Waze-t is használsz, nálad is rossz a cím bemondás?

小米 12 - 8/256GB

(#5091) Casillero


Casillero
tag

Sziasztok!
Jelenleg TW rommal és nyitott BL-el van a telefonom. Nincs rootolva. A Google Payt szeretném beállítani, de kiírja, hogy ezzel az eszközzel nem fizethetek mert módosítva van a szoftver. Van megoldás? Esetleg ha zárnám a BL-t, akkor is van FR?

(#5092) eversman válasza baitsee23 (#5090) üzenetére


eversman
tag

Mármint arra gondolsz, hogy nem ismeri fel, amit mondok? Mert igen, olyan mintha, egy vénasszonnyal vitatkoznék, vagy félre érti amit mondok, vagy csak simán nem érti...

(#5093) baitsee23 válasza eversman (#5092) üzenetére


baitsee23
őstag

Töröld a Google alkalmazás frissítéseit, és max. egy 2 héttel korábbit tegyél fel!

小米 12 - 8/256GB

(#5094) baitsee23 válasza Casillero (#5091) üzenetére


baitsee23
őstag

Vagy rootold meg, és rejtsd el a rootot Magiskkal. Nekem nincs gondom, de én multi ROM-ot (Xiaomi.eu) használok.

小米 12 - 8/256GB

(#5095) baitsee23 válasza baitsee23 (#5093) üzenetére


baitsee23
őstag

Az utolsó 12.x.x.x verzióval még jó. A 13-tól belerakták ezt az új Google Segéd utódot, ami nem tud magyarul.

小米 12 - 8/256GB

(#5096) eversman válasza baitsee23 (#5093) üzenetére


eversman
tag

Kipróbálom, de nem tudom ez-e a baj.
Csak a Waze hangvezérlése ilyen töketlen nálam, a zenelejátszó, hírkeresés vagy akármi más tökéletesen megy - már amennyire a google szereti a hunglist.

(#5097) baitsee23 válasza eversman (#5096) üzenetére


baitsee23
őstag

A butítással minden úgy működik, mint eddig. Android 12-től már nem is fog működni az Android Auto - azt olvastam.

小米 12 - 8/256GB

(#5098) Casillero válasza baitsee23 (#5094) üzenetére


Casillero
tag

Rootolni nem szeretném. Nincs rá szükségem. A másik kérdésem akkor, ha zárom a BL-t lesz FR vagy nem? Mint nyitáskor.

(#5099) bajnokpityu válasza baitsee23 (#5097) üzenetére


bajnokpityu
félisten

? :Y

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5100) kano válasza Casillero (#5098) üzenetére


kano
nagyúr

Mi az az FR? Factory Reset?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.