Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Memmaao válasza Schuler888 (#150) üzenetére


Memmaao
addikt

Én oltás párti vagyok. Nálunk mind3 gyerek megkapta a kötelező oltások mellett a neisvac, bexero, és varicella oltást is. A B tip meningococcus sporadikus, nem endemias fertőzés, ritka ,de ha pont a te gyermeked kap fulminans meningitist, akkor nagy baj van. Az influenza vírus nagyon gyorsan mutalodik. Ott nehezebb jó vakcinát gyártani. De azért aki veszélyeztetett, annak érdemes beadni. Nálunk én minden évben beadatom az SBOn, a család többi tagja nem szokta, senki nem volt még influenzás.

My name is Bond, James... Dean.

(#152) Aprósólyom válasza dz1989 (#79) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Amúgy nem értem.... van különböző hatóságunk, állami szervezetünk, akik kompetensek lehetnének a témában (Rendőrség, KTI, NKH). Miért nem csinálnak egy gyors belső tanulmányt az új EV-k ajánlott használatról, amit nyilvánosságra hoznak, míg ki nem dolgozzák a törvénymódosítást? Legalább addig is irányvonalat nyújtatnának, hogyan használják biztonságosan a polgárok, mire figyeljenek a közlekedés már meglévő szereplői is a megváltozott közlekedési szokásokkal.
Nem lenne feladatuk ezeknek a szerveknek? Pedig nagyon jó lenne ha egy ilyen tanulmánnyal kijönnének...

Jevons paradox

(#153) Gerasz válasza Schuler888 (#146) üzenetére


Gerasz
aktív tag

belem ne fecskendezzenek valamit vs 2 durva allergiara egy etel es egy gyogyszer

Ezek szerint probléma esetén mégis a tudományhoz fordulsz, ha a megadózisos kuruzslás nem működik

(#154) Reggie0 válasza Memmaao (#149) üzenetére


Reggie0
félisten

Te egyedul nem jelentesz statisztikat. Biztos van korulotted valaki aki ert az epidemiologiahoz, kerdezd meg ot.

(#150) Schuler888: Tul sok semmibol se jo, vitaminbol se, mert annyival tobbet kell dolgoznia pl. a vesenek. A sok so, vagy barmi ami kicsapodhat pl. a veseko eselyet noveli. Igazabol pl. a vitamin tulzasba vitelet eleg konnyu tudomanyosan vizsgalni, megmerik, hogy milyen dozisnal no aranytalanul gyorsan a vizeletben tavozo lebontatlan mennyiseg, es az lesz az a pont, amikor mar nincs ertelme tobbet bevinni, mert kijon ahogy bement, nem hasznosul.

[ Szerkesztve ]

(#155) perempe


perempe
addikt

mellettem ment el roller, megijedtem. a kerékpársávban mehetnének sebességük alapján.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#156) Kapanyél válasza Reggie0 (#154) üzenetére


Kapanyél
őstag

Egy komoly érv vagy a prémium előfizetés mellett.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#157) Reggie0 válasza Kapanyél (#156) üzenetére


Reggie0
félisten

Kenyelmesebb es olcsobb is neked, ha inkabb csak a lokalt olvasod.

(#158) Memmaao válasza Reggie0 (#154) üzenetére


Memmaao
addikt

És ezt ugye minden embernél megnyerik, mindenki eGFR értékére kiszámítják... :U

My name is Bond, James... Dean.

(#159) dz1989 válasza Aprósólyom (#152) üzenetére


dz1989
senior tag

Ebben abszolút igazad van. :R
De nekem az a gyanúm hogy nincs erre kapacitásuk. Arra sincsen amire kéne (rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban) :(((

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#160) dz1989 válasza Memmaao (#138) üzenetére


dz1989
senior tag

Helyes. :R :K
Annyit tanácsolnék hogy vegyél hozzá szilánk álló külső gumikat. ;)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#161) Tibee86 válasza Kapanyél (#112) üzenetére


Tibee86
veterán

Ezt jó tudni, már csak akkor az a kérdés, hogy mit keresnek az autók között ezek a "gyalogosok".

(#162) Reggie0 válasza Memmaao (#158) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan a statisztikabol egy atlagot es tartomanyt szamolnak. A legtobb gyogyszer is igy megy, nem nagyon kerdezik meg meg azt sem hozza, hogy hany kilo vagy.

De igazabol tok mindegy, erollerezni sokkal jobb, mint tomegkozlekedni.

[ Szerkesztve ]

(#163) Schuler888 válasza Gerasz (#153) üzenetére


Schuler888
senior tag

A lenyeg nem ment at. Nem baj. :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#164) Schuler888 válasza Reggie0 (#154) üzenetére


Schuler888
senior tag

Persze. Atlagembernek en sem ajanlom, de azt nem tettem hozza, hogy mellette eleg komoly sulyzos es aerob edzeseket is vegzek. Vesekore egyebkent hajlamos vagyok, gyerekkoromban volt, de azota semmi. Kopp kopp kopp :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#165) pengwin válasza RaZroX (#77) üzenetére


pengwin
addikt

1. Ha már BKV-val közlekedsz a városban, akkor te letetted az autót és a meglévő eszközparkot használod, miattad nem kell még egy eszközt előállítani. Ha BKV helyett mindig e-rollerrel jársz, akkor visszakerült egy extra motoros jármű a város útjára.
Igen, baromi pici, nem szennyezi lokálisan a levegőt, de akkor is nehezíti a városi forgalomszervezést. Motoros, baromi dinamikus, kicsi... előbbi kettő miatt nem mehet a gyalogosok között és még a bringásokat is gyakran letolja az útról, az utóbbi miatt viszont életveszélyes autók között.

2. Én az időm 99%-ában nem Budapest turisták által frekventált belső területén mozgok, hanem Dél-Budán, a XI.-XXII. kerületben, és itt elég sok saját eszközt használó barmot láttam.
Nyáron, strandpapucsban, a Bartók Béla úton, kiütött szabályozással süvít végig az autók sávjában (van teljesen jó bringasáv mindkét irányba). Sokan szembe jönnek a forgalommal a bringasávban, és talán egy embert láttam, akin volt védőfelszerelés.

3. Mindent nagyon könnyű a cégekre, az államra, a szabályozásra kenni. De az alapvető probléma az, hogy az emberek totális mértékben seggfejek. Ha lenne akár csak minimális fokú előzékenység a közlekedő autósokban, e-rolleresekben és bringásokban, akkor a jelenlegi szabályozás is működne. De ameddig a "nekem minden jár", "énvagyokavilágközepe" mentalitás uralkodik a fejekben, addig semmilyen szabályozás nem fog lényegesen javítani a helyzeten. Legfeljebb akkor, ha kő keményen és következetesen elkezdenek mindenkit bírságolni.

Nézz végig itt a topikon: hány ember használ vastagon sgmk. teljesítménykategóriába tartozó eszközöket, vagy kiütött korlátozású 30-40km/h-val menő e-rollereket?
Ameddig egy csapat ember nagy része ilyen rossz hiszemmel és felelősségtelenül jár el a többiekkel szemben, addig nincs miről beszélni.
Én elfogadom, hogy sokszor bicskanyitogató az autósok vagy a gyalogosok viselkedése, de azokban a csoportokban ez még mindig egy kisebbség, míg az e-rollerezőknél jól láthatóan megy a trükközés és a szabályok nyilvánvaló leszarása a többségnél. Engem is akart már gyorshajtó taxis elgázolni kerékpár átkelőnél úgy, hogy a másik sávban elengedtek, ő meg direkt gázt adott. Ennek ellenére nem ez a jellemző a budapesti autósoknál. Az e-rollerezőknél viszont jó, ha 10-ből 2-3 ember felelősségteljesen próbálja használni az eszközét. És ez nem szabályozási hiányosság.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#166) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Úgy néz ki eldőlni látszik a kérdés.
Decembertől az eroller SMK besorolású eszköz. Pintér úr eldöntötte.
[link]
jogosítvány kell a vezetéséhez, amit legalább tizennégy éves kortól lehet szerezni, csak becsatolt motorkerékpár-bukósisakban szabad vezetni, tilos utast szállítani vele, kerékpárúton szabad közlekedni vele, kerékpársávon csak lakott területen kívül közlekedhet (tehát Budapesten például nem), buszsávban szabad vele közlekedni, ha azt a kerékpárok számára is engedélyezték, a megengedett maximális sebessége 40 km/h, zebra előtt öt méterrel és zebrán tilos vele megállni.
A buli vége MO- on is :F

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#167) perempe válasza eFeMeR74 (#166) üzenetére


perempe
addikt

nincs magyar eroller.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#168) synar válasza perempe (#167) üzenetére


synar
őstag

R.I.P. :(

(#169) kzkz válasza eFeMeR74 (#166) üzenetére


kzkz
őstag

És az e-gördeszke, az egykerekű EUC, meg a hasonlók hova tartoznak?

(#170) alexandrosz válasza kzkz (#169) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Azért, mert Pintért Úr ezt mondta, szvsz nem hivatalos.
Persze, lehet ez egy iránymutatás, de szerintem jogosan várunk egy HIVATALOS, átgondolt szabályozást a témában.
A kerékpárutas rész nekem a legfájóbb, én ellennék járda nélkül..

(#171) kzkz


kzkz
őstag

Igen, amíg nem jön jogszabályváltozás, addig a 300W alatti rollerek kerékpárok:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=97500001.kpm
Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.

(#172) Reggie0 válasza eFeMeR74 (#166) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy 2 het alatt rend lett.

(#173) eFeMeR74 válasza kzkz (#169) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Egyenlőre sport eszköz. Hobby termék :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#174) eFeMeR74 válasza kzkz (#171) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem akartak egyenlőre belenyúlni és a legközelebb állóhoz sorolták be.
Mindenki félreértelmezi. Kétkerekű emberi erővel hajtott és legfeljebb 300w rásegítésű.
Mivel az elektromos roller hiába hajtható emberi erővel gázkar van rajta és ez a fő hajtási rendszer ezért alapból SMK nak sorolják be nincs mérlegelés.
A rendőrnek hiába magyarászkodsz ő feljelent, megbüntet és majd te harcolhatsz az igazadért a biróságon. Amit jelen állás szerint valószínű meg is nyersz, de addig is utána járás idő,pénz stb.
Majd meglátjuk mennyire veszik komolyan a rendőrök. Az index újságíróját már megbüntették. Elég sok esetről lehet hallani mostanában.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#175) eFeMeR74 válasza kzkz (#171) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

[link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#176) intuicio


intuicio
aktív tag

Basszák meg! Nekem nincs jogsim, és ezért csináltassam meg? Ezért is vettem a roller-t. Normális ez a Pintér? Tarkón kéne lőni. :K

(#177) Reggie0 válasza intuicio (#176) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszerubb a parkon keresztul lerazni a rendort :D

(#178) gbors válasza intuicio (#176) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha tényleg csak 20-25-öt tudnának ezek a cuccok, akkor még esetleg elmenne a dolog jogosítvány nélkül. A 35-40-es tempóhoz teljesen logikus, hogy kell jogsi.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#179) Reggie0 válasza gbors (#178) üzenetére


Reggie0
félisten

A bicikli is tud 35-40-et, sot akar sokkal tobbet is, megsem kell hozza jogsi.

(#180) kzkz válasza eFeMeR74 (#174) üzenetére


kzkz
őstag

A kresz se a gázkar, se a fő hajtási rendszer fogalmát nem ismeri, ilyeneket felesleges kitalálni. Az SMK pedig teljesen más, ott meg vannak határozva a kategóriák.

A kresz szerint a Xiaomi M365 és még a Pro is kerékpár. És a 4 kerekű elektromos gördeszka is, ha 300W alatti a motoros rásegítés.

Az elektromos egykerekű viszont nem tisztázott, hogy mi, mert nem legalább kétkerekű és jellemzően 300W feletti motor van benne.

Amúgy nekem tökmindegy, mert A és B-s jogsim is van, csak gondoltam, hogy nem az ezres motorral járok munkába, hanem rollerrel. De ha a rollerhez is fel kell vennem a fullos bukót, és a kocsik között kell mászkálni a biztonságosabb bicikliút helyett, akkor inkább visszaülök a motorra, bár az a legköltségesebb.

[ Szerkesztve ]

(#181) gbors válasza Reggie0 (#179) üzenetére


gbors
nagyúr

A bicikli esetében a 30 km/h feletti sebesség messze nem általános, mindenki számára hozzáférhető. Ilyen rollert meg bárki vesz (vagy apuka vesz neki), és lehet száguldani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#182) Reggie0 válasza gbors (#181) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, csak erosebben kell tekerni. Egy 30k-s tescos mtb-n megcsinalom es nem vagyok edzett se.

(#183) gbors válasza Reggie0 (#182) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, ha nagyon erőlködsz, akkor a Tescos MTB-vel egy kicsit fölé tudsz menni rövid időre.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#184) pengwin válasza Reggie0 (#179) üzenetére


pengwin
addikt

Kicsit más egy olyan eszköz dinamikája, amit magadnak kell meghajtani... A többség az átlag 25-ös tempót tudja kb. tartani kerékpáron.

Van egy elektromos rásegítéses triciklim, kicsit máshogy indul meg, ha meghúzom a gázkart is, mintha csak én tekerek.

(#180) kzkz
Az elektromos egykerekű trükkös kérdés, mert a formája is szokatlan és emberi erővel sehogy sem lehet hajtani, sóval nehéz lesz bármilyen kategóriába besorolni. Gyanítom egyszerűen betiltják... jobbik esetben csak nem tekintik közlekedési eszköznek.

(#176) intuicio
Szép reakció! :))
El kéne azon gondolkozni, hogy úgy néz ki végül nem tiltják be és nem is lehetetlenítik el a kategóriát, csak bizonyos követelményeket támasztanak az eddig a szürkezónában nagyon felelőtlenül viselkedő felhasználókkal szemben. Ha a többség felelősen használta volna, akkor nincs ekkora balhé belőle, de még így is kaptok egy simán megugorható szabályozást. Csak az a szabályozás inkább a felelőtlen felhasználókhoz igazodik... lehet bosszantó, de ezt a helyzetet a többség viselkedése tette szükségessé.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#185) Reggie0 válasza pengwin (#184) üzenetére


Reggie0
félisten

A dinamika egy dolog. Kresz-en a szabalyokat tanulod, nem a vezetestechnikat. Az mindegy mennyi ido alatt ered el a 25-40-et, attol nem fogod tudni, hogy a korforgalomban a villamosnak van-e elsobbsege vagy nem, ha lenduletbol berobogsz, akar 25-tel, barmi van alattad. Tehat ha biciklihez nem kell, akkor egy kb. ugyan akkora sebessegu, kb. ugyan akkora meretu masvalamihez sincs sok ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#187) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Na, mindenki leölt már mindenkit? Addig közben beleraktam még 100km-t a rollerembe és akármit is találnak ki, ez pont ugyanígy fog maradni; nem csak az én esetemben, hanem mindenkinél, aki eddig használta.
Esetleg kötök rá egy smkp felelősség biztosítást, az a fél ebéd ára nem fog feltűnni.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#188) perempe válasza synar (#186) üzenetére


perempe
addikt

Az osztrák megoldás tetszik, ahol a kerékpárral egyenértékűek [link] .

* Brahms: 4. szimfónia *

(#189) eFeMeR74 válasza perempe (#188) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

+1 én is oda sorolnám :DD

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#190) synar


synar
őstag

Az e-rollerek jogilag besorolhatók! [link]

(#191) pengwin válasza Reggie0 (#185) üzenetére


pengwin
addikt

Itt most arról van szó, hogy az összes e-roller képes nagyon sportos, dinamikus indulásra, haladásra, míg ez a biciklistáknak csak elenyésző kisebbségére igaz. Szerintem emiatt nagyon nagy különbség van a két kategória között, annak ellenére, hogy elméletileg a méret és az elérhető sebesség kb. azonos.

nem fogod tudni, hogy a korforgalomban a villamosnak van-e elsobbsege vagy nem
Tudom csak viccelsz, de ez egyébként tökéletes példa a hazai KRESZ-oktatás mentalitására... sajnos. Én valamilyen alap rutinvizsgát már kerékpárra sem tartanék rossz ötletnek, mert rengetegen közlekednek azzal is életveszélyesen.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.