Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Amúgy én is drága tracking kerékpárt akartam venni.
Baj csak az vele, hogy ha kikötöm elég esélyes hogy ellopják. Előző bicajomat is ellopták (egy középkategorias mtb volt). Rendőrség meg le se szarta pedig azt is tudtam ki vitte el és hova.

Rollert lehet cipelni, de elfér bárhol, ergo nem lopják el.
+ 2x olyan gyors mint egy bicaj

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#102) Reggie0 válasza DigitXT (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert a rendor tok hulye, es nem tudja ertelmezni se a torvenyeket. Amugy el kell olvasni es helybol megvan. Az, hogy kioszt egy buntetest meg nem jelenti azt, hogy jogos volt.

(#103) gbors válasza NandorHUN (#98) üzenetére


gbors
nagyúr

Amikor dolgozni megyek (15 km+) akkor 20 alatt valamivel, ami tovább csökken a domborzattal :) Ez teljes út átlag, nem mozgási átlag. Ill. ez mind egy meglehetősen lassú MTB-vel.
Trekkinggel természetesen lehet ingázni, de ha rendszeresen 20-30 (vagy több) kilométert mész naponta, akkor érdemes ráoptimalizálni ezt-azt a sebességre.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#104) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Bicikli tök jó lenne, csak itthon elég nagy szeretettel lopják, akár kerekét is elviszik.

Néztem vidiket "melyik legjobb lakat" kategóriában, de gyakorlatilag nincs olyan amit ne tudnának levenni, ha le akarnak. Vagy csak simán kilpják a kerekedet.
20+ kmh nél az ember meg meg is izzad. Elhelyezése is nehézkesebb.

Most mentem 11kg-os rolleremmel, Üllőin végig haza 36-40kmh-vel és nem volt gond, ezzel a sebességgel a zöldeket is pont megkapja az ember végig.

Hátránya kis kerék, de igazából ha pl. oldalról az ember rámegy egy buckára biciklivel is eleshet. De szerintem nyári közlekedésre és világosban vagy ha az utat ismered akkor roller egy jobb alternatíva.

De még én is átgondolom, mert mozgás miatt is gondolkodtam tracking kerékpáron roller helyett.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#105) Sinesol válasza NandorHUN (#104) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak egy kérdés: mi a gond a tömegközlekedéssel? A legtöbb helyre elég egyszerű eljutni vele, nem is termel annyi hulladékot, csökkenti a forgalmi dugókat, ráadásul még ez a legzöldebb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#106) K82 válasza Sinesol (#105) üzenetére


K82
őstag

Nem fővárosiként a következő: legjobb esetben is 20 percenként jönnek buszok (ha lekésném, előbb hazaérnék gyalog!), külön buszsávok hiánya miatt ugyanúgy ott rohad az autók között. Reggel, még csúcsidő előtt van csak párban a roller gyorsaságával, délután már erőteljesen vesztésre áll. Mehetnék bringával is ugyan, csak épp a város szerkezete és a bringautak léte/nem léte/kialakítása nem teszi lehetővé a szabályos (és normális) közlekedést. Ahol meg szabályosan lehetne bringával menni, oda épeszű ember nem nagyon merészkedik ha kedves az élete.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#107) Schuler888 válasza K82 (#106) üzenetére


Schuler888
senior tag

Komolyan, ha gyalog hazaersz 20perc alatt, inkabb busszal mesz?! :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#108) K82 válasza Schuler888 (#107) üzenetére


K82
őstag

Nem, gyalog kicsivel több mint fél óra. Annyi mint a buszra várni plusz azzal hazaérni. Baj h nem akarok napi egy órát gyaloglással tölteni?

Pixel / OnePlus Pad

(#109) arnyekxxx válasza StaticVoid (#95) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak hát valahol még képtelenek rá.


Mondjuk a fejlett világ nagyrészében.

(#110) Sinesol válasza K82 (#108) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig igazából egész hasznos is, a mozgás jót tesz, plusz az sem baj ha kicsit kikapcsol az ember, erre pont tökéletes egy félóra séta.

(#111) Schuler888 válasza Sinesol (#110) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! 10+ eve edzek, es a kemeny edzesek mellett az eroltetett meneteket tartom a legjobbnak, de ha mar csak sima seta az is tobb mint a semmi! Sot tobb mint amit az atlag egyaltalan mozog manapsag.. :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#112) Kapanyél válasza Schuler888 (#93) üzenetére


Kapanyél
őstag

Na az is biztos, hogy nem jogász vagy, mert sikerült jó sok baromságot összerakni.
Először is, a rolleres ma Magyarországon gyalogosnak minősül. Az pedig lehet ittas bármikor.
Másodsorban egy kis közvélemény kutatás eredményének a megosztása minden, csak nem felbújtás.

Nagyon egyszerű az egész amúgy: aki faszságnak tartja a rollert, az ne vegyen! Nem kötelező.
Lehet eszement példákat hozni arra, hogy mire miért nem jó, de ettől még arra a sok dologra, amire tökéletes, és amire csak itthon már tízezrek(!) használják, nem lehet elvitatni a létjogosultságát.

Nekem eddig sok-sok órát spórolt meg és jó élményekkel gazdagított. Hogy ez egyeseknek nem tetszik valamilyen belső defekt folytán, azt pont vastagon.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#113) Schuler888 válasza Kapanyél (#112) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Na az is biztos, hogy nem jogász vagy, mert sikerült jó sok baromságot összerakni.
Először is, a rolleres ma Magyarországon gyalogosnak minősül."
Valoban. De hallgattam jogot, immar harmadjara tanulmanyaim soran. :)
Es megismetelnem, ha megfog a rendor ittasan egy ilyen vackon, neki magyarazkodj, ne nekem, nem te fogsz gyozni, tehat ittasan ilyet NEM vezetunk. Pont. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#114) DigitXT válasza Schuler888 (#113) üzenetére


DigitXT
félisten

tehat ittasan ilyet NEM vezetunk.
Bezzeg buszt azt igen!:DDD [link] Azzal biztonságos hazamenni.:D

Ui: biciklit se kéne, mégis szabályos(sá tették, politikai érdekből).
Elég lesz itt is annyi, hogy vkinek* megtetszik (vagy ellenkezőleg,
nem tetszik!) a dolog, és majd úgy írják meg a jogszabályt hozzá.

Általában NEM szokta zavarni őket, hogy az ilyesmi máshol hogy
szabályozott, és azzal mik a tapasztalatok...:D Látod, téged sem
igazán zavar, hogy egyelőre csak a fantáziádban SMKP egy ilyen
roller, már büntetnél. Az életben nyilván soha nem találkoztál vele,
hogy tudd, hogy nem az... Azt megértettük, hogy utálod, de azért
nem kéne összevissza a saját preferenciáid alapján "jogászkodni".
(Én is hallgattam közgazdaságtant (egy kicsit), mégsem mondom
magam közgazdásznak, mert azért az még nagyon kevés hozzá.)

*: az kevés, hogy random fórumozónak: inkább vki jogalkotónak.:DDD

Egyébként abban teljesen egyetértek veled, hogy (ha lehet!), senki
ne vezessen ittasan rollert. Se. Leginkább semmit: kerékpárt se!:(
Menjen kocsival aztán hívjon vmi sofőrszolgálatot, ami hazaviszi.:D
(BKV-val szintén ne utazzon részegen, még azt is összehányja.:U)

[ Szerkesztve ]

(#115) Schuler888 válasza DigitXT (#114) üzenetére


Schuler888
senior tag

A tobbire nem reagaalnek, de azt hiszem megvan a kozos nevezo:
"Egyébként abban teljesen egyetértek veled, hogy (ha lehet!), senki
ne vezessen ittasan rollert. Se. Leginkább semmit: kerékpárt se!"
Ennyi.
Hiszem es remelem h par ev mulva minden kozlekedesi eszkoz vegez vmi fele tesztet es ennek fugvenyeben lockol

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#116) DigitXT válasza Schuler888 (#115) üzenetére


DigitXT
félisten

Tejesen életszerű.:D Főleg nálunk, ahol se jogsi, se biztosítás, semmi nem kell
a kerékpározáshoz, sőt, azt még ittasan is vezetheted, mert miért ne! Biztosan
lesz ilyen előírás, ami után "lockolni" fog... előbb lesznek önvezetők a járművek.

Ui: simán jöhetne rendszám bringára is, ill. SMKP-ra* de pláne! Attól még, hogy
ezek valamivel lassabbak, és/vagy könnyebbek, simán tudnak balesetet okozni,
aztán próbáld meg felelősségre vonni, ha annyit tudsz, hogy sötét ruhában volt...
(Azt sem tartom amúgy ördögtől valónak, hogy majd az e-rollerre vonatkozzanak
bizonyos szabályok. Tőlem kötelezhetnek akár motorosjogsira is: régóta van.:DDD)
Szerk: mondjuk full motoros felszerelésbe azért nem öltöznék egy ilyen gyöszön.

Viszont amíg ilyenek nálunk nincsenek szvsz kimeríti a hangulatkeltés fogalmát,
hogy hasra ütve besoroljuk őket valahova, ami nekünk szimpatikus: körül kéne a
környező országokban nézni, hogy hol tartanak? Egységes-e a megítélés (nem).

*: eleve úgy gondolom, hogy maga az SMKP fogalma nagyon elavult, mivel azok
az 50-es robogók, amik ma kaphatóak és 60-70 km/h-ra képesek, soha a büdös
életben nem voltak gyárilag 45 km/h végsebességre tervezve.:N Max. ilyen-olyan
fojtásokkal, a gazdaságosság rovására (a környezetszennyezést növelve) érik el,
hogy max. annyival menjenek... (Mintha az autónál azt mondanák, hogy ne válts
kettesnél feljebb, akkor vezetheted akár jogsi nélkül, úgy nem annyira gyors.:F)

[ Szerkesztve ]

(#117) arn válasza NandorHUN (#104) üzenetére


arn
félisten

Egy elektromos rollerral gyk jobban lenullazod a mozgasodat, mint tomegkozelekdessel, mert szinte ajtotol ajtoig mesz. Mar ha ez szamit, es munkahelyen nem 1000kmt gyalogolsz vagy rendszeresen aktivan sportolsz.

Mivel en egesz nap ulok, a sima rollert is folyamatosan setaval kombinalom. Ahol nem hatekony a roller (rossz ut, emelkedo, etc), ott seta.

bringat nem hagyunk ott sehol... ez total alap. Egy kozepkategorias 2000-3000 euros bringaban is egy imbuszkulccsal is tobbszaz euros kart lehet tenni. Celszerubb egy parszaz euros egyszerubb budgetbringat tartani, es azt is zart helyen tartani varosi kozlekedesre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118) arn válasza K82 (#106) üzenetére


arn
félisten

De hat konyorgom, ezek az elonyok ket dologra vezethetoek vissza - nincs szabalyozas az e-rollerre, ha meg lesz, akkor szabalytalanul hajtasz vele. Bringaval is lehet arkonbokron at menni, sokan ezert is zabosak a bringaval nem tul intelligensen kozlekedokre.

Ausztriaban ugy oldottak meg, hogy a sima roller, gordeszka, etc jatekszer. Mehetsz jardan, viszont nem hasznalhatod dedikalt kerekparuton, uton. Epp mint gyalog. Az e-scooter mar jarmunek szamit, jelenleg bringa szintre sorolva (jarda tilos, kerekparut, ut hasznalhato), viszont teljesitmeny megkotottseggel, akar az ebikeoknal.

Tehat ez a 40et tudo rollerrel csapatok sok helyen gyalogosoknak engedelyezett teruleten nagyon nincs rendben. Ez mar sokkal inkabb a segedmotorkerekpar kateogria, igy meg bringaval sem fair osszevetni, az autouton a helye.

Szvsz az lesz, hogy 25ig hasznalhatod kerekparuton, jardan nem, felette meg ahol a segedmotort.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#119) Napfénysüti válasza arn (#118) üzenetére

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, valami ilyesmi szabályozás jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#120) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Igazság szerint kicsit érdekes, hogy ezeket az elektromos készülékeket ennyire ki akarják tiltani, amikor rengeteg autót fel tudnának váltani, ha sok kocsi helyett ilyet használna az aki pl. csak kevesebb mint 20 km-t ingázik naponta. Az utak még biztonságosabbak is lennének, városi levegő tisztább és sokkal több hely.

De roller, EUC és többi ilyen ketyere új és persze tiltsák ki őket.

Akinek persze kocsi kell használja azt, de szerintem városi emberek 75%-a aki kocsival jár meg tudná tenni ezt az utat bkv-val vagy más járművel is ugyanennyi idő alatt vagy még gyorsabban is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#121) gbors válasza NandorHUN (#120) üzenetére


gbors
nagyúr

Kicsit szerintem túlegyszerűsíted a dolgot. Rögtön azzal kezdve, hogy egyes szám harmadik személyben beszélsz a közlekedőkről, miközben sokan T/3-ban közlekednek (ie. gyerekek szállítása, stb.)

Nyilván tiltani hülyeség ezeket a cuccokat, viszont rendes szabályozás kellene hozzájuk, és annak szinte biztosan az lenne az egyik eleme, hogy a többször is említett 35-40 km/h tudású rollered jogosítvány-köteles lenne. Vszleg az is erősen korlátozva lenne, hogy hol mehetsz velük, ill. hogyan.

Az autó Budapesten az esetek túlnyomó többségében a 2. leggyorsabb közlekedési eszköz (a motor ugye gyorsabb). Amikor dugóban megyek (reggel), akkor a BKV minimálisan lassabb, és a bicikli is hasonló - lenne, ha a túlélés miatt nem jóval hosszabb úton mennék vele. Délután nem a csúcsban mozgok, ilyenkor autóval feleannyi a műsor, mint BKV-vel vagy biciklivel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122) MrPetya19 válasza gbors (#121) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos ez a naj, hogy tényleg az autó a második leggyorsabb sokszor.
Ha meg engedi a munkahely hogy egy órával hamarabb/kédőbb kezdj, és végezz, akkor meg sokkal gyorsabb, mint a BKV. Meg persze kényelmesebb is, ezért ha ugyanannyi BKV-val is, akkor többen választják az autót.
Szabályozás kell, a nagyobbakra jogsi mellé akár valami műszaki szerűség se lenne hülyeség.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#123) arn válasza gbors (#121) üzenetére


arn
félisten

Mongy azokat, akik 50%nal tobbszor egyedul hasznaljak az autot, mindenfele szallitas nelkul, azokat kitiltanam a nagyvarosokbol. Ha elkezded figyelni az autokat, nagyreszt ilyenek, es emiatt elhetetlen sok varos. Gyk az autok kore van tervezve sokminden.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#124) NandorHUN válasza gbors (#121) üzenetére


NandorHUN
addikt

"Rögtön azzal kezdve, hogy egyes szám harmadik személyben beszélsz a közlekedőkről, miközben sokan T/3-ban közlekednek (ie. gyerekek szállítása, stb.)"

Mint írtam, akinek kocsi kell az használja azt. De szerintem az olyan 10% lehet, aki gyerek, családját furikázza nap mint nap. És olyan 15% aki meg olyan messziről jár be dolgozni, hogy kell a kocsi - és gyorsabb és jobb is mint a vonat.
Ahogy nézem az esetek 75-80%-ban az illető teljesen egyedül utazik az autójában. Egyedül foglal el hatalmas parkoláshoz szükséges helyet és egyedül foglal el 3-4x annyi helyet, mint pl. egy biciklis. Mert neki ez a kényelmesebb.

Felróják a rollereseknek meg bicikliseknek, hogy igazából nem is törődnek a környezetükkel? Lehet, de legalább nem tesznek ellene, annyit mint az autósok, akik ledudálják sokszor még a gyalogost is, ha gyalogátkelő helyen lassan megy át.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#125) Memmaao


Memmaao
addikt

Engem, mint mentőorvost az szomorít el, hogy kvázi mindenki "játéknak" tekinti ezeket az eszközöket. A cikk írója sem visel bukót, se egyéb védő felszerelést! Pedig 25km/h-val nagyon nagyot lehet borulni. Egy bukó bizony megmentheti a szürkeállomány jelentős részét. De nem, ezzel még ittasan is lehet menni, mert jogilag olyan, mintha gyalogos lennél... No komment. Egy ittas gyalog is tud akkorát esni, hogy az idegsebészeten ébred a mámorból, egy hét lélegeztetés után, miután lement az agyödémája, mert becsövezték és evakuálták a subduralis vérzését... Nemhogy biciklivel vagy rollerrel. Három fiam van. Egyik sem ülhetett addig biciklire, míg nem volt hajlandó felvenni a bukót. Nincs bukó, nincs roller, bicaj, stb. A szomszéd kisfiú azt mondta, ő már nem hordja, mert már nagy hozzá és nem kell. A múltkor a Zsolnay negyedben csak az én két fiamon volt bukó, és vagy 30 gyerek bringázott a meredek lejtőkön. Helikopterrel nem egyszer voltam úgy gyerekért, ha lett volna rajta bukó, még mentő se kellett volna.

My name is Bond, James... Dean.

(#126) synar válasza Memmaao (#125) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm ezt a hozzászólást csak egyet érteni tudok veled. Látom te is pécsi vagy, gondolom édesapaként te is tapasztalod, ami a legnagyobb probléma, hogy kevés a biztonságos kerékpárút, főleg a város legsűrűbben lakott területei és a központ között. Még kerékpárral el közlekedek az autók között de rollerrel már biztos nem tenném ugyanezt. Ha kitiltják az ilyen közlekedésre, nálunk amúgy sem a legalkalmasabb döcögős járdákról a rollereket, akkor gyakorlatilag a történet véget ért nagyon sok Pécshez hasonló településen.

[ Szerkesztve ]

(#127) Memmaao válasza synar (#126) üzenetére


Memmaao
addikt

Pécsen életveszélyes kerékpározni. Pláne most, hogy már négykor sötét van. Az elmúlt pár hét alatt több cserbenhagyásos kerékpár gázolás is beesett hozzánk az SBO-ra. Főleg a Magyarürögi szerpentines rész az életveszélyes és a Mecsek oldal. Két tragédia is volt, ahol nem volt bukó, pedig kellett volna.

My name is Bond, James... Dean.

(#128) gbors válasza arn (#123) üzenetére


gbors
nagyúr

Én kicsit más irányból közelíteném meg, pozitív motivációkat kellene életbe léptetni, mint pl. a többszemélyes-only sáv, dugódíj-kedvezmény (tudom...), ilyenek. Meg a tömegközlekedést lehetne többféleképpen barátságossá tenni - nekem pl. nagy feature lenne, ha a metrókon lehetne biciklit vinni, mert egy nap 35km tekerés az belefér, de minden nap...

(#124) NandorHUN: ez a percepció-alapú matek még akkor is nagyon félrevisz, ha helyes a percepció, amit pl. a reggeli csúcsban kétlek. Aki reggel viszi a gyereket, az sokszor délután nem, és fordítva. Én pl. 10km-t megyek gyerekkel, 20-at egyedül - akkor minek számítok?
Nem hiszem, hogy bárkinek joga van szemrehányást tenni az autósnak, ha a saját kényelmét tartja szeme előtt. Ötféleképpen húzza le az állam, ezek után ne kelljen már magát szarul éreznie, hogy használja az autót. Ha az állam (ill. a társadalom) azt szeretné, hogy kevesebb legyen az autós, akkor legyen az alternatív közlekedési formáknak kézzelfogható előnye.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#129) arn válasza gbors (#128) üzenetére


arn
félisten

igy van... az autok egyszemelyes hasznalatat igy vagy ugy korlatozni kellene, mert sokmindennek ez az akadalya... ezert pontatlan a tomegkozlekedes, veszelyes a szabalyos bringazas / rollerezes, vannak dugok, legszennyezettseg, stb

maga az e-roller szvsz forradalmasithatna sokmindent, de egyszeruen nem hogy az infrastrukturalis, de az "ingyenes" szabalyozasi oldal sincs meg. ha egy jol kiepitett halozata lenne, szuperhatekony, gazdasagos, es tiszta eszkoz valhatna belole. de ha a kerekparokhoz nem keszul normalisan ilyen 100+ eve, akkor itt sem lesz erre sok esely.

ausztriaban a varosi-helykozi sbahnokon lehet bringat vinni, metron csak csucsidon kivul. a roller ezert is jo, barhova felviheted.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#130) NandorHUN válasza arn (#129) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mondjuk mobilitás szempontjából az EUC a legjobb. Apró és ha fel is szállsz rá nem foglalsz több helyet mint egy gyalogos. Egyébként meg akkora mint egy táska.
Ennek ellenére pl. Németo-ban be van tiltva. Mondjuk ott elég erős az autoipar, szóval gondolom van egy elég ellenszél mindennek ami nem autó .

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#131) MrPetya19 válasza gbors (#128) üzenetére


MrPetya19
addikt

Amúgy ez a bicikli a tömegközlekedésen jó lenne, pont amiért mondod.
Mármint vihetném vonattal, de arra itt reggel biklivel már nem nagyon férek föl.
A világban meg azért találni megoldást erre a problémára. Léteznek buszok első bicikli tartóval. De szerintem a metrókon is meg lehetne akár oldani.
Jelenleg ezt jó időben Bubival szoktam áthidalni, de csak a belvárosi oldalon sajnos.
Egyébként akár munkáltatói oldalról is lehetne ösztönözni ezt. Pl mindenkinek járna bérlet, vagy valahogy támogatni a car poolingot stb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#132) MrPetya19 válasza NandorHUN (#130) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az EUC az elektromos egykerekűt takarja?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#133) NandorHUN válasza MrPetya19 (#132) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#134) arn válasza NandorHUN (#130) üzenetére


arn
félisten

Nem hinnem, hogy az autogyartassal fugg ossze, szimplan nem lehet vele hatekonyan megallni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#135) Reggie0 válasza NandorHUN (#120) üzenetére


Reggie0
félisten

En telen lehetoleg mindig autoval jarok, hogg a sok parej aki fertozo betegen felszall ne kohogjon ossze. Inkabb allok napi 20 perccel tobben a dugoban, minthogy egy hetig beteg legyek, meg mindig tobb idot sporolok osszesegeben.

Amugy a mosakodast es a ruhak/kabat mosasat sem artana megkovetelni. Ezek utal lesz a bkv valodi alternativa.

(#136) kzkz válasza Reggie0 (#135) üzenetére


kzkz
őstag

Emiatt kerülöm én is a BKV-t, inkább megyek rollerrel vagy kocsival ugyanannyi ideig. Mondjuk nekem a BKV alapvetően nem opció, mert időben több, kivéve ha vonatot is igénybe veszek, de az meg óránként 1x jár. Mindez Bp-en belül 17km-es távon...

(#137) pereces


pereces
tag

Szerintem az elektromos roller nem játékszer minenképpen kell a sisak, meglepő hogy a cikk írója anélkül használta.
Egy közeli rokonom reggel elindult munkába a rollerrel (zero 9) aztán a korházban tért magához, fogalma sem volt mi történt vele de szerencséjére viselt egy jó sisakot így nem lett komolyabb baja de bele telt pár hétbe mire felépült. Párszor kipróbáltam de szerintem roppant veszélyes egy ilyen kicsi kerekekkel szerelt gépezet amivel k.nehéz hirtelen megállni anélkül hogy rommá törnéd magad.

(#138) Memmaao válasza pereces (#137) üzenetére


Memmaao
addikt

én ezért hajtok nagykerekű rollert. Szigorúan sisakban. Akku nélkül, vádli és comb power.

My name is Bond, James... Dean.

(#139) elszabi válasza Reggie0 (#135) üzenetére


elszabi
tag

te télen moziba, boltba sem jársz, és a gyerekért sem mész az oviba, tavaszig ott marad? mert ezeken a helyeken mind-mind nagyobb eséllyel kapsz el valamit. :)
nekem 25 éve le van ütve gyógyszerekkel az immunrendszeresem, mégsem parázok tömegközlekedéstől.
szerk: már van influenza elleni oltás. érdemes beadatni. tüdőgyulladás ellen is van ám! (ez nem vicc volt)

[ Szerkesztve ]

(#140) kzkz válasza elszabi (#139) üzenetére


kzkz
őstag

Az általad említett összes helyen nagyobb a légtér, mint a BKV-n. Tehát itt a legkönnyebb összeszedni, ahol a legkisebb helyre a legtöbb ember jut.
Egyszerűen csak előrelátó: nem megy betegek közé, és gondolom, ha ő beteg, akkor se megy máshoz.

(#141) elszabi válasza kzkz (#140) üzenetére


elszabi
tag

szerintem meg az emberek csak kifogásokat keresnek, amivel a lustaságukat és az elkényelmesedettségüket indokolják. na, de tényleg bocs az offokért.

(#142) arn válasza Memmaao (#138) üzenetére


arn
félisten

ausztriaban ez is bringanak minosul :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#143) Schuler888 válasza Memmaao (#138) üzenetére


Schuler888
senior tag

WoW! Jo a kompozicio! :) fasza kep!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#144) Schuler888 válasza elszabi (#139) üzenetére


Schuler888
senior tag

"már van influenza elleni oltás. érdemes beadatni."
Vagy nem. :U
En inkabb erosen tartom az immunrendszerem de belem ne fecskendezzenek valamit amirol allitanak valamit..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#145) Sinesol válasza Schuler888 (#144) üzenetére


Sinesol
veterán

Tökmindegy milyen erős az immunrendszered, sokat nem tudsz tenni az influenza ellen, ha épp egy uj törzs jön, ugyis kifektet. Én inkább beadatom, a betegséggel való szenvedés helyett értelmesebben is el tudok tölteni egy hetet.

(#146) Schuler888 válasza Sinesol (#145) üzenetére


Schuler888
senior tag

Vagy elhiszed vagy nem. 2003 ota nem voltam beteg. (2 durva allergiara egy etel es egy gyogyszer kozben kiderult de azt nem szamolnam ide). Es ebben sok szerepet tulajdonitok a megadozis sportolo vitaminoknak, valamint annak h minden az agyban dol el. Azt mondtam, hogy en soha tobbet nem lesz beteg es kesz. Pedig elotte meg a mandulam is kb 3 havonta bepukkant mar a kivetelet fontolgattak..
De oke, megertem a vedooltosokat is, meg ha nem is allok a partjan :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#147) elszabi válasza Memmaao (#138) üzenetére


elszabi
tag

a cseheknél brünnben és znojmoban szinte csak ilyen rollert láttam. a belvárosi utak majd' mindenhol macskakövesek. és ezzel lehet suhanni. a nálunk lévő hagyományos, kisebb kerekűvel (legyen az elektromos vagy hagyományos) meg az összes porcikád kiesik a helyéről, mire megérkezel valahová. nem is értem, idehaza miért nem terjedt el jobban.

néhányan odaát a 26/20"-os kerekű rollerrel nyomják, na az már azért egy nagyon fura szerkezet, ami egyesíti a kerékpár és a roli összes hátrányát.

(#148) Reggie0 válasza elszabi (#139) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ezeken a helyeken annyi ember lenne egy negyzetmeteren, mint a BKV-n csucsfogalomban, akkor nem jarnek. Amugy boltnak elvagyok kisbolttal meg hajnali 2-4 korul tescoval.
Ez nem parazas, egyszeruen nem eri meg megbetegedni masok parasztsaga miatt, mert jobban is el tudom tolteni az idomet, mint az agyban fetrengve. Amugy is tilos lenne felszallniuk a BKV-ra, csak senki sem elleorzni es hat itt a tobbsegbol hianyzik egy minimalis kultura. Remeljuk majd a haziorvosi kartonokkal egyszer ossze lesz kotve az e-jegy/berlet es szimplan letiltjak majd ezeket. A matek meg meg egyszerubb: minel tobbet vagy fertozo emberek kozott annal valoszinubb, hogy elkapod.
Nem csak influenza es tudogyulladas van(amugy be vagyok oltva).

Mondjuk nem mintha surun lennek beteg(sok evente van olyan, hogy kidolok egy hetre), csak ha kidolok az pazarlas nekem is, cegnek is, meg ugy egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

(#149) Memmaao válasza Reggie0 (#148) üzenetére


Memmaao
addikt

"A matek meg meg egyszerubb: minel tobbet vagy fertozo emberek kozott annal valoszinubb, hogy elkapod."
Azért ez nem egészen így van. 10 éve dolgozom SBOn, soha nem lettem beteg, még influenzajárvány idején sem, és egyéb fertőző betegséget sem kaptam el. Viszont 1-2 alkalom az oviban, hogy megyek a gyerekért, és olyan náthás tudok lenni, mint az állat. A gyerekek felső légúti vírusai, na azok a killerek.

My name is Bond, James... Dean.

(#150) Schuler888 válasza Memmaao (#149) üzenetére


Schuler888
senior tag

Egyébként a vedoltasokkal kapcsolatban vartam a velemenyed, mennyire van ertelme, mennyire vagy ugymond "modern gondolkodasu orvos"- itt arra gondolok, hogy a regi 70-80eves háziorvosom szerint a sima tejsavo-feherje(a tej konkretan szine-java) is artalmas, meg a tul sok vitaminbol baj lesz- a megadozis sportoloi vitaminok mellett stb :) habar nalam mukodik 2003 ota de azert erdekel egy technikai erdeklodesu tehat modern gondolkodasu orvos velemenye is

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.