Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

A nap negyedik WP híre, nofene :))

(#2) Varszegig válasza gabor85 (#1) üzenetére


Varszegig
veterán

Azért nekem a sorok között olvasva az jön ki, hogy nem a WP tört előre, hanem a symbi esett vissza, így került mögé. Szóval ez így elég érdekes :DDD

(#3) Воланд válasza Varszegig (#2) üzenetére


Воланд
titán

tavaly februarban 0,5% volt a reszesedese a wp-nek az egyesult kiralysagban. a symbiannnak meg 12,4%.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) attisx válasza Воланд (#3) üzenetére


attisx
addikt

Tehát eFlop várakozásával ellentétben, a WP nem tudja, legalább is idáig nem tudta, egy az egyben átvenni a Symbian helyét...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#5) Воланд válasza attisx (#4) üzenetére


Воланд
titán

egyreszt. masreszt pedig lehetne benned annyi tisztelet, hogy leirod az illeto nevet helyesen. erre azert meg Tomi Ahonen is kepes neha.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) saviola55


saviola55
tag

Én azt nem értem, hogy a blackberryval mi a baj, tőzsdén is esik mint a kő, részesedése is már 1 éve esik folyamatosan, holott akik eddig azt használták, ezután is azt fogják nem? Üzleti körökben főként. Vagy netezni nem lehet olyan kényelmesen rajta a kis képernyő miatt és az a fő gond velük? Akkor viszont vagy teljes érintős vagy kicsusztatható fizikai billentyűs telefont kell kiadniuk.
Amúgy is szerintem sokkal több készülékkel jelenhetnének meg a piacon, főleg az alsóbb szegmensben.

(#7) Karma válasza Воланд (#5) üzenetére


Karma
félisten

Miért nem követelsz tőle azonnal 50 "hiszekegyplatformban"-t, ha már egy egyszerű szóviccet merészelt a szent vezér nevével játszani? (flop = bukás, FYI)

“All nothings are not equal.”

(#8) Воланд válasza Karma (#7) üzenetére


Воланд
titán

az az egyszerru szovicc egyreszt szamomra nem vicces (meg ugy altalaban a nevek kifigurazasa - legyen szo akarmirol - szerintem szanalmas), masreszt tul sok bizonyiteka jelenleg nincs annak a bukasnak, barmennyire is szeretnek ezt egyesek.

"hiszekegyplatformban" es "szent vezér"

lol, te is sok mindent beletudsz am magyarazni egyes hozzaszolasaimba. azzal mikor jossz megint elo, hogy az ms-nel dolgozok?

javasolni tudom neked az altalad itt megfogalmazott kerest, ami az en szemelyemet erinti: ignoralj.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Brutális eb válasza Varszegig (#2) üzenetére


Brutális eb
addikt

Pont ez jutott eszembe.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#10) gzbotii


gzbotii
veterán

Mar vartam, hogy itt is megjelenjen a sok WP7 ellenes hsz...miert is lenne maskepp?:(((
Egyeseknek nem fer bele az agyaba, hogy az a "csunya" OS lehet nepszeru is :((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11) Воланд válasza gzbotii (#10) üzenetére


Воланд
titán

a nepszerusegtol meg nagyon-nagyon messze van. en inkabb ugy fogalmaznek, hogy (koszonhetoen a marketingnek) kezdik megismerni az emberek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) Liudvikas


Liudvikas
tag

jó, hogy a magyar póverjúzerek eldöntik egy oprendszer sorsát Angliában :D

Ausztriában baromi sok WP7 tulajt láttam, az összes szolgáltatónál van legalább 2-3 fajta teló (pre-Mango is pl. a 3nál).

btw úgy tűnik tényleg a Nokia "közreműködése" kellett az ismertséghez, néhány hozzáértő Lumiás úgy ír a rendszerről fészbúkon(hol máshol ;] ), mintha tegnap sz@rta volna a Nokia, és most valami nagyon exklúzívat tart a kezében ;]

(#13) saviola55 válasza Воланд (#11) üzenetére


saviola55
tag

Egyenlőre még csak reklámokból, android is akkor kezdett el terjedni mikor emgjelentek az 50k-s telefonok.
Ha ezt nem látja be microsoft akkor nehezen fog terjedni a cuccos.

(#14) attisx válasza Воланд (#5) üzenetére


attisx
addikt

Mea culpa, mea maxima culpa...

BTW, pont T.A. twitteréről vettem... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#15) gzbotii válasza Воланд (#11) üzenetére


gzbotii
veterán

Nepszeruseg alatt azt ertem, hogy aki mar hasznalta huzamosabb ideig meg nem egy berogzult gondolkozasu/stilusu juzer (gondolok en az ikonos menu, widget stb.) az nagyon meg tudja szeretni.
Pl az i4-emet simman verne gyorsasagban akarmelyik 1st gen keszulek. Mert bizony az i4-ben tobb lagg kerul mind egy desire-ben :K

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16) Воланд válasza attisx (#14) üzenetére


Воланд
titán

sejtettem. :DDD
elolvastam egy-ket irasat, o hasznalja eloszeretettel ezt a megnevezest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Воланд válasza saviola55 (#13) üzenetére


Воланд
titán

vegulis lehet azt mondani, hogy kezdi belatni, lasd: tango.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) RaveForce


RaveForce
veterán

csicska symbian :DDD törölné el a történelem végre... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#19) saviola55 válasza RaveForce (#18) üzenetére


saviola55
tag

Hát jah..
Én azt nem értem mit szenved új symbianos telefonokkal nokia, a régiekre adna frissítést oszt jónapot, de most jönnek ki az n8 útódjával de minek?? Ki fogja megvenni jóval 100k felett mikor itt a sony xperia s 140k-ért, nemsokára gelexy 3 és sorolhatnám még, hogy házon belül a lumia modelek már jó árban is vanank.

(#20) RaveForce válasza saviola55 (#19) üzenetére


RaveForce
veterán

jó kérdés. adja ki a belle-t visszamenőleg az összes telóra, jól optimalizálva, aztán ezzel úgy vége is lehetne, de neeeeeeeem, kell a megagiga 500megapixlees fényképezös telefon, mer atta lehet verni, lol.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#21) saviola55 válasza RaveForce (#20) üzenetére


saviola55
tag

Saját magát fárasztja, tényleg nem értem miért nem inkább rögtön a meegoval foglalkoztak.
Marketinget se tesznek már symbian alá, jogosan. Nem tudom mit várnak. 1 éve biztos, a wp elkötelezettség, minimum tavaly le kellett volna zárni a symbianos telefonok kiadását.
Dehát ha nekik jó a bukta akkro csinálják :U

(#22) Liudvikas válasza RaveForce (#20) üzenetére


Liudvikas
tag

belle-t most raktam fel 2 hete barátnőm 500asára, ezerszer jobb lett az Annnánál :)
egész használható kis rendszer lett, korrekt homescreen, lehúzós taskbar, (fut rajta az Angry Birds azóta :D), szebb ikonok, gyorsabb zenelejátszó..

nem olyan vészes az, na. :)

(#23) Gusztáv válasza saviola55 (#6) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mivel iszonyat ütemben bővül az okostelefon penetráció, az ha a BB csak megtartja a már meglévő usereket, pont ilyen szép eséshez vezet. Viszont aki most vesz okostelefont először, az nagy valószínűséggel nem BB fog venni, mert ugyanazért a pénzért papíron sokkal jobb telefonokat lehet kapni (x magos proci, nagy kijelző, stb). Persze üzemidőben a BB a király, viszont ezt nem nagyon szokták a prospektusokon feltüntetni.
A cégek persze még a BB-t preferálják, de ott meg szerintem a WP7 telefonok fognak csúnyán betenni a RIM-nek, ha nem faragnak valamit a BB díjcsomagokon (ami láthatóan azért elkezdődött).

[ Szerkesztve ]

Laci

(#24) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

A mai nap már a sokadik wp7 hírét olvasom....Én nem tudom de próbáltam a wp7 est is és a symbiant évekig nyúztam szerettem is viszont a wp7 elsőre nem jött be.Lehet nem adtam elég időt neki....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#25) saviola55 válasza Gusztáv (#23) üzenetére


saviola55
tag

Szeritnem valamit ki fognak találni, nem hiszem, hogy egy prémiumgyártó igy elf og süllyedni.

domperke

biztos...

[ Szerkesztve ]

(#26) Lirion válasza RaveForce (#18) üzenetére


Lirion
addikt

Én annak örülnék, ha a wp7 tűnne el, vagy legalább kitalálnának valami normálisabb ui-t rá és kicsit okosítanák, mert még a csicska symbian is köröket ver a wp7-re...

(#27) RaveForce válasza Lirion (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

hát persze mesemaci...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) Воланд válasza RaveForce (#27) üzenetére


Воланд
titán

miert? funkcionalitasban azert egy felso kategorias symbian meg mindig tobbet tud, mint egy wp.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) blueMerle válasza Lirion (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

Kérlek, definiáld, mit jelent neked a normálisabb UI? :U

(#30) banhammer


banhammer
veterán

Várható volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#31) a.sebi válasza Liudvikas (#12) üzenetére


a.sebi
őstag

az erdekes hogy sok wp7 es telot lattal ausztriaban.....nem megkérdőjelezni akarom amit mondasz...de en 90%ban iphonet latok....vendeglatasban dolgozom.

(#32) Lirion válasza blueMerle (#29) üzenetére


Lirion
addikt

Pl. legyen szimmetrikus
- a menüben mindig lássam, hogy milyen szolgáltató hálózatán csüng a telefon
- a menü elemek legyenek elszeparálva
- ne mindent csak szöveg mutasson, legyenek mellé képek is
- a landscape qwerty ne akkora maradjon már, mint portrait módban...

(#33) stevve


stevve
nagyúr

Miért kell rögtön összeveszni és közhelyeket, ezer éve lerágott csontokat szajkózni a mobilos híreknél? :U

Ha nem tetszik valakinek, nem tetszik. Ennyi. Nem kell ezt minden egyes hírnél tízszer leírni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Воланд válasza Lirion (#32) üzenetére


Воланд
titán

" a landscape qwerty ne akkora maradjon már, mint portrait módban."

nekem nem ugyan akkora.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) MPM


MPM
tag

És mi van a maradék 49,3%-kal? Az piacvezetőt meg se említjük már? :Y Az Android nem népszerű, csak a BB meg az iPhone a hír szerint... :(((

(#36) stevve válasza MPM (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

De, csak nem erről szólt a hír, hanem csak két platformról alapvetően. A többi csak szőr mentén...

[ Szerkesztve ]

(#37) MPM válasza stevve (#36) üzenetére


MPM
tag

Igazad van, de nekem első olvasásra úgy jött le, mintha Angliában sehol nem lenne az Android, na mindegy lényegtelen, csak megemlítettem.

(#38) stevve válasza MPM (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Dehogynem, biztosan van, viszont nagyon sok angolt ismerek én is, akiknek BB, iPhone és meglepő módon WP7 van leginkább. Gondolom ettől függetlenül rengetegen vannak Androidosok is ott is. :)

(#39) Gusztáv válasza MPM (#37) üzenetére


Gusztáv
addikt

Angliában a fiatalok sokkal nagyobb részének van BB telefonja, mint EU bármely más országában. Mondjuk súlyosan sms meg most már gondolom Facebook/Twitter függők.

Laci

(#40) stevve válasza Gusztáv (#39) üzenetére


stevve
nagyúr

Eléggé azok... munkahelyen is sajnos.

(#41) saviola55 válasza Воланд (#28) üzenetére


saviola55
tag

Mire gondolsz konkrétan funkcionalitás alatt??

(#42) catroot válasza Gusztáv (#39) üzenetére


catroot
veterán

Az én angliai ex-kollégáim is azzal írogatnak FB-re, két ismerősöm van egyébként wp7-el és mit ad Isten, ők is Angliában. :D

@saviola55

Jóval több mindent tudsz benne konfigurálni, sokkal jobban személyre szabhatóbb és most nem az UI-ra gondolok.

Legegyszerűbb példa talán a profilok, amiket akár időzíthetsz is, ha szeretnél.

De sok mindent fel lehetne még hozni. Bár az is tény, hogy lassan 3 éve nem használtam huzamosabb ideig Symbiant.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43) saviola55 válasza catroot (#42) üzenetére


saviola55
tag

Na ezek engem pl nem érdekelnek, sokkal inkább az sd bővíthatőség hiánya vagy a zune-os bohóckodás.
Ezek remélhetőleg orvoslva lesznek wp8tól.
Ettől függetrlenül nekem tökéletes lesz, az ui meg hasonló flancolás engem nem érdekel, hasunálható legyen és kész, mert pl a nexui s-em gyári böngészője kb semmire nem jó ami azért vicc.

(#44) gabor85 válasza saviola55 (#43) üzenetére


gabor85
őstag

SD kártya bővíthetőség lesz, a Zune meg elfelejtve, szóval eddig teljesült a kívánságod.

(#45) catroot válasza saviola55 (#43) üzenetére


catroot
veterán

Én meg pont elvagyok a fix tárhellyel és a Zune sem zavar annyira. 1-2 dolog van, amin változtatnék, de egyelőre teljesen elégedett vagyok.

@gabor85

Tudnál nekem egy linket adni, hogy ez a Zune kiiktatás, hogy lesz? Nem vagyok annyira képben.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#46) xlife11 válasza RaveForce (#20) üzenetére


xlife11
senior tag

Látszik hogy a büdös életben nem használtál Symbiant. :(((

(#47) gabor85 válasza catroot (#45) üzenetére


gabor85
őstag

Tessék

A fenti hír forrása, és a lényeg:

Moreover, Windows Phone 8 will reportedly scrap integration with the desktop Zune client in favor of a syncing relationship with a dedicated companion application. In other words, Microsoft is bringing back a (presumably) richer version of ActiveSync after letting that program die out for the most part.

(#48) catroot válasza gabor85 (#47) üzenetére


catroot
veterán

Köszi!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#49) pit stop válasza saviola55 (#19) üzenetére


pit stop
addikt

Talán azért "szenved" symbiannal még mindíg, mivel abba még az N8 kameráját se tudják belerakni, nem hogy az új kamerájukat - wp7 nem engedi. Meego-t még annyira se hagyták/hagyják élni mint a symbiant most. Valahova pedig ki kell hozni, ha már meg tudtak oldani bizonyos dolgokat -s azok technikai vívmányok.
Közép kategóriába se nagyon van új wp7, nemhogy alsóba - amelyik kettőbe eddig vezetett nokia, s úgy ahogy fenntartotta vizen; szóval van helye még symbian-nak. Annyi marketing meg elég neki, amit szolgáltató tol, hogyha kell occó telefon 0-ért vagy 1-ért vidd el..

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#50) Bailey válasza Gusztáv (#39) üzenetére


Bailey
senior tag

Angliában a fiatalok a BB messengert használják sokat, és ezért népszerű a BB náluk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.