Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Micsoda VGA gyűjtemény van a falon! :O :R

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Meg is van az új Benchmark alapanyag: "Neked hány FPS-el megy a Windows-od?" ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) golya87


golya87
őstag

Az Intel továbbra is szívatja magáta Clover Trail-lel? Vagy októberre megtáltosodik az Imagination Technologies?

(#6) hodostamas


hodostamas
addikt

Ez tök szép és jó, és tényleg látványosabb gyorsabb a W8 nálam, de kár hogy megmarad a kiváltsága.. :( W7-re is jó lenne egy wddm1.2.

(#7) nuke7 válasza hodostamas (#6) üzenetére


nuke7
veterán

nem lesz w7-re? damn. :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) randras


randras
veterán

"Ma már tudjuk, hogy számos érkező tablet vagy mobil gépezet nem fog megfelelni ennek a követelménynek, így vásárlás előtt ennek kiemelt figyelmet kell szentelni, ha cél az új Windows összes szolgáltatásának kihasználása."

Szóval akkor az alsóbb kategóriában való megjelenésért feláldozzák a magára a rendszerre végig ráerőszakolt kötöttségeket, csak hogy megjelenhessenek az alsóbb kategóriában is.

Mintha ez ismerős lenne valahonnan? Ja igen, az Android, csak mondjuk ott nem annyi lehetőség van személyre szabásra, hogy fekete vagy fehér a háttér. :C

Ettől függetlenül továbbra is érdeklődve várom, hogy elsősorban az üzemidőre milyen hatással lesznek ezek az újítások.

(#9) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó, hogy ilyen irányba is fejlesztenek, viszont még jobb lenne, ha W7 alá is elérhetővé tennék ezeket a hardveres gyorsítási funkciókat.

(#10) Lalikiraly válasza fondorlatos (#9) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Eszük ágába sincs! Akkor a kutyának nem kéne a 8 as... a Metro miatt :D Elkell mindent adni... majd rájönnek ha senki sem veszi meg... Csak az OEM ek. De mondjuk az meg elég nagy szelete a tortának...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez például egy jó fejlesztés a 8-asban. Kár hogy az ilyen felszín alatti, de annál fontosabb fejlesztések kevesebb hírverést kapnak. Nem is lenne semmi baj a Win 8-cal ha az idióta Metro koncepcióval nem erőszakolnák meg az asztali gépeket használókat és egyszer csinálna már végre valami normális ablak menedzsmentet a Microsoft.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12) T_Stark


T_Stark
őstag

Ha nem lenne benne az a gagyi Metro, ez lehetett volna a "tökéletes" Windows :(

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gyerekek a "gagyi Metro" nem az olyan desktop geekeknek készült mint mi. Ennyi. MIlyen jó, hogy kezünkben a választás lehetősége.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ha a metro marad,akkor a W7 is marad nálam,az Ubuntut is száműztem az "új"felület miatt,komolyan inkább a Puppy-t használom ,úgy szabom át ahogy nekem tetszik,és a gyorsaságát nem mellesleg a W8-is megirigyelhetné.Remélem az előttünk álló időben,egy tanult
kolléga talál megoldást erre a metro...izére,mert amúgy jó a W8, többször tesztelgettem...

Wasabi...

(#15) Yany válasza Kronos3000 (#14) üzenetére


Yany
addikt

Én ugyan nem láttam még W8-at élőben, de úgy tudom, hogy a Metro nem kötelező, hanem hagyományos desktop módban is fut. Ha ez tényleg így van, akkor nem vágom a sírást a Metro miatt. :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#16) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Elismerésem a fejlesztésekért, leborulok előtte :R Továbbá reménykedem, hogy Yany-nak igaza lesz. Én sem láttam még W8-at élőben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17) Воланд válasza Yany (#15) üzenetére


Воланд
titán

a metros start screen az alapertelmezett felulet, az fogad, amikor bejelentkezel, megkerulni, kikapcsolni nem lehet. mellette ott van a hagyomanyos desktop.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) krystman


krystman
őstag

Hát én kipróbáltam, és nekem sem jön be ez a Metro stílus. Az a hagyományos desktop meg azért nem olyan mint a W7. Teljesen hiányos az egész. Hát lehet, hogy kipróbálom még1x, de számomra kusza az egész. Valószínű maradok a W7-nél.

(#19) adamssss válasza Воланд (#17) üzenetére


adamssss
veterán

En ugy tudom, hogy ki lehet. A service-eknel.
Volt rola ph-s cikk is. De lehet csak baki volt, es azota befoltozta az ms... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) cs.zsolt

Ilyenkor a legjobb tudni, hogy GPU defektes a laptopom :DDD

http://vanenet.hu/

(#21) Воланд válasza adamssss (#19) üzenetére


Воланд
titán

baki volt, egy tobb honapos hirt hozott le az itcafe ujdonsagkent. vannak ilyen oszver megoldasok, amik valamilyen szinten megprobaljak kikapcsolni a metrot, vagy csak hatterbe szoritani, de ms kornyeki forrasok szerint a vegleges verzioban ezek mar nem fognak mukodni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) adamssss válasza Воланд (#21) üzenetére


adamssss
veterán

Igen az volt az. Mindgy nekem bejon a metro. Szerintem teljesen jo, hogy hasznalni is lehet, meg egy kattintassal vissza lehet valtani normal asztali nezetre. Nem tudom, hogy egyeseknek miert faj annyira a fejuk ettol...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) Khan13


Khan13
senior tag

Akkor a tisztázás kedvéért: Startscreen =|= metro. A Metro egy design irányelv, amit a Startscreen is megvalósít, de még sok minden más is, lásd WP, Marketplace, Office, Exchange, Windows Server, stb.
Mellesleg nem tudom miért kell sírni a Startscreen miatt, én annyit látom, amennyit a startmenüt Win7-en: Windows gomb -> program neve begépel -> nagy kövér enter leütés. Ezen túl sokkal testreszabhatóbb az új, mint a régi, eddig menüs.
Minden eddigi alkalmazás fut, ami Vistán vagy Win7-en, egyszer kell csak az első oszlop alján rábökni a Desktop csempére, és onnantól Windows gombbal lehet váltani a Startkép és a Desktop felület között. A desktop újdonságok nekem tetszenek, volt szerencsém a hardver gyorsításhoz is (sajnos nem a DX11.1-eshez). Mintha a fájlműveletek is gyorsultak volna (vagy lehet csak az új grafikonos animáció teszi) A kliensbe lehozott Hyper-V pedig számomra nagy :R

(#24) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Gyerekek. én nem ellenzem vállból a metrót, de akkoris bármilyen informatikusi laikus szemmel nézve is szar! Értsétek meg hogy ha fut egy alkalmazás bármi. A többit ami a háttérben van nem látod mi történik. Nincs értesítés... Tehát ha írnak neked MSN en nem fogod látni amíg oda nem mész. A metró és a régi asztal között aztán meg pláne nincs semmi kommunikáció... Ez egy ordenáré nagy probléma...

Továbbá mi az hogy van 16 vagy mennyi szín mostmár a metrónál háttérképnek és kész? Ez mi? Bakker azért ne csesze már meg hogy még háttérkép sem lehet alatta... ez mindennek az alja már. Meg hogy a picsába néz már ki hogy három sor csempe jelenik meg a noti képernyőn mikor még rossz esetben is 5 sor jelenhetne meg? Pampognak a telljes képernyővel a jobb helykihasználás végett. A metrótól meg pazarlóbbat még soha nem láttam...

Ahogy a kolléga írta a motorháztető alatti újítások brilliánsak szerintem. Csupa jó dolog. Csak azt nem értik az emberek ezért arról keveset beszélnek. a metróról meg lehet csevegni. A Gartner szerkesztője vagy igazgatója is lefosozta a metrót..

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#25) PPatrik válasza Lalikiraly (#24) üzenetére


PPatrik
aktív tag

A feloldó képernyőt és a start menüt kell csak eltűrni. Ez a kettő meg javult. A többi metrós programot meg nem kell használni. Egy strart menübe gépelő és enter nyomó felhasználónak semmi káros nincs benne.

Ja az előnyökből én is tapasztaltam: a metrós video lejátszó sokkal szebben vitte a videót mint a media player. Szóval nem volt olyan pixeles.

(#26) F34R válasza Lalikiraly (#24) üzenetére


F34R
nagyúr

latom nem nagyon hasznaltad meg , en nem hasznalok windowst de nem azt vettem eszre amit te kiprobalaskor . igen zavaro egy-ket dolog de majd beleszoktok a metro csempe szinet lehet allitani nem pedig a hatteret azert van korlatozva hogy csak par szin legyen (eleinte azt gondoltam jo lenne hozza valami pipetta szeru dolog hogy olyan szine legyen amilyet szeretnel , de nem jol van ez kitalalva. ) Egyetlen egy dolog amit sajnalok hogy az aero nem mint funkcio hanem mint felulet eltunt ( nekem nagyon hianyzott a transparent talca, stb)
A csempet ne nezd notin , mivel nem transformer pad-al rendelkezel igy ott nem presztizs hogy kicsi legyen annak felulete. erinto kepernyon ugy is oldal iranyba huznak oket , vagy zoom out funkcioval pedig az egeszet lathatova teszik.
Biztos vagyok benne hogy lesz olyan mod hogy desktop-al nyisson bootolas utan, a start menu hianyat pedig megoldja a metro ui.

Nem azt mondta fos a metro hanem azt hogy aki ele ul friss felhasznalokent annak nehezkes ( szinte biztos hogy 10-bol 8-an lefosozzak )

(#27) Lalikiraly válasza F34R (#26) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

na éppen ezaz hogy én már két példányát is felraktam a 8 asnak... Az átlátszó tálca szerintem is nagyon jó dolog. Valahogy tágasabbnak érződik az asztal tőle. Viszont a többi részét nem sajnálom, hogy megkapja ezt a Win95 fehér színben stílust... Nyilván ez is a sebesség és energiafelhasználás oltárán történt. Valószínű a win9 még minimálabb lessz. Leegyszerűsítenek egy rakás beállítást megszüntetnek blabla. Kíváncsi lennék az 8as MSCONFIG ablakára mi maradt meg benne. Pl a boot proci és memória állítás...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) F34R válasza Lalikiraly (#27) üzenetére


F34R
nagyúr

azok nyilvan megmaradtak . ilyen jellegu dolgokat amik a "helyban" rejtoznek nem vesznek ki , az aero (vagyis csak a transparent ) nem azert lett kiveve mert nem volt megfelelo teljesitmenye hanem azert mert , ez az egyszinu arnyalat jobban beleillik a metro arculataba , gyakorlatilag kicsit atnyulik a desktop-ra is es a felhasznaloi programok is mar e kore csoportosulnak (marmint a metro ui)

(#29) Lalikiraly válasza F34R (#28) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Figy! Nem csak a magam vagy mások védelmére. De ahogy kipróbálja az ember, inkább a negatív változások ragadnak meg. nyilván mert az bosszant. Nem fikázom mindenben a metrót, mert nem lenne rossz dolog. De itt a baj az egésszel hogy félmegoldás csak. Nyilván ha csak a metro lenne, tök más lenne az álláspont. De ez még várat magára. Azért még egy Androidos telónál is ott van az értesítési terület. Engem ez zavar benne. A felhúzható startscreent pedig aszem kilehet kerülni. Az hót ziher hogy minden bekapcsolásnál nem fogok nevet és jelszót beírni. Azt most felejtsék el... Az meg hogy jelszóval levan e védve az ember gépe hát informatikusi szemmel nézve egy közröhely. Ettől függetlenül is akkor nem törik fel amikor nem akarják. Ugyanez neten keresztül is... A másik, hogy valóban a motorháztető alatt tényleg űberjó változások vannak. De azt az egyet még felrovom az MS nek hogy az NTFSt is ideje lenne leváltani már. A WinFS ről már szó sincs. Nyilván megvan az oka... Szóval ettől függetlenül az egészet konklúzióba levonva még mindíg azok táborát erősítem hogy nem lessz sikeres rendszer, mert egyszerűen hibrid. És irodai környezetben a metro szinte 100% os internetfüggősége miatt használhatatlan lesz... Ezt ugye nyilván nem kell kifejtenem miért.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#30) F34R válasza Lalikiraly (#29) üzenetére


F34R
nagyúr

minden bejelentkezesekor user/password parossal nyitok linuxon kb 3 masodperc
nem hiszem hogy a jol bevalt filerendszert levaltsak , inkabb azon gyurjanak hogy mas felcsatolt rendszerhey ne kelljen x+1 program. jfs , ext4 stb...

(#31) Khan13


Khan13
senior tag

Na most vagy Read-Only-k vagytok vagy nem tudom... Az Aero átlátszóság tökéletesen működik a Desktop felületen.A Startképernyő amit metronak hívtok az egy kib@sz*tt startmenü! Az eddigi Windowsokban is csak nagyon korlátozottan lehetett konfigurálni, itt meg ahhoz képest bőségesen. Ha a metro felületen történik valami, és Te a Desktopon vagy, akkor van értesítés, ami a Startképernyő színvilágával jelenik meg.
Lalikirály, ha te "informatikusi" szemmel közröhelynek tartod a jelszavas védelmet, akkor ne haragudj, de nem vagy informatikus, és óvakodjon tőled minden cég, ahol ilyen munkát látsz/látnál el... :( Egyébként 3 bejelentkezési mód lesz: jelszó, PIN kód, és képfelismerés (rajzolsz egy mintát). Ezen kívül persze nyilván lesz speciális ujjleolvasós és arcfelismerős a spéci gépeken. Egyébként mi a bajod az NTFS rendszerrel? Nem egy mai gyerek, ám azóta lett fejlesztve, de ez sem látványos az átlag felhasználóknak. Ne haragudj ismét, de a nem hozzáértésed nem az MS hibája. Bőségesen konfigurálható jogosultságrendszere van, szerintem nem tudnád (ahogy sokan mások sem) megmondani a nagyságrendet, hogy mennyi beállítási lehetőséget ad. (Nem csak Read/Write/Full controll amit legtöbben látnak) Mellesleg sok WinFS-be tervezett képesség lett implementálva a Windows 7-be, illetve más MS termékekbe.

Egyre jobban értem moonman miért mondta, hogy itt hagyja a fórumozást :U

(#32) F34R válasza Khan13 (#31) üzenetére


F34R
nagyúr

ha jol ertesult lennel, akkor tudnad hogy ez volt az utolso buid amiben mukodik a transparent.

(#33) Lalikiraly válasza F34R (#32) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

igen. Ezért hozzák be a Win95 féle ablakokat csak fehér szegélyezéssel. A jelszó val kapcsolatos nem hozzáértésem? Hát ne haragudj, de akkor nem törik fel a mai jelszóval védett gépeket az arra kompetens emberek amikor nem akarják. ugyanez igaz a neten való gépre való betöréssel... a másik meg hogy úgy törnek be a gépedre hogy észre sem veszed... egyébként régen volt erről egy hatalmas vita, hogy az MS szivárogtat ki infókat vagy nem? ki az a hülye cég aki ma nem szivárogtat ki infókat? Hát meg is ennék a cégeket a titkosszolgálatok reggelire.. Ha nem tennék. Ennyit erről. Én egy fél szóval nem mondtam hogy az NTFS rossz lenne, de hány éve húzzák a mézesmadzagot a WinFS el? Szerintem sok... De egyébként már a WINFS en is rég túlléptek belső fejlesztés ügyileg... Az hogy mikor mit implementálnak, na arra nekünk rálátásunk, max a kész rendszernél lesz. Hú ez a csempe testreszabhatóság kurva nagy dolog akkor amikor 6 dolgot látsz a képernyőn... Lehet az értesítésen javítanak. Egyébként nem mondom hogy fos lenne a metro. De továbbra is hangsújozom előző posztomra hivatkozva, hogy nagyvállalati környezetben ahol ugye elég szépen kontrollálják a nép internet hozzáférését, ott nem tudom mit kezd a metroval? Majd facebookozik? Hát nem sűrűn, meg peaople meg sport alkalmazás. És azért az MS is a nagyvállalati licenszekből él. Meg az OEM ből nyilván. Persze nyilván tudják hogy kis magánszemélyek natúr rendszert mennyit vesznek meg. Egyébként nem kell azért az embereket megenni mert neki így nem tetszik a dolog... és amint a fórumban látod nem csak egyedül nekem nem tetszik. Hanem eléggé marha sok embernek. És ha netán az eladásokból az jön le hogy húúú mégsem veszik fele annyian mint amit terveztek akkor lessz hajcihő... De én nem hozom fel a minden második Windows fos témát. Akkoriban a milleniummal is elvoltam pl... sőt tökre szerettem. a Win 2000 ret is sokat használta dual p2 es géppel. A Vistát viszont a gépem nem bírta,... Ez van. Én nem mondom neked hogy nem értesz hozzá. Más a szemléleted. Ennyi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#34) Lalikiraly válasza F34R (#32) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

a tálcán egyébként megmarad az átlátszóság. Ha minden igaz...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35) F34R válasza Lalikiraly (#33) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem ezt igazabol nem neked cimezted :P . ha eljut odaig hogy betudja irni a jelszot azzal sem megy sokra mert utanna meg nem tud belepni a feluletre (lagalabbis nalam ) persze hogy be lehet mindenhova torni, en sem azert hasznalok jelszot mert annyira vedeni akarom a dolgaimat , szimplan lusta vagyok beallitani a slim-be hogy automatikusan lepjen be.
valoszinu azert huzugattak a mezes madzagot mert ok azt hittek hogy ugy allnak a fejlesztessel , esetleg majd a veglegesbe bele akartak tenni , de nem ! tevedtek mert nem olyan egyszeru egyik naprol a masikra (ha jol tudom nem is olyan regen foglalkoznak azzal a fajlrendszerrel ) belerakni mukodokepsre. igen kar volt pletykakkal ostomolni a nepet vagy eppen hazudni de hat ez van.. engem nem erdekel nem is hasznalom , a win 7 tetszett hasznaltam is , nyomos okom meg nincs hogy MS termekeket hasznaljak ennyi.

Az nem marad benne amire en gondoltam : [link] fel inkabb negyed reszt tunik olyannak de csak szinezni lehet teljesen atlatszova nem lehet tenni mint eddig.

Az viszont szamomra is erdekes hogy u.a a hardverkovetelmeny mint a 7-nek sot azt irtak kevesebbel is beeri , viszont olyan utasitaskeszlet kerult bele kriteriumnak ami miatt mar a regi hardveremre nem birtam felrakni.
A felulet is erdekes vallalati kornyezetbe mert oda is beette magat a metro ui, sok helyen igy is csak win 7 re fognak upgradelni nem masra.

En csak olvasgatom , nem nagyon foglalkozom mit es hogy csinalnak ...

(#36) VIC20


VIC20
őstag

"Optimalizálás érte az API-k inicializálásával töltött időt..."

Könyörgöm, Abu, fuss neki még egyszer ennek a félmondatnak, mert ez így borzalmas! :O

(#37) Male válasza Khan13 (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Használd két monitorral, aztán nézheted az egyiken fixen a metrót... legalábbis nekem nem sikerült úgy beállítani, hogy mindkettőn a hagyományos desktop lehessen.

(#38) T_Stark válasza Lalikiraly (#34) üzenetére


T_Stark
őstag

Ha minden igaz így fog kinézni: [link]

más:
A Metro féle egész képernyőt elfoglaló vacakra meg találtam egy ilyen okosságot: [link]

Visszaadja a Start gombot, indítás után rögtön az asztalt tölti be, nem a Metro-t, és nem foglal teljes képernyőt. Kipróbálni nem tudom mert már rég letúrtam a Win8at, de ezzel lehet kap majd egy esélyt.

(#39) Lalikiraly válasza T_Stark (#38) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

igen ez a START8 program. Ez a start menü nagyon jól néz ki abszolút jónak tűnik. Bár még működés közben nem láttam. De a metro attól még megmarad. Bár ha lessz rá valami mód, hogy a metrot kikerülve azonnal a régi desktopra lépjen be a gép akkor a probléma gyakorlatilag megoldva :) És a metro megmarad mint kiegészítő amolyan live eseményforrás azt kész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#40) T_Stark válasza Lalikiraly (#39) üzenetére


T_Stark
őstag

A Start8-al elméletileg már kapásból a régi desktopra lép be:

New in v0.87, July 2012
- Automatically load your Windows desktop on login (vs the start screen)

(#41) Lalikiraly válasza T_Stark (#40) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ohh :) és tényleg, lüke vagyok pedig el is olvastam :) óóÓ akkor ez jó kis programocska :) Viszont kérdésem, hogy a Chess Titans vajon a véglegesben benne lessz? vagy a store ban ingyenesen? Te tudsz erről valamit, vagy valaki?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.