Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
őstag

ha csak a matricahoz kell az opcio, akkor nem lesz itt gond, mert jelenleg se erdekli a matrica a komoly felhasznalokat.
az alaplapgyartok pedig egy ekkora piacot (olcso linux szerverek haztartasi alaplapokbol) nem hagynak veszni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Lars


Lars
őstag

Feltételezem a loaderes windowsoknak is lőttek így. A kellemetlenség a dologban, hogy linuxra sem állhatnak át, mert ott meg alapból problémát okoz a dolog. Hát ez így nem sportszerű döntés, reméljük, hogy nem folyamodnak ilyesmihez.

(#3) Löncsi


Löncsi
őstag

Ez nagyon gáz szerintem.

Talán még virtuális gépként lehet használni majd linuxot Win8-on esetleg?

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) tuser


tuser
aktív tag

Tehát vagy kikapcsolható, vagy nem lesz bevezetve legfeljebb a full low end kategóriában egy bónuszként mellécsomagolt W8 starter OEM kíséretében különben a kutya sem veszi meg. :C

Jövőbeni OS támogatást ( W9/10/........ ) és eladhatóságot figyelembe véve nagy valószínűséggel még úgy sem. :))

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#5) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ez mekkora baromság :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Youri válasza moli.hu (#1) üzenetére


Youri
veterán

De ha veszel egy laptopot? Akkor arra nem tehetsz linuxot, mert a m$ megtiltja? Hol élünk!?

RTX ON

(#7) nbg


nbg
senior tag

Ertem en, hogy biztonsag, meg minden, de ez egy nagyon patkany huzas... a mezei felhsznalo meg majd ugy is megveszi a vasat, mert pont leszarja ezt az oipciot, azt sem tudja, hogy van ilyen/mire jo. Szoval ettol tartok...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) bambano


bambano
titán

szemét maffia, tegnap a casio-tól szedett be védelmi pénzt, mostanában az androidból keres többet, mint a saját fejlesztései, most meg a pc-s piacot is tönkre akarja tenni?

ideje lenne már a tortánál keményebb eszközökhöz folyamodni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én mindenesetre a szabad választás híve vagyok, tehát szerintem mindenképpen legyen beépítve egy kapcsoló.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) ntomka válasza bambano (#8) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

ツ Headphones on - World off

(#11) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Érthető hogy védik az Op. rendszerüket, de ne a felhasználók kárára menjen már ez a dolog. Szerintem a gyártók nem hagyják ki az UEFI-ben azt a funkciót, hogy ezt a tiltást ki lehessen kapcsolni, max addig a Win8 nem indul be vagy a Win alá telepített programok nem futnak amíg vissza nem kapcsolod...Vagy mittomén, remélem nem mondtam hülyeséget.

Mellesleg én is használok Ubuntut, nekem érvágás lenne ha nem lehetne dual boot-ban használni.

[ Szerkesztve ]

(#12) David75


David75
őstag

Valahol érthető hogy az ms kiakarja irtani a konkurenciát. Ez pedig tökéletes módja ennek. Lehet szeretni és utálni őket ezért.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#13) tuser válasza kriszpontaz (#11) üzenetére


tuser
aktív tag

ha addig a W8 nem indul el > mindenki vehet új gépet, vagy a W8 bukik

ha a W8 anélkül is elindul > a kutya se kapcsolja be

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#14) bambano


bambano
titán

"Ezzel a gyártók meg tudják határozni, hogy mely szoftverkomponensek (operációs rendszer, bootloader, driver stb.) indulhatnak el a hardveren.": ez így egyébként is káoszos, mert a linux úgy indul, hogy berántja a kernelt meg a ramdiszk tartalmát, lerúgja a biost a fenébe és kész.
mit kezd ilyenkor egy bios kód, ami nem kap többet vezérlést?

meg arra is kíváncsi lennék, hogy azok az emberek, akik eddig feltörtek mindent, ami eléjük került, a windows aktiválási rendszerétől kezdve a kinyithatatlan orosz konzervekig, azoknak mennyi idő lesz szétkapni a kulcsokat? és ha nekiborítanak a kulcs-rendszernek egy 100 milliós botnetet, mennyi idő alatt törik meg?

úgy látom, megint dolga lenne a buffoknak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Amúgy akkor hagyományos bios-al rendelkező gépre nem is lehet majd telepíteni a 8ast?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) luciferc válasza bambano (#14) üzenetére


luciferc
őstag

És ha már a kernelt sem engedi berántani? Így nehéz lerúgni a BIOS-t, nem?

(#17) bambano


bambano
titán

Egyébként még annyit: egy csomó felhasználónak tizenx év után is megfelel az xp és nem váltott se vistára, se w7-re. Ha a w8-ra váltást ilyen objektív okokkal is nehezítik, hány embernek fog megfelelni még jó sokáig a w7?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) FeRRaR1 válasza Zirowe (#15) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A hír az előtelepített W8-akról szól, ezt sokan itt nem veszik figyelembe.

(#19) bambano válasza luciferc (#16) üzenetére


bambano
titán

én azt gondolom, hogy az emberek azért vesznek pc-t, mert futtatni akarnak rajta valamit... ha nem lehet rajta futtatni azt, amit szeretnének, nem fognak pc-t venni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza FeRRaR1 (#18) üzenetére


bambano
titán

mert olyan sok összerakott gépet, notebookot lehet venni előretelepített windows nélkül...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) pzstm válasza Zirowe (#15) üzenetére


pzstm
titán

de. Mindenképpen lehet majd. Az UEFI cska mintegy extra kerül bele a támogatási listába. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#22) luciferc válasza bambano (#19) üzenetére


luciferc
őstag

Ez így van, én csak arra reagáltam, hogy mit kezd a kiiktatott bios a helyzettel. Semmit, mert nem tudod kiiktatni.

(#23) oO7 válasza tuser (#13) üzenetére


oO7
őstag

tehát a Win8 azért fog megbukni mert nem lehet a Win8-as gépekre Linuxot telepíteni... értem... :U

mellesleg nem értem mit vagytok úgy oda ettől... a mostani mobilokon / tableteken lehet csereberélgetni az OS-t? nem... pont...

nyilván ez a funkció az új SoC -es nagyonösszerakott gépeknél (tabletek, ultrabookok / netbookok, nettopok, stb) lesz ott... a "hagyományos" PC-knél / notebookoknál meg ugyanúgy lehet majd telepítgetni...

[ Szerkesztve ]

(#24) Youri válasza oO7 (#23) üzenetére


Youri
veterán

Nem is mobilt veszek, ha asztali gépet, vagy notebookot veszek. Bár mindenképp egyszerűbb r=1 módon kijelenteni, hogy "ha nem akkor nem." no offense

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#25) 5h4rK válasza oO7 (#23) üzenetére


5h4rK
tag

"a "hagyományos" PC-knél / notebookoknál meg ugyanúgy lehet majd telepítgetni"
Ebben biztos vagy, vagy csak ugy idedobtad ezt a kijelentest?
"a mostani mobilokon / tableteken lehet csereberélgetni az OS"
De igen, lehet es egy ido elteltevel ez is pont igy vegzi. Kidobott penz. - Szvsz -

(#26) ntomka válasza oO7 (#23) üzenetére


ntomka
nagyúr

"mellesleg nem értem mit vagytok úgy oda ettől... a mostani mobilokon / tableteken lehet csereberélgetni az OS-t?"

Elég sok eszközre felfért már egy android az eredeti helyett... :U

ツ Headphones on - World off

(#27) zhagyma válasza luciferc (#22) üzenetére


zhagyma
őstag

Talán fel fog virágozni a BIOS "fleselés". :D

(#28) Maxentius


Maxentius
addikt

Minden rendszernek van gyenge pontja, ennek is lesz. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#29) Zirowe válasza oO7 (#23) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért nagy különbség van egy mobil és egy pc között.

De ellenpélda legyen neked a hd2, amire telepíthető a wm, android, wp7 és az ubuntu. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30) tuser válasza oO7 (#23) üzenetére


tuser
aktív tag

Ha nem lehet mást rátelepíteni, akkor igen.

Ne feledd hogy W8 -on kívül is van-lesz élet.

Mit csinálsz a csidicsudi W8 locked gépeddel ha a W9 -et helyreállítólemezt, szervizeszközöket, ... nem tudsz indítani ?

Ki a fene fogja megvenni tőled pár év múlva ? Ha senki se veszi meg, mire használod majd ?

Perpill P2 -re is rakhatok 2011 -es OS -t. Nem fogsz azon ugyan videót vágni, de mail, web, sorozatnézés, ... feladatokra még alkalmas.

Egy ilyen cuki kis - esetleg - kiiktathatatlan korláttal mit fogsz csinálni egy ilyennel tizenév múlva ? :U

Ezeken gondolkozz el, ne azon hogy dejóóóó aláteszünk mindennek ami nem win. ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#31) bambano válasza oO7 (#23) üzenetére


bambano
titán

"mellesleg nem értem mit vagytok úgy oda ettől... a mostani mobilokon / tableteken lehet csereberélgetni az OS-t? nem... ": ez addig nem gond, amíg tudok olyan telefont, tabletet venni, amin nekem tetsző oprendszer van.

de ha tényleg eljön az az időszak, hogy nem tudok olyan vasat venni, amin linux fut, akkor kimegyek tüntetni a maffia székháza elé.

egyébként is utálom azt a hozzáállást, hogy valaki gagyi programot ír, hibázik, mások meg fizessék meg ennek a következményeit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) #16820480 válasza oO7 (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor lenne elég keserves feladat eladni, ha kötelező lenne ez a hitelesítés a futtatáshoz, mert í]y a jelenlegi hardvereket majdnem ki lehetne dobni a kukába a támogatás hiánya nélkül. miközben arról cikkeznek, hogy csökken a gépigény, meg milyen fasza lesz, olyan változtatások vannak, amiktől kettéláll az ember füle. ugye a GUI területén is és most ez is.
persze ez még nem világos pontosan, hogy miként oldják meg, már vagy három formában elolvastam a hírt, de nem derült ki egyértelműen számomra.
szóval azért lesz problémás, mert az így eladott gépeknél nem lesz downgrade lehetőség valószínűleg, nem lehet rájuk linuxot, bsd, hackintosh-t telepíteni, stb.
a másik oladról ezzel jól szét lehet csapni a hardvergyártók közt. említetted a tablet meg telefon piacot. érdemes megnézni, hogy mennyi gyártó készít ténylegesen hardvert, nem túl sok. mondjuk egy soc-ot. valószínűleg itt is ki lehetne golyózni szépen a kicsiket, akik nem akarnának lefeküdni, hogy ha nem kizárólag ezzel árulsz gépet, akkor nem kapsz public key-t.

persze ez mind csak felvetés, de rengeteg korlátozási és visszaélési lehetőség van sanos benne.

(#33) spirit007 válasza moli.hu (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

Pont ez jutott eszembe nekem is.
A matrica mennyi pluszt jelenthet az eladásoknál ? 0% ? :)
A más oprendszert használni kívánók viszont nyilván valóan mérhetőek és a gyártó nem kíván 1% eladás csökkenést sem benyelni egy 'dizájned for vindóz 8' matrica miatt.

(#34) balco


balco
aktív tag

Szerintem egy jumper meg is oldaná a kérdést. Alapból legyen ON, ha meg geek veszi, akkor annak nem para jumperezni. (ó a régi szép jumperhegyek a lapon). Harvderes, egy rootkit nehezen töri fel. Ha meg átjumpereled, akkor vállald a felelősséget.

Egyébként meg úgyis megkerülik. Valahonnan kiszivárog egy kulcs, feltörik, bagatell hibát használva megkerülik.

(#35) h-yle válasza Zirowe (#15) üzenetére


h-yle
addikt

Lehet, csak nem kap matricát.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#36) kriszpontaz válasza balco (#34) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Itt jön be az hogy home made forrasszuk ki a biost és rakjunk a helyére másikat? :D
Ahogy hallottam az UEFI flashelés már nem olyan könnyű móka mint a régi BIOS-oké. Ez a jumperes dolog meg szerintem a mai világban már felejtős dolog.

(#37) #41133696


#41133696
törölt tag

Engem ez egyáltalán nem háborít fel, sőt szerintem jól csinálják . Remélhetőleg a sok loader-es warebubusnak is leáldozik, mert már elegem van abból, hogy amíg én megveszem becsülettel az OS-eimet addig a sok Vér Pista lewarezolja, és dagad a mája hogy ő mekkora májer, mert már a megjelenés előtt tolja a legújabb Win-el - igaz hogy esélyes pár trójai társaságában, de ez őt nem izgatja, mert sötét lévén nem tud róla :D Amiről meg nem tud nem fáj :D
Egyébként 6 éve nem használok Linuxot és nem is hiányzik. Egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#38) bambano válasza #41133696 (#37) üzenetére


bambano
titán

szeintem max. azt jelentheted ki, hogy a desktopodon nincs linux.
egyébként meg ne aggódj, majd haragszanak rá azok, akik használnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) tuser válasza bambano (#38) üzenetére


tuser
aktív tag

Meg ő ha a W8 SP2 -nek új kulcsa lesz és a gyártó már nem ad a laphoz kulcs upgrade -et. ;]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#40) #41133696 válasza bambano (#38) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy azóta nem használok mióta vannak Logitech G15 Gaming Keyboard-jaim, meg X-FI hangkártyám. Egyiket sem támogatta. Ja és mióta a 3850 -esem VGA vezérlését amint Windows alatt a rivatunerrel röhögve meglehetett oldani Linux alatt vagy lehetetlen lett volna, vagy valami Linux guru jártassága. No és minek szívjak vele, ha van számomra sokkal egyszerűbb és komfortosabb út ? Igen a Windows, és az a hatalmas potenciál ami a Windows platformban rejlik a gyártók támogatása révén.

(#41) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Szóval nyócast csak új hardware lehet majd telepíteni, vagy új hardware csak nyócast lehet majd telepíteni?

(#42) bambano válasza tuser (#39) üzenetére


bambano
titán

meg vesz egy olcsóbb perifériát, scannert, webkamerát és a driverét nem engedi be a cucc...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) 5h4rK válasza #41133696 (#37) üzenetére


5h4rK
tag

Valamit felreertettel. Itt nem a Linux -on van a lengyeg, hanem azon, hogy Windows -on kivul semmi masat ne tudj feltenni.
Hadd tehessek a PC-re amit en akarok. Ha nekem FreeDOS kell, akkor azt.
Ha szeretnek Linux -ra programozni ( mivel tegyuk fel, hogy van szerverem amire meg van engedve a Linux telepitese ) akkor csak virtualizalva fogok tudni?
Erdekes a szemleleted ... tehat a gepbe olyan alkatreszt ( marka/tipus ) teszek amilyet akarok, de software -t mar nem?

(#44) 5h4rK válasza #41133696 (#40) üzenetére


5h4rK
tag

Jol van, meg van ertve. Sz*r a Linux, de ha nekem az kell? Mert en az az unatkozo kocsog vagyok aki egesz nap buheralni akarja a gepet!
Ertsd mar meg, hogy nem a Linux -rol van szo, hanem a valasztasi lehetosegrol.

(#45) kriszpontaz válasza #41133696 (#40) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem is X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty van a gépben, és normálisan megy Ubi alatt. Persze nem csillivilli kezelőfelülettel, de tökéletesen megy, és persze a gyártó honlapján is ott ül a linux driver. Anno úgy telepítettem, most már szöszmögni sem kell vele. A Logitech cucc miatt megértem hogy nem erőlteted, de szerintem arra is van megoldás. A 3850-es kártya meg szerintem szépen kellene hogy fusson a legutóbbi zárt driverekkel.
A gyártói támogatás ugyancsak erős húzóerő az biztos.

(#46) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

nem hiszem, hogy linux elleni összeesküvés lenne:

"Ráadásul Redmond már korábban egyértelművé tette, hogy a Windows 8 asztali változataiba is beépíti majd Hyper-V nevű hypervisor programját, amely szintén biztosíthatja a Linux - vagy akármilyen más, akár teljesen egyedi - operációs rendszer futtatását a Windows 8-as PC-ken, akkor is ha Secure Boot funkció deaktiválása esetleg nem lesz lehetőség azokon. A hypervisor használata esetén ugyanis az EFI technikailag a - Microsoft által nyilvánvalóan aláírt, így hiteles - hypervisorba bootol be, amely aztán tetszőleges számú virtuális gépet képes indítani ugyanazon a fizikai gépen belül - amelyeknek nyilván nem fogja ellenőrizni az indítórekordját úgy, mint maga az EFI tenné. Így ha más úton nem, de a hypervisor segítségével egészen biztosan telepíthető és futtatható lesz a Linux is a Windows 8-as gépeken."

Csakénvagyok: új, OEM gépekről van szó.

sweetlou6.wordpress.com

(#47) hadm


hadm
csendes tag

Én úgy látom, hogy sokan félre értik ennek a funkciónak a lényegét és ennek a hírnak a kapcsán is kiélik az MS ellensségüket.
Sehol nincs szó arról, hogy az MS aazt előírná, hogy nem lehet a funkciót kikapcsolhatóvá tenni. Tehát ettől kezdve csak a gyártókon múlik, hogy kikapcsolhatóvá tegyék. És arra is van lehetőség, hogy valamilyen virtualizációs technikát használva futtassák a Linux-ot.
Összefoglalva: szerintem ez egy nagyon jelentős védelmi rendszer és üdvözlendő a bevezetése. Az meg csak a gyártókon múlik, hogy kikapcsolhatóvá teszik-e vagy sem.

Ádám

(#48) #41133696 válasza 5h4rK (#44) üzenetére


#41133696
törölt tag

Milyen választási lehetőségről beszélsz? :U

PC-ből induljunk ki.

PC-re alapvetően az ember a Windows -on kivül csak Linuxot tesz említendő értékű százalékban - megjegyzem a Windows-os PC-khez mérve ez a réteg is alaposan elvan maradva...

Van még a Mac OSY PC-re lehetőség, ami kb 1000 emberből egy embert érint hasonlóan "népszerű" a FreeBSD, meg a FreeDos.

Na bumm ezek az emberek ha annyira ragaszkodnak a dologhoz, tartsák meg a régebbi PC-jüket és használjanak Windows 8 előtti OS-t és akkor nem kell sírni, hogy ellett ekézve a választási lehetőségük.

Amúgy 2004-ben vettem egy Linuxot, kár volt :)

[ Szerkesztve ]

(#49) hadm


hadm
csendes tag

Még egy dolog. A régi vasakon pedig fog futni a Win8, akkor is ha nem támogatja az UEFI-t és a secure boot-ot.

Ádám

(#50) #41133696 válasza kriszpontaz (#45) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen egy ideje szól, de azt hiszem Stereoban csak :) Ami a 3850-es radiátort illeti, eléggé alá van szabályzova a fordulatszáma gyárilag. Ezért van szükség korrekcióra. Ezt Windows alatt szépen belehet állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.