Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ielektros válasza lehella (#49) üzenetére


ielektros
senior tag

Win7 mellé nem jó a Win8 VHD -ból? Mert ha nem, akkor marad a vmware vagy virtualbox.

(#52) pzstm válasza lehella (#49) üzenetére


pzstm
titán

Vmware? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53) lehella válasza pzstm (#52) üzenetére


lehella
senior tag

Megpróbálhatom, de eddig mindenre jó volt a VPC

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#54) ielektros válasza lehella (#53) üzenetére


ielektros
senior tag

nem fog menni. VPC helyett van a Hyper-V.

[link]

(#55) lehella válasza ielektros (#54) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, jó ezt tudni. Mindenesetre Vmware alatt rendben müködik a 8.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56) Aidan85 válasza ielektros (#50) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Mondjuk igaz, rendszer meghajtónak tényleg érdekes lenne. :DD

Na igen NTFS már öregecske ehhez, ezért jött a ReFS fájlrendszer.

(#57) Bélaaaa válasza Aidan85 (#56) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Lehet, hülyét kérdezek: Win 8-nál van ReFS.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#58) pzstm válasza Bélaaaa (#57) üzenetére


pzstm
titán

Legjobb tudásom szerint csak a szerver verzióba került bele ez a funkció

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#59) Bélaaaa válasza pzstm (#58) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A Server 2012-ben hol lehet "bekapcsolni"?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#60) Aidan85 válasza Bélaaaa (#57) üzenetére


Aidan85
aktív tag

igen, jelenleg csak win 8 és server 2012 támogatja ReFS-t

jó is, hogy kicsit beleolvastam:
"Q) Can I boot from ReFS in Windows Server 8?
No, this is not implemented or supported."

(#61) pzstm válasza Bélaaaa (#59) üzenetére


pzstm
titán

Most meg nem mondom hirtelen, de a boot partíció szerverben sem lehet ReFS

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#62) sutszi válasza ielektros (#45) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt mértem most:

Környezet:
Thinkpad T61
Coirsair Force 3 GT 240GB SSD
SATAII Modbios fent van.

Kb. ennyit mértem a kinti Win7-en is. Talán kicsit elmarad tőle, de szerintem ennek más oka van.
Ez előbb pl 800MB/s-et mértem írás/olvasásra ami durva hiba...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63) ielektros válasza sutszi (#62) üzenetére


ielektros
senior tag

Majd en is megnezem az SSD-n. En ugy teszteltem a VHD-t, hogy nem arrol bootoltam. Szerintem ez is hulyeseg volt. De az adatok szerintem nem rossz a teljesitmenye.

(#64) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Érzésre nincs jelentős lassulás, sőt... Feldobtam ide is a BF3-at, multiba simán tartotta a 60 fps-t, amire be van lőve... Bár igaz, van tartalék a konfigomban is még, szóval ez sem teljesen releváns, de a lényeg, hogy még ezzel is szépen megbirkózik a VHD-s rendszer. :C

[ Szerkesztve ]

(#65) ielektros válasza Aidan85 (#64) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezert hangoztattam, hogy nem igazan erezni kulonbseget. Amit meg postoltam tesztet az ugy rossz ahogy van.

(#66) Hammy


Hammy
tag

Nagyon hasznos cikk, köszi! :R

Lenne egy kérdésem:
Az ImageX parancsot lehet helyettesíteni a DISM-vel?

Ha jól tudom a imagex.exe a Vistához kellett, a DISM.exe a Windows 7/8 rendszer része.

(#67) ielektros válasza Hammy (#66) üzenetére


ielektros
senior tag

[link]

A linken alul eltudod olvasni, hogy nagyjabol mi mire valo. Nem igazan ugyan arra valo a ket program. Kesobb esetleg leforditom vagy keresek magyar linket. Meg nagyon nem indult el a napom agyilag... sorry

De mindezekhez hozzatennem, hogy nem sokat ismerkedtem eddig a dism-el szoval nagyjabol passzolom a kerdest. Csak tapogatozok en is. Majd valaki talan ravilagit.

Windows System Image Manager

Windows System Image Manager (Windows SIM) is used to create unattended answer files that are used with DISM. It is also used to create distribution shares and modify the files contained in a configuration set. For more information on Windows SIM, see the Windows System Image Manager Technical Reference.

ImageX

ImageX is a command-line tool that can be used to mount an image or to apply an image to a drive so that it can be modified with the DISM command-line utility. After the image is modified, you can use ImageX to capture the image, append the image to a WIM or export the image as a separate file. If you do not need to capture, append, or export the image after you modify it, you should use DISM to mount the image instead of using ImageX. For more information, see the ImageX Technical Reference.

[ Szerkesztve ]

(#68) FLx válasza Hammy (#66) üzenetére


FLx
addikt

Igen, imagex megszűnt, de még benne van a nyolcasban is, helyette a DISM a jövő.

(#69) ielektros válasza FLx (#68) üzenetére


ielektros
senior tag

ezek szerint csak en nem jutok dulore a DISM-el :) nah ha lesz idom atnezem jobban.

thx.

(#70) FLx válasza ielektros (#69) üzenetére


FLx
addikt

(#71) ielektros válasza FLx (#70) üzenetére


ielektros
senior tag

koszonom :R

(#72) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok!

Megcsináltam egy win 8-at a leírás szerint. Tökéletesen működik. A létrehozott VHD-t hogyan lehetne működésre bírni egy szűz hdd-n?

Előre is köszi a választ!

"So Say We All"

(#73) ielektros válasza Terminator47 (#72) üzenetére


ielektros
senior tag

Bebootolsz a nem VHD rendszeredrol es akkor csak atmasolod a filet oda ahol szeretned tarolni, es a bcdboot paranccsal ugy ahogy eloszor is hozzaadtad, hozzaadod a boot menuhoz. Majd az elozo verziot pedig kitorlod.

(#74) Terminator47 válasza ielektros (#73) üzenetére


Terminator47
csendes tag

Akkor leírom kicsit részletesebben. :) Adott több azonos hardverű gép. Az egyiken megcsinálom a vhd-t a többire pedig ezt sokszorosítom, nem VHD-s rendszer nélkül. (ez eddig acronis-al ment teljes rendszer image-el)

"So Say We All"

(#75) sutszi válasza Terminator47 (#74) üzenetére


sutszi
veterán

Valahogy sejtettem, hogy így szeretnéd...
Ha végiggondolom akkor akár még lehetne is de...engem is érdekelne valami biztos info.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76) ielektros válasza Terminator47 (#74) üzenetére


ielektros
senior tag

Masold at a vhd-t a masik gepre, csatold fel, es add hozza a boot menuhoz a bcdboot-al. En kb ennyit szoktam csinalni.

(#77) ielektros


ielektros
senior tag

Vagy csak nem ertem mit akarsz. :Y sorry

(#78) sutszi válasza ielektros (#77) üzenetére


sutszi
veterán

Gyakorlatilag arról van szó, hogy OS nélküli HDD-re felmásolja a VHD-t, és úgy szeretné használni a gépekben.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#79) Aidan85 válasza Terminator47 (#74) üzenetére


Aidan85
aktív tag

sztem nincs akadálya úgy, ahogy eddig tetted acronis-al, boot-olsz a VHD-re, megcsinálod az image-et, innen meg minden ugyanaz

(#80) Raucher


Raucher
tag

Valaki rákérdezett a Dism használatára.
Lépésenként, a technetről szerzett megoldás.

1. felvonás, a vhd készítése. (Gyakorlás képpen.) Parancs sor, rendszergazdaként.
diskpart
create vdisk file=C:\windows.vhd maximum=25600 type=fixed
select vdisk file=C:\windows.vhdx
attach vdisk
create partition primary
assign letter=v
format quick label=vhd
exit

2. felvonás, a telepítőkészlet átöblítése.
Dism /apply-image /imagefile:install.wim /index:1 /ApplyDir:V:\

Valaki rákérdezett a VHD native bootra.

Szükség lesz egy Windows PE médiára, amiről rendszert kell indítani. utána.

diskpart
select disk 0
clean

Kiürítjük a meghajtót.

create partition primary size=300
format quick fs=ntfs
assign letter=s
active

Létrehozunk egy rendszerindító partíciót.

create partition primary
format quick fs=ntfs
assign letter=c
exit

Létrehozunk egy felhasználói partíciót a maradék területen.

copy N:\VHDs\Windows.vhdx C:
Rámásoljuk a meglévő VHD fájlt.

diskpart
select vdisk file=C:\windows.vhdx
attach vdisk

Felcsatoljuk a VHD-t.

list volume
select volume <volume_number_of_attached_VHD>
assign letter=v
exit

Adunk neki betűjelet.

cd v:\windows\system32
bcdboot v:\windows

Létrehozzuk a rendszerindítás bejegyzéseit.

diskpart
select vdisk file=C:\windows.vhdx
detach vdisk
exit

Leválasztjuk a VHD fájt a futó rendszerről.

Most indítsuk újra a gépet, immár a PE nélkül.
Amint indul a Windows, kéjes mosollyal kéretik hátradőlni és örülni.

A fenti módszert nem próbáltam. Tulajdonképpen közöm sincs hozzá, de közepes expert szinten tudom a barátom használni. Mindebből következik, mindenki a saját felelősségére próbálja.

A VHD használatakor hibernálás nincs. Ez nem nagy gond, de némi hátrány, főleg a mobil gépek esetében.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#81) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Köszönöm a választ mindenkinek!

"So Say We All"

(#82) sutszi válasza Raucher (#80) üzenetére


sutszi
veterán

Tegnap véletlenül futottam rá a dolgora. Az élményindex mérése is leáll a VHD létre hivatkozva. Nem mintha ez érdekelne, csak érdekes.

A hibernálás jobban fáj, de ki tudok egyezni vele. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#83) OgreImre


OgreImre
senior tag

Nekem a Win8 Pro telepítő USB-n nincs sources/install.wim fájl. Csak boot.wim van. Ez 28 sec alatt lefut. Gondolom nem települt ilyen gyorsan a windows. Valami mappákat létrehozott körülbelül 1 GB nagyságban.
Mit rontottam el? Miért nincs a a jogtiszta Win8 Pro USB telepítőn olyan fájl?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#84) FLx válasza OgreImre (#83) üzenetére


FLx
addikt

Milyen az a jogtiszta Windows USB telepítő? Valahogy rákerült az a telepítő egy iso-ból.

(#85) ielektros válasza Raucher (#80) üzenetére


ielektros
senior tag

:R

(#86) VIC20


VIC20
őstag

Tényleg nem volt jó ötlet angol verziót ismertetni.
Persze, ha angol Windows áll rendelkezésre, az oké, de akkor legalább a leírásban közölni kellett volna a magyar megnevezéseket is. :(

Egyébként nagyon hasznos írás. :K

(#87) ielektros válasza VIC20 (#86) üzenetére


ielektros
senior tag

:) Nezd, megertem, hogy nem tetszik, de amennyi itt angol azt szerintem "illik" megerteni ha VHD boot-ot szeretnel magadnak. Rendelkezesre all termeszetesen barmilyen nyelvu windows mivel 8 Prof alatt ez alap lehetoseg, de en ezen dolgozom ezt szeretem. Miert kellene mas nyelvu szoftverrol cikket irni, ha en ezt alkalmazom?

Terveztem, hogy megirom a magyar megfeleloket is, de amikor atneztem arra jutottam, hogy arra nincs idom, hogy leirogassam, hogy

Run=Fut(tat)
New=Uj
Cancel=Megse
OK=OK
Create=Letrehoz
......es igy tovabb.. :DDD

Annyi meg annyi kepet csinaltam direkt minden lepesrol, hogy szerintem tok mindegy milyen nyelven csinalod, kielehetne irva Afganul is meg kell, hogy talald amit mutatok.

Vagy van valami konkretum ahol elvesztel?
Megmondom oszinten keszul az uj cikk Hyper-V temaban is, es mas temaban is. De tovabbra is igy fognak keszulni a cikkek. Ha te mondjuk azert hasznalod, a leirast, hogy ismerkedj, tanugasd, akkor jobban jarsz az angollal. Kesobb csak elonyod szarmazik belole, ha nem a magyar (neha nagyon vacak) forditasokat tanulod meg. Hibakeresesnel csak negativumod szarmazik a magyar rendszereden megjeleno szoveg kiertekelesenel.

Nehogy szemelyeskedesnek vedd.. :N Nem all szandekomben cseppet sem megbantani.

[ Szerkesztve ]

(#88) VIC20 válasza ielektros (#87) üzenetére


VIC20
őstag

,,Miert kellene mas nyelvu szoftverrol cikket irni, ha en ezt alkalmazom?"

Egyedüli érv a közérthetőség lehet csak. (Gondolom, az olvasók nagy többsége magyar verziót használ.)

Semmi probléma, én is használtam angol Win-t (na jó, az még 3.0 és 3.1 volt).
Ennek ellenére - általánosságban mondom - elég kényelmetlen tud lenni egy angol verzióhoz készült leírás használata - nem azért, mert nem tudnék angolul.

Az ,,OK=OK, Cancel=Mégsem... stb." vonalat szerintem hanyagoljuk, biztos vagyok benne, hogy te sem gondoltad komolyan. :)
Azonban érdemi dolgokat átfordítani nem annyira egyszerű, hiszen a Microsoft elég sajátos szakzsargont hozott létre a magyarításainál, tehát nem biztos, hogy egy az egyben mindent le tud fordítani az ember. (Nekem legalábbis szokott gondot okozni, ha angol nyelvű leírást találok egy-egy probléma megoldásához. Nem a megértés a probléma, hanem a magyar változatban megtalálni a megfelelő helyet, a megfelelő menüpontot.)

Szóval úgy gondolom, hogy nemcsak időhiány kérdése ennek az elmaradása, de kérlek, te se vedd ezt személyeskedésnek! :)

A leírás egyébként jó, mert a képek tényleg segítik az eligazodást, a folyamat pedig nem tűnik annyira bonyolultnak. A magyar kifejezések megadása (nem a végén, szószedettel!) a szöveg olvasó-, illetve felhasználóbarátságát növelné.

(#89) sutszi válasza VIC20 (#88) üzenetére


sutszi
veterán

Akinek ez a téma érdekes lehet, az biztosan fel tudja dolgozni ezt a néhány angol sort illetve kifejezést...
Nem is értem egyeseknek miért okoz gondot... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90) OgreImre válasza FLx (#84) üzenetére


OgreImre
senior tag

Win8 Pro digitális vásárlás alkalmával létrehozott pendrive telepítő.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#91) VIC20 válasza sutszi (#89) üzenetére


VIC20
őstag

Nem egyeseknek... nekem. Én nem vagyok ,,egyesek". Ne tessék általános alanyok mögé bujkálni! :D

Még egy utolsó nekifutás:
Azt hiszem, jelenlegi miniszterelnökünk idézgette egy időben gyakran azt a mondást, miszerint ,,Aki egyszer megégette a száját forró tejjel, az a hideg vizet is fújva issza." Én is találkoztam ennél sokkal hosszabb és bonyolultabb, képekkel szegényesebben ellátott... stb. leírással is, ahol kínosabb volt megtalálni a magyar megfelelőket. Ezért gondolom, hogy érdemes és fontos - elvből - az angol kifejezések magyar megfelelőit feltüntetni. Meg - személyes véleményem szerint - igényesebb is.

De most már tényleg túl van ragozva a téma, nem érdemelt volna ennyi szájtépést, a magam részéről nem foglalkozom többet ezzel. Inkább kipróbálom a gyakorlatban a leírtakat!

(#92) OgreImre válasza OgreImre (#90) üzenetére


OgreImre
senior tag

Most néztem meg egy szintén megvett Win 8 Pro telepító iso fájlt, ott sincsen install.wim
Upgrade-ként vett 30 eurós windowsról van szó. Lenne különbség, vagy csak simán átvertek/rossz a telepítő :S.
Még nem próbáltam normál telepítést sem vele.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#93) FLx válasza OgreImre (#92) üzenetére


FLx
addikt

Kell lennie install.wim-nek, olyan nincs, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#94) ielektros válasza OgreImre (#92) üzenetére


ielektros
senior tag

nem lehet, hogy alapbol hidden?

(#95) OgreImre válasza FLx (#93) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nem rejtett (legalábbis total commanderben be van kapcsolva a rejtett mutatása).
Egyetlen .wim fájl van keresés alapján, az pedig a boot.wim.
A Windows8-UpgradeAssistant.exe -t futtattam a jogtiszta Win7 Pro-n és végigvittem a procedúrát és a végén megvettem a Win8 Pro-t. Ezt pedig iso-ban lementettem.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#96) ielektros válasza FLx (#93) üzenetére


ielektros
senior tag

Hmm. Valami nem kerek. En sem talalom benne :D
Vajon miert nincs benne az online vasarolt ISO-ban?

Az enterprise-ban benne van az tuti. Azt latom.
Van egy eredeti telepito DVD is itthon, azon most megneztem. Megvan benne ahogy kell az install.wim. Ez egyutt lett rendelve az online vasarolt licenc-el. De abbol hianyzik.
Mik vannak.. Ha lesz idom majd utanaolvasok.

(#97) FLx válasza ielektros (#96) üzenetére


FLx
addikt

Install.esd?

(#98) ielektros válasza FLx (#97) üzenetére


ielektros
senior tag

esd van, az ok. csak nem ertem, hogy miert hianyzik a wim.

(#99) FLx válasza ielektros (#98) üzenetére


FLx
addikt

Mert az ESD-ben van uaz.

(#100) Nevil2 válasza FLx (#99) üzenetére


Nevil2
tag

De az ESD-re hibaüzenet jön :(

(#101) Nevil2 válasza Nevil2 (#100) üzenetére


Nevil2
tag

Végül is megoldottam. Egy ismerős kért lemezt az upgrade verzióhoz, azt átírta, így lazán tudtam (tiszta) telepítést is csinálni...

(#102) Jokerx


Jokerx
tag

Megcsináltam a leírt módszerrel a win8-at win7 mellé. Minden nagyon jó. Köszi a leírást.
Hogyan tudnám felrakni a win7 helyére, VHD file használata nélkül? Hogy ne virtuálisan, hanem teljes értékű rendszerként legyen, úgy mint most a win7.

(#103) Nevil2 válasza Jokerx (#102) üzenetére


Nevil2
tag

Upgrade!

(#104) Jokerx válasza Nevil2 (#103) üzenetére


Jokerx
tag

Arra gondoltam, hogy a már belakott Win8-at tenném be a win7 helyére. Norton Ghost-al megoldható szerintetek?

(#105) Bélaaaa válasza Jokerx (#104) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ki kell próbálni. Valószínűleg nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#106) Nevil2 válasza Jokerx (#104) üzenetére


Nevil2
tag

Nem fog menni... úgy tudom, h más a partíció szerkezete a VHD-n... de nem biztos

(#107) Simivok válasza Nevil2 (#106) üzenetére


Simivok
senior tag

vMware Workstationben hogy tudom megnyitni a VHD-t?

Galaxy S23 256GB Cream

(#108) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez a link a cikkből már nem él: A telepítéshez szükséges imagex.exe file letölthető innen.

Hol található még meg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#109) mdraco válasza szabonagyur (#108) üzenetére


mdraco
őstag

Kellene nekem is.

(#110) ielektros válasza mdraco (#109) üzenetére


ielektros
senior tag

Holnap linkelem. Sorry de mobilbol vagyok es igy nehezkes jelenleg.

(#111) Gabesz87 válasza ielektros (#110) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a gyors választ. Rendben van. Bár leginkább ma lett volna szükségem rá, mert Inventor 2008-at szeretnék feltelepíteni a munkám miatt, ami csak 32 bites rendszerre megy fel, és holnap a melóhelyemen elviszik a gépemet videókarit cseréltetni. Addig kellene a sajátomat használnom. De nem gond, akkor ráér holnap is! Megvárom, míg küldöd, aztán majd utána vitetem el a gépet.
Köszi szépen, életet mentettél, mert sehol nem találtam a fájlt!

Üdv,
Gábor

(#112) ielektros válasza Gabesz87 (#111) üzenetére


ielektros
senior tag

Ne haragudj eg a labam alatt a talaj es millio a munka. Reggel megyek be a ceghez es elkuldom az imagex linket. Itt is belinkelem....

(#113) Gabesz87 válasza ielektros (#112) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, semmi gond!!! Reggel bőven jó még!
Amúgy nem tudom, végül privátot írtam-e, vagy csak itt küldtem neked üzenetet, csak össze vissza szarakodott ma néha a fórum, olykor betöltött (lassan), olykor nem. Amit írtam, azt is privin akartam. Na mindegy. Akkor reggel várom majd a linket. Köszi előre is!

(#114) ielektros válasza Gabesz87 (#113) üzenetére


ielektros
senior tag

Irtal privit is de nem oszt nem szoroz. Majd kuldom amit talalok. A regi imagex tuti megvan megvan de vannak vele kapcsolatban nemi licensz problemak.... Ennek ellenere vagy igy vagy ugy reagalok majd holnap.

(#115) bibe


bibe
csendes tag

Az imagex.exe a Windows AIK-ban található, ami a Windows 7-hez készült. Innen lehet letölteni.
Itt egy kis technikai leírás.

Viszont Windows 8-hoz már a Windows ADK-t adja a Microsoft, amiben az imagex szerepét a dism vette át.

[ Szerkesztve ]

(#116) ielektros válasza bibe (#115) üzenetére


ielektros
senior tag

Koszi, hogy megoldottad helyettem. Mobilrol nem volt kapacitasom megoldani. Most meg, hogy lett idom mar itt a megoldas :) :DDD

(#117) Gabesz87 válasza bibe (#115) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a linket, de akkor ebből úgymond hogy nyerem ki az imagex.exe-t? Fel kell telepíteni, és utána megtalálom valahol, vagy mi? Mert hogy a parancssorban be kell gépelni ezt: "imagex.exe /apply e:\sources\install.wim 1 v:\" (a megfelelő változókkal persze)
Szóval ezt a lépést akkor hogyan kell eszközölnöm, ez érdekel, hogy ha feltelepítem ezt a WAIK-ot, akkor megtalálom-e az imagex-et?

Ó, közben megtaláltam a képfájlban lévő egyik leírásban a megoldást, miszerint minden telepített cucc, köztük az imagex.exe is megtalálható lesz. Úgyhogy a kérdésem semmis.

[ Szerkesztve ]

(#118) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#117) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na jó, azért mégis felmerült egy kérdés. Van egy imagex.exe az amd64, az ia64 és egy az x86 mappában. Most a 3 közül melyiket kell használnom?

(#119) bibe válasza Gabesz87 (#118) üzenetére


bibe
csendes tag

Milyen oprendszered van? Ha 32bites, akkor a x86-ost. Ha 64 bites, akkor az amd64-est. IA64-ed meg tuti nincs. :)

Amúgy meg korábban már ideírtam, hogy nem kell imagex a WIM kibontásához. Elég egy PowerShell meg egy kis script.

[ Szerkesztve ]

(#120) Gabesz87 válasza bibe (#119) üzenetére


Gabesz87
addikt

A 2. rész kicsit magas. Nem vágom mi ez a PowerShell, meg a script. Hogy kell ezeket használni, ha nem kell az imagex. Az egész folyamatról jó lenne egy hasonló leírás ezekkel, mint a cikkben. Úgy érzem már már programozónak kell lenni ehhez :)
64 bites Win7-em van, szóval az amd64-est használtam amúgy.

(#121) bibe válasza Gabesz87 (#120) üzenetére


bibe
csendes tag

A PowerShell lényegében egy új parancssor. Rengeteg infót találhatsz róla a neten, akár magyarul is pl. itt.

Itt van egy részletes leírás. Szerintem nem programozóknak is könnyen érthető.

A Convert-WindowsImage.ps1 script csak Win8 alatt megy. Ha nincs, akkor egy 90 napos próbaverziót innen le tudsz tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#122) lócitrom


lócitrom
őstag

Windows 10 esetében nem sikerül az indítófájlok másolása. hogyan oldható meg? tehát Windows 10 a host és 7 guest telepítést csinálnék:

bcdboot Z:\Windows

de ez a parancs panaszkodik, hogy sikertelen volt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.