Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Physicist03


Physicist03
senior tag

Köszi az elemzést :R

(#2) Peti66


Peti66
senior tag

:R :C
Ja, és mi mi van a Blue Ray-el azt se jácca :F :))

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#3) rudi válasza Peti66 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem próbáltam, de tudtommal azt sem játssza le, mindenféle "koronglejátszós" licencet kivettek - mondjuk nem is csoda, mert elég kevés Win8-as eszközzel lejátszóznak, Win RT-ről nem is beszélve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Nite


Nite
őstag

ennek a formedvenynek csak annyi a haszna, hogy a win7 legalabb 2020-ig tamogatva lesz ;]

Paid my dues!

(#5) zéügynök


zéügynök
csendes tag

Valaki érti ezt a licensz dolgot? Én belezavarodtam.

(#6) Abu85 válasza Peti66 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyira nincs nagy gond. Ez a korlátozás csak a Windows Media Playerre vonatkozik. A többi lejátszó megoldja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) FrozenThrone válasza zéügynök (#5) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Pedig feketén fehéren le van írva :F

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#8) hodostamas


hodostamas
addikt

azt hittem egy ujabb agyondicsero cikk lesz, de teljesen jo lett :-) osszefolaloban az igazsag, semmi keresnivaloja a win8nak desktop fronton.

(#9) azbest


azbest
félisten

Jól sikerült összefoglaló. Gondolkodom rajta, hogy egy online upgrade verziót beszerzek. Pont a linuxos notim alján van egy xp matrica :DDD Desktop gépen esetleg néha játszani megtenné. Igaz van dreamspark-os licenszem is, így próbálgatni azzal is tudom.

Az update advisoros vásárlásnál is kérhető telepítő média nettó 15 euro plusz díjért. 16% áfát számolt fel, amikor megnéztem a rendelés menetét (kevesebb mint 35 euro volt a letöltős változat, bruttó).

Ami még érdekes lehet, hogy tudtommal szabadon változtatható a rendszer nyelve telepítés után is. (Win 7 esetén ehhez ultimate vagy enterprise kellett, vagy trükkösebb konzolos varázslás).

(#10) rudi válasza zéügynök (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Kissé zavaros a téma (főleg, ha az illegális oldalt is nézzük). Célszerű alaposan átrágni a Win8-hoz tartozó licenc feltételeket, FAQ-kat, esetleg ezt a doksit, amit a cikkbe tettünk (végén egy halom további linkkel).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

Teljesen egyetértek a cikkírók utolsó oldalon kifejtett véleményével (meg persze a többivel is)! :) :R

Tableten (Surface) lehet sikeres a Win8, de a klasszikus desktop és notebook vonalon szerintem max. döcögni fognak az értékesítések - bár az óriási bukást sem tartom kizártnak... :U

(#12) mcs


mcs
veterán

Nálam jól bevált a Win8. Win7 után valamelyest fürgébbek a rendszerműveletek, és nem érzek semmilyen jelentős sebességcsökkenést vagy javulást alkalmazások meg játékok alatt egyaránt. Játékok miatt felraktam a .NET 3.5öt, majd Win7 kompatibilitás módban az ATi Catalyst 10.4et, ami a HD 4670 számára legelőnyösebb driver, és ugyanúgy futnak a játékok, mint Win7 alatt.

(#13) gF


gF
senior tag

7. oldal, 4. sor: megelégedéssel

(#14) Peti66 válasza Abu85 (#6) üzenetére


Peti66
senior tag

thanks' :) Azt gondoltam,hogy mehet ez is a lecsóba :DDD

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15) Malachi


Malachi
addikt

nekünk bevált, az én gépemen is hibátlan, villámgyorsnak tűnik és jobb az egész, barátnőm Asus Zenbookján pedig a touchpados gesztusokkal villámgyorsan előhívható minden menü, szóval egyszerűen tökéletes lett. driverek is, minden rendben vannak, szóval komoly jövő áll a rendszer előtt, ha igazán beindul majd, jövőre.

(#16) NZKK


NZKK
tag

Normális kiállású PH! app mikor várható W8-ra?

Oh yeah !

(#17) vince


vince
őstag

kacérkodtam a frissítés gondolatával, de a cikk hatására úgy gondolom, kiszolgál még a W7 néhány évig :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#18) adamssss


adamssss
veterán

Nem azért, de a teljesítmény mérésére miért egy notit választottatok ami baromi gyártó specifikus, hogy hogyan muzsikál. Két teljesen megegyező specifikációjú noti is más eredményket hoz...
Szerintem egy asztali géppel jobban lehetett volna mérni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) Adler


Adler
aktív tag

A csempés felület háttér képét meglehet változtatni? pl. saját jpg formátumú képet be tudok rakni? vagy csak a klasszikus start felületnél lehetséges?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#20) Malachi válasza Adler (#19) üzenetére


Malachi
addikt

hát, hogy kicsit borzoljam a kedélyeket: "there's an app for that". :D

decor8 a neve, még béta.

(#21) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Mondom én, hogy a windows 8 jó lett. Az egész rendszer (érzetre legalábbis) gyorsult.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#22) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Explorer(ek)nél meg lehetett volna említeni, hogy ezek ténylegesen külön programokat alkotnak.

Ahogy olvastam másoktól, a könyvjelzők meg ilyesmik nem másolódnak le egyik programból a másikba, valamint a linkek, egyebek a metro-s verzióban akarnak megnyílni és ez nem nagyon állítható.
Ezekről még lehetne valamit írni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) ddekany


ddekany
veterán

Az Intézőben mi akar lenni a "kezelés" fül felett az a lila "könyvtáreszközök" felirat? Nem túl intuitív UI elem, ha még én se tudom kitalálni...

IE10-nél minek a felső üres sáv amikor teljes képernyőn van? Nincs oda mit írniuk, tehát miért nem rakják oda a füleket? (Lásd Chrome.)

[ Szerkesztve ]

(#24) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Érdekes a felhasználói felület.
Én biztos nem cserélem le a jól bevált 7 est.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#25) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jó kis összefoglaló, köszönet érte! Elhiszem, hogy táblagépre jó, de desktopon marad a Win 7. Egyébként a licensz dolog érdekelne dobozos termékről való frissítés kontextusában, ebben az esetben használható marad a korábbi termék másik gépen?

(#26) Televan
Minden nagyon sz@r, de azok a kis csokidarabok a tetején nagyon finomak.
:C

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#26) Televan74


Televan74
nagyúr

Amúgy még lehet sikeres is, ha kinövi gyermekbetegségeit.De ezt majd az idő és a felhasználók fogják eldönteni. Remélem nem jut a Vista sorsára.
Nagyon látszik rajta , hogy érintőképernyőre lett kifejlesztve. Talán jobb lett volna egy desktop és egy mobil eszközöknek szánt változat kiadása. És akkor mindenki megtalálta volna magának a megfelelőt.

Az értékelés viszi nálam a pálmát az írásban.
Minden nagyon sz@r, de azok a kis csokidarabok a tetején nagyon finomak.;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) zdanee


zdanee
őstag

Ha valaki bevállal egy ekkora váltást, miért ne vállalna be egy Linuxot vagy Mac-et? Részemről most látom elérkezettnek az időt, hogy a bootloaderben megfordítsam az oprendszerek sorrendjét a gépemen.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) rudi válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezer és egy dologról lehetne még írni, fogunk is, minden bizonnyal a blogban. Explorerek kapcsán, ha online reggel lépsz be, akkor tudtommal szinkronizál a két verzió között, az meg, hogy miben nyitja a linket, függ attól, hogy milyen programból klikkelsz, de tény, hogy elég sok esetben dob a sima desktopról az érintős explorerbe, viszont fordítva nem csinálja,

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) ddekany válasza zdanee (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Ne szórakozz már... Hol van ez akkor váltás, mint áttérni Mac-ra vagy vmi Linuxra??? Közelében nincs.

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem látom nagy értelmét a váltásnak Win7-ről pc-n, így nem is lépem meg.

(#31) SPY0817 válasza Televan74 (#26) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Azzal pont azt a lépést kerülték volna el amit ezzel meghoztak... :D

Én elég rég használok Win8 at és a driver problémákat aláírom, de nekem a startképernyő igazából pont, hogy tetszik.. De nekem már a WP7 ben is tetszett a minimal design..

Nekem sokszor az szokott a kedvenc kérdésem lenni mikor mondják hogy "de hát nincs startmenű.." én meg rákérdek mire használtad mire kell neked?" akkor kb lényeg információt a leállításon kívül elég kevesen hoznak fel.. pedig remek keresési funkciók gyors indítások voltak benne viszont a helyzet az hogy ezek ugyan úgy megmaradtak.. sőt..

A cikk pedig jó írás lett.. (Nem lehúzó kifejezetten.. és nem ajnározó..)

(#27) zdanee
A hasonló kijelentéseket hanyagoljuk már.. a kijelentésedről le rí a 3közül egyiket se használtad.

És jó lenne ha "most trendi szarozni" meg én meg mondom a tuti én biza nem váltok mert mindenki tudja 9gag óta hogyha elhagyunk pár Windows verziót pont kijön, hogy minden 2. nem jó.. szóval az ilyen színvonalt nem kéne egy szakmai fórumra hozni..

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#32) CPT.Pirk válasza rudi (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx.

Amúgy egy dolgot nem látok ebben a rendszerben, hogy hogyan lehet ezen értelmesen dolgozni. Addig oké amíg "csak nyomogatom" meg "letöltöm az internetet", de hogy ezen túl mire lehet produktívan használni, azt nem látom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) MongolZ


MongolZ
addikt

Mennyiségi kulcsos XP-t lehet frissíteni Win8-ra? 8500 Forintért nem lenne rossz...

(#34) Воланд válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


Воланд
titán

"valamint a linkek, egyebek a metro-s verzióban akarnak megnyílni és ez nem nagyon állítható"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) rudi válasza MongolZ (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, lehet. De kiderül majd, ha megpróbálod a frissítési segédet. Letöltöd (pár MB), ellenőriz kicsit (pár per), és ha minden rendben, akkor engedi letölteni a képfájlt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) spirit007 válasza zdanee (#27) üzenetére


spirit007
senior tag

Ez már a win 7 esetén is felmerült többekben, és sokan meg is lépték :)

A cikkhez:
Ennél a résznél hangosan felröhögtem:

"Három évvel a különösen kedvelt Windows 7 után... "

Akarjátok mondani, a win 7 három évvel a megjelenés után SEM volt képes lenyomni a matuzsálemi korú XP-t kishazánkban. (a fejlettebb és jóval pénzesebb országokban is 2 év kellett hozzá, hogy átvegye a vezetést)
Az XP kiszorításáról persze még szó sincs... holott tűzzel-vassal irtanák ...és szó szerint vassal, mivel 3 éve csak win7- el lehet kész konfigot vásárolni.
Szóval ennyire különösen kedvelt a win7 is :D

(#37) nvyktor válasza MongolZ (#33) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Elvben a 8500-as frissítés magánszemélyeknek van, és egy névvel egyszerre max. 5 db-ot tudsz frissíteni.
Ja és bankkártya vagy paypal kell hozzá, szóval ha az nincs a cégnek, akkor bukó.

Elvben a viszonteladóknál megvásárolható frissítést ezek a korlátozások nem kötik, de az már 17e Ft.

@woland_y2k: de ha már nem él, akkor a legutolsó állapot az övék, azt lehet frissíteni... vagy az az SA? :F

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#38) Воланд válasza MongolZ (#33) üzenetére


Воланд
titán

nem. a mennyisegi licenc kulon megallapodas az ms-el, ha meg mindig el, akkor jogosultak vagytok a legfrisebb verziora.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) rudi válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Munka kérdése a dolog. Pl. én a PH-s tartalomgyártáshoz simán tudtam használni, sőt amikor huszontíz böngészőablakom volt megnyitva, akkor az IE10 határozottan jobban bírta, mint a Firefox, amit win7 alatt használok. Fájlokat rendszerint total commanderrel kezelem, alkalmazásaim (az a max egy tucat), amit használok vagy onnan indulnak a fájlokka, vagy a desktopról is kényelmesen elérhetőek. Persze, modern felületen csak addig voltam, míg kipróbáltam és lefotóztam a teszthez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) CPT.Pirk válasza Воланд (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az idézeted pontatlan, mert én csak kérdeztem, nem kijelentettem.

rudi: még mindig ott tartanak, hogy be vagy szorítva 1 asztalterületre. Ha szeretnék FPGA-t programozni, annak kell egy böngésző, egy fejlesztő környezet, egy teszt környezet meg egy letöltő progi. Ezek között meg mehet az alt + tab, ami szerintem kényelmetlen.

Most már saját vírus kergetőt is kapott a win, nem lenne nehéz lekoppintani egy többasztalos felületet sem...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) zsolthee


zsolthee
senior tag

Először is köszönjük az elemzést. :R
A vhd és az iso mountolást már ideje lett volna Win7 alatt is megoldani.
A driver problémákat idővel biztosan javítják és akkor működését tekintve korrekt rendszer lesz ez.
Személy szerint nekem nem tetszik ez a szögletes stílus. A minimalista megjelenítéssel nincs gondom, de
így annyira rideg számomra.Biztos jó használni, de rossz ránézni.
Meg kicsit zavaró, hogy ezek a csempék teljesen eltakarják a desktopot. Szerethetőbb lenne az egész, ha jobban testre lehetne szabni. (Áttetsző felület, Win7 ablak style)
PC fronton nem hiszem hogy áttörést fog jelenteni, de notira mindenképp érdemes megfontolni.

(#42) shifty7


shifty7
csendes tag

Hali!
Másfél hete upgradeltem win8 pro-ra, és a windows storeom egyszerűen bugos. Alig találok 1-2 appot benne, sohasem frissül. Elősször azt hittem csak az elsők között lévén az átállással még nincsenek megjelent appok, azonban a tesztből is kiderült, ahogy láttam a screenshotokon, hogy rengeteg, több 1000 alkalmazás érhető már el. Kérlek adjatok vmi tanácsot miként orvosolhatnám ezt a hibát! Köszi!

(#43) #68216320


#68216320
törölt tag

Én megvettem a win 8 upgrade-t. Most jobban megbecsülöm a win7-t :-)
Amúgy a rendszer tényleg gyorsabban indul, mint a 7-es, de ez érdekel legkevésbé a napi 1x bekapcsolás mellett. Az viszont zavaró, hogy minden lassabban nyílik meg benne, mint win7 alatt. Photoshop, Visual Studio, Browser, stb. SSD mellett ahhoz vagyok szokva, hogy rögtön reagál a kattintásokra. Most valamit "molyol" folyton 0.5-1mp az egész, de akkor is ...

[ Szerkesztve ]

(#44) rudi válasza shifty7 (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Kapcsold ki a "saját nyelvnek megfelelő alkalmazások előre helyezése" vagy milyen paramétert a boltban (jobbról simítással előugró menüben koppints a beállításokra).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Ahhoz képest, mennyire nagyra vannak az egyszerű, letisztult forma világukkal, kicsit érdekesnek találom ezt a mindenféle gyönyörűséges színekből álló konstrukciót. Vagy csak szerintem nagyon ronda az egész?

[ Szerkesztve ]

(#46) shifty7 válasza rudi (#44) üzenetére


shifty7
csendes tag

nagyon köszönöm a segítséget! :)

(#47) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"a nyolcasban letisztult, telített színeket kapuk, a korábbinál egy lehelletnyivel vastagabb keretekkel az ablakok körül. Ez a megjelenés minden bizonnyal kevésbé terheli a hardvert."

Akkor mi volt az a vaker, hogy fejlesztették a megjelenítés sebességét? :DDD

"Ugyanez igaz a képjelszóról, amikor Windowsba belépéskor nem karaktersort gépelünk, hanem egy általunk kiválasztott képen kell három korábban rögzített mozdulatot végrehajtani."

Már várom, a userek mit tudnak ebből kihozni.
Hw problémákkal (döglött touchpad, szétvert, szakadt kábeles egér) együtt :D
Szerintem a kreatív probléma-létrehozás nagyon jó táptalaja lesz :D

Másik... Első ránézésre megmondtam, hogy egy másképp optimalizált Win7.
De akkor ne adják már el úgy, hogy új oprendszer :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) zdanee válasza SPY0817 (#31) üzenetére


zdanee
őstag

Nem, soha nem láttam linuxot, nem is csináltam külön disztrót a Zipit Z2-re.
A Win8-at a béta idején pár napig próbáltam, és elvégre erre való a béta, hogy el tudjam dönteni, kell-e. Nem kell, köszönöm. Mac-em tényleg nem volt huzamosabb ideig.
Szerintem a Windows 8 öncélú rendszer. Az ideális oprendszert nem látod - használod. Minél több időt töltök el a látványos effektek és a nyolc szinten egymásba ágyazva eldugott beállítások között, annál kevesebb ideig használtam én a gépet a feladatom elvégzésére és használt a Windows engem a design-problémáinak áthidalására. Munka alatt nem a filekezelőt meg a vezérlőpultot értem, mert az nem a munkám része. Egy látványos vezérlőpult vagy filekezelő nem azonos egy látványos környezetben végzett munkával, mert ezek használata nem a munka végzése, hanem a gép kezelésének szükséges velejárója, amit egy jó design megpróbál csökkenteni, eltakarni. Munka mondjuk egy Photoshop vagy Avid használata, egy szövegszerkesztő vagy esetleg az internet böngészése (nem feltétlenül a beépített böngészővel).
Ez az egész látvány dolog lehet, hogy tetszik egy olyan felhasználónak, aki csak internetezni akar vagy játszani, azaz szórakozni akar, mert az oprendszer már adja a szórakozást (ami nem az ő dolga szerintem), és nincs semmi bajom egy ilyen verzió létezésével.
De egy rendes "munka verzió" egy vállalati, irodai munkára kialakított felület hiánya szerintem nagyon komoly probléma, ha van választás válóok, de sokaknak egyszerűen "kötelező" lesz (a munkahelyén ezt veszik meg), másfelől idővel a régi verzió támogatása is csökkenni fog, ráadásul láthatóan ezt mesterségesen erősítik is.
Miért kéne Gizikének a titkárságról megtanulnia, hogy melyik sarokba húzva mi fog történni, és milyen soha nem látott billentyűkombókkal tudja előhozni a régről megszokott funkcióit? Ettől nem lesz hatékonyabb az űrlapok kitöltésében, de legalább hetekig azt sem fogja tudni, mit hogyan kell csináljon.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#49) oxox


oxox
addikt

a touch video vicces a superman-es poloban, meg a tukrozodo kameraval a kepernyon...amugy jo cikk...nekem mondjuk ez a csempe dolog nem jon be, dehat izlesek, es pofonok

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#50) martonx


martonx
veterán

Lassan egy hete használom. A Metro egy fos, és csodálom a cikk írót, mert a kereső része különösen szar lett.
Azzal hogy szétbontották a találatokat, teljesen megölték az egyszerű keresés élményét.
A Metro-t leszámítva egyébként valóban használható lett a win8. Kár hogy minimum a keresésnél Metro-ra kényszerülünk.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.