Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kekegsm válasza h3lios (#93) üzenetére


kekegsm
őstag

Úgy kell felfogni a csempéket, mint parancsikonokat. Csak minimalista design szerint tervezték őket.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#102) Воланд válasza D1Rect (#99) üzenetére


Воланд
titán

passzolom. de szerintem nincs, kulso bongeszok eseten meg jobban kulonvalik a klasszikus desktop es az uj felulet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#103) h3lios válasza kekegsm (#101) üzenetére


h3lios
addikt

Viszont nagyon korlátozottan személyre szabhatóak, és nekem pont ez a bajom velük.
Mennyivel szebb lenne a Desktopon 1 olyan időjárás Widget, ami 1 átlátszó üveglap és az azon megjelenő animációk mutatnák az aktuális napszakot / időjárást. Hideg esetén jégvirág stb. De nekik ez az óvodás kinézet kellett. :U

B-tag: H3lios#2825

(#104) El Tebe válasza #68216320 (#98) üzenetére


El Tebe
tag

Asztali gépen még nem próbáltam.
Engem az vett rá a vásárlásra, hogy egy ezer éves netbook-on (1 magos 1,6GHz atom proci) semmilyen kultúrált grafikus OS nem tudott gördülékenyen futni (helyes driver telepítés mellett természetesen).
Egyetlen gond a "start oldallal" - vagy hogy hívják most - volt, mert a kijelzőm nem szabványos méretű, (amit nem támogat a win 8).

Nagyon sok disztrót próbáltam meg rábírni a normális sebességre és hogy 1 kattintás után ne hulljon ki minden maradék hajam - a gyakori ubitól, a kevésbé kedvelt Gentoo-ig.. Persze volt olyan ami ment rajta, de az meg sem közelítette az általam elvártat. Nem Photoshop, vagy ilyesmi, hanem egy sima böngészés is borzalmas volt (a betűtípus és egyéb problémákról nem is beszélve, amit mindig utólag kellett hekmányolni).

(Azért azt jelzem előre, mielőtt megdobáltok kővel: ez a saját végig járt utam, biztos más, máshogy csinálja és más a véleménye - de ez egy fórum, aminek lényege hogy ezt megosztjuk egymással - de nem kötelező egyetérteni, vagy akár elfogadni sem azt, amit írok.)

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#105) whaler válasza kekegsm (#101) üzenetére


whaler
tag

Nem, úgy kell felfogni őket, mint egy 100%san testre szabható, interaktív start menüt a régi, böszme, személyre szabhatatlan szutyok helyett :)

(#106) El Tebe válasza h3lios (#103) üzenetére


El Tebe
tag

Szerintem is visszalépés grafikailag az új windows (és az a baj, hogy a trendet elkapta más webes cég is és most ezt erőltetik :S )

Szerintem az az egyik oka, hogy megpróbáltak kigyilkolni minden olyan elemet, ami a grafikai teljesítmény végett befolyásolhatja "a munkát" (ahogy ők mondják).
És mivel egybe is van gyúrva az ilyen tablet-cumókkal, ez pláne ezt igazolja.

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#107) #68216320 válasza El Tebe (#104) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az a kezdokepernyo eleg vicces egy fullhd 26-os monitoron. :-) Mind1, megvettem, de nem hasznalom. Legalabb nem volt draga.

(#108) D1Rect válasza Воланд (#102) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor nem keresem tovább. :D

(#109) arnyekxxx válasza cyrix (#87) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Windows 7 ugyanilyen beállításokkal max. 6 giga

neviccejjé má

Témához. Nekem asztalin is meg laptopon is bejött. Startmenü helyett mertót megszokni 10 perc, a rendszer meg kényelmesebben megy mint a 7. Kinézetre is bejön ez a minimáldizájn, hozzá tartozik, hogy a 7et is kikapcsolt átlátszósággal használtam, annál rusnyább megoldása kevés volt a kicipuhának.

[ Szerkesztve ]

(#110) h3lios válasza El Tebe (#106) üzenetére


h3lios
addikt

Erre meg csak azt tudom mondani, hogy aki munkára vesz Notit az 100%, hogy nem fogja használni a tapicskolós felületet, mert tiszta zsír lesz a kijelző + munkára teljesen alkalmatlan.
A hozzászólásoddal pedig maximálisan egyet értek, egyre több helyen látok hasonló design-t.
Oké, hogy legyen minden egységes, de ha valakinek ez nem jön be akkor nagy valószínűséggel szolgáltatások egész sorától fog megszabadulni -> kevesebb bevétel.

B-tag: H3lios#2825

(#111) Sub-ZeRo válasza cyrix (#87) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 7 neked akkor lesz 6 giga, ha szétherélték. Amúgy meg nem annyi, mert már az alapkövetelmény 64 bit esetén 20 giga. Ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#112) El Tebe válasza h3lios (#110) üzenetére


El Tebe
tag

Hát, vagy ha az amerikai modellt nézzük, akkor a szolgáltatásokat megpróbálják "lecserélni" valamilyen windows-app által nyújtottra X összegért, ami viszont bevéltel a Microsoft-nak.

Ami biztos, hogy minden újítást nagy felháborodás követ, mert a megszokott dolgoktól az ember nem szeret eltérni. Az elkövetkező 2-3 évben ha használjuk, akkor megszokjuk, még ha bénán is megy valami. Talán a platformok közti átjárás az, ami miatt gyors lehet ez az átszokás.

Azt persze nem mondom, hogy azoknál is így lesz, akik eleve letesznek róla.

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#113) atos30


atos30
aktív tag

3 nap alatt szoktam meg az új ficsőrőket. Ugyan úgy testre kell szabni, mint az előző windows-okat. Telepítéskor egy halom fölösleges alkalmazás van , amiket célszerű rögtön kigyomlálni, ugyanis szinte mindegyik használatához windows (live) fiók kell. Viszont az alkalmazások szinkronizálnak szinte mindent- mindennel és beállíthatjuk, alkalmazásonként ,hogy mit akarunk szinkronizálgatni. Az alkalmazásboltban először csak a helyi (magyar) nyelvű alkalmazások jönnek elő, de ha kilőjük a helyfigyelést és beállítjuk a ms fiókunkban a régiót USA-ra, akkor minden alkalmazás elérhetővé válik.Ez akkor is így marad, ha visszaállítjuk a helyfigyelést meg a régiónkat.
Készenlétből azonnal használható, Hibernálásból 4-5 másodperc kell neki az én gépemen.
Aero-ra meg hasonlókra vannak 3rd part softok. És akkor még mindig turkálhatunk a registry-ben.
Van még mit csiszolni rajta, de talán majd a SP1-el mindenkinek jobb lesz.
Kamera driver hibás volt benne (fordítva mutatta a képet), 2 nappal később leszedte a jó drivert hozzá.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#114) kekegsm válasza h3lios (#103) üzenetére


kekegsm
őstag

Win7 alatt a parancsikonok vagy a minialkalmazások mennyire személyre szabhatók?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#115) El Tebe válasza atos30 (#113) üzenetére


El Tebe
tag

Ezzel a kamera mizériával Win 7-nél találkoztam (asus laptopon), kb. 1 hónapja. Csont ugyan ez volt a gond.

Amúgy ez az ide-oda szinkronizálgatás már régóta foglalkoztat, ha ezt tényleg jól sikerül megoldani, akkor el lehetne végre felejteni egy-egy újratelepítés utáni egy-két hetes újra beállítgatást, testreszabást.
3 pc-m van és sokszor már herótom volt attól, hogy ami épp kéne, az mindig a másik gépen figyel.

Emellé még egy win-es telefon.. és egy komplett linux/bsd-s szerverpark kéne és akkor elégedett lennék :D

[ Szerkesztve ]

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#116) scott_free


scott_free
senior tag

A csempék áthelyezhetők máshova, pl. a képernyő széleire?

(#117) kekegsm válasza atos30 (#113) üzenetére


kekegsm
őstag

Asus noti? (fejtetős kamerából következtetek...)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#118) El Tebe


El Tebe
tag

Van egy olyan sejtésem, hogy az "asztali pc" os vonal abszolút butításra fog kerülni: ténylegesen otthoni felhasználásra: NEM rendszergazdáknak, leelkes amatőröknek..
A megjelenésen és az "app áruházon" ez már látszik is.

Nekem a PC-ben pont az tetszett eddig, hogy nem egy kész terméket veszek, hanem otthon hekmányolhatok akár hardver-ügyileg, akár szoftveresen.

Félek, hogy előbb-utóbb ez a "tisztább szárazabb érzés" meg fog szűnni és helyette kapunk majd egy jó drága "konzolt", mindenféle fix és nem éppen testreszabható app-okkal.

Lehet, hogy a Windows 8 ez már az első lépés ehhez?

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#119) El Tebe válasza scott_free (#116) üzenetére


El Tebe
tag

Szerintem nem.
Olyan ez kb. mint a "cooliris" képnézegető :)

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#120) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Érdekes volt a cikk, köszönjük.
Részemről marad a hetes a notin, nem lenne értelme a 8-ra váltani, ameddig nem lesz teljesen kiforrott és itt most nem csak a hivatalos frissítésekre illetve driverekre gondolok.
A külseje nyilván megosztó, de az új felület használhatósága és külleme rendkívül mélyen alulmúlja a pillanatnyi desktopom. Véleményem szerintem a klasszikus, komplett Start menü kihagyása óriási hiba, illetve azt sem tartom jó ötletnek, hogy az Aero felületet eltávolították. A Start menü legalább opció szinten történő beépítése kötelező lenne és az Aero is visszatérhetne a választható megjelenések közé, mivel a mostani kialakítást kicsit erőszakosnak érzem a MS részéről.
Viszont üdítő hír azoknak, akik a régebbi megjelenést preferálják, hogy devianart-on már javában folyik a végleges, Aero-t is magában foglaló klasszikus Start menüvel ellátott felület tesztelése, remélhetőleg rövidesen végeznek is vele.

(#121) El Tebe válasza kekegsm (#117) üzenetére


El Tebe
tag

up : #115 :D

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#122) KAMELOT válasza kekegsm (#77) üzenetére


KAMELOT
titán

XP már talicska. WIN 7 idáig a legjobb számomra. 8-as annyira nem jön be. Talán SP1 után rászánom magamat a váltásra.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123) atos30 válasza El Tebe (#115) üzenetére


atos30
aktív tag

Asus a laptopom, úgyhogy lehet ,hogy ez a kamera Asus specifikus.
MS fiókkal elindítva a rendszert és utána testreszabva, elvileg soha nem kell újratelepítésekkor foglalkozni a beállításokkal . Azt még majd letesztelem ,mi van akkor ha a win újratelepítését választom , úgy hogy tartsa meg a fájlokat meg a programokat, akkor vajon a feltelepített drivereket is megtartja-e

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#124) h3lios válasza El Tebe (#118) üzenetére


h3lios
addikt

Ezt viszont nagyon sok gyártó nem fogja engedni, főleg azok amelyek + opciókat , lehetőségeket tartalmazó termékeket árulnak. Pl. Bővítő kártyák, merevlemez, alaplap. Ezzel ki is ölnék a PC lényegében rejlő lehetőséget: a tökéletes testreszabást. Manapság az a divat, hogy mindent egybe építenek, hogy egy esetleges bővítés / meghibásodás esetén egy új és drágább terméket kelljen venned.
És igen a Microsoft most nagy léptekkel halad efelé.

B-tag: H3lios#2825

(#125) atos30


atos30
aktív tag

:) az!

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#126) _Atesz


_Atesz
addikt

Meghagyom az újítóknak. A tökéletesen bevált xp és win7 marad.

(#127) scott_free válasza El Tebe (#119) üzenetére


scott_free
senior tag

pedig tök jó lenne, ha egy háttérképen akárhová lehetne tenni a csempéket

(#128) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Csak átfutottam a cikket, részemről a win8 lehet, hogy kihagyott verzió lesz. Win7 supportja biztos jól ki lesz tolva mert van/lesz olyan sikeres mint az XP.
Nálam mindig nehezen és lassan ment a váltás. XP-ről szinte 7-re váltottam Vista nem is nagyon volt nálam, ME-ben is csak a boot képernyő tetszett :DDD
Gyanítom, ha nagyon-nagyon muszáj lesz, akkor váltok majd 8-ra (vagy talán csak a utódjára ki tudja)
Bár annak örülök, hogy már most vannak (bár nem hivatalos) megoldások a régi Start menüre (ez kb várható is volt)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#129) zdanee válasza SPY0817 (#68) üzenetére


zdanee
őstag

Igazad van abban, hogy vannak feladatok, amire nem való. Nem használnám grafikus munkaállomásnak, játékos gépnek, viszont teljesen alkalmas "hétköznapi otthoni" felhasználásra, azaz netezés, filmezés, szövegszerkesztés, levelezés nem gond, még a Windowson megszokott programjaidat is megtarthatod az új platformon. Vállalati környezetbe csak akkor javasolt, ha alkalmas rá az infrastruktúra a vállalatnál. Ha mindenki Excellt, Accest, Exchange-t ésatöbbit használ, bár megoldható, de talán tényleg nem éri meg a fejfájást. Ami komoly probléma van vele, az nem elsősorban a Linux fejlesztőinek a hibája, a hanyagul megírt de zárt forrású videokártya driverek, alkalmazások hiánya sokkal inkább a fejlesztők miatt van, de ez ügye egy piac, ameddig nincs jelentős részesedés és ennek kapcsán bevétel, nem vágnak bele. Amúgy ilyen tekintetben is javuló a tendencia.
Gizikének szerintem nagyjából annyi erőfeszítés megtanulni a Metrós Start-menüt, mint megtanulni Ubuntuban az Unity dokkját (amit egyébként személy szerint szintén nem komálok).
Amúgy hónapok óta motoszkál a fejemben, hogy a munkahelyemen a kizárólag böngészésre használt kis gépterem néhány ősi Celeronja helyett Androidos miniPC-ket rakjak be. Nem hiszem, hogy a Windows XP után sok könnyet hullatnának a felhasználók, ha cserébe hatékonyan tudnak majd böngészni. Az Androidot magát meg jóformán nem is látnák, ezért ideális OS a feladatra (tud valaki kioszk módról Androidhoz?).
Ironikus, hogy a korai tablet piacon a WinXP és Win7 volt a fő visszatartó erő, mindenki egyértelműen arra panaszkodott, hogy a felület nem a böködésre van kitalálva. Nem is lett belőle semmi. Most itt állunk olyan desktopokkal, amiknek a felülete böködésre és nem egérre lett kitalálva. A szituáció pont ugyanaz, erre mondják, hogy átestek a ló másik oldalára.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#130) hcl válasza SPY0817 (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az átlagfelhasználónak összeraksz egy Linuxot, és működik. Nem túrja szét, nem romlik el, semmi baja nem lesz. A windózt igen.
Ismerd a másik oldalt, mielőtt véleményt alkotsz róla.

@El Tebe : Mi a kulturált desktop? Mert Ubuntu vonalon a Unity nem való 1.6-os gépre, normál HDD-vel. Meg egy Atomtól azért nem kell egy Core2 sebességét várni :)
Nekem van 1.7-es Fujitsu laptopon, IDE HDD-vel, 1Gb RAM-mal Lubuntu. Nem gyors, de nem tépem ki a hajam, illetve stabil. A winyó a legnagyobb visszafogó tényező benne.
A XP pl. ezen a gépen sokkal tetűbb. És nem is támogatott.
A Win8 meg annyiba kerülne, mint a laptop.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#131) Malachi válasza El Tebe (#118) üzenetére


Malachi
addikt

nekem kiköpött olyan a rendszerem, mint a win7-es volt. ugyanazokkal a beállításokkal, ugyanazokkal a programokkal, minden teljesen ugyanúgy működik, csak számomra ez valahogy kényelmesebbnek tűnik. meg még egyszer: gyorsabb. az egyetlen kínom a chrome, az még most is kifagy minden nap legalább egyszer.

akinek hiányzik a finomságok gyors elérése próbálkozzon egy (win+x) kombinációval. minden okosság elérhető bármelyik képernyőről.

kicsit kell csak szokni és megtanulni használni, ugyanolyan jó, mint az elődje, csak kényelmesebb.

persze nyilván nem kötelező váltani a win7 is mindenre bőven jó volt eddig. én is csak azért vettem meg, mert olcsó volt. de nem bántam meg, végül is.

(#132) h3lios válasza Malachi (#131) üzenetére


h3lios
addikt

Gondolkozz azok fejévek akiknek választania kell a meglévő rendszer és a 8 megvétele között. Itt már nincs starter és lebutított társai.
Egyébként, amihez nekem kell hozzászokni és nem hozzám idomul az valahol kényelmetlen. (szerintem)
Mert lássuk be a win7 sokkal használhatóbb mint az xp, de a főbb funkciók ugyan ott maradtak.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#133) h3lios válasza Malachi (#131) üzenetére


h3lios
addikt

bocs, dupla

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#134) hcl válasza h3lios (#132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

őt, egyes panelek nem hogy ott maradtak, hanem ugyanúgy néznek ki, mint az XP-ben... de ezek a 8-ban is :D
(Pl. advanced system settings, meg minden, ami MMC-re épül...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#135) h3lios válasza hcl (#134) üzenetére


h3lios
addikt

Csak a gyors elérésük a Modern miatt totál más. :D
Sokaknak, többek közt nekem is ezzel van bajom.

B-tag: H3lios#2825

(#136) Malachi válasza h3lios (#132) üzenetére


Malachi
addikt

kezelésre gondoltam főleg, ha nem alt+tabozol, akkor eddig ugye rutinból lefelé indult a kezed az egérrel, most bal felső sarok, kikapcsra meg, ha nincs dedikált gomb, akkor jobb felső/alsó sarok. win+x nagy segítség, win gomb visszadob a kezdőre, ha még egyszer megnyomod, akkor oda, ahonnan indultál... ilyesmiket kell megszokni.

és csak egyszer kell belőni rajta mindent, a beállításaid megmaradnak a következő installoknál is, ha kell majd. de remélem nem kell, a win7 is 3 évig ment reinstall nélkül, szuperül.

tényleg nem téríteni akarok, csak azt akartam mondani, hogy nem igaz, hogy nehezebben, rosszabbul kezelhető, mint a hetes. más, ami megtanulható és szerintem az első két, három napos esetlenkedésért kárpótol a gyorsasága és egyáltalán, minden. persze szigorúan átlagfelhasználói szempontból. dolgozom a gépen, de nekem csak word/excel, meg chrome kell, semmi komolyabb.

(#137) #68216320


#68216320
törölt tag

Lehet allitani a csempek meretet?

(#138) h3lios válasza Malachi (#136) üzenetére


h3lios
addikt

Persze megértem a másik tábor véleményét is.
Majd figyelj oda, mert a környezetemben több gépen is megadta magát a rendszer és csak a reinstall segített.
Sokak ezért rakják vissza a 7-et.
Én adtam volna még 1 évet a fejlesztésre, sokkal kifinomultabb terméket tudnának kínálni, de ugye a verseny nagy úr.

B-tag: H3lios#2825

(#139) Malachi válasza #68216320 (#137) üzenetére


Malachi
addikt

két méret van, a kicsi a négyzet, a nagy a téglalap

(#140) Radványi


Radványi
aktív tag

Nalunk a csaladban jart a Win 8 Pro a nyaron vasarolt notihoz $15 es vettunk egyet $70 a desktop gepre.
A metro feluletet egyszer latom naponta es nem nagyon hasznalom persze testreszabtam es egyaltalan nem erzem zavaronak, persze gepek non-stop mennek itthon mert az aramert havi fix et fizetunk igy kb mindegy mennyit hasznalok.

Ha valakinek a startmenu hianyzik mar rengeteg lehetoseget lehet talalni amivel ujra hasznalhatova valik.

Mi eddig mint altalanos felhasznalok elegedettek vagyunk.

(#141) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Az 5. oldalon fél oldalon keresztül fikázzátok a w8-at a szarul tervezett hardware miatt.
Nem ez a hagyományos notebook a jövő érintéssel, hanem a billentyűzetes tablet. Vagy a kihajtható/áthajtható gép aminek könnyű a billentyűzet része. Azzal nem lenne ilyen gond. A remegő képernyő is hw hiba, nem a w8 sara.

Én például várom azt, hogy itthon egy laza mozdulattal leemeljem a monitort a helyéről, beüljek az ágyba, a felhúzott lábamra tegyem és használjam, mint egy tabletet. Nem az asztalnál akarom tapogatni. Vagy éppen kiviszem a konyhába, és ott csak a monitort tapogatom.
Amikor pedig dolgozni akarok, ráteszem a konzoljára és bill+egér. esetleg ha van 1-2 jó mozdulat vagy dolog amit egyszerű, akkor ott azt kézzel, de semmiképpen sem elsődleges használatra.

Szerintem sokan nem értik benne a lehetőséget és olyan dolgokra próbálják ráhúzni amire nem is tervezték. Ez nem az asztalnál lévő tapogatásra van.
Vannak például olyan dolgok amiket touchpaddal rossz és érintéssel pedig könnyen megoldható, és ott is hasznos lesz a dolog, ha nem tudunk egerészni.

Szerintem a legnagyobb gond, hogy rossz helyen keresik a felhasználási területet.

[ Szerkesztve ]

(#142) hcl válasza CyberPunk666 (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A remegő kijelző, az érdekes lesz, hogy hogyan lehet majd úgy megoldani, hogy ne remegjen, strapabíró, és könnyű legyen.
Különben áthajtható, tapizható kijelzőjű gépek is vannak már (HP volt a volt munkahelyemen már 5 éve is), jók azok, és jók voltak XP-vel is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) Versus válasza Malachi (#139) üzenetére


Versus
senior tag

A nagy téglalapon a 24-es monitoron 3 milliméteresek a számok az órán.
Már más hülyeségre is dobtam ki 8500 forintot de ez idegesít főleg hogy a jól belőtt minialkalmazások is mentek a kukába. Szóval most az asztalon nincs óra,naptár és időjárás. Minden plusz egérmozdulat és kattintás. Marha nagy innováció volt ráhúzni egy használhatatlan skint egy egész jól működő rendszerre!

Premium Vintage

(#144) Benőke


Benőke
őstag

Ez az új felület sok problémát hoz. Persze egy Tableten biztos jó, na de egy PC -n nem annyira. Persze értjük mi hogy mindenkit rá akarnak erőltetni, hogy gond nélkül tudjuk használni a windózfónt meg a windóz tabletet na de egy olyan embernek ami dolgozik a géppel, értsd nem csak office hanem mással is dolgozik csak egy átok az egész új felület. Persze megvan még a régi startmenü nélkül. Ezt megszokni megtanulni nem lesz egyszerű, hiába mondják hogy de az lesz, mert nem. Persze majd dobálj tele az ember az asztalt ikonokkal, aztán próbáljon meg eligazodni valahogy ha sikerül neki. Akik szórakoznak vele azok egy részének frankó lehet, de közel sem mindenkinek. Kipróbáltam és hát nem dobtam hátas az élménytől. Eleddig az volt a windóz sikerének egyik fő kulcsa hogy nem kell sokat tanulni mert olyan szinten változik hogy könnyű követni még ha 1-1 verzió ki is marad, na ezt most kukába vágták. Az újdonság varázsát leszámítva valahogy nem látom azt amiért érdemes lenne bárkinek is lecserélni a W7 -et erre a metrófelületes Windows -ra. A Cégek is meg fogják gondolni és hát a sok milliós egyedi programok amik XP -s időkben készültek vagy akár mostanában nem hiszem hogy metrósítanák őket, mert hogy a vevők biztosan nem fizetik ki az is biztos, szóval üzleti célú felhasználásnál nemhogy előnyt de csak hátrányt látok...

(#145) zdanee válasza CyberPunk666 (#141) üzenetére


zdanee
őstag

Ez mind szép, és erre tökéletes. De mihez kezdjen ezzel a rendszerrel mondjuk a grafikus, aki nem a kövér ujjaival akar böködni, miközben kitakarja a részletet, amivel dolgozik, meg a titkárnő, aki örül, ha megtalálja a PgUp gombot a billentyűzeten és szívrohamot kap ha véletlenül hozzáér valamihez a képernyőn és attól az megnyílik (egyértelmű kilépés gomb nélkül, ahol egyértelműnek a 12 év alatt beidegződött piros 'X'-et értjük a jobb felső sarokban), vagy a programozó, aki lehetőleg csak minél többet akar látni a kódjából és minél kevesebbet a csicsás ablakkeretekből meg fél képernyőnyi szalag-menükből? Nem az a baj, hogy ez az új van, hanem hogy a régi nincs.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#146) MichaelSD válasza CyberPunk666 (#141) üzenetére


MichaelSD
őstag

Értem én, az MS is ezt magyarázza. De itt és most, nem tudom levenni a gépet a monitor talpról és beülni vele a káda, most még nem érintő képernyős a monitorom, stb. Ezért semmi értelmi nincs váltani. Igazad van, hogy a leírt eszközökben még jó is lehet, de akkor azokra az eszközökre rakják rá, mert sima desktopon ma még nincs értelme.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#147) #68216320 válasza Malachi (#139) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hat az igen karcsu. Igazan megoldhattak volna, h aki desktopkent hasznalja az vehesse kisebbre a meretet.

(#148) CyberPunk666 válasza Benőke (#144) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem értem ezeket, komolyan.

Oké nem tetszik a w8, de miért kell ennyire buta dolgokat mondani?

"A Cégek is meg fogják gondolni és hát a sok milliós egyedi programok amik XP -s időkben készültek vagy akár mostanában nem hiszem hogy metrósítanák őket, mert hogy a vevők biztosan nem fizetik ki az is biztos, szóval üzleti célú felhasználásnál nemhogy előnyt de csak hátrányt látok..."

Miért kellene metrosítani? miért kellene? Csak a start menü lett lecserélve és kapott egy kis turbót, nem csak a start menü van. Nem értem miről beszélsz.

(#149) eszgabor


eszgabor
aktív tag

"Az új Windows kezelőfelületének fontos elemei a gesztusok. A képernyő egyes területein jellemzően érintéssel, húzó mozdulattal csalhatóak elő funkciók, melyeknek van egérrel megvalósítható alternatívája is. A jobb oldalról keresést, megosztást (közösségi, alkalmazások közti, link küldése emailben, stb.), kezdőképernyőt, eszközkezelőt (jellemzően a külső monitort és a nyomtatót) valamint beállításokat lehet előhívni, balról a futó alkalmazások bukkannak elő, alulról pedig egyszerűbb alkalmazásspecifikus opciók ugranak elő. Felülről kissé lehúzva osztott képernyős üzemhez jutunk, teljes lehúzással pedig bezárható az éppen futó ablak."

Az MS-nél azt hiszik, hogy mindenki szórakozni szokott a windows-on.
Köszönöm szépen, de munkára egérrel teljesen jó a centralizált start menü.
Nem akarok kilométereket egerezni a képernyőn, hogy mindent szétszórva használjak.
Nem látom esélyét annak, hogy egy irodai pc-n érintőkijelzőre legyen szükség. (otthoni pc-n is kérdéses) Szerintem 8 óra alatt sokkal fárasztóbb kinyújtott kézzel hátizomból nyomogatni a kijelzőt, mint megtámasztott csuklóval egerészni pár centit mozgatva.
Nem kell az asztali pc-ből tapicskolós telefont csinálni.

Ez kb. akkora lufinak tűnik, mint a kipukkanós 3D tv téma. Jöttek az elemzők, hogy mindenki ki fogja dobni a régi tv-jét a 3D miatt és csillió darabot eladunk belőle. Aztán valahogy mégsem. Egy viszonylag szűk réteg rámozdult, a többi meg parasztvakítós fícsörnek tartja és köszöni szépen jól megvan nélküle.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#150) CyberPunk666 válasza MichaelSD (#146) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Addig nem jönnek ilyen eszközök ameddig nincs őket kiszolgálni képes környezet. Ez a w8, most elkezdhetik hozni az eszközöket. Amúgy hozzák is, csak a hagyományos van előtérben érintővel, pedig nem ez a fő vonal, csak ezt könnyebb eladni és ezért ezt futtatják. Szerintem rá fognak jönni az emberek, hogy az lesz a jó irány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.