Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#184) Bálint777


Bálint777
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem egészen idevág a hozzászólásom, de hátha tud valaki segíteni, nagyon fontos lenne!

Egy kis segítségre lenne szükségem...

Vettem a minap egy 120GB-os SSD-t a notebookomba (Lenovo thinkpad T410), csak rendszervinyóként.
A régi HDD-n 3 partíció volt, WIN7, WIN XP és adat. Ezt az állapotot szeretném az SSD-n is realizálni. Anno úgy csináltam, hogy már réges rég fent volt a WIN7 amikor feltettem mellé egy XP-t, aztán bootloader-rel szépen az elején kiválasztom, melyik rendszert indítsa. Tökéletesen működött, minden gond nélkül.

Az SSD-n csináltam 2 partíciót. C meghajtó 100GB, WIN7-nek. D meghajtó 20GB WINXP-nek. Feltelepítettem a WIN7-et (mivel múltkor is megoldottam a WIN7 mellé gond nélkül az XP telepítést), minden működik. Viszont két napja szenvedek, mert egyszerűen nem megy fel az XP. Próbáltam pendrive-ról is, akkor valami dll-t hiányol, el sem indul, pedig BIOS-ban a SATA HDD-nél AHCI-ről átállítottam. Próbálom CD-ről, akkor elkezdi a telepítést, szépen megformázom, felmásolja a fájlokat a kék képernyőnél, és amikor végzett, az első újraindítás után az írja, hogy "lemezolvasási hiba", és nem megy tovább. Ekkor WIN7 pendrive be, javítás és utána újraéled a WIN7.

Van valakinek valami elképzelése, hogy mit csinálok rosszul? Vagy mit kéne kipróbálnom?

Minden ötletből kifogytam, ezért gondoltam írok, hátha valaki már járt így.

Minden segítséget szívesen fogadok!

Köszönettel: Bálint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.