Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) wortz válasza vicze (#150) üzenetére


wortz
tag

me2

(#152) Norb€€€ válasza szabieable (#122) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Ez de zsír :)

(#153) #16939776


#16939776
törölt tag

Megvárom a 10.1-et :)

A kompalibis driverek áradatát is.

[ Szerkesztve ]

(#154) Kékes525 válasza #16939776 (#153) üzenetére


Kékes525
félisten

A következő a Windows 12-es lesz. Most már csak páros számokkal lesz Windows. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#155) SellSword válasza szabieable (#122) üzenetére


SellSword
csendes tag

Köszönöm, ez nagyon jónak tűnik.

(#156) PR0JECTNR56 válasza Kékes525 (#154) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Pedig a Windows 7 páratlan siker volt. ;]

(#157) Tomcat


Tomcat
őstag

Elhiszem hogy jobban használható, elhiszem gyorsabb, elhiszem zökkenőmentesebben működik mint a 7 vagy 8 vagy akár a 8.1, de nekem ennyiből az szűrhető le sajnos hogy ezek az idétlen rikító óvodások által festett színek és ikonok és az általános lapos és szögletes design megmaradtak a csempékkel együtt amik miatt a 8-8.1 számomra egy visszataszító valami. Értem én hogy igyekeztek visszaállítani az asztal-ikonok-stratmenü-tálca rendszert ami a 7-ben ért fel eddig a legmagasabbra de ez így egy kutyulék. Remélem hogy meg lehet majd valahogy valahogy az aero glasst és a 7 általános kinézetét és a megszokott kezelését , mert ha nem akkor azt hiszem maradok továbbra is a 7 mellett, illetve reménykedek benne hogy 2020-ig kiadnak még egy olyan oprendszert mint a 7. :(((

Tomcat

(#158) tjb007 válasza wortz (#148) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gondolod te. A valóság azért "kicsit" más.

(#159) rii válasza Kékes525 (#154) üzenetére


rii
nagyúr

az apollo 13 példáján okulva jobban is teszik .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#160) Findzs


Findzs
addikt

ezzel, hogy ennyire "építenek" a start menüre egyúttal azt is elismeri az ms, hogy a win 8 nem jött be
tényleg bejön ez dolog az ms op, rendszerekkel kapcsolatban, hogy minden 2. -kat szabad csak megvenni :K

az tetszik, hogy mindenen hasonlóan fog kinézni működni az új win
ha egyszer valaki megszokja nem lesz gond azzal, hogy a telón meg android van ami megint más, vesz ms telót meg ms tabletet, jól csinálják :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#161) Воланд válasza Findzs (#160) üzenetére


Воланд
titán

"10:50:04 AM PDT
Q: When it comes to your enterprise customers about Windows 10. How big has the push back been to get Windows away from Live Tiles, back to Windows 7 stuff?
10:50:19 AM PDT
A: We don't hear pushback that we don't like Live Tiles. We hear pushback about too much training.
10:50:47 AM PDT
A: We hear people saying, we have this giant problem of diverse base of mobile devices we have to manage.
10:51:20 AM PDT
A: If you look at Windows 8 users on touch devices, they have higher satisfaction than those on Windows 7 devices. Windows 7 users have higher satisfaction on mouse and keyboard devices than Windows 8." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#162) Echo_


Echo_
csendes tag

Vicces az ürge sérója! :C

(#163) bepken


bepken
veterán

ez a több asztalos téma nekem nagyon hasznosnak tűnik! :) :C

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#164) whYz válasza vicze (#138) üzenetére


whYz
addikt

De az otlet tokeletes volt csak nem jott ossze ra a penz.

Nem ertem, hogy ha laptop-tablet valtast tudja, akkor a mobil-tablet(transformer style) vagy mobil-desktop valtas miert okozna neki gondot, ha mindenen ugyanaz a windows fut?

Raadasul egy x86-64-es proccal eleg sok mindent ki lehetne hozni ebbol a koncepciobol.

(#165) Kékes525 válasza PR0JECTNR56 (#156) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#159) rii : :C :C :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#166) wortz


wortz
tag

Erre a telós dologra visszatérve: szerintem nem lenne lehetetlen úgy megcsinálni a fent említett "full Win for Phone" modellt, hogy üzletileg is megérje, és megfizethető is legyen (Pl nem hiszem, hogy egy iPhone árából ne jönne ki). DE én azt is megértem, ha az MS még nem áll készen rá, csak akkor a WP-s verziót különböztessék meg az asztali/tablet/noti/hibrid vonaltól. Akkor legyen a neve Windows Phone 10, vagy Windows Core (10) (lévén közös kernel ugye), vagy Windows light, stb, bármi, csak ne Windows 10. Mert ha nincs meg a teljes Windows 10 funkcionalitás, legacy supporttal, stb, akkor Windows 10-nek nevezni nem más, mint egy sima átb(ííííp).
Szóval vagy teles WX funkcionalitás tegyenek be a telókba, vagy különböztessék meg valahogy a Phone OS-t.
Részemről csak ennyi a kifogás.

(#167) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Windows 10... Lenne inkább 15. Ennyi verziónál már teljesen felesleges bármilyen számozást fenntartani. Persze a 20xx verziózás is kerülendő, mert akkor meg előbb-utóbb úgyis egyel nagyobb számot kapna, mint amelyik évben kiadják.
Vicces amúgy a cikk. Sokat ír a semmiről. Lényegében a legnagyobb újítás, hogy funkcionalitásban lassan felzárkózik az ismert és kevésbé ismert riválisaihoz. Persze ez nem jó reklámszövegnek.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#168) wortz válasza Rickazoid (#167) üzenetére


wortz
tag

Elég nagyot tévedsz. A legnagyobb újítás, hogy végre ismét használható lesz asztalon, ÉS EMELLETT (talán) érintős eszközökön is kényelmes lesz, valamint talán értelmes appok is lesznek. Ha ezeket így együtt nézed, igazából még csak konkurense sincs a Windowsnak, nem hogy még ők zárkózzanak fel valakihez. Persze részenként nézve, lehet a Linuxban van pár + funkció, pl a virtuális asztal, és az android is nagyságrendileg jobb, OS, mint a WP de egy olyan OS-t nem tudsz mutatni, ami ennyire multiplatform, és emellett ennyire produktív.
Szerk: ergo, ha ez stabil is lesz, meg kényelemes is, és bejövős, akkor a többi techcég tehet rakétát a hátsójába, és tekerhet keményen, hogy utolérjék a Windowst.

[ Szerkesztve ]

(#169) szabonagyur válasza wortz (#168) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért az értelmes APP dologgal tudnék vitatkozni..
1. Most is van rengeteg
2. A fejlesztőknek kellene fejlesztenie rá, az egy dolog, hogy MS-nek van jópár sajátja

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#170) ViZion


ViZion
félisten

hmmm... több asztal, kereső a neten is keres, a megújult start menü...
Ha lesz global app menü is, akkor tutira összebeszéltek az Ubuntuval. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#171) FollowTheORI válasza ngabor2 (#36) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Előbb lesz előfizetős, mint az office, mint ingyenes hidd el...

A terjedéshez elég ha olcsó... szerintem viszont valami akció várható majd rá úgy mint a 8 megjelenésekor.
A cél még mindig a 7 és régebbi windowsosok átcsábítása lesz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#172) vicze válasza whYz (#164) üzenetére


vicze
félisten

Azért okoz gondot, mert Metro only lenne. Mert nincs Win32 semmilyen formában ebben az esetben mert nem skálázódik. Ezen elbukik az egész, mert a Metro pont hogy produktív munkára alkalmatlan. Illetve a Win32 alkalmazások elvesztése kb. elképzelhetetlen produktív környezetben jelenleg.

Pont ugyanez a probléma a Ubuntu-nál is ez se tudják ők se áthidalni értelmesen, hogy a GUI jól és használhatóan skálázódjon telótól TV-ig. Koncepció megvan, de működőképes termék nincs.
Ráadásul Linux-szal ők még könnyebben lennének és még is falba futnak ugyan úgy.

(#173) geleati válasza wortz (#168) üzenetére


geleati
tag

Kifejtenéd mitől nem használható asztalon a Win8.1, illetve hogy miért nagyságrendileg jobb OS az Android, mint a WP?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#174) szabonagyur válasza ViZion (#170) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kereső Win8.1-ben is keres a neten...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175) wortz válasza szabonagyur (#169) üzenetére


wortz
tag

Te figyelj már. Amíg egy normális ebook reader nincs a store-ban, vagy amíg a Windows posta offline nem jeleníti meg az email-ekben lévő képet (legalábbis a pár napnál régebbi mailek esetén), vagy amíg nincs egy alternatív böngésző Metró alá, ráadásul elvi szinten is csak az alapértelmezett böngészőnek tudod a metrós verzióját használni,addig miről beszélünk? Borzalmasan színvonaltalan az egész. Tudom, napi szinten használom, és egy táragya. Ha nem lenne az asztal, már rég bevágtam volna az egész tabletet egy építkezésen egy úthenger alá annyira hulladék...

Szóval elhiszem, hogy tudnál vitatkozni, csak értelme nem lenne, mert igazad nincs.

[ Szerkesztve ]

(#176) wortz válasza geleati (#173) üzenetére


wortz
tag

Nem, nem akarok ebből vitát. Ez a véleményem, csak úgy mint a Windows tábor 90%-ának. Ezért is ez a szép nagy hátraarc MS-éknél. A többit a képzeletedre bízom.

(#177) szabonagyur válasza wortz (#175) üzenetére


szabonagyur
félisten

És az az MS hibája, hogy egyik ebook reader készítő nem ír rá programot? Mert NEM! De tudom arról is az MS tehet, hogy pl. Chrome nem tud Metro módban el indulni...

De gondolom neked mondjuk Android/iOS alá is maga a Google/Apple fejlesztette ki az összes alkalmazást amit használsz, és bárkinek bármi kell nekik mindenre van megoldása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#178) 7time válasza wortz (#175) üzenetére


7time
senior tag

A WP pont azt tudja amit kell és azt sokkal jobban csinálja mint az Android, vagyis akinek nem játékra kell a cuccos az a WP jobban jár, mondom ezt úgy hogy Androidos cuccot használok.

(#179) vicze válasza szabonagyur (#177) üzenetére


vicze
félisten

De az MS hibája, mert a WinRT API konkrétan egy fos. Olyan mint valminek a 0.1-es verziója és most tartunk a 0.2-nél, a W10-meg lesz a 0.3. A Win32 leváltásától iszonyat mesze van és ez az egésznek a rákfenéje.
Az is gond, hogy a rendszer tejesen és totálisan inkonzisztens. Asztalon Metro elemek jönnek meg, Metró felületről asztalra dob, bizonyos beállításoknál. Egyszerűen egy félkész borzalmasan használható valami az egész. Ez csakis egyedül az MS hibája senki másé

A fejlesztők folyamatos szopatását nem is írom.

(#180) wortz válasza szabonagyur (#177) üzenetére


wortz
tag

Ececcceccceccc... ne sarkítsunk. Az igenis az MS hibája, hogy egyfelől túl restriktív volt a metrós felület, sok mindent nem tudtak normálisan leprogramozni rajta, és egész egyszerűen azért nem elérhető egy csomó app, mert LEHETETLEN lefejleszteni. Mert nem kapnak a fejlesztők hozzáférést szinte semmihez.

Az sem tett jót a dolognak, hogy valóban 2-3 felé kellett fejleszteni, ráadásul ha az összes felhasználói létszámot nézzük (köszönhetően a 2%-os WP-s, és a 10%-os W8-as részesedésnek) az sem valami impresszív, mikor konkurens termékeken ezeknek a számoknak a sokszorosát elérik.

A Modern UI dizájnyelve, illetve az, hogy még maga az MS sem képes (vagy akar) benne olyan programot írni, ami megfelelő módon testre szabható, jószerivel egy felhívás a fejlesztőknek, hogy "Tessék nyugodtan funkciók nélküli gagyit fejleszteni, ezt csináljuk mi is."

Tehát azért láthatóan óriási felelőssége VAN az MS-nek a kialakult helyzetben. Nem is kicsi. (Ja, hogy az átverős-fizetős appokat már ne is említsem, amit az MS nem szűr a stor-ból ugye).

De most az összevont Store szerintem kiváló alkalom lesz a helyzet orvoslására. A Metrós UI kötöttségei nélkül, egy kernelre fejleszteni, sok felhasználót belengetve a fejlesztők előtt, sokat dobhat az ügyön!

[ Szerkesztve ]

(#181) Rickazoid válasza wortz (#168) üzenetére


Rickazoid
addikt

Vicc? Vicc? Vicc? Ja, komolyan gondoltad? Akkor is vicc, de attól sem lesz jó.
"A legnagyobb újítás, hogy végre ismét használható lesz [...]"
Látod a logikai hibát? Újítás, hogy amit elrontottak, visszakerül a több évvel ezelőtti állapotba? Persze, hogy nem.
Talán, talán, talán, talánok nem érdekelnek. A felülettel érintőkijelzőn eddig se volt az esztétikai problémákon kívül más gond.
Konkurense van szép számmal, nem sorolom, fel tudsz menni DistroWatch-ra, ők felsorolták.
A Windows 10 meg nem lesz multiplatform, ahogy az elődei sem voltak. Mind a notebook, mind pedig az x86 alapú tablet egy hordozható PC. Egy platform alá tartoznak. A szerver verziók megint nem exkluzívak Windows-hoz, az ARM köré épülő hardverek esetében meg most tart ott a piac, ahol a PC piac volt 15-20 éve. Géphez adják a szoftvert és a kettő csak egymással kompatibilis. De itt nincs igazi átfedés a Windows Phone, -RT és a Windows között, de nincs is rá szükség. Még a "Modern" UI átjárhatósága is felesleges, telefonon egész más programok kellenek, mint bármely PC-n. Az RT meg úgy kihal pár éven belül, hogy emlékezni se fog rá az egykori célközönség.
Produktivitással meg ne röhögtess, abban még az OS X is valós ellenfél neki.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#182) szabonagyur válasza vicze (#179) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak ha ennyire sz*r az egész minek használjátok? Minek vesztek Win8as tabletet vagy laptopot vagy bármit? Vagy használni jó, elvagytok vele ha meg szidni kell akkor meg lehet szidni? Miért nem lehet csendben maradni ilyenkor és nem használni a rendszert? 5 évig használtam Androidot, nem épp alsó kategóriás tableten és telefonon, de meguntam idén mert nagy nulla, lassú, fagyogató. De mégsem megyek oda minden Android rendszer megjelenéséhez és kezdem el szidni a rendszert, főleg mivel az ottani kedves moderátorok egyből tiltanak...

Ezzel én részemről lezártnak tekintem a dolgot, ha nektek erre van időtök, hogy minden ilyen jellegűhöz beírjátok, hogy nem jó meg ez nem tetszik meg az a rossz akkor hajrá.

@(#180) wortz: mert a Play-ben nincs hulladék, használhatatlan app...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#183) _Atesz


_Atesz
addikt

Nyugi, még messze a végleges verzió. Pár emberrel ellentétben látok fejlődést a 8 (8.1) terén is. Egy operációs rendszertől csodákat nem kell várni. XP óta stabilak és jól használhatóak a windows-ok, én meg vagyok elégedve velük.

(#184) sultansmith válasza _Atesz (#183) üzenetére


sultansmith
senior tag

igazából én a 98 se-vel is elvoltam, sőt, emlékszem milyen kis fürge volt a 95! :D

na meg ms-dos-ra is volt egy csomó játék! Office meg minek, ott az edit! :D

viccet félretéve sztem csúnyácska, uncsi ez a slim felület, dobhattak volna rajta valamit. Persze ezért nem fogok mást használni, csak mondom, hogy lehetne már egy igazán kreatív csapatuk.

Nem mintha a metro jobb lett volna. :/

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#185) wortz válasza Rickazoid (#181) üzenetére


wortz
tag

Nem, nem látom a logikai hibát. Én a Windows 8-ban látom a logikai hibát, és a Windows Rt-ben. Mert a helyzet az, hogy az állításoddal ellentétben itt nem "csak" esztétikai hibák, hanem funkcionalitásbeli hibák is szép számmal adódtak, sőt az egész koncepció hibás volt, legalábbis a megvalósítása.
Viszont amit eddig láttunk a Win10-ből, hogy hogy a helyes mederbe terelni látszik a dolgokat, és mindent a helyén kezel.

Az ARM részemről egy tök hülyeség, egy kvarcjáték csupán, ami valóban hatalmas lemaradásban van az X86-os ökoszisztémához képest. Ráadásul az MS-t még az is húzza, hogy odáig sem jutott el ARM-en, mint a versenytársak, hogy egy korlátozott, de szép/vonzó/a maga területén használható terméket tegyenek le.
Úgyhogy én szerintem (lehet, hogy biggest mistake ever ezt majd a történelem eldönti) az ARM teljesen egy félresiklott vonal az MS-nek, és ráadásul mára ott tart a technika, hogy foglalkoznia sem kell már vele, hiszen a 14nm-nél kisebb gyártástechnológiának hála, ma már X86-os chippekből is tudnak olyat gyártani, ami passzívan hűthető, nudli a fogyasztása, ugyanakkor a teljesítménye meg elég egy Windows OS, és a nem HC igényű felhasználók kiszolgálására.
Abban igazad van, hogy egy telefonra más appok kellenek, mint asztali PC-re, de míg egy telefonból (mármint ARM, és a rá épülő OS-ek) sosem lesz asztali PC, asztali PC-ből (OS-ből) simán lehet telefont csinálni. Miért ne lehetne a következő Windows olyan, hogy telefonon X86-os SOC-on fut egy touch base felületen, de ha rárakod egy wireless töltőre (otthon/munkahelyen), automatikusan párosítja hozzá a monitort, egeret, billcsit, és van egy asztali géped.

Szerintem ez a jövő (vagy annak egy szelete), és erre jelenleg csak a Windows képes, az Andoid és társai (és egyébként az RT, és a WP is, csak azok még rondák és buták is) csak halovány játékszerek ezekhez a lehetőségekhez képest.

Ezért mondom azt, hogy ez lehet az MS újkori történetének legnagyobb dobása. A tegnapi prezin elég sok olyan dologról volt szó, amire azt mondom, hogy engem, mint Win fant, és WP+W8 hatert igenis komoly reményekkel tölt el.

Úgyhogy én egyáltalán nem becsülném le a WX-ben rejlő potenciális lehetőségeket (persze ha egy bughalmaz lesz, akkor nincs miről beszélni), mert igazából tényleg nincs olyan OS, ami ilyen színvonalon ennyiféle eszközön képes lenne futni.
(De ha te tudsz ilyet, nevezz meg, akár csak egyet).

[ Szerkesztve ]

(#186) vicze válasza szabonagyur (#182) üzenetére


vicze
félisten

Mégis hol szidtam a rendszert? Amit szidtam az a WinRT API.
Illetve melyik állítás nem helytálló? Szívesen hallgatok ellenvéleményt.

Mellesleg nem használom Win8-at, de próbálgattam elé sokat. Szóval nem kell a nem szanálod akkor kussolj hozzáállás, ez nem így működik. Azért nem használom mert problémám van vele. (8.1 sokat javult ebből a szempontból számomra.)

[ Szerkesztve ]

(#187) #72042496 válasza szabonagyur (#182) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rövidebben is leírhattad volna, hogy igaza van és kifogytál az ellenérvekből.

(#188) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Koma úgy néz ki,mint egy emos kocsog :DD Amúgy szép ez a start menü+csempe dizájn

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#190) wortz válasza szabonagyur (#182) üzenetére


wortz
tag

Őőő... hát nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én szeretem elmondani a véleményem a dolgokról, PLUSZ, mivel jártam már úgy, hogy egy a tesztelők által agyon istenített, dicsért dolgot megvettem, és egy hulladék volt, szeretem felhívni az emberek figyelmét olyasmire, ami a tesztekből nem derül ki, ilyen vagy olyan okoknál fogva.
A másik az, hogy ha mindenki hallgatna, mint egy kuka, akkor a fejlesztőknek sem lenne visszajelzése arról, hogy merre tovább. Stb. Egyébként meg mi értelme lenne az ilyen fórumoknak, ha nem az, hogy megosszuk egymással, a világgal a véleményünket.

Én spec azért szidom, gyalázom, an***m a Win8-at mindenütt, mert megvettem, méghozzá azért, mert számomra HASZNOSABB, mint egy androidos tablet. Hasznosabb, de nem KÉNYELMESEBB.
(Szerk: és persze ebben az igazi tragédia az, hogy ISZONYATOS potenciál van a Windowsban (jóval nagyobb, mint az Andoidban pl.), csak a W8-al annyira félrevitték, hogy képtelenség volt ebből bármit is kihasználni. Ezen pazarlás ellen meg már erkölcsi kötelezettségnek is érzem a küzdelmet.)
Ezen felül én addig fogom fújni a saját véleményemet, amíg nem kapok egy nekem tetsző terméket. Persze lehet, hogy ez soha nem fog megtörténni, meg az is lehet, hogy elég csak 3 évet szidnom az adott terméket, és lám a fejlesztők csak le tudnak pakolni valami nagyon ígéreteset, tetszetőset.

Más: Igen, a Play sotre is teleis tele van hulladékkal, de van egy komoly különbség: ott akad azért igényes, használható app is. Na ez az, ami nem, vagy csak szökő évente egyszer mondható el a Win Store-ról. Ha használtál már Win8-as tabletet, akkor tudod, hogy miről beszélek, ellenkező esetben vaknak próbálom a színeket leírni.

[ Szerkesztve ]

(#191) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A ReFS bekerült már a win10-be is, vagy ez marad a win2012 privilégiuma?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#192) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na akkor újabb nekifutás, meglesz az, drukkolok!

Addig meg elszórakozok az UHD és Win8.1 kombóval, tegnap este óta élvezem a szívást :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#193) rii válasza _Atesz (#183) üzenetére


rii
nagyúr

" .... XP óta stabilak és jól használhatóak a windows-ok, én meg vagyok elégedve velük. .... "

én ezért nem is értem minek tolják-tolják az újabb verziókat

jó persze ... rá lehet majd erőltetni az emberekre, cégekre ... megint megszüntetni majd a terméktámogatást .... lehet forgalmat "generálni" ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#194) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Egyetlen dolog érdekel csak:
a nagy felbontású kijelzők támogatása.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#195) MongolZ válasza SellSword (#40) üzenetére


MongolZ
addikt

Valódi programcenter (applikáció és widget áruház, mint a telefonokon, a Mac-eken vagy linuxon).
- folyamatban

"Fejlett értelmes "miért fizessek még egy másik programért is, ha ez rohadt jó" típusú vírusirtó."
- pontosan azért, amiért régebben bele kellett tenni a böngésző választót

Nagyobb testreszabhatóság, skin center (működő, tesztelt témákkal).
- ebben talán egyetértek, de tényleg nagyon kevesen szabják személyre a winüket

Automatikusan telepített java, flash, acrobat reader, legfrisebb dotnet, tömörítő programok, stb. amit úgyis mindenki leszed, a fenének kell mindig egyesével ugyan ezeket megcsinálnunk évek óta?
- pontosan azért, amiért régebben bele kellett tenni a böngésző választót

Diagnosztizáló programok integrálása (az AIDA-hoz hasonló).
- pontosan azért, amiért régebben bele kellett tenni a böngésző választót

"Fejlesztett driverkereső, ami tényleg az esetek legalább 80%-ban megtalálja a dolgokat."
- ez az arány szvsz már rég megvan

Ingyen Office? Akár az alapigényekre butítva? Nem? Akkor telefonra/tabletre miért van?
- ebben van valami, de ott a wordpad, stb. annál komolyabbért meg szvsz nem gond, hogy fizetni kell

Hangfelismerés, mert jó móka és vannak benne lehetőségek.
- tableten talán van értelme

Egy alap Home Server rész, mert az nem lenne rossz...
- minek???

(#196) Alice90


Alice90
aktív tag

Win 7 best.

Bonyolitják a start menüt minden áááá....

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#197) wortz válasza Alice90 (#196) üzenetére


wortz
tag

A videók alapján nem lesz bonyolult a start menü. Egy egérmozdulattal vissza lehet majd tenni a "klasszikus" formátumúra (csak a programok, semmi csempe, azt csöcsi). Jó lesz ez a WX, hidd el. (Legalábbis nagyon bízok benne. Ha mégsem lesz jó, nálam is marad a W7 asztalin. Tableten meg mindenképpen frissítek, W8-nál rosszabb úgysem lehet, fizikai képtelenség).

(#198) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem dobjunk össze a Micosoftnak egy óvodás matematika könyvre, hogy megtanulják a számokat, mert látszólag nincsenek tisztában a számokkal :DDD ;]
Bár az Xbox360 -> Xbox ONE után ki a fene lepődött meg ezen? :F :D

Sarcasm off

All→M8

(#199) vicze válasza wortz (#197) üzenetére


vicze
félisten

Az nem klasszikus, a klasszikus az, amit én használok és ha bárki más leül elé akkor nem tudja használni. :DDD
(Eddig a kedvenc reakcióm ez volt: "Ez XP? :F" Pont ezzel a fejjel társulva. :P Cégnél kivezették 1,5éve.)

(#200) _Atesz válasza rii (#193) üzenetére


_Atesz
addikt

Egyrészt igen, kell a pénz. Viszont másrészt fejlődnek a hardverek, egyre többféle eszköz jelenik meg. A Win7 megjelenése szerintem jogos volt és - ha más nem a táblagépek, valamint érintőképernyők végett - a 8-é is.
Az szerintem teljesen érthető, hogy nem akar a MS egy 10 éves rendszert foltozgatni, így is csoda, hogy 3 SP-t adtak ki és 10 évig kapott támogatást a rendszer. 10 éves hardverrel tudjuk most mit lehet kezdeni pl..
Nem védem a MS-ot, főleg Gates aki unszimpatikus (népességcsökkentés párti, sőt az egyik "ügyvivője" a dolognak a jó kis vakcináival), de szerintem el kell ismerni az utóbbi időkben max. az ilyen start menüs baklövésekbe lehet belekötni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.