Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Mik azok a legjobb tulajdonságok? A Win7-nél egyétrelmű, de nekem már a 8-ra váltáskor is azvolt a legnagyobb bajom, hogy semmilyen lényeges key feature-t nem emeltek ki. (A csempét ne tekintsük annak, a start menü mizéria meg nem érdekel). Komolyan érdekel, hogy mik zaok az "under the hood" javítások/optimalizálások, amik a legjobbak a 8-ban, mert gyakorlaitlag énúgy látom, hogy a legjobb dolog a 8-ban a 7...

(#2) direwolf válasza _Scythe_ (#1) üzenetére


direwolf
őstag

+1 :DD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3) azopi74 válasza _Scythe_ (#1) üzenetére


azopi74
addikt

-1

(#4) emvy válasza _Scythe_ (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez a bemutató elsősorban a korai previewrol és az insider programról szólt, azaz arról, hogy a Win10nel jobban figyelembe veszik a feedbacket, mint bármikor a ceg történetében.

Annyira korai fázisban van még a W10, hogy nem érdemes azon gondolkozni, hogy vajon ennyi feature elég lesz-e.

while (!sleep) sheep++;

(#5) VIC20 válasza azopi74 (#3) üzenetére


VIC20
őstag

+100 :DDD

(#6) Menslee


Menslee
tag

Érdekes hogy idén mindenki mindenből az eddigi legjobb rendszerét adja ki.
Almáék is windózék is. Erről júzereket is megkérdeztek vajon vagy csak szerintük ilyen jók? :)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#7) gery2123


gery2123
őstag

No ott is lesz több asztal mint a Linux és az osx esetében! Ennek örülök, és ha az ár is emberi lesz, akkor lehet gondolkodok majd. (vagy nem? ) 😀 de az biztos hogy értelmesebb már mint a 8.1!

-- PSN_ID: GerY2123

(#8) VIC20 válasza Menslee (#6) üzenetére


VIC20
őstag

És a legjobb benne, hogy ez az ,,idén" bármelyik évben igaz... Ezt add össze! ;)

(#9) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Mihelyst kijön én már telepítem is! Azt reméltem, már tegnap este tölthetem :(

(#10) h_and válasza Menslee (#6) üzenetére


h_and
tag

miért, szerinted az milyen marketing lenne, hogy "ez az eddigi legrosszabb rendszerünk"?

(#11) SellSword


SellSword
csendes tag

Ügyes próbálkozás, de ettől még nem lesz MAC OS X helyett Windows X :>

(#12) MasterDeeJay

Ha a verzió/build számokat nézzük akkor:
XP: 5.1.2600
Vista: 6.0.6000
7: 6.1.7600
8: 6.2.9200
8.1: 6.3.9600
10: ~6.4.????
Logikus? Nem?
Nekem totál káosz volt eddig is az elnevezés. Jobb lenne az mint szervereknél vagy az officeoknál hogy évszám jelölné a verziót.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) SellSword válasza h_and (#10) üzenetére


SellSword
csendes tag

Ugyan kolléga, a Windows 98-at vagy a ME-t nem lehet überelni, tény, hogy próbálkoznak :)

(#14) #65675776 válasza SellSword (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez elég erős kijelentés volt...

(#15) gézu válasza SellSword (#13) üzenetére


gézu
őstag

A 98-at nyugodtan kimoderáltathatod a hsz-edből, a ME maradhat.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16) RECSKA válasza #65675776 (#14) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha csak annyival lesz jobb, mint a 8.1 a 7-nel, en mar tokeletesen elegedett leszek. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#17) JSaN válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


JSaN
addikt

Szerintem azert nem 9 a neve mert nem akarnak asszocialni a regi 10-20 evvel ezelotti win 95-98 rendszerre. Igy aztan ugrottak egyet a szep kerek tizes szamra.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#18) 7time válasza SellSword (#13) üzenetére


7time
senior tag

Arról a rendszerről beszélsz amelyikre órákig tartott a driverek telepítése majd 2 nap után belassult később pedig összeomlott, vagy csak irónia lenne?

(#19) Mezga Aladár válasza SellSword (#13) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem írtad milyen irányba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20) SellSword


SellSword
csendes tag

Félreértettétek:

h_and
miért, szerinted az milyen marketing lenne, hogy "ez az eddigi legrosszabb rendszerünk"?"

Erre írtam, hogy szerintem rosszaságban (fapadosságban) nehéz lesz überelni a két említett rendszert. Nekem is vannak nosztalgikus érzéseim irántuk, de valljuk be: mérföldekkel rosszabbak voltak, mint az XP vagy a Win 7 :>

(Valamiért bennem a 95 is szép emlék maradt.)

[ Szerkesztve ]

(#21) desolator válasza _Scythe_ (#1) üzenetére


desolator
senior tag

Szerintem sokkal jobban lett optimalizálva a 8 mint a 7 pl. Nekem a 7 éves laptopomon érezhetően smoothabb a rendszer a win 8-al mint a win 7-el.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#22) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nekem ezek alapján eddig tetszik! Ezerszer jobban, mint a 8-as...

Minden szavam magánvélemény!

(#23) BiP válasza Krugszvele (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Du.5-re ígérték.

(#24) azopi74 válasza gézu (#15) üzenetére


azopi74
addikt

Az összes win9x katasztrófa volt. A 98 se volt kivétel. Talán ezért is ugrották át a win9-et.

(#25) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Érzés megvan, hogy a WinXp óta csak fejlesztgetni, de semmi új :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#26) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Kétpaneles fájlkezelő lesz végre?
Natív MKV, FLAC lejátszás és külsős feliratkezelés lesz végre?

Az ilyen van-e startmenü vagy nincs féle parasztvakító sallangok régen sem érdekeltek meg most sem.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#27) Krugszvele válasza azopi74 (#24) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ha most kellene használni valóban katasztrófa lenne, de azokban az időkben nem nagyon volt választás! A linux még gyerekcipőben járt, az osx úgyszintén.
A windows 98 a maga idejében megfelelő rendszer volt, mások voltak az elvárások.
Ma ismét mások az elvárások, remélem a windows 10 meg tud ezeknek felelni.

(#28) RECSKA válasza desolator (#21) üzenetére


RECSKA
veterán

Arrol nem is beszelve, hogy a merevlemez muveletek gyorsultak ( ssd-nel brutalis a kulonbseg ), es majd fele annyi ramot ker, mint a 7.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#29) Воланд válasza bandras0226 (#26) üzenetére


Воланд
titán

a fajlkezelot meg ertem, de a kulonbozo mediaformatumoknak mi koze az os-hez?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) Steve1207 válasza BiP (#23) üzenetére


Steve1207
veterán

Akkor megvan az esti program :D

(#24) azopi74: így van, nekem pl a sokak által szidott ME hozta stabilitásban akkoriban bármilyen konfigon az elvárt szintet. 98 egy borzalom volt a SE-ként is részemről.

Ez a 10 meg annyira jól összerakott, látszik, hogy minden jót összeszedtek és ismét a felhasználókra alapoznak (de ez pl a 8 híján nem is jöhetett volna létre, de alkalmazkodás hiányában nem mindenkinek gyerebe rendszer ugyebár).

.

(#31) -=MrLF=- válasza azopi74 (#24) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A Win98 SE játékra jó volt, munkára fent volt mellette az WinNT 4.0 az stabil volt.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#32) azopi74 válasza Krugszvele (#27) üzenetére


azopi74
addikt

Hát nem tudom, én windows-ból csak NT-t használtam abban az időben is. Meg Linuxot és egy ideig OS2-t. Egy win9x pattició csak a játékokra volt fenntartva, az XP megjelenéséig. És az XP-vel kezdődtek a gondok NT fronton is :)

(#33) martonx


martonx
veterán

Nem úgy volt, hogy még idén, de legkésőbb jövő tavasszal már meg is jelenik?
Most meg ebből jövő év közepe lett?
Na mindegy, az ő bajuk.

Én kérek elnézést!

(#34) Воланд válasza martonx (#33) üzenetére


Воланд
titán

pletyka.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) bandras0226 válasza Воланд (#29) üzenetére


bandras0226
aktív tag

A Windows Media Player miatt. Ha már így is úgy is benne van akkor inkább azt használnám. Nem szeretek feleslegesen programokat telepíteni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#36) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Pedig logikus a névalkotás. Egyesítik a win 7-et és a win 8-at. 7+8 az 15, ebből levonva a 2015 utolsó számjegyét, mindjárt megkapjuk, hogy 10...

A licencelésen vajon változtatnak? Mintha lettek volna olyan hangok (lehet, hogy csak a fejemben), hogy otthoni felhasználásra az oprendszert ingyenessé teszik. Akármennyire is tiltakoznak, akkor fog otthoni környezetben terjedni a fizetős win, ha feltörhető. Nagyon szép, hogy OEM sok-sok géphez el lehet adni, de ez csak az új gépet vásárlókat érinti.

[ Szerkesztve ]

(#37) Taybore válasza martonx (#33) üzenetére


Taybore
aktív tag

Az M$ 2 éves ciklusának megfelel, ha jövő ősszel jelenik meg a végleges. Remélhetőleg egy szerver oldali oprendszerrel együtt.

(#38) TESCO-Zsömle válasza _Scythe_ (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem olyan dolgok, amiket látsz. A CPU-kezelé (főleg a Bulldozer patch után), a DX11, az energiagazdálkodás és hasonló "láthatatlan jótevők", amik miatt a rendszer jobban hasít és tovább bírja akkuval, mint Win7 alatt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) Воланд válasza bandras0226 (#35) üzenetére


Воланд
titán

ketlem, hogy a media player-el kezdenenek barmit is. az universal alkalmazasokkal fognak foglalkozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) SellSword


SellSword
csendes tag

Milyen újdonságra számítasz (szeretnél) amúgy?

Nekem van pár ötletem, de egyik sem teljesen új (más rendszerekben vannak):

- Valódi programcenter (applikáció és widget áruház, mint a telefonokon, a Mac-eken vagy linuxon).
- Fejlett értelmes "miért fizessek még egy másik programért is, ha ez rohadt jó" típusú vírusirtó.
- Nagyobb testreszabhatóság, skin center (működő, tesztelt témákkal).
- Automatikusan telepített java, flash, acrobat reader, legfrisebb dotnet, tömörítő programok, stb. amit úgyis mindenki leszed, a fenének kell mindig egyesével ugyan ezeket megcsinálnunk évek óta?
- Diagnosztizáló programok integrálása (az AIDA-hoz hasonló).
- Fejlesztett driverkereső, ami tényleg az esetek legalább 80%-ban megtalálja a dolgokat.
- Ingyen Office? Akár az alapigényekre butítva? Nem? Akkor telefonra/tabletre miért van?
- Hangfelismerés, mert jó móka és vannak benne lehetőségek.
- Egy alap Home Server rész, mert az nem lenne rossz...

Persze lehet ezekre azt mondani, hogy "használj linuxot" vagy "telepítsd fel magadnak a third party programokat", de most pont az a téma, hogy önmagában a Windows miként lehetne jobb.

(#41) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Kollegam rajott miert is windows 10. A nemetek miatt. Windows 9 = Windows NEIN!!!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

micsoda fejlesztések :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) kenand válasza TESCO-Zsömle (#38) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem is katasztrófa a Win 8/8.1
Nekem van 2 gépen mert olcsón tudtam legalizálni, de nem vegyok elégedett vele, a 8.0-8.1 upgarde meg egyszterűen tragédia. Athlon 4 magos gép (pedig elviekben támogatott) teljesen belassult használhtatalanná vált, újra kellett telepíteni, a másik gépen meg 8. 8.1 upgrade után nem csatolja fel az USB meghajtókat. Egy konzol paranccsal tudatm prótolni, de így is csak 90%-ban működik...
Ilyn béna dolgot még XP-n sem láttam...

(#44) Borisz76


Borisz76
veterán

Engem az is érdekelne , hogy fogja e rendesen kezelni a 4K-s vagy nagyobb felbontásokat...

Erről is lehetett olvasni manapság, hogy a Win7 és Win8 sz@rul kezeli a UHD és feletti felbontásokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45) Döglött Róka válasza kenand (#43) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha osdi a HW az nehogymar az OS hibaja legyen:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#46) Aethelstone válasza ngabor2 (#36) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ennél egyszerűbb a névalkotás. 8.1+1.9(ősi, indiai mágikus szám) és máris 10 :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#47) Plazmacucci válasza Döglött Róka (#45) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Athlon 2 nehogy már ósdi legyen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#48) Steve1207 válasza SellSword (#40) üzenetére


Steve1207
veterán

Egy átlag felhasználónak ezek több, mint felére miért van szükség, ha van beépített alternatíva, a többség meg nem szükséges neki? Főleg a felhő alapú dolgok világában, amikor arra vezetik a népet.
Én alig telepítek valamit, 10-15 dolog max és teljes a rendszerem, de ebben már a haszontalanságok is benne vannak, ami meg olyan mindennapos az portable ingyenes, hogy bárhonnan lehessen használni telepítgetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

.

(#49) azopi74 válasza Döglött Róka (#41) üzenetére


azopi74
addikt

Windows Neun, de nem baj :)

(#50) ngabor2 válasza SellSword (#40) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A Tömegek igényeit nézd. Nekik az általad felsoroltakból legfeljebb 1-2 dologra lenne szükségük, ezért nem fogják beletenni.

Ingyen office: alap lehetőségekkel még mindig ott a wordpad, ha meg többre vágyik az ember, vegye meg az MS Office-t (egyéb ingyenes, nem MS office-okat nem mondok, az r=1 user úgyse ismeri őket).

Nekem a driverkeresővel w7, w8 alatt nem volt problémám.

Home server... aki tudja, hogy mit jelent, az tudja, milyet tegyen fel. Aki nem tudja, az meg szép nagy hátsó ajtót tudna vele csinálni legfeljebb a csúnya gonosz hekkkerek legnagyobb örömére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.