Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hát minden tiszteletem a tietek, de jó nagy marhaságokat írtok olyanokról amiről fogalmatok sincs. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekem van, de én nem is írok ilyeneket olyan dolgokról amit nem tudhatok, vagy hiányosak az ismereteim.
Az írások alapján nem olvastátok a bibliát. Ne felejtsük el hogy a biblia elégé régi írások alapján készült. És talán nem véletlen hogy ennyi idő alatt már sokan próbálták cáfolni. De ezek ellenére mégis fent maradt. Azért kezdtem itt, mivel a túlvilágról, pokolról volt szó. Mindennek az alapja a Hit. Mindenki hisz valamiben. Ti abban hisztek, hogy nincs Isten, pokol, mennyország. Az ember sehol se volna ha nem lenne hitte. A legtöbb találmány feltalálásához is Hit kellett.
Érdekes módon ha baj van, betegek vagyunk, vagy kilátástalan helyzetbe kerülünk hirtelen mindenki megtanul imátkozni és könyörögni Istenhez. Aztán ha jön a csoda, az agyunk megmagyarázza, hogy nincs ebben semmi rendkivüli. És a következő szorult helyzetig háttérbe szoritjuk az Istent. Pedig sokat vesztünk vele. Persze aki nem hisz Istenben, az kézzel fogható bizonyítokot akar. Ha olvasta volna a bibliát tudná, hogy elöször hinni kell, aztán kapunk olyan csodákat (bizonyítokokat) amitől még jobban hiszünk és nem fordítva. Ha mégis úgy történik csoda, hogy nem hiszünk Istenben, akkor kapunk egy esélyt a változásra. Sajnos sokan ekkor se változnak meg.
Az öngyilkosokról: kivülről is volt dolgom vele, illetve magamon is éreztem hasonlót egy időben. Az öngyilkos úgy érzi hogy ő maga nem fontos. És így akarja magára terelni a figyelmet. Sajnos ezzel a cselekedettel olyanokat is megbánt, akiknek fontos. Pl. a szülöket. Igazából nincs vele tisztában hogy azzal hogy megöli magát nem old meg semmit se, csak áthárítja azokat a környezetére. Illetve amiért leszületett a földre azt nem teljesítette.
Ezen kivül még nagyon sok dologról beszélhetnénk, de nem akarlak vele benneteket untatni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.