Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) CsikiRoli válasza Tibitabi (#650) üzenetére


CsikiRoli
tag

Elvileg nyincs benne mágneses érzékelő. Visszafele olvasva, több ember írta már, hogy iránytű nem működik.

Üdv: Roland

(#652) Tibitabi válasza Tibitabi (#650) üzenetére


Tibitabi
tag

A GPS Status & Toolbox -al egy kis gps-vadászat.
Smart Mini pár perc után eljutott a 0/3 Fix/Müh.-ig aztán 6-7 perc múlva 0/1 lett belőle az erkélyen. Ez aggodalomra adhat okot? Vagy esetleg valamit nem kapcsoltam be?
ZTE Kis pedig a szobában szinte azonnal erős jeleket talált és bármerre forgatom tökéletesen működik. (És nem írta ki, hogy nincs benne mágnes, meg nem fog működni az iránytű. Persze tudtam, hogy van benne Compass.)

[ Szerkesztve ]

(#653) kalapacsnyel válasza Tibitabi (#652) üzenetére


kalapacsnyel
csendes tag

Hát igen,a Samsung 5620-asom kenterbe veri a GPS-ét.(nálam sem talál semmit).
A szenzorja meg időnként kiakad,csak az akksi kivételével jön rendbe.
Ez a két hibája van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#654) Tondi válasza Tibitabi (#652) üzenetére


Tondi
tag

Az EPO be van kapcsolva? MTKEngineerMode -> Location -> Location Based Service -> EPO lehet bekapcsolni, miután bekapcsoltam azután nagyon gyorsan megtalálta a műholdakat.

(#655) gaborm69 válasza Tondi (#654) üzenetére


gaborm69
aktív tag

És ezt hol lehet megtalálni?
Közben meg találtam,köszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE

(#656) Silentfrog válasza Tondi (#654) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az EPO funkció engedélyezése mit csinál pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#657) Multi13


Multi13
tag

@Tibitabi
-Képernyőképet a power gomb + hangerő le gomb megnyomásával tudsz készíteni. A képet a tárhelyen lévő Picture mappába fogja helyezni. (egyébként ez az ICS (4.0) óta része az androidnak)
Érdekességként érdemes elolvasni, hogy mely verziók milyen frissítéseket tartalmaztak: [link]

-Nincs benne iránytű (nekem is ezt írta anno a GPS Status), viszont amióta fent van ez a program, azóta kb. 5 mp alatt talál GPS jelet a készülék (elvileg erre is lett kitalálva).

-A google navigáció (kék nyíl) jópár hete a google maps (térkép) része lett. Feltehetően frissül a gmaps-ed, és ezért nem találod az ikont (kék nyíl). A gmaps-en belül van egy olyan ikon ami egy jobbra kanyarodó nyilat ábrázol. Ha erre rányomsz, akkor ez a navi. ;) (egyébként a google kiiktatta a koordinátákat is a gmaps-ből)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#658) Tondi válasza Silentfrog (#656) üzenetére


Tondi
tag

Ha jól tudom letölti a navigációs műholdak pozícióit és nem kell keresni a telefonnak, itt egy szerintem jó leírás, hogy mit kell csinálni pontosan. [link]

(#659) Silentfrog válasza Tondi (#658) üzenetére


Silentfrog
veterán

Köszi ,a helyet megtaláltam ahol állítani kell csak nem tudtam mire is jó valójában.

(#660) Rómeó válasza Multi13 (#657) üzenetére


Rómeó
tag

"(egyébként a google kiiktatta a koordinátákat is a gmaps-ből)"

Sajnos,eddig gépen tudtam nézni merre jár a gyerekem,most nem! :(((

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#661) mutantenemy válasza Silentfrog (#601) üzenetére


mutantenemy
csendes tag

szoval van ééé OTG és ha van merre lehet megtalálni vagy aktiválni?????,heeeeelllpppp :Y :Y :Y

(#662) mutantenemy


mutantenemy
csendes tag

lassan két hónapja van meg azonkívül hogy a chrom nem megy és néha nemkapcsol ki a képernyő semmi baja :) :P ;) :K :R

(#663) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Az volna hogy ugye lehet a névjegyzékekben csoportokat csinálni ez eddig sikerült is. De még azt szeretném beállítani hogy minden csoportnál más más csengőhang legyen. Ezt milyen módon tudom megoldani mert én nem jövők rá :/
?

(#664) Tibitabi válasza gaborm69 (#655) üzenetére


Tibitabi
tag

Olvastam Te is szívsz a GPS-el, nekem végre meglett a megoldás!
- Először azért mindenkitől kérdezném, hogy a (#658) Tondi által link-elt cuccot le tudták tölteni? Mert nekem a telefon meg sem találja a Mobileuncle MTK Tools -t a Play Store-ban. Aztán beléptem a gmail-be a PC-én és hozzáadtam az "Alkalmazás Kívánságlistámhoz" erre kiírja: "Ez az alkalmazás nem kompatibilis az eszközével." - TCT Vodafone 875 -
Majd a telefonon így már benne a "Play store - Saját kívánság listámban", ennek ellenére azt írja, hogy Az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval; és telepíteni sem lehet!
- Megoldás a GPS jelre:
GPS Fix alkalmazás. Itt olvasható, hogy egy felhasználónak már életre keltette az Alcatel OneTouch M POP telóban a gps-t.
Telepítettem - elindítottam, de nem engedélyeztem neki semmit amit el akart fogadtatni, kivittem az erkélykorlátra (ezen a nagy fémen erősebb a jel) és kb.: 7-8 perc után talált 11 műholdat.
- Utána kipróbáltam a GPS Status & Toolbox -ot is, ami szintén működik 7/12, 8/13 Fix/Müh.
- A Google maps elsőre eltalálta a pozíciómat, majd csak úgy pár perc múlva elkezdett menni a szomszédos utcák felé és megállt tőlem olyan 60 méterre. Újra pozicionálva pedig szépen lefixálta Saját hely-ként a velünk szemben lévő utcát amit nagyjából 130 méterre saccolunk tőlünk (ez pont ellenkező irányban van, mint az előző tévedése). Most ott vagyok, szerinte...
Mindezek ellenére működik a tervezés, de szeretnék egy normálisabb GPS alkalmazást.

Köszönöm Mindenkinek! :)

(#665) Tibitabi válasza goop (#132) üzenetére


Tibitabi
tag

Megerősítem, hogy a telefon elfogadja a vodafone kártyán kívül a Tesó gazdaságos szolgáltató kártyáját is. Bele lett téve egy lejárt T- Value "a legkisebb is számít kártya", amivel csak az Ügyfélszolgálat elérhető és tényleg egy női hang üdvözölt, angol tudását is megvillantva. Megszakítottam ezt a sokat ígérő egyoldalú beszélgetést és az Állapotsávot lehúzva alul a Tes.o Mobile felirat tündököl.
A T- magenta színű szolgáltató kártyája kérte a PIN-t, majd azt beütve kérte az ME számot vagy kódot. Az micsoda? De gondolom bármit beírok akkor sem fog vele működni. (Turbo sim -mel nem érzékel kártyát.)
- Sokan panaszkodtok az akkura, nos nekem is egy napot sem bírt volna ki, ha keményen nyomom. (A leírás szerint van egy Akkumulátor kímélő alkalmazás is a telón, de az enyémből hiányzik.)
Jelenleg feltelepítettem a Battery Doctor alkalmazást, nem tudom mit lehet várni tőle, de sokan azt írták, hogy dupla annyit bír az akku. Ezzel valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#666) Tondi válasza Tibitabi (#664) üzenetére


Tondi
tag

Az MTKEngineerMode vagy MTK szerviz menü elérhető a tárcsázom keresztül is a következőket kell bepötyögni: *#*#3646633#*#* igy nem kell hozzá semmi külső program. Nekem most a Smartmix-A4 rom van fent a telefonomon abban alapból benne van a Mobiluncle Tools az is ugyanezt tudja elindítani.

(#667) Tondi válasza Tibitabi (#665) üzenetére


Tondi
tag

A turbosim felejtős és drágább mint egy NCK kód.

(#668) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Most nem azért hogy tolakodó legyek de erre most tud valaki valamit?
[link]

(#669) Tondi válasza Mbenyo97 (#668) üzenetére


Tondi
tag

Nekem az exDialer telepített egy Contact alkalmazást abban egyszerűen lehet csoporthoz csengőhangot hozzáadni. Mást nem ismerek, nekem ez az első androidos telefonom :))

(#670) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Oké,rendben ki próbàlom.
Nekem is most van először androidos teló. :)
Köszi a válaszod!

(#671) Gyula196906 válasza Tondi (#462) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Üdv
recovery ügyben van valami hír?
talált rá valaki megfelelőt?
:R

(#672) Tondi válasza Gyula196906 (#671) üzenetére


Tondi
tag

Sikerült ez alapján megcsinálnom a saját CWM-t [link] működött is rendesen, viszont találtam egy gyöngyszemet ahol még sokkal több is van [link], innen töltöttem le a A2 recovery-t és SmartMix-A4 romot. Nekem nagyon tetszik nem találtam benne hibát a magyar nyelv hiánya pedig nem zavaró.

(#673) mutantenemy


mutantenemy
csendes tag

no elkezdett szarakodni a teló nem ismeri fel az sd kártyát eseleg van valami okosság a kártya valószínüleg jó mivel a pc kártya olvasója látja és az adatokat is leolvassa róla igaz csak adapterrel :( no majd az asszony
kártyájával is kipróbálom ha nem akkor esetleg valami????

(#674) Multi13 válasza Tondi (#672) üzenetére


Multi13
tag

Esetleg ki tudnád próbálni EZT a programot, hogy az általad feltelepített ROM-ban hogyan működik a multitouch? Előre is köszi! ;)

A legfőbb probléma (ezt a linkelt hszben nem fejtettem ki teljesen), hogy a készülék nem érzékeli vízszintesen egymás mellett lévő érintéseket (azonos sorban lévőket). Csak a függőleges irányú érintéseket, és azokból is max 2 pontot.

Nem bánnám, ha esetleg a "SmartMix-A4"-ben ez már javítva lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#675) Tondi válasza Multi13 (#674) üzenetére


Tondi
tag

Sajnos erre a problémára nincs javítás SmartMix-A4 romban, minden úgy működik ahogy azt leírtad csak 2 pont működik és csak függőlegesen vízszintesen csak 1. Mondjuk én nem is vettem ezt észre hogy ilyen a multitouch mert nem játszom telefonon.

(#676) Tibitabi válasza Tondi (#666) üzenetére


Tibitabi
tag

Megcsináltam az átállítást, most még annyira sem talál GPS jelet, mint tegnap. (Ez lehet betudható a felhős égboltnak vagy ahhoz nincs köze?) Igaz, most előtte nem próbáltam, és az is hozzátartozik a dologhoz, hogy minden este kikapcsolom a telefont. Kikapcsolás után elfelejti, vagyis újra kell neki megcsinálni minden alkalommal azt a közel 8 perces pozicionálást a GPS Fix alkalmazással?
(Tényleg olcsóbb az NCK kód? Akkor kell; amúgy a Turbo sim-et 670.-ért vettem.)

(#677) Tondi válasza Tibitabi (#676) üzenetére


Tondi
tag

Nem tudom, hogy mikor felejti el a GPS okosítást szerintem az újraindítás nem de az biztos, hogy rom csere után újra kellett az EPO bekapcsolni. Ezen a telefonon nem használom rendszeresen a GPS-t általában ki is van kapcsolva, ha kell navigáció akkor PNA-t használok.

(#678) dandroid95 válasza Multi13 (#674) üzenetére


dandroid95
aktív tag

Hali
Bocs hogy csak most reagalok,nem voltam gepnel egy hetig.. melozom.
Nem probaltam meg ki,de mar latom h irta mas h ugyanaz a szitu sajnos..

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#679) strogov


strogov
senior tag

Gyereknek vettünk egy ilyet. Azért ezt mert neki mindegy milyen, csak tudjon fényképezni. Abból meg kártyásan a buta telefonok is (közel) ennyibe kerülnek.

Hangosítani kellett, és ha már ott voltam az EPO-t is benyomtam, de nem hiszem, hogy navi lenne belőle.

A chrome hiba nálunk is előjött. Szerintem fw hiba. A custpack úgy szar ahogy van. Root után kivettem a chrome-ot system-ből, aztán leszedtem, majd play-ből felraktam mint normál program. Így működik ... de ha meghalna akkor is letakarítható. Nem értem minek kellett system-be ha egyszer az alap browser is fent van.

Érintő kijelző hiba: Az érintő kijelző középső része lassan "töltődik", ezért nagyon nehéz a folyamatos nyomást, multitouch-ot, "vágás" jellegű mozdulatot felismertetni vele. A szélén nincs gond. Ebben az az ironikus, hogy Cut The Rope előre van telepítve, de egy gyors dupla vágás nem kivitelezhető. Fruit Ninja, Blood and Glory, Temple Run és hasonló játékok szintén felejtősek, pedig a gép egyébként bírná.
Ezen kívül a széléhez közeledve el is csúszik a valós érintés és az érzékelt pozíciója. Ez megszokható. Néhány nap után fel sem tűnik.
Ezek szerintem szoftveres gondok első sorban. Kérdés lesz-e javítás. Valamiért az az érzésem a vodafone így fogja hagyni.

Egyébként gyereknek tetszik, meg van elégedve vele. 2 éjszakás sátorozást simán kibírt (tölteni nem lehetett a sátorban). Van tablet-je, úgyhogy otthon, és autóban azon játszik ezért az érintő problémája nagyon nem hatja meg. Arra amikor csak telefon van nála feltett egy-két játékot, azokkal elvan.
Párom pakolja a gyerek google calendar-jába az eseményeket, hogy jelezze neki amikor indulni kell. Telefonszámait is egyszerűbb karbantartani. Így van előnye annak, hogy okos telefon.

Összességében eddig (kb. 2 hét) jó az "élményindex". Gyereknek többet nem adtunk volna telefonért. Ez ennyiért teljesen jól bevállalható. 2 éves hűséget erre senki ne vállaljon, de ha kártyásan 15k körül keres valamit akkor ez jó.
Akik azon rugóznak, hogy "de kicsivel többért mik vannak ...". Ez egy kártyásan 15k-s telefon. A kicsivel több amiért tényleg jobb telefont lehet kapni az minimum 30k. Akkor inkább tanév végén a másik 15k-ból megveszem ennek az utódját. Addigra lehet, hogy gyerek 3x töri darabokra, vagy lopják el tőle ... esetleg ázik el egy kellemes zivatarban.

(#680) Multi13


Multi13
tag

@Tondi és dandroid95
Köszi a válaszokat! Picit reménykedtem, hogy igazából egy alapnak mondható hibát javítanak már ebben a customban, így sztem nálunk ennek a pontnak az áttörése lesz az, mikor felrakjuk vmelyik customot.

@strogov
Tetszett a leírásod. ;)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#681) CsikiRoli válasza Tondi (#672) üzenetére


CsikiRoli
tag

Azt el tudnád mondani hogy az új romban, amit felraktál, az a rész tényleg igaz-e hogy "Imrooved smootness".
Esetleg a gépelés könnyebb lett valamivel?

Üdv: Roland

(#682) Potyka03


Potyka03
senior tag

Vodafone Smart Mini alkatrészek+ tartozékok (oldalt a kategória)
KATT IDE

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#683) kalapacsnyel válasza Potyka03 (#682) üzenetére


kalapacsnyel
csendes tag

Ebben Én nem látok egyedi cuccokat a telóhoz.
Amit kínálnak bármely telóhoz jó.

(#684) frici69


frici69
tag

2 db Vodafone Smart Mini vásárlását tervezem ,flottában 13-ért tudnám megvenni darabját .Ez lenne az első okostelónk. Átolvastam a fórumot de,azért lenne kérdésem. Az akksi meddíg bírja normál (nem játék) használattal ?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#685) Tibitabi válasza frici69 (#684) üzenetére


Tibitabi
tag

Egész jó teló, persze vannak apróbb elenyésző hiányosságai. Ennyit nagyon megér, ha azt vesszük, hogy egyik szolgáltatónál sem kapsz 33 ezer alatt android 4.1.1-es telót 3.5"-os kijelzővel.
Egyelőre nem próbáltam kifejezetten normál használattal, viszont intenzív használattal déltől-estig le lehet meríteni. (Éjszakai kikapccsal és átlag beszélgetésekkel 3-4 napra vagy többre saccolom. Elsősorban a nagy világító képernyő meríti, illetve a bekapcsolt wifi, bluetooth és gps, stb. adatkapcsolatok.)

(#686) Tondi válasza frici69 (#684) üzenetére


Tondi
tag

Szerintem kb 2 nap amit a telefon kibír, esetleg az éjszakai kikapcsolással még lehet egy picit nyerni de nincs tapasztalatom vele, mert nekem állandóan be van kapcsolva a telefon. Android világban 3-4 nap feltöltés nélkül szerintem csak álom.

[ Szerkesztve ]

(#687) frici69 válasza Tibitabi (#685) üzenetére


frici69
tag

Köszi a választ! Hát elvileg főleg telefonálás (kb.napi 30 perc),autóban bluetooth, néha wifi, ritkán Gps amit elvileg használnék. A páromnak meg jóformán csak telefonálásra kell. Én is úgy gondolom,hogy ezért a pénzért már nem classic telefonokat veszek. Kipróbáljuk az okostelót.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#688) Multi13 válasza frici69 (#687) üzenetére


Multi13
tag

Jól teszitek! Kezdő droidos telónak meg tökéletes lehet számotokra ez a készülék. ;)

A bluetoothal lehet, hogy lesznek gondok, mert van pár készülék, melyeket nem sikerült összekapcsolni vele ill. sajnos a kocsival sem kompatibilis.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#689) frici69 válasza Multi13 (#688) üzenetére


frici69
tag

JVC kd -r731 Bloutooth hifi van az autóban kihangosítóval. Nem fog ezzel kommunikálni?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#690) Potyka03


Potyka03
senior tag

amúgy feltöltöttem 100%-ra az akksit,majd újrainditottam a telót(csak úgy) és akkor már egyből 97%-os votl az akku. Szerintem nincs jól bekalibrálva az akku a telóhoz.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#691) Multi13 válasza frici69 (#689) üzenetére


Multi13
tag

Ezt így nem tudom megmondani, hogy azzal működik e (nekem nem ilyen van). Kicsit zsákbamacska, de ha belegondolunk ez bármely készülékre érvényes. Csak azért írtam, mert én azt tapasztaltam, hogy az átlagnál "gyengébb" bluetooth lehet benne.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#692) frici69 válasza Multi13 (#691) üzenetére


frici69
tag

Más is tapasztalt ezzel a telóval ilyen bluetooth kompatibilitási problémát?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#693) huntiger válasza frici69 (#692) üzenetére


huntiger
tag

két lehetőség van:
vagy működni fog, vagy nem. de ezt írták már feljebb is.

(#694) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Rendeltem ma egy fehéret, Bosch Flotta alapcsomaghoz 990 forinttért adják most. 2000 forintos online rendelési kedvezmény. A fiamnak lesz, sokat beszélünk, a csomag így is-úgy is maradt volna, az újabb 2 év nem gond. Egy régicske Huawei X3-ast fog váltani, attól meg fényévekkel jobb.
Hány nap mire kihozzák? Mert arról nem találtam semmi irományt.

Alister from Hell

(#695) Silentfrog válasza Alastair' (#694) üzenetére


Silentfrog
veterán

10 nap a Vodafone Fb oldala szerint mire megkapod./többször kérdezték és ezt írták válaszul/

(#696) Potyka03


Potyka03
senior tag

amúgy a bnőm hívószámához szeretnék képet betenni,rájöttem hogy hogy kell,de a telefonkönyvben pont,csak őt nem találja.... ez hogy lehet? :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#697) Jacak válasza Potyka03 (#690) üzenetére


Jacak
senior tag

Miért,azt gondolod,h. egy teljes rendszerfelállás nem pörgeti fel a procit,és ez nem jár aksifogyással? :) Dehogynem... :))

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#698) frici69 válasza huntiger (#693) üzenetére


frici69
tag

Off: Kedves Huntiger!
Elnézésedet szeretném kérni,hogy a topicban kérdezni mertem. Igen, olvastam kérdésemre egy személytől érkezett választ. Csak azért érdeklődtem tovább ,hogy ez egy általános hibája a telónak vagy csak egyedi eset. Mivel egyik fő szempont amit használnék a kihangosítás. Pont !

Ha akad a fórumtársak közül aki ilyet tapasztalt, légyszi írja meg !

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#699) Alastair' válasza Alastair' (#694) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megjött az sms, holnap hozzák :C

Alister from Hell

(#700) Silentfrog válasza Alastair' (#699) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor a 10 nap csak sablonszöveg a részükről? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.