Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) kiscsipa


kiscsipa
csendes tag

Valaki tud esetleg jó offline terkepet a telóra?

Mit is írjak ide?

(#802) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sygic -et használom. Tökéletes.

(#803) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Valakinek már volt olyan problémája a telóval hogy hiába rakod rá töltőre nem nagyon tölti sőőt semennyire!!?!?
Meg össze vissza mutogatja hogy most tölti, nem tölti... Mondhatjuk úgy is hogy megszakad a töltése egyfolytában.
Meg kb. 2 óra alatt 48%-ról felment 54%-ra elég érdekes.
Mi lehet vajon rossz csatlakozó,szoftver hiba vagy nem tudja be kalibrálni az akkumulátort?
Bár mondjuk lényegtelen mert holnap meg kapja a vodafone megint :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#804) Silentfrog válasza Mbenyo97 (#803) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én szigorúan hálózatról töltöm,mert nálam is voltak érdekes dolgok ha a gép usb portján töltöttem.
1 egész nap kellett hozzá,hogy 100%-ot mutasson,és gyorsabban le is merült ha így kapott töltést. A fene érti...

(#805) Mbenyo97 válasza Silentfrog (#804) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Én is hálózatról töltöm. De semmi ... sz@r!!

(#806) Silentfrog válasza Mbenyo97 (#805) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor tényleg az lesz a legokosabb ha visszaviszed. :K

(#807) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Létezhet,hogy 2 óráig csinálja a 050HQG4 -es szoftverfrissítést a telefon? Ilyet még nem láttam.... :W

(#808) Alastair' válasza Mbenyo97 (#805) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nincs kéznél másik kábel, esetleg másik töltőfej?

Alister from Hell

(#809) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

@(#807) Silentfrog: Nekem kb10 percig csinálta a frissítést.

@(#808) Lord Vader: Hát eddig csak annyit próbáltam ki hogy kicseréltem az USB kábelt de azzal is rossz. Már az aksit is ki szedtem hogy hátha jó lesz de semmi.
Most ki próbálom egy Samsung töltővel és ha azzal jól tölti akkor nem az USB kábel meg a telefon a rossz hanem az adapter része amit bedugsz a konnektorba. Mondjuk annak jobban örülnék ha az lenne sz@r.

(#810) Silentfrog válasza Mbenyo97 (#809) üzenetére


Silentfrog
veterán

Meguntam,kivettem az aksit,észhez tért. Kezdte elölről a frissítést és így a szokásos pár perc alatt végzett.

(#811) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Na háát már is van egy kis tapasztalatom a Samsung töltővel kapcsolatban.
Kb. 30-40 perc alatt 76%-ról felnyomta az aksit 100%-ra megszakadások nélkül.
Szóval a gyári Alcatel adapter a sz@r és nem a teló meg az USB kábel.

Ennek örülök nem kell bevinnem a telót :DD

[ Szerkesztve ]

(#812) Alastair' válasza Mbenyo97 (#811) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmi baja nincs a gyári töltőnek, nekem kettő is van, mindkettő működik rendesen. A tied lehet hibás.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#813) kalapacsnyel


kalapacsnyel
csendes tag

Csak az lenne a kérdésem,hogy a frissítés miatt kell-e biztonsági mentést csinálni,és mivel lesz jobb a teló utána?

(#814) Mbenyo97 válasza Alastair' (#812) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Hááát ez van azt kész. Használom a Samsung töltőt azt jó van az úgy. :D Működik az a lényeg.

(#815) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék cwm-et telepíteni a telora és rootolni, hogyan tudom?
Próbáltam rákeresni, de számomra egyértelmú leírást nem találtam. Megköszönném, ha megosztanátok.

(#818) Tondi válasza nOvOp (#815) üzenetére


Tondi
tag

Én így csináltam [link]

(#819) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok! Van értelme az új teló szoftverfrissítésnek vagy inkább kihagyjam? Engem csak egy dolog érdekelne, hogy az Érintő végre "igazi multi touch" legyen. Ha azon nem javítottak akkor semmi értelme.

(#820) Potyka03 válasza Tibitabi (#819) üzenetére


Potyka03
senior tag

mi az hogy igazi multi touch? Csak egy féle multi touch van és az benne van a telefonba...vagyis tudja....

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#821) Multi13 válasza Tibitabi (#819) üzenetére


Multi13
tag

Multitouch semmit sem változott a frissítést követően. :(
Ettől független sztem nyugodtan felrakhatod, mert biztos vannak benne érdemi javítások (bár mi nem sokat észleltünk ebből :) ). Ami biztos, hogy rosszabb nem lett tőle. :DDD

(#820) Potyka03: Az igaz, hogy van benne, de csak két ponton érzékel és azt is bugosan. A vízszintesen egymás mellett lévő érintésnél viszont még kettőt sem. Korábban itt volt róla téma, ha gondolod teszteld le azzal a progival.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#822) disher


disher
csendes tag

Üdv. Létezhet olyan hogy a frissítés óta amolyan félig rootolt a minim? se ilyen se olyan?

(#823) Multi13 válasza disher (#822) üzenetére


Multi13
tag

Nem lett rootolt!
Ha az lenne, akkor az app-ok között lenne olyan alkalmazás, hogy superuser v. ha ott nem, akkor a beállítások menüben lenne erre egy külön (új) menüpont. Továbbá ha rootolt lenne, akkor pl. TC-vel is meg lehetne nyitni a rendszermappákat pl. /data-t.

A kettő közötti állapot meg amúgy sem létezhetne. A villanyt sem tudod felkapcsolni félig. :DDD No meg miért adna ki a "szolgáltató" egy olyan frissítést, amivel rootolt lenne a telefon? (semmi érdekük nem fűződne hozzá)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#824) disher


disher
csendes tag

köszönöm a választ! rosszul fogalmaztam. rootolt volt a telefon. a frissítés óta a su ott van, de pl clean masternél kiakad. különböző root tesztelő programoknál is, amik csak annyit közölnek hogy false.

[ Szerkesztve ]

(#825) kalapacsnyel


kalapacsnyel
csendes tag

Rootolni tökéletes az SRSroot progi.

(#826) goop válasza disher (#824) üzenetére


goop
őstag

Megerősítem, nekem is elszállt a root hozzáférésem, a frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#827) hatenvagyok válasza knapci (#736) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Igo nekem megy rajta.

(#828) hatenvagyok válasza Tondi (#462) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Kérlek írd le a root menetét magyarul lépésről lépésre.

Nem tul jó az angolom és nem akarom a fiam telojat elszurni.

Hálás kösz előre is.

(#829) hatenvagyok válasza Tondi (#462) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Kérlek írd le részletesen a lépéseket magyarul.
Visszaállítható a root szervizeltetés előtt?

(#830) kalapacsnyel válasza hatenvagyok (#829) üzenetére


kalapacsnyel
csendes tag

Bár nem tőlem kérdezted:
Beállítások-biztonság-ismeretlen források-pipa.
Letöltöd az SRSroot programot az srsroot.com oldalról,keresel egy ADB drívert(volt link a hozzászólások között),feltelepíted az ADB.t,utána az SRSroot-ot,elindítod az SRSrootot,rádugod a gépre a telefont(a telón engedélyezed az usb hibaelhárítást elötte(beállítások-fejlesztés)),az SRSrootban klikk Root Device(Smart Root) és kész is.
Az SRSrootban van visszaállító gomb is,bár még nem próbáltam.

(#831) Tibitabi válasza Potyka03 (#820) üzenetére


Tibitabi
tag

Ahogy Multi13 is írta, sajnos az teló egyik gyenge pontja a multi touch. Aki nem veszi észre annak jó, de engem nagyon zavar amikor képet, játékot,weblapot,térképet stb. nagyítanék össze-vissza ugrál a képméret, de sosem úgy ahogy akarom. Te próbáltad már a belinkelt Tester-t? Másik alcatel-nek (ot-918) is ez a baja.
Most írás közben is a kurzor sosem képes odaugrani, ahol a hibás karaktert törölném.
- Kíváncsi lennék egy drágább Alcatel (pl.:992) esetében már tökéletes-e a multi?
- Perceken belül letöltötte wifin, majd telepítette a Frissítést,semmiféle ùj alkalmazást sem tett fel és semmiféle rendellenes működést egyelőre nem tapasztaltam! (A teló nem root-olt.)

(#832) Luzso


Luzso
tag

Sziasztok.
Ti találkoztatok olyan jelenséggel hogy elmegy a telónak a hangja? Ha elindítok zenelejátszást akkor nem szól, még fülesen sem. Ha hívok valakit süket de a mikrofonja jó. Ha hívnak akkor csak vmi búgásféle szól és ha felveszem akkor se hallani semmit.
Gyári visszaállítás már megvolt, semmi. Egyszer sikerült megjavítani a fülessel, az azon lévő hívásfogadás gomb megnyomásával. Most ez se működik.
Holnap megy vissza mert még garanciális de hátha valamelyőtök már járt így.

XBox: TannishComa036, LG G3

(#833) benooo360


benooo360
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken szereztem be a Smart Minit és teljesen meg vagyok elégedve. Gyors és a célnak megfelel.
(telefonálás, netezés, e-mailek, zenehallgatás (egész jól szól a beats by dr dre fülesemmel), facebook, játékok pl.: Angry birds, Plants vs Zombies, Beach Buggy Blitz és még a GTA Vice city is szépen elfut a telefonon) Na jó, az utóbbi azért néha-néha 1 másodpercre megtorpan, de ritkán fordul elő.

Részemről két negatívum: --> a rezgés megoldása (elég szomorú)
--> és a bekapcsológomb elég kicsire (alacsonyra) sikerült, legalábbis az enyémen,
már majdnem körömmel kell nyomnom, hogy sikerüljön megnyomni.

Nektek mi a véleményetek az utóbbiról? Vagy ez egyedi probléma?

benooo

(#834) Multi13 válasza benooo360 (#833) üzenetére


Multi13
tag

A bekapcsoló gomb nálunk is ilyen, így feltételezem mindenki másnál is. Mondjuk ennek lehetnek előnyei is pl. ha zsebben hordja vki a telefont stb...
A rezgés tényleg gáz, éppen ezért én asszonynak ki is kapcsoltam minden olyan lehetőséget, ami ezt imitálná. Ennyi pénzért ezt még sztem bőven el lehet nézni. :)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#835) Langsam


Langsam
aktív tag

Sziasztok. Van valamilyen megoldás arra, hogy a képernyőzárat ne 2 gombbal ráadásul 2 külön fajta művelettel lehessen feloldani ? A korábbi Nokiám oldalán egy rugós gomb és annyi, vagy oldalra vittem érintéssel a képernyőt és kész.
Engem nagyon zavar, hogy először jó erősen meg kell nyomni az amúgy is süllyesztett felső gombot, majd elhúzni a képernyőt, de ez is néha csak másodjára sikerül, pedig azért volt már pár telefonom. :)
Így néha eltelik 5 sec is mire látom a képernyőt.
Tudom hogy ennyi pénzért ez ilyen meg gyenge az m. touch stb, de hátha van rá valami egygombos vagy egymozdulatos program, vagy valami beállítás amit nem találtam meg.
Köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#836) benooo360 válasza Langsam (#835) üzenetére


benooo360
csendes tag

Beállítások -> biztonság -> képernyőzár beállítása -> Nincs :)

benooo

(#838) Tondi válasza kalapacsnyel (#830) üzenetére


Tondi
tag

Köszönöm a segítséget valóban sokkal egyszerűbb és biztonságosabb az SRSroot mint a flashtool-t használni.

(#839) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A frissítés ami jött rá, nekem is kilőtte a root-ot. :D Na de sebaj, ami kellett már megvan.

Alister from Hell

(#840) hatenvagyok válasza kalapacsnyel (#830) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Bajban vagyok!!!
Ezt írta ki
----= Start Rooting Process.. Please Wait =----

20:55:18 [+] Testing exploit: root3 (Please wait some minutes)
20:55:18 [+] Executing root3 exploit Failed. (Root Error: 0)
20:55:18 [+] Installing exploit: root3c (Please wait...)
20:55:20 [+] Select 'FRODO' or 'ARAGORN' or 'LEGOLAS' on your device, then click OK
20:56:54 [+] Removing Exploit.. Please Wait..
20:57:02 [+] Analysing Results...

20:57:02 [+] Root Failed: Resume Exploit 4.
20:57:02 [+] Testing exploit: root4 (please wait..)
20:57:05 [+] Device Reboot #1 (Wait till it's started)
20:57:32 [+] Device Reboot #2 (Wait till it's started)
20:59:07 [+] Executing root4 exploit Failed. (Root Error: 0)
20:59:07 [+] Testing exploit: root4b (please wait..)
20:59:13 [+] Device Reboot #1 (Wait till it's started)
21:01:17 [+] Device Reboot #2 (Wait till it's started)
21:02:54 [+] Testing exploit: root5 (please wait..)
21:02:56 [+] Unlock your device screen, it should bring up restore mode.
21:05:59 [+] Press RESTORE button on device NOW! then wait...
21:08:13 [+] Device Reboot #1 (Wait till it's started)
21:10:18 [+] Executing root5 exploit Failed. (Root Error: 0)

21:10:18 Auto Root Failed on this device. :(

21:10:18 Rebooting Device and try again...

Mi a frászt csináljak?
Melyik a RESTORE button?
Mi ez, mit kell itt csinálnom, mert én nem jöttem rá!
Select 'FRODO' or 'ARAGORN' or 'LEGOLAS' on your device, then click OK
Kérlek segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#841) hatenvagyok válasza Luzso (#832) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Nézzd meg ezt, egy gsmarena oldalon találtam cain andrei hsz-ében és nekem a hangerőt helyrerakta:

Updating seems not to help so the only way to make your phone louder is to:
1. open dialler and type *#*#3646633#*#*
2. slide to the hardware testing tab
3. select audio
4. select loudspeaker mode
5. press back once to hide the keyboard
6. change max vol. value to 160
7. click on set button next to the max vol. value
8. do the same for headset and normal mode
8. now you can close everything and enjoy your louder phone

(#842) hatenvagyok válasza kalapacsnyel (#830) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Houston, I've a little problem...

Várom válaszát!

(#843) Langsam válasza benooo360 (#836) üzenetére


Langsam
aktív tag

Egek. :B . Köszönöm. :R
Arra esetleg van ötleted, hogyan lehet a Symbianban lévő üzemmódok-hoz hasonlót elérni, tehát hogy este csak az üzemmód alá rendelt neveknél (tipikusan család :) ) csörögjön a telefon ? Neten hivatkoznak pár ilyen programra, de kiderül hogy csak ugyanúgy hangos/néma/repülőt tud mint a gyári, vagy a hivatkozott program nem is létezik.

Köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#844) hatenvagyok válasza Tondi (#838) üzenetére


hatenvagyok
csendes tag

Tondi, neked van valamilyen meglátásod a leírt problémámmal kapcsolatban, vagy csak elszúrtam valamit és próbáljam újra?

(#845) benooo360 válasza Langsam (#843) üzenetére


benooo360
csendes tag

Szívesen. Sajnos ilyen programról nem tudok, de biztos van ilyen a google play-en.
Ezek között nézz körül: [link]

benooo

(#846) Langsam válasza benooo360 (#845) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszi. :R ezekkel el leszek egy ideig :) bár gyanús hogy csak a kijelölt számokat fogja tiltani, de megnézem.
Más.
Valaki írta, hogy az Igo szépen fut a Mini-n, nekem csak negyedig látszik a képernyő alján pár virtuális billentyű és így elég nehéz kezelni a navit. Erre azt mondták nekem, hogy a Mini képernyője kisebb mint a minimum android képernyő, ezért ezen nem lehet változtatni, max ha veszek egy nagyobb telefont... :)
Igaz ez vagy lehet valamit máshogy beállítani ? (lásd a képernyő záras banális kérdésemet :B )
Dicsérték a sygic-ot is, de nem szeretnék váltani, mert úgy gondolom hogy a legfrisebb térképe az Igo-nak van.
Köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#847) goop válasza Langsam (#846) üzenetére


goop
őstag

Semmi gond a tiloskimondani3betűsnavival, amennyiben a megfelelő verziót vásároltad meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#848) kalapacsnyel válasza hatenvagyok (#840) üzenetére


kalapacsnyel
csendes tag

A legújabb SRSrootot használtad?

Próbáld újra,és csak úgy jó ahogy leírtam

(#849) Luzso válasza hatenvagyok (#841) üzenetére


Luzso
tag

Köszi de visszavittem gariba, valszeg hangszóró hiba. Majd kiderül

XBox: TannishComa036, LG G3

(#850) Tondi válasza hatenvagyok (#844) üzenetére


Tondi
tag

Nem az SRSroot-t használtam mert amikor én root-oltam a telefonomat mert akkor még nem volt megfelelő verzió a telefonunkhoz. Nekem a MTKDroidtool+SPFlashtool volt csak akkoriban és azzal simán ment minden, sőt még egyszer még vissza is kellett töltenem a rom mentésemet is mert a egy rossz sd kártya miatt nem tudtam frissíteni a telefont. Itt egy link az SPFlashtool használatáról is magyarul [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.