Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Racecam válasza Shkiz0 (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez nem igaz, ezt egyszerűen visszautasítom!!

Soha, senki nem volt még bannolva azért mert felvetett egy problémát, mert kritizálta az oldalt, vagy a moderációt, az oldal moderátorait. Pláne, aki javaslatokat tesz jobbító szándékkal. Bármiért lehet szólni, ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a jogos moddal együtt ez már a harmadik topic, amelyben bátran fikázhatják a moderátorokat és még sincs zárva, vagy törölve. Már a harmadik hely, ahová ugyanazok a userek, ugyanazokat a kifogásaikat beírhatják és be is beírják. Gondolom, ha lenne még több, akkor oda is.
Minden régi user és természetesen az újak is maximálisan meg vannak becsülve. Akik letettek már valamit a PH! asztalára, azok különösen.

VladimirR is közéjük tartozott, sőt talán nem sértek meg vele senkit, de az egyik felhasználó volt, aki talán a legtöbbet tette egy időben ezért a közösségért. Keresőt írt, sokszor segített az esetleges problémák felderítésében, azok megoldásában. Segítőkész volt a fórumon is, vitathatatlan szakmai tudásával sok embernek oldotta meg a gondjait, többek között nekem is. Ez van a serpenyő egyik oldalán, kár, hogy itt nincs vége a történetnek.
Ugyanakkor, már az első végleges kitiltása előtt rengeteg figyelmeztetést, tempbant gyűjtött be a személyeskedő stílusával, a legnagyobb flame-ek keltésével. Már akkor is sokat "elnéztünk" neki, hiszen nem felejtettük el a "múltját". De egy idő után betelt a pohár. Többet ártott a Fórum közösségének, mint amennyit hozzátett. Ekkor lett először banolva véglegesen. Kb. egy fél év múlva, vagy talán kicsit több idő telt el, közös döntéssel úgy gondoltuk, engedjük meg, hogy visszajöjjön a fórumra, mert a szakértelmére, segítőkészségére mindig szükség van. természetesen elég kemény feltételeket támasztottunk, ne vegyen részt személyeskedésben, flame-ben, ha támadják, inkább nekünk szóljon és ne menjen bele semmilyen durva vitába. Ehhez képest, számtalan alkalommal újra figyelmeztetni kellett, hozzászólásokat törölni, flame-ben eljárni. Többször kapott tempban-t, annak ellenére, hogy az "egyezség" szerint az első ilyen után újra el kellett volna válnunk. De ismét türelmesek voltunk. Végül már nem volt tovább, mindent összevetve úgy gondoltuk, hogy bár biztosan hiányozni fog mindezek ellenére is, de a Fórum érdekében jobb, ha ismét végleg megválunk tőle.
Mivel én személyesen ismerem, többször is találkoztam vele, kifejezetten jó embernek ismertem meg "élőben" is, azt mondom, magam is nagyon sajnálom, hogy így történt.

De nézzük meg kikről beszélt Voda.

Ha jól sejtem az egyik barát EQMontoya. Ő nincs banolva, nem lett kirúgva, egy vitatott eset után úgy döntött, hogy nem ír többet a fórumra. Most nem mennék bele abba, hogy igaza volt-e, vagy nem, nyilván mindkét fél másképp látja a dolgokat, de nem lett "eltávolítva".

A másik barát talán zsiga667, aki egy nagyon durva anyázás után lett végleg banolva. Szó szerinti anyázásról van szó, a legkeményebb fajtából, ha érthető vagyok. Az hiszem ennyi idő után elárulhatom, hogy az azonnali, végleges kitiltása megosztotta a moderátorokat, házigazdákat annyira, hogy végül szavaztunk is, hogy megmaradjon-e ez, vagy egy bizonyos idő után (mondjuk egy hónap) engedjük-e vissza Zsigát a fórumra a saját nickjén. Végül az az álláspont "győzött", hogy visszajöhet, de csak új nicken. Ezzel azonban nem kívánt élni. Én ebben az esetben is megértem a saját álláspontját, nyilván úgy gondolja, nem ezt érdemelte.

Sokszor a fórum közösségének érdekében "nemszeretem" döntéseket is meg kell hoznunk és ezzel nem sírni, vagy mentegetni akarom magunkat, csak szeretném jelezni, hogy nem minden olyan fekete vagy fehér amilyennek látszik és higgyétek el, egyikünk sem üldögél a kéjes vigyorral az arcán, amikor valamilyen szankciót kell hoznia egy fórumtársával szemben. De ez, ez is a dolga többek között azért, hogy a lehető legjobban működjön a fórum.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.