Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Bocs, hogy beledumálok, de nehezen tudom elképzelni, hogy valakit csupán azért dobtak ki, mert igaza volt. :B

Egyébként mindig mindenkinek van igaza....a saját oldaláról nézve. ;]

Fogalmam sincs, hogy ez esetben miről van szó, csak filozófiai szempontból közelítem meg a dolgokat. Remélem, hogy ennek ellenére mégis lesz valami értelme. ;)

Szóval, mivel a dolgokat nem egyformán látjuk, ezért fordulnak elő a nézeteltérések.
Éppen ezért nagy bölcsességre vall, ha valaki be tudja fogni a száját, mert egy "kis" idő kell ahhoz, hogy az ember jól átlássa a problémákat.

IN GOD WE TRUST!

(#2) copin


copin
őstag

NC kategória, mert nincsenek részletek.

[ Szerkesztve ]

(#3) ádyz válasza talmida (#1) üzenetére


ádyz
addikt

az egyik zsiga, a masikat passzolom :)))

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Valóban, részletek hiányában nem mondtál meg semmit se. :)

Amúgy meg tele van a PH nagyúrakkal, szóval vannak még itt régi arcok. :)

[ Szerkesztve ]

***

(#5) dabadab válasza ádyz (#3) üzenetére


dabadab
titán

Miert, mi tortent zsigaval? Mar megint milyen dramarol maradtam le?

DRM is theft

(#6) ádyz válasza dabadab (#5) üzenetére


ádyz
addikt

(#7) dabadab válasza ádyz (#6) üzenetére


dabadab
titán

Oke, eddig en is eljutottam (meg most mar a jogosmodbol sejtem, hogy VladimirR lehet a masik), de miert? VR-t megertem, de zsiga?...

DRM is theft

(#8) ádyz válasza dabadab (#7) üzenetére


ádyz
addikt

ooo, konkretan nem tudom, minjdart utananezeka dojognak.

[link] ezert

[ Szerkesztve ]

(#9) Wolverine válasza dabadab (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudtommal Vodának nem volt köze Vladihoz, de EQMontoyával jóban van/volt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Az igazsag az egy fajdalmas dolog es sokan nem tudjak kezelni az igazsagot, barmennyire is fajdalmas azzal szembesulni.

(#11) gamerkiller válasza talmida (#1) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Pedig én erről tudnék mesélni.. [link] és [link]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#12) csimav


csimav
senior tag

Azért nemsemmi, hogy sokan segítenek másoknak, blogot írnak és pár év után bannoltatják magukat...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#13) eastsider


eastsider
nagyúr

De, ha nem rúgnák ki őket akkor azért menne a szöveg, hogy "bezzeg Őt azért nem, mert régóta tag.." gondolom nekik azért többet elnéztek... vagy azt gondolták Ők maguk, hogy többet megtehetnek

vagy nem? nem ismerem a részleteket, csak így logikus

mindezek felett én is sajnálom, hogy sokan a régiek közül eltűntek :( Ők adtak vmit az oldal komolyságához... vagy nemtudom

Vladin én is csodálkoztam. Van egy stílusa, érdekes figura, de egy karakter. tény :) és, ha jól tudom volt PH! Technikus is

[ Szerkesztve ]

(#14) csimav válasza eastsider (#13) üzenetére


csimav
senior tag

Most néztem meg, egyszer volt egy szavazós topic, hogy Vladi legyen e moderátor.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15) Doom válasza twollah (#10) üzenetére


Doom
aktív tag

Az igazság viszont még nem jogosít fel a minősíthetetlen, kulturálatlan hangnemre. Ezt csak úgy általánosságban...

(#16) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Teljesen egyetértek abban hogy "felhigult" már a ph közössége is.
Rengeteg olyan ember van aknek rengeteget köszönthet a ph, és mi, mégsincsenek megbecsülve. Nem véletlen van az, hogy egy idő után megunják ezt, és javaslatokat tesznek hogy valami változás legyen és gyakran ezért bannolják őket, amiért épp szólni mertek, vagy kiálnak az igazuk mellett, vagy jobbik eset ha csak read onlyba teszik magukat, esetleg fel se néznek.
Neveket nem írok, akik tudják miről beszélek azok azt is tudják kikre gondolok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#17) PazsitZ


PazsitZ
addikt

[link]
[link]

[link]
Erről jut eszembe, minden jól működik. Vagy nincs kedv válaszolni vagy alapból törlik is a hozzászólásodat, s szinte nyoma se marad a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#18) #43960832


#43960832
törölt tag

Vladimir kirúgását teljes mértékben megértem, gyakorlatilag kapásból leosztott mindenkit, a maga szép kis hangnemében, többször volt vele afférom, és gondolom nem vagyok egyedül. Hígul a társaság.

(#19) BITBOYS válasza Shkiz0 (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

avaslatokat tesznek hogy valami változás legyen és gyakran ezért bannolják őket, amiért épp szólni mertek, vagy kiálnak az igazuk mellett

Ez így eléggé egyoldalú kijelentés, egyben túlzás is.

area_51: Nagyjából azért vágod, miért is pattintották le VladimirR-t?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#20) gabor85 válasza #43960832 (#18) üzenetére


gabor85
őstag

Van benne igazság, néha "először lőtt aztán kérdezett".
Megaztán egyszer már volt végleges kitiltása, de visszaengedte Racecam.
Én csak akkor merném megitélni őt, ha személyesen ismerném.
Azzal én is egyetértek, hogy néha drákói szigor van, és bizony nem mindenkire vigyáznak a moderátorok. Evvan.

(#21) eastsider válasza BITBOYS (#19) üzenetére


eastsider
nagyúr

miért banolták? (válasz jöhet priviben is) :)

(#22) #43960832 válasza BITBOYS (#19) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem vágom, de nem is érdekel, mert az általam említett hozzáállása már elég lett volna a banoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#23) #43960832 válasza gabor85 (#20) üzenetére


#43960832
törölt tag

Sajnos(?) ez egy fórum, ahol nincs lehetőség rá, hogy mindenki személyesen is ismerje egymást. Ettől függetlenül meg kellene adni a másiknak a tiszteletet, akkor is ha tudod, hogy nem kevernek le egy nagy pofont ha beszólsz.

(#24) BITBOYS válasza #43960832 (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mindenkit nem osztott le, azt ki kellett érdemelni, illetve több újoncot is megvédett a lealázástól itt a fórumon.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) Racecam válasza Shkiz0 (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez nem igaz, ezt egyszerűen visszautasítom!!

Soha, senki nem volt még bannolva azért mert felvetett egy problémát, mert kritizálta az oldalt, vagy a moderációt, az oldal moderátorait. Pláne, aki javaslatokat tesz jobbító szándékkal. Bármiért lehet szólni, ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a jogos moddal együtt ez már a harmadik topic, amelyben bátran fikázhatják a moderátorokat és még sincs zárva, vagy törölve. Már a harmadik hely, ahová ugyanazok a userek, ugyanazokat a kifogásaikat beírhatják és be is beírják. Gondolom, ha lenne még több, akkor oda is.
Minden régi user és természetesen az újak is maximálisan meg vannak becsülve. Akik letettek már valamit a PH! asztalára, azok különösen.

VladimirR is közéjük tartozott, sőt talán nem sértek meg vele senkit, de az egyik felhasználó volt, aki talán a legtöbbet tette egy időben ezért a közösségért. Keresőt írt, sokszor segített az esetleges problémák felderítésében, azok megoldásában. Segítőkész volt a fórumon is, vitathatatlan szakmai tudásával sok embernek oldotta meg a gondjait, többek között nekem is. Ez van a serpenyő egyik oldalán, kár, hogy itt nincs vége a történetnek.
Ugyanakkor, már az első végleges kitiltása előtt rengeteg figyelmeztetést, tempbant gyűjtött be a személyeskedő stílusával, a legnagyobb flame-ek keltésével. Már akkor is sokat "elnéztünk" neki, hiszen nem felejtettük el a "múltját". De egy idő után betelt a pohár. Többet ártott a Fórum közösségének, mint amennyit hozzátett. Ekkor lett először banolva véglegesen. Kb. egy fél év múlva, vagy talán kicsit több idő telt el, közös döntéssel úgy gondoltuk, engedjük meg, hogy visszajöjjön a fórumra, mert a szakértelmére, segítőkészségére mindig szükség van. természetesen elég kemény feltételeket támasztottunk, ne vegyen részt személyeskedésben, flame-ben, ha támadják, inkább nekünk szóljon és ne menjen bele semmilyen durva vitába. Ehhez képest, számtalan alkalommal újra figyelmeztetni kellett, hozzászólásokat törölni, flame-ben eljárni. Többször kapott tempban-t, annak ellenére, hogy az "egyezség" szerint az első ilyen után újra el kellett volna válnunk. De ismét türelmesek voltunk. Végül már nem volt tovább, mindent összevetve úgy gondoltuk, hogy bár biztosan hiányozni fog mindezek ellenére is, de a Fórum érdekében jobb, ha ismét végleg megválunk tőle.
Mivel én személyesen ismerem, többször is találkoztam vele, kifejezetten jó embernek ismertem meg "élőben" is, azt mondom, magam is nagyon sajnálom, hogy így történt.

De nézzük meg kikről beszélt Voda.

Ha jól sejtem az egyik barát EQMontoya. Ő nincs banolva, nem lett kirúgva, egy vitatott eset után úgy döntött, hogy nem ír többet a fórumra. Most nem mennék bele abba, hogy igaza volt-e, vagy nem, nyilván mindkét fél másképp látja a dolgokat, de nem lett "eltávolítva".

A másik barát talán zsiga667, aki egy nagyon durva anyázás után lett végleg banolva. Szó szerinti anyázásról van szó, a legkeményebb fajtából, ha érthető vagyok. Az hiszem ennyi idő után elárulhatom, hogy az azonnali, végleges kitiltása megosztotta a moderátorokat, házigazdákat annyira, hogy végül szavaztunk is, hogy megmaradjon-e ez, vagy egy bizonyos idő után (mondjuk egy hónap) engedjük-e vissza Zsigát a fórumra a saját nickjén. Végül az az álláspont "győzött", hogy visszajöhet, de csak új nicken. Ezzel azonban nem kívánt élni. Én ebben az esetben is megértem a saját álláspontját, nyilván úgy gondolja, nem ezt érdemelte.

Sokszor a fórum közösségének érdekében "nemszeretem" döntéseket is meg kell hoznunk és ezzel nem sírni, vagy mentegetni akarom magunkat, csak szeretném jelezni, hogy nem minden olyan fekete vagy fehér amilyennek látszik és higgyétek el, egyikünk sem üldögél a kéjes vigyorral az arcán, amikor valamilyen szankciót kell hoznia egy fórumtársával szemben. De ez, ez is a dolga többek között azért, hogy a lehető legjobban működjön a fórum.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26) Nimrod válasza ollie (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Nana, régebbi arc vagyok mint te, mégsem vagyok nagyúr. :P ;)

Egyébként a cím megtévesztő, teljesen más témára számítottam (ha valaki beleles a blogomba rájön miért). Nem lehetne esetleg valahogy átírni, mondjuk kitiltás vagy valami hasonló? :F

(#27) g@bo válasza Shkiz0 (#16) üzenetére


g@bo
nagyúr

van ezen a fórumon 1-2 kiskirály moderátor, aki a saját játszóterének tekinti a felületet.

lehetne őket is kicsit rendszabályozni.

(#28) Racecam válasza g@bo (#27) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szívesen, ha mondasz példákat rá, hogy ki az, és hol tekintette saját játszóterének a Fórumot. (Olyan példát szeretnék, amikor a moderátor nem az alapelveknek megfelelően járt el, vagy szerinted túllépte hatáskörét.)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#29) fekeandras válasza Racecam (#28) üzenetére


fekeandras
őstag

Valóban előfordult olyan itt az oldalon, hogy egy modi alapból kifejezetten flame keltő stílusban kommunikált egy userral aki felvette a kesztyűt és hasonló hangnemben válaszolt vissza.1óra pihenő lett a vége.Ez elég régen volt, nem emlékszem 100%ig biztosan, hogy melyik moderátor volt úgyhogy nem tudok/akarok nevet mondani.Nem hinném, hogy ezzel túllépné bármelyikőtök is a hatáskörét csak ez a konkrét eset így elég hülyén vette ki magát.Mert ha a user eleve arcoskodva áll neki a mondókájának és figyelmeztetés ellenére sem változtat a hangnemen akkor ok rakjátok mellékvágányra.De ebben az esetben nem ez történt.

(#30) Racecam válasza fekeandras (#29) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Értem és konkrétum nélkül is elfogadom, hogy előfordulhatott talán ilyen, és azzal teljesen egyetértek, hogy nem szabadna. Egyszer sem. De ahogy szokták is mondani, mi is emberek vagyunk, még ha néha nem is annak látszunk, így előfordulhat, hogy valaki téved, nota bene felkapja a vizet, vagy csak szimplán rossz napja van és ezért nem a megfelelő hangnemet haszálja. Ezt minden áron el kell kerülni, vagy ha már sajnálatos módon megtörtént, a hangnemért elnézést kell kérni.

Ahogy ebből már nem egy vita volt itt, továbbra is azt tartom, hogy ahogy a usereknek tiszteletben kell tartani a moderátorok és házigazdák rangját, szavát és döntéseit, úgy nekik is tiszteletben kell tartani minden egyes usert. És moderátorként, de még userként is, ennek megfelelően kell viselkednünk. Még akkor is, ha ez sokszor nem könnyű. Különösen akkor, amikor tudjuk, vannak olyanok, akik szándékosan visszaélnek ezzel és szándékosan provokálnak, feszegetik a határokat, próbára teszik a türelmünket. A moderátor nem robot, de mégis sokszor úgy kell viselkednie. Érzelemmentesen, higgadtan, tárgyszerűen.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32) Thunderzolee

Off:
Én még új vagyok itt, de engem is lesokkolt pár ember eltűnése.
Köztük a Tiéd is. :o

Lassan 3 éve lesz, h elköltöztem a Balatontól 200km-el északabbra. Ezt nevezhetjük úgy is, h elhagytam az ottaniakat. De nem égettem fel magam után mindent, megvannak még az általános iskolai szerelmes levelek is, és az exe(i)mtől nálam maradt ruhák is.
Te meg ledózeroltad a blogod, és PÁPÁ! :(

On:
Zsiga bannjánál jelen voltam, ha jól emlékszem I_am-nál csapta ki a biztosítékot. Nem emlékszem milyen topic volt, valóban ×nyázott, valami apróságon felhúzta magát, de nem csak Ő. Hiába csitították, visszaszólt. Sajnos nem emlékszem miről szólt a topic, de talán ott nem csak Őt bannolták.. asszem.. Mindenesetre nekem akkor úgy tűnt, a moderátor visszaélt a kezében levő hatalommal, aminek hirtelen felindultságból elkövetett kick lett a vége. Bár itt lejjebb Racecam leírta, h végülis Ők is átgondolták a történteket..
Mikor ezt írtad, akkor is tudtam, h Zsigáról van szó. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33) VoDaFoNe válasza Thunderzolee (#32) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Nyugi a blogomért megkaptam a magamét. Winnerdrága nem felejti el az orrom alá kötni amikor találkozunk. :D "eltűnsz... mint a blogod."
DE AKKOR VISSZAHOZATOM! :D
hallod Mókus?:D

egyébként furcsa... blogdózerolásom után már nem is vagyok olyan népszerű. ^^

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#34) Crystalheart válasza VoDaFoNe (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Áh, biztos csak mert jött ez a no name, tudod. :D A kritizálható préda elvonja a figyelmet.
(Jaa, meg a gépem újratelepítésekor nem állítottam be a klikkerbotot a topikjaidra ;])

(#35) Thunderzolee válasza VoDaFoNe (#33) üzenetére

.....után már nem is vagyok olyan népszerű. ^^

Talán, azóta mintha már eleve kevesebbet lennél a Logouton, nem?
Gondolom jobban leköt az iskola például. Valamint már elég nagy vagy, nem ücsörögsz a net előtt, inkább a való életben szocializálódsz.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#36) VoDaFoNe válasza Thunderzolee (#35) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

pontosan. :)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#37) wad válasza Racecam (#25) üzenetére


wad
tag

"Végül az az álláspont "győzött", hogy visszajöhet, de csak új nicken."

Lol. Ehhez végső soron miért is van szükség moderátori hozzájárulásra?

(#38) #65675776 válasza wad (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van itt jópár ex júzer, akiket vissza sem engednek semmilyen formában sem. Amennyiben regelenk egyből bannolják őket, még ha hozzá sem szóltak semmihez esetleg.

(#39) Crystalheart válasza #65675776 (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De honnan derül az ki? :D (Ha mondjuk vkinek ADSL-je van. Sztem a legtöbbeknek...)

(#40) #65675776 válasza Crystalheart (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt már a buherátoroktól kérdezd. Biztos van rá megoldás.

(#41) Dany007 válasza wad (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Mert az újraregisztrálásért alapból bann jár.

(#42) Psychonaut válasza Dany007 (#41) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak azt nem értjük, hogy ezt honnan tudja meg egy modi.

(#43) Dany007 válasza Psychonaut (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Ip cím alapján...

(#44) eastsider válasza Dany007 (#43) üzenetére


eastsider
nagyúr

dinamikus IP-nél, új IP-vel?

látom már írták...

MAC alapján? :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Racecam válasza Psychonaut (#42) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tudjuk, hidd el. Előbb-utóbb kiderül és akkor úgyis felesleges volt pár napot itt eltölteni, vagy akárhány hozzászólást gyártani.

De mondok ezzel kapcsolatban még valamit. ha csak az illető nem egy renitens, szándékosan romboló, a közösséget és a Fórumot tönkre tevő valaki, akkor ha visszajön új néven valamikor a végleges banja után legkorábban 2-3 héttel és "rendesen viselkedik", ha nincs rá okunk, nem fogjuk csak azért kirakni, mert már egyszer végleg bannolva volt, hiába tudjuk ki az. Nem az a célunk, hogy "bosszút álljunk", vagy megmutassuk, "ki az úr a házban", hanem, hogy biztosítsuk a normális fórumozás lehetőségét. Ezért, ha valaki képes egy végleges ban után visszatérve beilleszkedni, azt nem fogjuk csak azért elüldözni, vagy kirakni, mert már egyszer probléma volt vele, de természetesen jobban figyelünk rá.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46) Dany007 válasza eastsider (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Új ip se teljesen új ip. Ha jóltudom a sub ip cím az marad. Vagy hogy mondjam... Az első 2-3 szám az fix, csak az utolsó változik.

(#47) Psychonaut válasza Racecam (#45) üzenetére


Psychonaut
addikt

Értem, köszi.

(#48) #72042496 válasza Dany007 (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy egész tartományt nem tilthatsz le, mert az ártatlan fórumozókat is érinthet. A másik aggály, ha az illető egy router mögött volt, s IP alapján bannolják, akkor a routerre csatlakozó összes gépet érinti a kitiltás.

Szóljatok, ha rosszul tudom. (És ez esetben írjátok le, hogyan működik a dolog. :) )

[ Szerkesztve ]

(#49) Dany007 válasza #72042496 (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Bizony ebbe van valami. Viszont ha csak az utolsó értéket tiltod le, akkor az csak az az egy júzer. Persze routernél ez megint más.
A MAC-et kéne tudni tiltani :) Az lenne az igazi...!

(#50) Csepy válasza Dany007 (#49) üzenetére


Csepy
senior tag

UPC-s netre kötött routernél az eredeti host gép MAC-jét klónozva lehet netet megosztani.
MAC-ban esetén is az összes gépet tiltod a router mögött.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.