Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oliba


oliba
őstag

Én is átestem ezen, csak én tölgyfa számítógépasztalt csináltam és örülök, hogy végeztem már vele. Kaptam rá egy 4-est, annyira nem rossz. Gratula az asztalodhoz :)

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Elkészültem vele:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Eddig csak a végeredményt láttam, a folyamatot nem, de azért mégegyszer:

Szuper lett, szép munka! :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) oliba válasza Winner_hun (#2) üzenetére


oliba
őstag

Ja amúgy mennyivel szebb vizsgamunkákat csináltatok, mint mi. Le a kalappal előtettek. Mi olyan szánalmasakat csináltunk :D

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratula, nagyon szép munka! Végre egy iskola ahol tanítanak is valahol ezek szerint :)
Sajnos mostanában több olyat láttam ahol nem. :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Gaben01


Gaben01
őstag

Gratula,nagyon szép és igényes munka a képek alapján.Biliárd asztal vállalsz? :DDD

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7) eddie17


eddie17
addikt

Nagyon szép lett.
Mindig is csodáltam, mire nem képes az ember a fával :R

(#8) Winner_hun válasza oliba (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mikor végeztél? A vizsgamunkádról tudsz képet mutatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) HummeRC válasza Winner_hun (#2) üzenetére


HummeRC
senior tag

Gratulálok, nagyon szép munka. :C

Ha lehet egy megjegyzésem, akkor én inkább úgy csináltam volna, hogy a golyók külön-külön fiókba érkezzenek, ahol a pontozási értékek is fel vannak tüntetve. Ahogy a Tied áll, onnan már nem lenne sok munka.

(#10) Winner_hun válasza HummeRC (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm.

Így? Nem akartam ilyet csinálni. Bár ez érdekes a sok gombával, meg kéne tudni a pontos paramétereit..:D

[link] - elég rossz lehet odaállni az asztalhoz:U

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) nike_


nike_
addikt

Nagyon szép. :R

(#12) kavicssli


kavicssli
addikt

Gratula! :R Nekem pl az iróasztalok is nagyon bejönnek! Kár hogy nem hajdú Bihar megyéből vagy simán rendelnék tőled egy fanya számtech asztalt :K

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#13) Winner_hun válasza kavicssli (#12) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R

Posta játszik?:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) ABnormal


ABnormal
őstag

itt is megdicsérlek,szép lett nagyon,gratulálok :R

szerk: ezeket a csavarokat eddig nem láttam,nem lehetett volna elkerülni ezeket? tipli?

[ Szerkesztve ]

(#15) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon tetszik, gratula :C Alatta a többi munka is szép. Nekem is kellene már lassan egy normális számítógépasztal.

(#16) Bubu79


Bubu79
addikt

80 óra alatt ilyen remekművet építeni - le a kalappal Motkány, nagyon szép lett :R :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#17) sekli


sekli
addikt

ejj, gratulalok, nagyon komoly munka... szinte az osszes tetszik, de a tied a legkomolyabb...

Az anyagkoltsegnel (1.pont) netto vagy brutto arakat szamoltal...? es az anyagkoltseget gondolom neked kellett allni...? mi lesz a sorsa, eladod...?

(#18) HummeRC válasza Winner_hun (#10) üzenetére


HummeRC
senior tag

Igen, ilyesmire gondoltam, bár kevésbé díszesen. Ilyen felépítésű volt nagyapáméknál és rengeteget játszottam rajta. Sokszor volt ott családi összejövetel is és soha nem zavart senkit. Bár lehet szokás kérdése.

Ettől függetlenül tényleg nagyon szép munkát végeztél. Szerintem értékesíteni is tudnád, ha készítenél többet. Manapság megint kezd "értéke lenni" a kézi munkának... ;)

(#19) Winner_hun válasza sekli (#17) üzenetére


Winner_hun
félisten

Netto. Igen, nekem kellett.
Jön haza, rég szerettem volna már egy ilyen asztalt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon szép lett. :C :C :C :R

Nem esett bele egy makk a 100 pontos lyukba? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) Winner_hun válasza philoxenia (#20) üzenetére


Winner_hun
félisten

MÉG nem:P

:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22) poffsoft válasza Winner_hun (#2) üzenetére


poffsoft
addikt

:C :R :C

Az ilyen értékteremtő emberkéket mindig is határtalanul tisztelni tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#23) kavicssli válasza Winner_hun (#13) üzenetére


kavicssli
addikt

futár?? komolyabban érdekelne 1-2 megoldás ha lenne időd rá! Majd irok PÜ-t vagy az éjszakai topicba megbeszéljük :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#24) brumesz


brumesz
aktív tag

igazán szép munka,gratula!
a sulim ottvan a tiétektől egy köpésre(UMSZKI) :) lehet egyik nap beugrom megnézni élőben is meg a többi munkát is!

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#25) oliba válasza Winner_hun (#8) üzenetére


oliba
őstag

Most idén végeztem. Jelenleg nem tudok mutatni. Autocadbe benne van, csak nincs kedvem azért feltelepíteni :((

Nálatok azért látom van valami ötlet a vizsgamunkátokba. Mi csak 9-en voltunk abból 6-an számítógépasztalt csináltak. Ezért is lett enyém csak 4-es, mivel mindeki számítógépasztalt csinált és kicsit unalmas volt már.

(#26) Winner_hun válasza oliba (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jaaa, azt hittem oda jártál ahova én:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27) Winner_hun válasza kavicssli (#23) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megbeszéljük;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) Lenry


Lenry
félisten

nagyon jó, nekem nagyon tetszik... :R grat hozzá
írtad h max 80 óra alatt kellett megcsinálni... ténylegesen mennyi idő volt?

a többiek munkái közül nagyon tetszik az óra és az ágy, illetve ennél az asztalnál tetszik a polcok megvilágítása... nagyon ötletes
(ez pelenkázó?)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Winner_hun válasza Gaben01 (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tervbe van véve egy elkészítése:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) Def26


Def26
félisten

Én eddig azt hittem ezeket csak gépek dudják elkészíteni. :DDD Beszarok, hogy milyen ügyeskezü emberek vannak. :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31) Winner_hun válasza Lenry (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom mennyi idő volt, nem minden órán csináltam, de szvsz 80 óra alatt kész lett.

Igen az egy pelenkázó;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) concret_hp


concret_hp
addikt

hát ez nem semmi, grat :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33) student válasza Winner_hun (#2) üzenetére


student
őstag

ezt meg lehet tanulni 2 éves képzésbe?
én ugyan most a diplomámért pedálozok, de akarok egy használható szakmát is tanulni, amiből meg is lehet élni :U
2 érdekel: vagy ez vagy cnc

[ Szerkesztve ]

(#34) KrAt


KrAt
veterán

Nagyon korrekt, grat hozzá :R :)

(#35) ABnormal válasza student (#33) üzenetére


ABnormal
őstag

nálunk a tanulók 5évig tanulják a szakmát...

(#36) Winner_hun válasza student (#33) üzenetére


Winner_hun
félisten

Őszintén szólva nekem nem sok újat tanítottak gyakorlati szinten:B Elméletből hallottam újdonságot. Mivel másnak is megy, köztük olyanoknak is, akinek semmilyen szakmai gyakorlattal nem rendelkeztek, ezek szerint meg. Az alapokat legalább is biztosan. Amúgy csak pár éve 2 év, előtte 1 év volt a technikus képzés.
Nagyon sokan jönnek úgy az iskolába, hogy asztalos van a családi körben, így van gyakorlata a diákoknak. Van egy osztály, akik érettségi után kerültek ide, nekik csak ez a 2 év volt, meg tudták csinálni.
Szeritem semmi nehéz nem volt benne, alig van pár alkatrészből:B

Ez inkább gyakorlat, a CNC meg elmélet. Volt is CNC oktatás a suliban, az elején érdekelt, aztán lemondtam róla. Felfogni felfogtam, de nem akarok azzal foglalkozni, inkább alkotok.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37) No-kia


No-kia
őstag

nagyon jól néz ki mindegyik vizsga munka, (tudsz csinálni billiárd asztalt :F :B )

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#38) leviske


leviske
veterán

Gratulálok, szép munka! :C

Jó látni, hogy azért vannak szakközépiskolák, ahol tanítanak is valamit. :R Nálunk spec. semmit nem tanítottak ezalatt a 3 év alatt, csak annyit, hogy hogy kell 3 órán keresztül ülni és nézni magunk elé... :W

[ Szerkesztve ]

(#39) Winner_hun válasza No-kia (#37) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40) No-kia válasza Winner_hun (#39) üzenetére


No-kia
őstag

bocs nem néztem, :B ha megcsinálod arról is nyugodtam írhatsz itt a logout-on, engem érdekelne hogy hog ykészül, bár ez a szakma távol áll tőlem( úgy mint bármelyik szakma még)

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#41) skylaner


skylaner
senior tag

Grat, nagyon komoly!!

Pénzügyileg az egészet neked kellett állnod?
Ha igen, akkor mi van olyan esetben ha diák nem tudja anyagilag állni a költségeket?

(#42) Winner_hun válasza skylaner (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az anyagdíjakat nekem kellett állni, a gépköltséget nem kellett kifizetnem.
Ha a diák nem tudja állni akkor az iskola mondja meg, hogy mit csináljon és biztosít is hozzá anyagot. Viszont akkor az nem a diáké lesz, ha elkészül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43) ladybug


ladybug
őstag

Nagyon ügyes vagy. Szép dolgokat készítettetek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#44) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Gratulálok, nagyon szép munka! :C
Nincs is olyan a kész alkotások közt, ami ne tetszene.
Már egy ideje felkeltette az érdeklődésem ez a suli... Talán majd ha elvégzem az egyetemet...:)

Harrrr!!!!

(#45) skylaner


skylaner
senior tag

Amúgy a rendelkezésedre állt valamilyen szerkezeti/műszaki rajz az asztal belső felépítéséről vagy teljesen a "nulláról" csináltad?

Úgy értem h valami kész asztal rajza ami segít abban h egyáltalán hogy kéne kinézni egy ilyen asztalnak?
Vagy ezt tudtad magadtól, leültél és megtervezted a műszaki ábrázolás "követelményei" szerint ?

(#46) Vladi


Vladi
nagyúr

:R Nincs más mondandóm. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) Winner_hun válasza skylaner (#45) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nulláról csináltam, a főbb méretek szerencsére a rendelkezésemre álltak (Egyik ismerősömnek van egy ilyen játékasztala...)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48) venember83


venember83
nagyúr

Elismerésem! :K Hejj, mennyivel szebb is a kétkezi munka.

(#49) Hakudoshi válasza student (#33) üzenetére


Hakudoshi
tag

Magánvélemény: Sokkalta inkább ez, mint cnc. :K Ez ugyanis egy kreativitást, és odaadást igénylő munka, mely -ráadásul- hosszabb távon is biztos megélhetést nyújt. :R

ON: Szép munka volt, gratulálok hozzá! A többi vizsgamű is nagyon pro, legalábbis a képek alapján. :U ;] :DDD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#50) skylaner válasza Winner_hun (#47) üzenetére


skylaner
senior tag

Az igen :R

Volt nekem középsuliba egy évig műszaki rajzom ,dehát nagyon nem ment ,egy kockát amiből különbőző helyeken ki van vágva különböző alakú formák se tudtam lerajzolni alul-felül-oldal nézetbe nem beszélve később a csapágyakról meg tengelyekről :)
Az volt a szerencsém h volt elmélet meg év végén be kellett adni egy alkatrész rajzát amit csak ki kellett másolni a tk-ből(persze precíz méretezéssel, vonal vastagsággal,méretjelölő nyilak nyílásának szöge stb okosságok) ,nekem ez is bőven elég volt :)

Ugyh minden elismerésem :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.