Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

jó sok hely nem is lehet benne annak a víznek :) vmi ultrakompakt megoldás lehet - belső képeket nem tett közzé a gyártó?

..szerintem jónak tűnik

(#2) waterman_


waterman_
aktív tag

most sírjak? vagy sírva röhögjek? 9400gt. multimédiás szörnyeteg. vízhűtés. és ha ez a végleges verzió, akkor még bűn ronda is.
négymagos proci, 4 giga memória és 9400gt. kb mint egy állig felfegyverkezett kalózhajó két darab evezőlapáttal.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#3) D.Orion


D.Orion
veterán

Valószínűleg egy jól megtervezett léghűtéssel jobb hőmérsékleteket lehetne elérni a gépben és nem menne a csendesség rovására. El tudom képzelni micsoda spéci soha nem bővíted tovább cucc lehet ez. Mellesleg minek bele ekkora processzor? A 4GB ram-ot még megértem talán.

[ Szerkesztve ]

(#4) Móci


Móci
addikt

Multimédia? 94GT? LOOOL, kedves Nec!
Egy 4650, vagy 4670 ( ha már multimédia, akkor egy natív hdmi-s példány) is fényévekkel jobb lenne.
Így viszont kapunk egy brutál procis, sok memóriával rendelkező rendszert vízhűtéssel, racsni vga-val.
Minek? De tényleg.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) P00By válasza shteer (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Én nem láttam :N Igen, kompakt! :D :DD
ízhűtés miatt nem valószínű, hogy az olcsóbb gépek közé fog tartozni. Hája :D

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Muti a belsejét. :U ;)

(#7) luw2win válasza D1Rect (#6) üzenetére


luw2win
őstag

Jhaa, arra én is kíváncsi lennénk :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) girátor


girátor
csendes tag

és erre valaki rábólintott, hogy ez így jó lesz gyerekek...
;]

(#9) D.Orion


D.Orion
veterán

Érdekes egy bele van neki:

(#10) D1Rect: Reméljük a VW790/KG nem a súlyát jelenti. :DD Egyébként google-nek hála találtam ezt is, és persze a techp-s boncolgatós fiúknak hála. Szinte biztos vagyok benne, hogy ha a pH!-sok kapnak egy ilyet, akkor ők is szétkapják. Nincs az a garanciamatrica ami megakadályozza őket ebben. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) D1Rect válasza D.Orion (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#11) girátor válasza D.Orion (#9) üzenetére


girátor
csendes tag

ha ez lcd-pc, akkor házam oldalára szigszalagozott monitor kombó is az..
nincs valami vastagság kritérium?:)
am. tényleg érdekes belseje van

(#12) D.Orion válasza girátor (#11) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem aki rendelkezik minimális fémipari józansággal és eszközökkel az is kihozza ezt ilyen méretben. Én anno terveztem egy 25x21x12cm-es gépházat, belefért az alaplap(miniatx), a processzor(C2D) hűtésével együtt, a vga(pci-e riser-el elforgatva), természetesen a ramok, egy 3.5-ös winyó és egy dvd író is. Mindössze a tápegységet nem sikerült belevarázsolnom ebbe a méretbe. Aktív és halk hűtése volt illetve lett volna, ha nem csak rajz formájában létezne. Ha egyszer lecserélem az öregecske gépem, akkor a következőnek megépítem ezt a házat.

(#13) HookR válasza D.Orion (#12) üzenetére


HookR
addikt

"Én anno terveztem egy 25x21x12cm-es gépházat, belefért az alaplap(miniatx), a processzor(C2D) hűtésével együtt, a vga(pci-e riser-el elforgatva), természetesen a ramok, egy 3.5-ös winyó és egy dvd író is. Mindössze a tápegységet nem sikerült belevarázsolnom ebbe a méretbe."

Meg lehet nézni? :)

(Mini-ITX, nem miniatx)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Érdekes az már biztos.
VGA fronton erősebbre is kreálhatták volna. :U

...

(#15) D.Orion válasza HookR (#13) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocsi micro-ATX, mATX, mindig keverem a két szabványt. Megmutatni nem tudom, mert nem acad-ban csináltam, hanem rajzasztalon papíron. Nyáron melózom és remélhetőleg összegyűlik a pénz az új gépre, akkor majd logout-on megírom a gép születését(remélem) képekkel mellékelve. :U

(#16) waverider


waverider
senior tag

maradnék még mindig a DELL XPS ONE 24 -nél
24" Full HD, 9600GT , no meg Quad Core és Blu-Ray
van itt egy kis battle az iMac -kel :C

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#17) #65675776 válasza Devid_81 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Multimédia PC, nem gamer PC.

Viszont ha multimédia, akkor már lehetne Full HD...

(#18) xedos válasza D.Orion (#12) üzenetére


xedos
addikt

Én építettem alig nagyobbat....

De spéci Shuttle táp volt benne (5éve volt 15.000Ft körül) talán 8x4x20cm)

Utána micro ATX táppal és alaplappal egy nagyobb kockát....

bővebben : [link]

Most meg építettem egy imac alaplap és egy 19"-os gép keresztezéséből egy gépet.
Lásd APPLE-iMac menű

[ Szerkesztve ]

(#19) D.Orion válasza xedos (#18) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát igen, "kicsit" jobban csináltad, mint a NEC. :R Találékonyságban nálad sincs hiány és nagyon szép szerintem.

Én azért miniatürizáltam ennyire, mert célom a bőröndben való hordózhatóság volt.

[ Szerkesztve ]

(#20) Devid_81 válasza #65675776 (#17) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah ez az!
Vagy a rákért nem fért bele egy 9600GT-HD4670, akár még MXM-es is mehetne ebbe :)
Sőt az agyon grínelt 88GT is elfért volna benne.

...

(#21) jasohn


jasohn
tag

Én értem, hogy multimédia PC, de akkor ekkora kis pöcs kijelzővel mit kezd a jónép, ha már 9400GT csak filmet nézni jó akkor legalább legyen méretes a kijelzője.
Vagy lehet rajta számításokat futtatni, mert a memória meg a proci megvan hozzá :DDD

(#22) xedos válasza D.Orion (#19) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem törött kijelzős notebookot keress! Azokból lehet igazán pici gépet csinálni :-)

(#23) Ijk


Ijk
nagyúr

Hát magam részéről nem vagyok annyira oda ezekért az egyben pc-kért. Meg ettől a vízhűtéstől sem vagyok seggre esve.
Szerintem ennek az egész szakramentnek az árából össze lehet pakolni egy igényes kis pc-t, akár erősebb vga-val és nagyobb monitorral. Persze az is biztos hogy ennek is megvan a maga vásárlói rétege.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) BloodRay


BloodRay
veterán

Elég érdekes lett ez a konfig így. ;]
Ronda és teljesen olyan mintha random dobáltak volna bele mindent, vagy legalábbis Vérpistike tervezett volna Mutterjának htpc-t...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#25) nuke7 válasza waverider (#16) üzenetére


nuke7
veterán

igen, és itt fej-fej mellett vannak az iMac-el, de átlagos felhasználoknak (és laza játékosoknak) az iMac a jobb választás :DDD (ennyi pénzért én sem vennék dell-t tekintve h gyengébb a hardware-je )

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) -XadAnuX+ válasza D.Orion (#9) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

:K uh, nem semmi.

(#27) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Azért nem semmi, hogy ilyen pc-be vízhűtést raknak.

(#28) D.Orion válasza xedos (#22) üzenetére


D.Orion
veterán

Azokból igen nehéz személyre szabni egy gépet, ezért kezdem majd az alapoktól.

(#29) tome.jr


tome.jr
addikt

waterman: kb mint egy állig felfegyverkezett kalózhajó két darab evezőlapáttal. :D :C

BloodRay: teljesen olyan mintha random dobáltak volna bele mindent, vagy legalábbis Vérpistike tervezett volna Mutterjának htpc-t... :D :C

Nekem egyébként tetszik külsőre de tényleg egy elb@szott konfig az biztos. Egy 9500 GT azért jobb lett volna egy fokkal :K

[ Szerkesztve ]

(#30) hibavissza


hibavissza
veterán

Valaki mondja már meg, miért van az, hogy egy gyakorlatilag tök jó szett...távírányítóóó, vízhüttés, mijegymás, osztnehogymánjáccá!!! heee! zsebre rakjuk még azt a plusz 10 rugót is......
Szóval ezt nem értem...

(#31) hibavissza


hibavissza
veterán

Szóval tényleg...ezt ma egy óvodás összedobja....jobban. Ez MEGALOL :DDD

(#32) Egzee


Egzee
őstag

Ki fogja karbantartani az a vízhűtést???

(#33) Ijk válasza -XadAnuX+ (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért nem kell tőle hanyatt esni. Körülbelül annyit ér az a vízhűtés, hogy lehet vele reklámozni. Léggel is lehűthető ez a konfig ezzel a videókártyával, csak így még +100k-t fel lehet számolni érte.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) nuke7 válasza hibavissza (#30) üzenetére


nuke7
veterán

"osztnehogymánjáccá!!!" tényleg ilyen feelingje van ezzel a vga-val, pedig tényleg lehetne rakni bele normálisabbat, sokkal :) :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Vicces, hogy egy ilyen gépbe vízhűtést tesznek...

(#36) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Legalább Sparkle 9400GT w/ 2 Gb DDR2 van benne? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) Vitus válasza Egzee (#32) üzenetére


Vitus
őstag

A központi vízhűtés szerelő! :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#38) tome.jr válasza Ijk (#33) üzenetére


tome.jr
addikt

A vízhűtésnek nem csak az a lényege hogy hűtsön, hanem hogy mindezt hangtalanul tegye.

(#39) Enton válasza tome.jr (#38) üzenetére


Enton
addikt

De mivel itt az egész radi a gépben van és van rajta egy 12cm venti innentől kezdve van hangja szal nem hangtalan.
Passzív radival sokkal hangtalanabb lenne, csak gondolom nem merték beválallni a nyári melegek miatt, meg amugy is minden évben egyre melegebbek a nyarak. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#40) Egzee válasza Vitus (#37) üzenetére


Egzee
őstag

az! :D Kösz a felvilágosítást! :D én vok a tudatlan :D

Nem hangtalan mert van rajta egy 12centis venti? hát ha 800on pörög hangtalan...

Ez a gép szerintem úgy össze van rakva, hogy nemhogy összerakni, szétszedni is alig lehet...

(#41) band1103 válasza Egzee (#40) üzenetére


band1103
őstag

Nekem is az volt az első hogy hogy a rákfenébe lehet hangtalan egy vízhűtéses rendszer ha ilyen kevés helyre van bezsúfolva :U . A vizet nem kell visszahűteni egy ventivel? Dehogynem hisz ott a kép az egyik hsz-ben hogy van benne venti. Akkor milyen hangtalanságról beszélnek. Nincs olyan ventis rendszer ami hangtalan lenne hisz legfeljebb a levegőáramlásnak is van hangja. Legfeljebb is csak halk lehet vagy ultrabrutáliszonyú halk de hangtalan sose lesz.
Tiszta átvágás meg lenyúlás az egész. Csalódtam a NEC-ben És a konfigra még ki sem tértem...

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#42) Ijk


Ijk
nagyúr

Teljesen ugyanezt az eredményt érték volna el, ha szimplán bordákat tesznek a gépbe. Bezsúfoltak egy szimpla 12-es radit, adtak a szarnak egy pofont. Hűtés nem lesz jobb, de legalább több helyet foglal. Vízhűtésnek akkor van értelme, ha a hőleadó felületet minél kintebbre tudod helyezni, és minél nagyobb felületet tudsz alkalmazni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) xedos


xedos
addikt

Érdekes, hogy a "szupervékony" ALU MAC-ek csendben vannak...
Pedig 3db venti is van bennük...

(#44) tome.jr válasza Enton (#39) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem az egy 160 mm-es szinte hangtalan venti lehet. A passzív radi elég meredek lett volna benn a házban.

(#45) Egzee válasza xedos (#43) üzenetére


Egzee
őstag

éltesd a szarodat máshol...

(#46) xedos válasza Egzee (#45) üzenetére


xedos
addikt

Kicsit bunkó beszólás volt... NEM????

(#47) HookR válasza xedos (#46) üzenetére


HookR
addikt

De.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#48) Egzee válasza xedos (#46) üzenetére


Egzee
őstag

kicsit rakás szar a mac nem? de...

true... true...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.