Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Érdekes, ez az egyszerre két verziót adunk ki ugyanabból dolog. Azt hittem a különböző gyártók maguk módosítgatják, a megengedett határokon belül a kártyák teljesítményét, hőkezelését stb.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#2) gyiku


gyiku
nagyúr

kazán!

hüllő

(#3) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Azért ezekben a kártyákban van már akkora potenciál, hogy van értelme a vízhűtésnek szvsz.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4) Fücsök007 válasza Dyingsoul (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

Pontosan. Egyébként 2GHz fölött már nem annyira hűvös a kártya, és oda már 2db 8 tűs csati kell. 2,5GHz-en már áldás a vízhűtés(már ha nem akarunk 3 slot-os léghűtést), és minden játék fix 60-70 FPS-el nyomható így 4K-ban! :K

[ Szerkesztve ]

(#5) Ijk


Ijk
nagyúr

Már azt hittem vizes blokkal jön szerelve, na majd később.
Folytathatnák mások is ezt a hagyományt, mert legalább egy 10-est lehetne spórolni a feleslegesen megvett hűtőn, nem kellene a szereléssel szívni meg a garanciavesztéssel, kompatibilitással hanem out of box bekötni a vízhűtésbe.
Persze tudom hogy vannak vizes blokkos gyári kártyák, de röhejes árakon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) 04ahgy válasza Ijk (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Később jön olyan is, amin rajta van. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7) Ijk válasza 04ahgy (#6) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olvastam, azért is tettem hozzá hogy majd később.
Nyilván nem akarnak lemaradni a vonatról és gyorsan ki kell dobni, mert a tehetősebbek akiknek vízre is futotta megveszik az első gyári hűtős kártyát, aztán pár hétig szedik az aspirint mellette amíg meg nem jelenik az FC blokk. Ezzel meg elég széles piacot így kiszolgálnak, mármint a csúcskártyát vásárlók közöttit.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) SylverR


SylverR
senior tag

Nem értem mi értelme a vízhűtésnek egy videokártyán... :(
;]

Nem!

(#9) hitvanyalak válasza SylverR (#8) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

"(#4) Fücsök007 válasza vitko (#3) üzenetére ÚjVálaszPrivát2016-05-20 17:06:59
Fücsök007
(senior tag)
Pontosan. Egyébként 2GHz fölött már nem annyira hűvös a kártya, és oda már 2db 8 tűs csati kell. 2,5GHz-en már áldás a vízhűtés(már ha nem akarunk 3 slot-os léghűtést), és minden játék fix 60-70 FPS-el nyomható így 4K-ban! "

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#10) Hiftu


Hiftu
senior tag

Az nem jár gari vesztéssel, ha megbontom a founder edition-t, hogy rárakjam a vízhütést? Persze nincs annyi pénzem, hogy tényleg vegyek egy ilyet.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#11) TESCO-Zsömle válasza gyiku (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lángmodulációs!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) rocket


rocket
nagyúr

Semmi ertelme ennek, hiaba birna tovabb a GPU a viznek koszonhetoen, power limitbe fog utkozni a VGA.
Egyik tesztben a FE verziora applikalt Arctic Accelero X4 leghutessel power limitbe utkoztek mar 2124mhz-en.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) Malibutomi válasza hitvanyalak (#9) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kristalygombos joslas nem valami jo indok :)

(#14) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Én meg várom a Collectors Edition változatot belőle ;]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#15) Ijk válasza rocket (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

Dehogy nincs értelme, nem kell hallgatnod a légűtés süvítését.
Persze nem ref kártyán +táppal nyilván tuning is jobb lesz.

Mondjuk inkább EK-ra bíznék egy 250k-s kártyát, valahogy ezekkel a kínai cuccokkal még nincs meg a bizalmam.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) Scholes9 válasza Ijk (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egy normálisabb hűtővel ellátottnak sem kell semmilyen hangját sem hallanod.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17) Ijk válasza Scholes9 (#16) üzenetére


Ijk
nagyúr

Halknak tartott r390 nitro nekem elviselhetetlenül hangos volt.
Egyéni dolog kinek mi a hangos.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) energy4ever válasza gyiku (#2) üzenetére


energy4ever
addikt

180Watt neked kazan? :F
Telen jo hideg lehet nalatok! ;] :P

(#19) Scholes9 válasza Ijk (#17) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pl egy ilyen változatot, aminek terhelés nélkül állnak a ventijei, és még, ha bekapcsolnak sem lehet hallani. Biztos lesz ilyen verzió is az új kártyákból :) Nem is vennék már más milyet :N

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem érint a vízhűtés téma, de jó látni hogy nem X hónap késéssel gondolnak az érdeklődőkre. A nem refhűtős, 2-3 ventis megoldások is jöhetnének időben.

(#21) rocket válasza Ijk (#15) üzenetére


rocket
nagyúr

FE verziora ertettem, hogy nincs ertelme, le is irtam miert :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#22) 04ahgy válasza energy4ever (#18) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Órajelemeléssel lineárisan, feszültségemeléssel négyzetesen, órajel- + feszültségemeléssel köbösen arányosan nő a fogyasztás.

Ha 1 V-ról 1,1-re növeled a feszt és 1600-ról 2100 MHz-re az órajelet, akkor a 180 W épp 180 * 1,1 * 1,1 * (2100/1600) = 285 W-ra nő. És ez még nagy tuning sem volt, ennél többet is bírnak.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) lee56 válasza energy4ever (#18) üzenetére


lee56
őstag

Naná, hiszen hüllő. Nem látod? :P ;]

No Comment

(#24) kwzatz


kwzatz
őstag

600$-ért Founders Edition, 700$-ért "Liquid Cooled Founders Edition", ahol a hűtést te szerelgeted, aztán 1k$-ért jön majd a GTX 1080 Lego Edition, ahol az egész kártyát te rakhatod össze. :DD

(#25) #45185024


#45185024
törölt tag

Összegezzük, (szeretek összegezni :) )
Valaki vesz egy 1080 at, de nem az alapmodellt hanem a rézhőkamrásat mert az szupi hogy drágább, majd utána leszereli róla a 100 dolcsis hőkamráját és kukázza hogy felvizezhesse önmagának. What ? :DD
Majd amikor eltelik 3 hónap és kijön az 1080 TI ugyanennyiért /200 dollár plussz/ csendben fejbelövi magát szoba egy csendesebb sarkába

[ Szerkesztve ]

(#26) Dyingsoul válasza #45185024 (#25) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerintem az aki 250.000 körül vesz VGA-t és még költ a vízhűtésre is, kellően tisztában van az ilyen kártyák időtállóságával és nem fogja magát fejbe lőni. Ha kijön egy jobb megveszi és levizeli azt is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27) gbors válasza 04ahgy (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

A 180W nem a GPU fogyasztása, hanem az egész kártyáé.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28) 04ahgy válasza gbors (#27) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De lehet vele számolni, mert:
- a gyakorlatban igen nagy hányada a GPU fogyasztása a teljes kártyáénak.
- a VRM is jobban melegszi ka terheléstől, több a veszteség és a hatásfoka is ronlik
- nem csak a GPU-t, de a fogyasztás másik részét kitevő vRAM-ot is szokás tuningolni.

Tehát még épp, hogy óvatos volt a becslés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29) 04ahgy válasza #45185024 (#25) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott nem csak hőkamrát kapsz azért a százasért, hanem erősebb VRM-et is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30) gbors válasza 04ahgy (#28) üzenetére


gbors
nagyúr

A VRAM + memóriakontroller simán elvisz 30-50W-ot a 180-ból, a VRM-en is van disszipáció, és a kártya egyéb részei is fogyasztanak valamennyit. Gondolom, a VRM disszipációja hasonlóan nő, mint a GPU-é, viszont a RAM tuning esetén a feszültséget jellemzően nem piszkálják, a többi komponens fogyasztása pedig nem nő.

Most láttam egy tesztet, ahol 2114/2880 OC hatására 67W-tal nőtt a teljes rendszer falnál mért fogyasztása, abból a tényleges GPU fogyasztásnövekedés max. 55W, nem 100W.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#31) 04ahgy válasza gbors (#30) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tényeg, nem értem, miért kell kötözködni. Pont leírtam, hogy mekkora emelt feszültséggel számoltam. Ők is leírják az órajeleiket. Számoljunk az nV referencia NYÁK-os VGA-k esetében megszokott +0,075 V-os emeléssel, 1 V-ról.

2114/1825 * 1,075 * 1,075 * 180 = 241 W, azaz 61 W a növekedés az ő értékeiket behelyettesítve a képletbe. Teljesen helyén van az eredmény.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) gbors válasza 04ahgy (#31) üzenetére


gbors
nagyúr

Mitől kötekedés az, hogy nem értek egyet azzal, amit írsz, és leírom, hogy miért nem? :F
No mindegy. Ezzel sem értek egyet, de akkor ne erőltessük :(

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) 04ahgy válasza gbors (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A képlet egy általános számítás. Nem veszi figyelembe a nagyobb szivárgást az átlagosnál, és nem tudhatod egy becslésnél, hogy mekkora alapfesze van a VGA-nak, és meddig emelik, mindamellett nagyságrendileg jó becslést ad, ami vitathatatlan, és amit a konkrét példával is levezettem.

Ezért érzem felesleges szőrszálhasogatásnak, mert a kell vízhűtés / nem kell vízhűtés nem egy-két watton fog múlni ide vagy oda.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) energy4ever válasza 04ahgy (#33) üzenetére


energy4ever
addikt

De ha igaz amit leirsz, es valoban 241W lesz a 180W-bol, akkorse kell vizhutes. Leteznek 500W feletti aktiv 3 ventis kartyak is...

A vizhutes nem azert kell jelen esetben mert levegovel nem lehet meghuteni, hanem azert, mert valaki szerint jobban nez ki vizzel, es menonek talalja, vagy egyszeruen vesz hozza egy mora-t, es passzivan tolja, hogy nema rendszere legyen.

(#35) rocket válasza energy4ever (#34) üzenetére


rocket
nagyúr

Hiaba vannak third party leghutesek joval magasabb TDP-hez, a VRM-eket nem kepesek megfeleloen huteni, igy elobb eleri a kartya tuningban a plafont, mint full cover vizhutessel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#36) 04ahgy válasza rocket (#35) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez is közrejátszik, no meg az sem mindegy, milyen a hangerő, és mekkora a hűtőmonstrum. Aztán ott a gépházba ürített meleg levegő is. Nekem ne fűtse a többi komponenst a VGA több száz wattos disszipációja, ha ez el is kerülhető.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.