Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"iGame GeForce RTX 2060 Super Neptune Lite OC"
Na ne! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) andor80


andor80
senior tag

Értelmetelen vicc...Eleve nem forrúfejű az RTX 2060 széria.És a húzhatóságon se segít sokat...Mondjuk legalább az ára nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#3) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A 65 foknál szerintem fontosabb lenne a halk működés, amit ennél a 120 mm-es kiszerelésnél nehezen tudok elképzelni.

(#4) b. válasza andor80 (#2) üzenetére


b.
félisten

pedig elég forrófejű . MSI, Asus középszintű kártyák egy normál házban ( nem tesztpadon, ) simán 80 fok körül vagy pedig hangosan mennek, vagy mindkettő, mint az én manli gallardokarim. barátom MSI Ventust vett, hát nem egy főnyeremény. Egy 2 ventis egyszerű Asus házba tette bele, 80 fok körül megy és hangosabb az enyémnél.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyiből már kijönnek a legolcsóbb 2070-ek, nem sok értelme van középkarit plusz pénzből vizezni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) 19ati93


19ati93
senior tag

Árba nem rossz, meg kinézetre is oké.
Viszont ennyi pénzért már 5700XT lazán kijönne belőle + pár játék. :D

(#7) minite válasza b. (#4) üzenetére


minite
tag

" 80 fok körül megy "
Érdekelne, hogy milyen program alatt. Játék vagy tesztprogram?

(#8) #72042496 válasza t72killer (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól függ. Nekem például az alacsonyabb zajszint többet ér, mint a magasabb teljesítmény. Ha egy ilyen vizezett kártya halk is, akkor előbb vennék ilyet, mint a legolcsóbbak (ezért általában a leghangosabbak) közül egy 2070-et.

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza #72042496 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, az olcsóbbak hangosak.
#7: 80 fok ezeknek a chipeknek egyáltalán nem baj, ha egyébként rendben a vas, 20évig is elmegy annyin (időközben 2 venticsere).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) 19ati93 válasza t72killer (#9) üzenetére


19ati93
senior tag

Nyáron nálam is a 2060 80-83 fok körül ment, és kb a legolcsóbb verziók közül az egyik.
Viszont a hangja max ventin se vészes, sőt..A teljesítménye meg rendben van.

Régen volt AMD-s kártyám,a 100 fokot elérte 1-2 játékban..na az már inkább a necces kategória hőfokot illetően. :C

(#11) Z.o.l.o. 19


Z.o.l.o. 19
tag

Sziasztok, nem ide vágó de ezek a Colorful kártyák milyen minőséget képviselnek? Vagy a Manlik? 2080 super kártyával szemetek de nem tudom hogy jók e :)

"Sose voltál, mindig vagy "

(#12) minite válasza t72killer (#9) üzenetére


minite
tag

Azért kérdezem, mert nekem is 2060-as kártyám van, de játék alatt sem ment 72 fok fölé a 25 fokos szobában. Ráadásul egy NZXT S340 gépházban, ami nem a legjobb szellőzésű..
Mondjuk hozzá teszem, hogy nem az olcsóbbak közül való, egy MSI RTX 2060 Gaming Z.
Ráadásul nagyon halk :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Cefet válasza MeszesKPT (#3) üzenetére


Cefet
aktív tag

:K

(#14) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Nekem 980ti (1400Mhz boost) ment 120-as AIO-val push/pull-ban, az még többet is kajál, mégsem ment 62 °C fölé, a 1080-am ami meg kb egy szint ezzel - igaz 240-el - még 50 °C fölé sem ..... és mindezt mind a két kártya 500-1000 Rpm között hozta ....
szerintem jó kis dolog ez,
a 2080-2080Ti-ken viszont kevesek lehetnek ezek a 120-sok

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#15) b. válasza minite (#7) üzenetére


b.
félisten

Játék alatt, pl COD BO4.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) nexplo


nexplo
őstag

Szuper dolog a vizecske ha nem kérnek rá többszörös felárat. Felső kategóriában már majdnem kötelező lenne (főleg ilyen VGA árak mellett). Alsó házban pedig opciónális, mert megkérik vastagon az árát. Ettől függetlenül jó dolog nekem is ilyenem van.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) shteer


shteer
titán

vízzel lehetne kicsit rövidebb is

..szerintem jónak tűnik

(#18) koko52


koko52
veterán

Hát ez elég gyengusz.
dedikált gombbal kapcsolható lépés választja el az 1815 MHz-es beállítástól
A Gainward GS kártyám 2100-at boostol húzás nélkül. A hőmérsékletet nyáron nem láttam 70C felett zárt házban 50-60% venti mellett. Mindezt 114 000 Ft-ért.
És itt egy izzasztó stressz teszt:

Vannak vizező kollégák, de ők hozzák a 8000 Mhz vramot és a folyamatos 2150Mhz clockot 5000+ pontokkal.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) nexplo válasza koko52 (#18) üzenetére


nexplo
őstag

62 fokkal ez nem rossz. Nekem eleve az is tetszik egy kompakt hűtésnél hogy a meleget nem benn tartja hanem egyből ki lehet vezetni. Ez van akinél számíthat jó pár fokot.. :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) koko52 válasza nexplo (#19) üzenetére


koko52
veterán

Nekem sokat dobott az AIO víz a procin, hűtő a tetőn és nincs bent meleg levegő. A szenzor szerint +2-vel van bent több mint kint.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#21) nexplo válasza koko52 (#20) üzenetére


nexplo
őstag

Az nem sok. Én sokáig szórakoztam amikor is eljutottam egy referencia VEGA64-hez amit a házba téve konkrétan megfőtt kb minden. Na akkor eldurrantam és vettem egy teljesen nyitott házat. Full víz lett minden és most nyugalom van. Ház TT. Core P5, a hűtés egy CM 240-es a kártya pedig egy MSI 1080TI Sea Hawk gyári vizes. És mindezek ugye szabadon hűlnek , nincs is gondom :)

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) koko52 válasza nexplo (#21) üzenetére


koko52
veterán

Szép ház. A gyerkőcök miatt egyenlőre nálam nem működne :D .

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) 19ati93 válasza koko52 (#18) üzenetére


19ati93
senior tag

Nálam ezt tudja ez a kártya (Gainward GeForce RTX 2060 Pegasus OC) :
[link]
Jóval melegebb mint a tied. :D 1 ventis viszont csak, meg amúgy a házam szellőzése is elég gyér.
De 110-ért azt mondom oké, játékok mennek szépen szóval nem sírok. (Májusban vettem.)
Hőfok nem igen érdekel, úgyse hal bele a kártya. :DDD

(#24) koko52 válasza 19ati93 (#23) üzenetére


koko52
veterán

Ez a bajom az 1 ventissel. Gondolom szélzaj is van rendesen. 2x volt 9xx vonalon 1 ventisem, soha többet. Mondjuk aki a mini házat szereti az nem válogathat.
A pontszám az jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#25) 19ati93 válasza koko52 (#24) üzenetére


19ati93
senior tag

Nem hangos amúgy max ventin se. Engem nem zavart egyáltalán, füles nélkül sem.
Régen volt egy állati AMD kártyám, na ez ahhoz képest meg se szólal. :DD

2 ventis opcióból kb 1-2 db volt ami még befért volna a házamba, viszont + 20k.. szóval mondom ez offos lesz, az is lett. Olcsóbb 2 ventisek közül meg egy se fért volna be, na sebaj ez van. :D

(#26) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Azért nem voltak olyan bátrak a leg-leg-nek szánt termékkel az órajelekkel. Vagy csak a cikkíró szófordulata. Ennél nem egy gyártó magasabb órajellel dobja ki a terméket, ugyanebben az ársávban.
Egyébként az alapértelmezett hőmérséklet limit 83 fok és legfeljebb 88-ra tolható ki. Reagálva a korábbi hozzászólásokra is. Magyarul 81-2 foknál már visszavesz a kártya teljesítményből.
Tehát ezért sem találkozhattunk a gyakorlatba magasabb hőfokokkal. 9 hónap múlva újra aktuális.

- Glaz-doz-fhut -

(#27) 19ati93 válasza Glaz-dozfhut (#26) üzenetére


19ati93
senior tag

Saját kártyámon (sima 2060) amikor elérte a 83 C temp limitet nem láttam semmiféle teljesítmény regressziót.

(#28) koko52 válasza Glaz-dozfhut (#26) üzenetére


koko52
veterán

Már visszavesz a boost-ból rendesen 70C környékén. Idle-ből indulva 2100 a boost, 62C-on már 1950 a max. A 78C-nál 1800 vagy az alatt van tudtommal. A helyi vizesek 52C-on tartják 2150 környékén.
Gondolom a gyári 1630Mhz-et a max 83C-ra adják. De lehet tévedek. Mindenesetre mindenkinek aki optimális hőmérsékleten megy (60-70 között) 1900 felett van az órajel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#29) Glaz-dozfhut válasza 19ati93 (#27) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Valahogy csak elérik, hogy ne melegedjék tovább. 100 foknál rácsapnak a kezedre. :O

- Glaz-doz-fhut -

(#30) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Én elhiszem hogy szépen be lehet állítani a légkavarósokat is, de anno annyit kellett bohóckodnom vele hogy ne főjön meg, hogy azóta csak víz, egyelőre AIO, de szeretnék egy merev csöveset is, a lényeg hogy ez a különbség:

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#31) 19ati93 válasza GIORGIONE76 (#30) üzenetére


19ati93
senior tag

44? Az komoly. :)

(#32) GIORGIONE76 válasza 19ati93 (#31) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

ez mondjuk 240-essel van, de 120-sal is csak plusz 10-12 °C volt ehhez képest,
1 óra játék után is csak 50-52 szokott lenni, de ez nagyon laza ventiprofillal van, 600-1000 között pörögnek

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#33) 19ati93 válasza koko52 (#18) üzenetére


19ati93
senior tag

Lightos OC-val ezt tudja amúgy:
Stockhoz képest + 75 core, + 300 mem. Hőfok kb 80-nál megáll.

Szerintem bírna még bőven többet is de nem kínzom. :D

(#34) nexplo válasza koko52 (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Egyszerű és nincs gond a szellőzéssel. A porosodás sem gond és a melegedés sem. Hát igen, a kicsik tuti odalehetnek érte. Ezt megértem, nekem haverok vannak így hogy állandóan fogdosni akarják :DDD Ezt azzal oldottam meg hogy a ventik kaptak egy rácsot. Most már "nyúlkálásbiztos" a gép :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) nexplo válasza koko52 (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Ez a 1080 szériában is ilyen drasztikus??? :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) koko52 válasza nexplo (#35) üzenetére


koko52
veterán

Teszt alatt látod és GPU-Z is mutatja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#37) nexplo válasza koko52 (#36) üzenetére


nexplo
őstag

Megnézem majd csak gondoltam rávágod hogy igen. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.