Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Király! Hamarosan a PH! is megnyitja a nagyközönség előtt az új szolgáltatását, mellyel prémium tagok postai levélként küldhetnek hozzászólást a hírek alá. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Muerte68 válasza lezso6 (#1) üzenetére


Muerte68
addikt

:D :D
Én örülök az ilyen híreknek csak ne legyen nagyon drága,szeretek filmre is fotózni még ha nem is profi csak hobbista módon is :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3) szp1


szp1
addikt

ISO 80 ? Állvány, 1,8-as obi készenlétben....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Már veszem is elő a Pentaxomat!!! :C :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

Pár év és ez is lecseng, a hipsterek meg más fognak felkapni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Muerte68 válasza twollah1976 (#5) üzenetére


Muerte68
addikt

a hipsterek lomografin nyomják-ez csak retro+egy kis tudatosabb fotózás.
A hipsterek direkt rossz képeket csinálnak a filmes fotózás nem erről szól-

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#7) szp1 válasza twollah1976 (#5) üzenetére


szp1
addikt

Mindig lesznek divatmajmok, ez nem erről szól. Egy kép - egy lehetőség.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#8) DrojDtroll válasza Polarstar (#4) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mi a pontos technika?

(#9) Male válasza lezso6 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Annyira talán ne, de egy diskmag szintig lehetne, csak forgalmazni kéne SATA-s nagyfloppykat :D

(#10) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Én kimondottan utáltam régen, hogy 1 képkocka, 1 lehetőséget jelentett. Felüdülés volt a digitális technika adta lehetőség. (Mennyiség...)

Rengeteget fotózok most digitális géppel és azt vettem észre, hogy ész nélkül lövöm a képeket. Régen meg kellett fontolni, hogy mit, mikor és milyen beállításokkal kattintok el.

Hiányzik... és minőségibb képeket is csináltam anno.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#11) Solar Eclips válasza SMartin-HU (#10) üzenetére


Solar Eclips
tag

De ez 100 %-ban a te hibád nem pedig a Photo technika hibája.

(#12) optikus válasza SMartin-HU (#10) üzenetére


optikus
senior tag

fillerekert vehetsz filmes vazat, es ha van obid akkor az elem lesz a legdragabb resze.

en ezzel a taljan filmel eleg szkeptikus vagyok. sosem volt a filmek csucsa, inkabb a legalja, brandolva gyartotta a fotos uzleteknek az ajandekfilmeket es hasonlok. a cikkben emlitett legmagssabb ezustmennyiseg se sugall jokat, amiben sok az ezost az vastag es egyenetlen emulziot jelent, durva szemcsezettel alacsony erzekenyseggel. ne legyen igazam...

Buy books not gear.

(#13) Polarstar válasza DrojDtroll (#8) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már hogy milyen gépet használok?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) SMartin-HU válasza Solar Eclips (#11) üzenetére


SMartin-HU
tag

Nem értem a hozzászólásodat. Egy szóval sem írtam, hogy a technika hibája.

Minden sorom a saját hibáimat tükrözi. Csak sok emberrel ellentétben én beismerem.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#15) SMartin-HU válasza optikus (#12) üzenetére


SMartin-HU
tag

Vannak filmes vázaim, nem adtam el őket.

Az meg hogy milyen lesz a film, majd kiderül. "Retro" Fel fogják kapni, aztán ez is el kezd majd süllyedni.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#16) Muerte68 válasza SMartin-HU (#15) üzenetére


Muerte68
addikt

Lényeg hogy valamilyen van hátha mások is kedvet kapnak újra gyártani :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#17) DrojDtroll válasza Polarstar (#13) üzenetére


DrojDtroll
addikt

pontosan

(#18) SirRasor


SirRasor
őstag

Tényleg nem szánom flamenek, de miért fekete-fehér? Miért hiszik azt sokan, hogy a fekete-fehér=művészet? Egyedül azért volt *menő* régen, mert NEM VOLT SZÍNES. Ahogy megjelent, át is álltak rá (persze kivételek maradtak, de nagy általánosságban nem).

Make Love not war!

(#19) szp1 válasza SirRasor (#18) üzenetére


szp1
addikt

Van olyan téma, ami monokrómban jobban átjön.
saját példa, bocs a képért :B

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20) lezso6 válasza szp1 (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem a problémája az, hogy miért kell eleve monokrómként fotózni. Ha digitálisról van szó, én se látom sok értelmét, utólag is meg lehet csinálni. A film az más, bár szerintem kevés létjogosultsága van, egyetlen dolog amit fel tudok hozni mellette az a nosztalgia. Egyébként meg csak hipsterkedésnek tartom. Mondom ezt úgy, hogy nagyon bejön a retro design a fénygépeknél.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) SirRasor válasza szp1 (#19) üzenetére


SirRasor
őstag

Hogy jön át jobban? Nincsenek színek..ettől jobban kéne valamit látnom? De színek nélkül technikailag kevesebbet látok. Vagy érzelmekre gondolsz? Azok meg színnel jobban átjönnek, mert a színek érzelmeket tükröz(het)nek. Komolyan nem értem..

lezso6 abban nincs is hiány; van pár szép darab, pláne az első.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#22) szp1 válasza lezso6 (#20) üzenetére


szp1
addikt

Csak annyi értelme van, hogyha tudod, hogy ff film van a vázban, akkor eleve úgy "komponálsz" illetve olyan témát lősz, ami azon átjön. Tehát meghatározza a témaválasztást. Bár én nem indultam el még úgy soha, hogy na most aztán ff dolgokat lövök, bár elképzelhető, hogy a filmes vázamba poénból betöltök egy 24-es tekercset. :U
A mindenáron, divatból monokrómozásnak természetesen én sem tapsolok, néha elég taszító eredmények születnek.....

SirRasor : OK, rendben.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#23) #06658560 válasza SirRasor (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Monokróm sokkal drámaibb lehet egy kompozíció, a kontrasztok erősebbek. Ezt színes filmmel nem lehet vissza adni.
Amúgy a művészi fotózás vonalán megmaradt mindig is a monokróm anyagra dolgozás, nem szorította ki a színes.

(#24) Muerte68 válasza SirRasor (#21) üzenetére


Muerte68
addikt

igen mivel a szinek nem vonják el a figyelmet teljesen más jellegűek a képek pld a portrénál is sokkal kifejezőbb sok esetben :K
Meg kellene nézned egy két mai FF-képet,bár ha nem érted a ff fotók lényegét akkor mindegy.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#25) #06658560 válasza Muerte68 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van egy olyan érzésem, hogy a Guernica nem ütne akkorát színesben, mint monokróm most.

(#26) Polarstar válasza DrojDtroll (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja, csak a klasszikus MZ.
Imádom!

Veszek majd ff filmet és úgy is fogok fotózni majd.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) SchumiBácsi válasza SMartin-HU (#10) üzenetére

Pedig nem ártana újra "megtanulni" mert a végén ott állsz majd egy 2TB-os HDD-vel amin csak a fényképek lesznek :D

Persze amikor megvolt az első és egyben már digitális gépem, sport mód szinte végig és amit úgy gondoltam lefényképeztem. Amit fontosabbnak tartottam arról többet is lőttem. Aztán meglett a DSLR és később a fejlett objektív csomag hozzá majd rájöttem hogy a raw-ban kicsit több a lehetőség a jpg ellenében így azóta ha lehet mondani minőségi ugrás van.

Jóval kevesebb a kép is: régen míg jpg-ztem volt hogy expozíciós sort is csináltam ha nem voltam biztos a dolgomba, raw-nál viszont nem látom értelmét annyira mert a lightroom-ba "minden van" - mellékes de előfordulhat olyan amikor tényleg csak egyetlen lehetőség van, legalább is abban az évben ;] - ilyenkor nincs idő 4-5képre még DSLR-el sem.

Legutóbb a Hungexpón volt egy olyan kihívás - "fotózz le egy egész standot járókelő nélkül" :D - egy ilyen ha jó nagy akkor 20-30méter is lehet, na ott tényleg csak egy lehetőség van, nem is csináltam nagy ügyet a beállítással, mindig csak arra ügyeltem hogy -1 +1 között legyen a fénymérő mert egy ilyen képből könnyedén helyes expozíció lesz a lightroom-ban. Az se utolsó szempont hogy minél kevesebb de jobb kép van annál könnyebb feldolgozni, mint 50rosszból kiválogatni a 10jót :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.