Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Túl hosszú lett az órajel pénisz, ezért visszavágtak belőle. És úgy néz ki jogosan is.

De akkor felmerül a kérdés, hogy hány esetben fordult ez már elő, és mondjuk fény derült-e rá?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Ebbe az a sz@r, ha mérné a mag tényleges órajelét, pl.: számolná a ciklusok számát, akkor valószínű, hogy az alacsonyabb órajelen lenne valid-stabil. Szóval ezt nehéz úgy megoldani, hogy ne fájjon senkinek. :D

(#3) westlake


westlake
félisten

Shocking! Főleg, hogy még mindig semmi értelme ezeknek az eredményeknek. Csináljanak fenntartható (folyamatos) rekordokat, azok számítanak. Egy-egy ilyen eredmény csak arra jó, hogy megmutassa, mi is "rejlik" egy adott technológiában.

Play nice!

(#4) tibaimp válasza westlake (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem értünk egyet, szerintem meg pont ezért van értelme. A max világrekord GHz eredményt sokáig egy fos celeron-nal jegyezték, valami ~8GHz környékén. Ez is egy eredmény.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Graphics válasza tibaimp (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így igaz, egy Celeron D 347 (Cedar Mill) - 8199,5 MHz

A híres-hírhedt Netburst architektúra. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) tibaimp válasza Graphics (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azaz! Kösz a pontosítást!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Reggie0 válasza westlake (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont annyira nincs ertelme, mint hegyet maszni.

(#8) Joshi válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Joshi
titán

Hegyet mászni veszélyes, rosszabb esetben ha nem sikerül többet nem mászol hegyet. ;] De akit szponzorál egy gyártó, az nem aggódik azon hogy hazavág egy több millás PC-t. :DD Hogy aztán melyiknek van (több)értelme azt döntse el mindenki. :))

[ Szerkesztve ]

(#9) Reggie0 válasza Joshi (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Tuningolni is, barmikor fagyserulest szenvedhet.
De akkor nezd a golfot, ott sok szponzor is van es ott is max a par millas utot csapja agyon.

[ Szerkesztve ]

(#10) Joshi válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Joshi
titán

"Tuningolni is, barmikor fagyserulest szenvedhet."
Hát nem tudom, de ha betartja egy PC tuningos a biztonsági előírásokat, akkor azért több esélye van sérülés nélkül megúsznia mint egy komolyabb hegymászónak. Csak ezért írtam neked, mármint hogy a hasonlatod azért ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#11) Joshi válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Joshi
titán

"Pont annyira nincs ertelme, mint hegyet maszni."
De ha már itt tartunk, akkor mondhattad volna azt is, hogy mi értelme van az élsportoknak. Mi értelme van annak, hogy te érj célba leghamarabb egy versenyen, vagy hogy világrekordot fuss mondjuk 100 méter síkfutásban? Mi értelme van? De most komolyan kérdezem tőled. :U

ui.: ja és egy élsportoló ráteszi az életét egy győzelemért, persze ha azt el tudja érni. Sajnos kis százaléknak adatik ez meg mégis ráteszi az egész életét. Mi értelme van? :B

[ Szerkesztve ]

(#12) Gdi válasza Graphics (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Igen. Végül is majdnem elérte azt a 10-et (GHz), amit átlagosan kellett volna neki :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) Reggie0 válasza Joshi (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan semmi. Sok hulyet az kot le, hogy nezi es ezert ebbol meg lehet elni. A CPU tuning is csak egy munka, ha jol csinalod. Ha meg nem vagy eleg jo, akkor hobbi :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Joshi válasza Reggie0 (#13) üzenetére


Joshi
titán

Szerencsére nem mindenki gondolkodik úgy mint te, különben még mindig a középkorban lennénk. ;]

(#15) Reggie0 válasza Joshi (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah szerintem is kozepkorban elnenk, ha az elsport tamogatasa helyett a kutatasokat tamogatnank. :))

(#16) Joshi válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Joshi
titán

Nem nagyon érted miről beszélek, de nem baj. Gondolom a munkahelyeden is te vagy a legutolsó ember, még csak meg sem fordult a fejedben hogy jobb legyél másoknál. És ez csak egy terület ahol ez fontos lehet. Az hogy ki lesz okos az adottság, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. De hiába vagy okos, ha mellette lusta és trehány vagy. Szóval a versengés legalább annyira fontos volt az emberiség fejlődéséhez, mint a tudás. Remélem így már azért érted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) Reggie0 válasza Joshi (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Csakhogy vannak olyan versenyek, hogy ki tud jobban/gyorsabban megoldani egy fizikai/matematika/kemiai/stb. problemat(vagy eppenseggel hatekonyabban kinyirni a masikat), es vannak olyan versenyek, hogy rakjuk ki a branert az asztalra. Te most az utobbi mellett akarsz nekem ervelni. Gratula.

[ Szerkesztve ]

(#18) Joshi válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Joshi
titán

Ha ki akarod forgatni a szavaimat akkor tedd azt. Ettől még az emberiség kis százaléka olyan okos, hogy egy fizikai/matematika/kemiai/stb. versenyen részt vegyen. Gondolom te már részt vettél ilyen versenyen. ;]

ui.: egyébként ennyi erővel mi értelme van a fizikai/matematika/kemiai/stb. versenyeknek is? Kb ugyan annyi mint a cikkben szereplő proci tuningnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Reggie0 válasza Joshi (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Evi 5-10-en voltam stem teruleten, szoval kicsit mellenyultal. Ja tobbszor voltam orszagoson elso 3-ban.

A hegymaszasra/futasra/tuningra visszaterve: ertelme nincs. Vagy neked jo, mert elvezed, vagy neked jo, mert eladod nezettseg formajaban. De a vilag nem lesz elorebb tole.

[ Szerkesztve ]

(#20) Joshi válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Joshi
titán

"ui.: egyébként ennyi erővel mi értelme van a fizikai/matematika/kemiai/stb. versenyeknek is? Kb ugyan annyi mint a cikkben szereplő proci tuningnak. "
Idézve a korábbi hozzászólásomból. Most akkor? ;] Gondolom büszke vagy rá különben nem említetted volna. Na akkor egy Olimpiai bajnok miért ne lehetne büszke az eredményére? Vagy egy szerencsétlen Proci tuningos? :DDD

"Evi 5-10-en voltam stem teruleten, szoval kicsit mellenyultal. Ja tobbszor voltam orszagoson elso 3-ban."
Egyébként azt se tudom miket írtál, szóval az emberek 90%-a kb le se... Ez van, nem kell mellre szívni, de magadnak legalább megfeleltél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) Fred23 válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha valaki élvezi, van értelme. Más tészta, hogy az órajelrekordok engem sem nagyon mozgatnak. Ellenben egy jó kis 3DMark2001... :)

(#22) azbest válasza Joshi (#11) üzenetére


azbest
félisten

semmi értelme egyiknek sem. Pontosabban az, hogy vannak sokan, akik ebből élnek. Celebség, reklámok, szereplés. Pénz. Némely területen még szerencsejáték és fogadás is kapcsolódik hozzá.

Ezért is olyan gyakori a csalás is. Dopping / eredményhamisítás, ez nem a győzelemért magáért, hanem a pénzért megy. Sportnak sem kéne nevezni őket (se a versenysportot, se a tuningot).

[ Szerkesztve ]

(#23) eldiablo válasza #16939776 (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Külön van XOC mód, hogy órajelet tudjanak validálni. Anélkül legtöbbször borul a rendszer.

(#24) Joshi válasza azbest (#22) üzenetére


Joshi
titán

Pont leírtad hogy miért érdemes. Azt már nem is mondom hogy én miért toltam anno az 5.1Ghz-es tuningomat IBT-vel, talán csak szórakozásból tettem.

[ Szerkesztve ]

(#25) Reggie0 válasza Joshi (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem igazan vagyok ra buszke, csak azert irtam, hogy erezd a szemelyeskedesed most baromira celt tevesztett. Talan ez a masodik v harmadik alkalom, h vmi vita miatt megemlitettem itt a PH-n 10+ ev alatt. A regmult idok dicsosegeben uszkalast meghagyom inkabb Al Bundy-nak.

[ Szerkesztve ]

(#26) Joshi válasza Reggie0 (#25) üzenetére


Joshi
titán

Hidd el hogy nem személyeskedésből írtam az eddigieket, egyszerűen csak más véleményen vagyunk egy témában. Szerintem engedjük el és kész. ;)

A hegymászós hasonlatod sz@r volt. Ennyi. ;]

ui.: tulajdonképpen a kihívás szó nem hangzott el, ami ennek a témának a lényege lenne. Na mind1. :))

[ Szerkesztve ]

(#27) Shyciii válasza Joshi (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerencsére itt vagy, és megmutattad példával, hogy mekkora értelme van ennek a listának. ha nem lenne ez a lista, akkor a te szavaiddal élve a középkorban lennénk. Még jó, hogy ez a lista megmentett minket, és a fejlődés útján vagyunk... LOL

(#28) KISDUCK válasza Joshi (#8) üzenetére


KISDUCK
addikt

"Hegyet mászni veszélyes, rosszabb esetben ha nem sikerül többet nem mászol hegyet." és örökre a csúcson leszel. ;]

(#29) zsintai1987 válasza KISDUCK (#28) üzenetére


zsintai1987
tag

És ha befed a hó senki nemtudja meg hogy a csúcson vagy! :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#30) KISDUCK válasza zsintai1987 (#29) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát a valóság nem ilyen kegyes: "There are quite a few dead bodies in various places along the normal Everest routes. ... This area above 8,000 meters is called the Death Zone, and is also known as Everest's Graveyard. Lhakpa Sherpa said that she saw seven dead bodies on her latest 2018 summit – one who's hair was still blowing in the wind."
Ha itthon járnek így pórul akkor is tavaszra kiolvadnék. ;]

(#31) KROK640 válasza Graphics (#5) üzenetére


KROK640
veterán

Mi is értünk el hasonlót :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.