Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

AMD Thunderbird? Bár nekem a képen látható CPU öregebbnek tűnik. Szóval... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

0 Results
Searched over 10.966 billion images.
Feladom. :D

⭐ Stella

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ez egy Siemes autóalkatrész, hibrid modul, majdnem biztos, hogy egy elektromos motor meghajtását csinálja, mert 4 darab teljesítménytranzisztor van rajta H hídban. Legközelebb valami bonyolultabbat. :P

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) 7time


7time
senior tag

Valamilyen repülőgép alkatrész, most az alkatrész típusát senki nem fogja kitalálni csak aki dolgozik vele.

(#5) Qkackca


Qkackca
őstag

Fluxus kondenzátor vezérlő csippp, ettől lesznek a villámok 88-nál ;]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#6) DRB


DRB
senior tag

Rákérdezhetek?

Mi ez? :DDD

(#7) DR|FTK|NG válasza DRB (#6) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Persze.
Ez egy valami. :DDD

Ennyit az off-ról.

[ Szerkesztve ]

(#8) #90933760


#90933760
törölt tag

Elsőre azt mondanám kocsi motorjának vezérlése, ECU. De lehet ilyen szempontból hibrid autók vezérlése, vagy start-stop rendszer eleme is.

(#9) Xahsio


Xahsio
csendes tag

Ez egy lightning port fogadórésze? (iPhone/iPad csatlakozó)
Valamiért olyan érzésem van, hogy mindenképpen Apple-höz kapcsolódó dologról van szó

(#10) DFX54


DFX54
újonc

Így ránézésre a masszív burkolat, meg a sok IO miatt talán egy motorvezérlő/gyújtásvezérlő.

(#11) radi8tor válasza Xahsio (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A design miatt? :D

⭐ Stella

(#12) PSti


PSti
tag

Ha a villámmal áll kapcsolatban, akkor ez egy kés vagy egy kanál.

Bocs :)

(#13) Xahsio válasza radi8tor (#11) üzenetére


Xahsio
csendes tag

a számok miatt

(#14) Razarus


Razarus
tag

gyújtásvezérlő, 4 hengeres autóba

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#15) Razarus


Razarus
tag

"fórumban fogjuk közzétenni néhány nap múlva!"

Nagyon helyes, ugyanis teljesen felesleges "elhúzni" ezt 3..4 napnál tovább: a lelkesebbje ennyi idő alatt meg is unja a várakozást, és/vagy több megfejtést is ír. :)
(A többiek meg sem nézik a rejtvényeket)

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#16) alevan


alevan
őstag

Tippre egy gyújtás vezérlő négyhengeres benzines motorba (de csak a villám miatt :D illetve a a kupak masszívitása miatt).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) ffodi


ffodi
veterán

Siemens ECU, benzines Opelekbe (pl. Vectra 1.8). Pontos típus tippre: 5wk9 (mondjuk 1706)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#18) Robert07


Robert07
aktív tag

Elég masszív PCB-nek tűnik, lehet hogy milspec mivel nedvesség ellen az egész be van vonva egy műanyagréteggel.

(#19) Sotho válasza ffodi (#17) üzenetére


Sotho
őstag

+1 :)

(#20) Levwi válasza ffodi (#17) üzenetére


Levwi
aktív tag

+1

Én csak a pontos típusát kerestem de te még azt is megmondtad :D

Huawei P20 Pro Black

(#21) janos1988


janos1988
addikt

ÉS hogy jön a villám kapcsolat a képbe?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#22) #90933760 válasza janos1988 (#21) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gondolom mivel gyújtásvezérlő, a gyertya meg szikrázik és magasfeszültségű. Villám.

(#23) rudi válasza janos1988 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor legyen ez a következő feladat, milyen kapcsolatban van ez a valami a villámmal? :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) janos1988 válasza #90933760 (#22) üzenetére


janos1988
addikt

Aha értem. Vagyis nem, na mindegy. Olyan kapcsolat ez, mintha mutatnék egy képet egy focilabdáról, de melléírnám, hogy kapcsolatban áll az ökölvívással. Sport, sport...

Feltéve, ha tényleg ez lenne a kapcsolat a villámmal (gyújtás - gyertya - szikra) és nem más.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#25) GhanBuri Ghan válasza rudi (#23) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Esetleg körbezárt villám? (Opel)

(#26) DRB válasza GhanBuri Ghan (#25) üzenetére


DRB
senior tag

Nyilván ;)

(#27) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Szerintem ez a mai ebédem,szóval szarvaspörkölt.Mivel a villámmal kapcsolatos,egyedül ez jutott az eszembe.De lehet hogy tévedek.:)

Farhát eladó.

(#28) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Ha jól gondolom akkor ez egy opel vezérlőelektronika. Hasonló volt a vectrámban, sajna 2* tönkre is ment. SOHA NE VEGYÉL OLYAN AUTÓT AMINEK BOSCH VP44 -ES ADAGOLÓJA VAN!
:(

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#29) Wyll


Wyll
őstag

Az én sejtésem valószínűleg közel fog járni az igazsághoz:
Ez egy ún. ECU (Electronic Controller Unit), gépjárművekben használt valamilyen elektromos vezérlőegység, pl gyújtásvezérlő (v.ö. villám?), váltóvezérlő, szervóvezérlő, ilyesmi. Az egyedileg gyártott szilíciumlapkákat (pl. a Bosch is csinál ilyeneket) kerámiahordozóra ragasztják, huzalozzák, és speciális műgyantával vagy valami hasonlóval kiöntve rögzítik a helytakarékosság és strapabíróság érdekében, az egész pedig egy fémházba kerül, kivül már csak szabványos massziv ipari csatlakozók vannak.
Hogy egészen konkrétan milyen ECU azt így sajnos nem tudom :B Egy mai átlagos autóban nagyon sok és sokféle ECU van, ez alatt nyugodtan lehet olyan 60-80db-os nagyságrendet érteni.

Mindezt onnan veszem, hogy egy ilyenhez kapcsolódott a diplomamunkám :P

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#30) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy ecu és/vagy abs áramkör

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) tecsu válasza Xahsio (#9) üzenetére


tecsu
addikt

:DD :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) nubu015

Na ez egyrészt nagyon fasza volt hogy a gugli képszörcsölő nem talált erre semmit,
másrészt meg kurva jó hogy akármilyen valamicsodát is tesztek fel, fél óra múlva már jön valaki
aki megmondja hogy ez egy -anyámkínja a délalföldről- egy óra múlva meg másvalaki azt is megmondja
hogy a délalföldi Piripócs falu Fő utca 44.alól, Józsi bácsi kertjéből való. :)
( No és ebben szerintem kicsit a net jó oldala látszik :) )

m.

(#33) oriic válasza ffodi (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na jóvan. Gondolom ezt csak úgy fejből egyszerre. :DDD Szép volt. Nekem ötletem se volt.

Live-Die-Respawn

(#34) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Siemens gyártmányú engine control unit

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#35) ATEE77 válasza Blindmouse (#3) üzenetére


ATEE77
tag

+1

Én ECU-nak néztem.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#36) PHenis


PHenis
senior tag

Olyan nincs tervben, hogy a helyes megfejtők között kisorsoltok valamit? Egy PH-s bögrét vagy ilyesmit...
Amúgy tök jó, szeretem az ilyeneket, csak mire ideérek már mindig megvan a helyes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#37) bagyusz


bagyusz
őstag

Szerintem ez a légköri elektromosság,elektromos töltöttség mérésére alkalmas szonda. Vagy valami ilyesmi lehet, ha már a villámokhoz van köze.

(#38) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Kocsiba szánt beágyazott számítógép vezérlőeleme? A Bosch BME-i laborjában láttam még valami hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Egy Opel Vectra hibrid ECU-ja (x18xe)

(#40) tecsu


tecsu
addikt

Azt valaki magyarázza már el nekem, hogy miért van ugyan az a két vezeték összekötve több lábbal?
Vagy másként fogalmazva miért van több láb összekötve ugyanazokkal a vezetékekkel?
(Több ilyen is van a képen.)
Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) ATEE77 válasza tecsu (#40) üzenetére


ATEE77
tag

Lehet hogy testpontok.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#42) buherton válasza tecsu (#40) üzenetére


buherton
őstag

Nagy áram megy rajta keresztül, vagy a hidegítés miatt muszáj. A processzorok esetén a lábak fele az a táphoz közhető, csak a maradékon megy az adat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) ceia


ceia
őstag

Jó robusztus a tokozása, szerintem a T1000 agya :D Na jó, legyen fekete doboz, ami egy olyan gépen volt, amibe villám csapott :DDD

        it's more fun to compute

(#44) tecsu


tecsu
addikt

Köszi.
Érdekes konstrukció. (Miért nem úgy oldják meg, hogy egy, ok biztonsági okokból kettő láb érintkzik a táppal, erősebb lábak kellenének csupán, nem?)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) buherton válasza tecsu (#44) üzenetére


buherton
őstag

Több ok is felmerülhet. Az első a skin hatás. Erre nagyon jó példa, hogy az egyik EMC laborban az ATA133 kábelt alakítottak át, mert ugye az sok sodrott ér párból áll. A másik, ami a felvetésedre a válasz, ami szerintem pont idevágó lesz. Szerinted melyik az olcsóbb? Kétféle huzalt használni (logisztika, gépnek a képessége, tervezés...) vagy egyfélét és csak egy plusz mozdulat kell? :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46) sketchifun


sketchifun
senior tag

Opel Vectra ECU, integrált gyújtásvezérléssel.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#47) shteer


shteer
titán

ECU - de hogy mié, az passz

..szerintem jónak tűnik

(#48) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Stopper óra terepfutóknak ....

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez egy áramkör. :)

(#50) ceia válasza ceia (#43) üzenetére


ceia
őstag

Ahahaah T800 akart lenni, de régen láttam.. :))

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.