Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#332) hobizoli válasza Evgenii (#318) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert ez, hogy szemed lattara veszek ki egy mukodo alaplapot a gepbol ez semmire nem magyarazat, kisoreg. Attol meg az a deszka lehetett halott, csak hogy tudd.
Egyszer igy vettem majdnem meg egy Abit BH6-t -"abbol" a hibas szeriabol- egy ismeros upgrade alatt allo gepebe, csak Te akkor meg lehet kb a csattogos lepket tologattad az oviban

Siman ment a gepben az anyulap, kikapcs, kiszed, foliaba es dobozaba be ahogy kell, aztan amikor elvittem a deszkat, es itthon erdekes modon meg mar nem ment, be se poccent, nem hogy fesz.emeles, csinalhattam azzal barmit kb, 20-25 ki-bekapcs utan csak indult el vegre. Amugy sem tuninggep volt hanem nezetgetni az ADSL korszak hajnalan, meg szakdogat irni a foiskolara, szoval a kb full alapbealliatasok a CPU felol...
Az eltero orajelu CPU miatt amugy is kellett egy CCMOS neki, szoval meg a full alap BIOS beallitasokkal se indult, amugy is ez tok alap nekem, en mindig ezzel kezdtem amugy is, hiszen mas RAM modul mas idozitessel egyedileg elallitgatva ra a BIOS-t, szinten lehetne a nem indulas oka. Pl embernek volt benne vmi tunnerebb SDR-SDRAM modulja, ami biiirgyja a kilotven-CL2-turbo timing beallitasokat, azt egy "sima" 133MHz-s modullal meg se nyikkantottad volna.
Persze elobb tok mashol kerestem a hibat, hogy RAM meg CPU vagy VGA, de abbol mar mind volt benne masik es akkorse ment, mar az asztalra kiszedve, es csak legfontosabbak benne, akkor se. Akkor eppen 3 gepet raktam ossze egyszerre, ugyhogy volt mibol kilegozni, mi a hunyo.
Attol amugy sem doglik be, hogy a Vcore-t felhuztad, mert ez a gyari tulajodonsaga, hogy ezt tudja, fel van ra keszitve
Pedig egy par tucat gepet mar raktam ossze, ugyhogy tuti nem qrtam el semmit a deszkaval, csak ijen alaplapbol 20-22db-t raktam be ismik gepeibe, csukott szemmel menne ma is a bealllitasa is, amugy is szabvanyos poziciokban kell rogziteni mindent, ugyhogy csodak nincsenek, olyan ez, mint a biciklizes -szerintem sokkal konnyebb is-, egyszer magtanultad, akkor tudod hogy' megy ez.

Sot, ismeros szoke(!) csajnak egyszer mutattam meg hogy mit hova kell meg stb, utana maga megcsinalta, ennyira egyszeru amugy, de adja magat az egesz, mit hova, 3-4 eves gyerkekenek van az oviban ijen logkai jatek, hogy az ijen alaku targyat az ugyanolyan alaku lukba told bele, ugyhogy azzal hogy osszerakta vki, belerakott egy CPU-t VGA-t meg RAM-t elqrni a deszkat nagyon nem lehet. Az akkor mar szar volt az eladasakor is, csak kummant az elado.

Mivel ismertem a figurat meg aznap ratelozva szo nelkul vissza is vette, de amikor elvittem nem mondta volna, hogy hallod ez meg az a baja amugy, mert akkor nyilvan nem veszem meg, csak en sem tudtam, hogy ot hivom, meg o sem tudta, hogy en megyek erte...

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.