Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Ehhez adják ajándékba a Duke Nukem Forever-t, nem? ;]

(Amúgy viccet félretéve kényelmes kis kütyünek tűnik, tényleg gyors és folyamatos)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) nice2know_u


nice2know_u
tag

A szoftveren még mindig dolgoznak egyébként, minden nap kapnak a tesztelők firmware frissítést, de már így is nagyon stabilnak és gyorsnak tűnik. Remélem hó végén vagy december elején megjelenhet, már megkezdték a sorozatgyártását is. A kínai fórumon ma írtak ki egy felhívást, hogy fejlesztőket keresnek, szóval reméljük lesz rá egy rakat program is :) Na meg ha minden igaz fut rajta jópár winmo meg win ce program.

(#3) AS


AS
félisten

Ígéretes.. és tényleg multitouch.. ..
Nem értem más gyártok, Samsung LG, stb mért nem csinál Multitouch kijelzőket??????
Na mindegy talán 2009...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Morden24 válasza AS (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert egyelőre a Viewty-kbe és Armani-kba totál felesleges, mert úgysem használja ki semmilyen szoftver. Mondjuk igazából máshol sem nagyon, hacsak ugye külön nem írnak rá. De pölö WM7-ben már ugyebár lesz, szóval legkésőbb akkor WM-es fronton is beindul ez a buli (ha minden igaz :U ).

Sectumsempra - For Enemies

(#5) stratova


stratova
veterán

Kellemes darab ahogy a zene is. Csak jönne már ki végre, meglesném addig várom a száraz adatokat.
Az első videón Full Metal Panic-ot néz rajta az illető, no azon jókat lehetett derülni :))

(#6) tween


tween
őstag

Kiráááááááááááááááááááááááááály ;]

(#7) #16820480 válasza AS (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

mert a jelenlegi oprendszerek közöl kevés támogatja. a BB igen, de azt csak a RIM gépekre teszik rá, az Android valószínű, de abból ugye még csa kegy teló van, a wimo meg a symbian meg még nem (majd a wimo7). ezt a wince-t is át kellett alakítani, hoyg így működjön.

amúgy annyit hozzáfűznék a hírhez, hogy már régen voltak működőképes példányok, mostmár a piacra dobható verzióval állunk szemben, elvileg már ki is adták volna, ha megkapják időben a hálózati engedélyt.

[ Szerkesztve ]

(#8) iknight válasza AS (#3) üzenetére


iknight
senior tag

Multitouch nekem inkább átok mint áltád volt, ugyanis ezzel csak két kézzel lehett kezelni bizonyos dolgokat, és nekem sokszor egykézzel kelett volan azt meg ugye elég nehéz, hog yfogom a telefont is és két újjal nagyitok vagy böngészek, nekem jobban bejön a htc karikázós megoldása, azt egy kézzel és meg lehet oldani...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#9) student


student
őstag

kár hogy a böngészőjéről semmi info

bemutatás a médiának NOV 28
china public megveheti NOV 30
forrás wiki
1
2
3
sztem ez már nem fake photo

[ Szerkesztve ]

(#10) #16820480 válasza student (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezek már igazi képek, az egyik belső tesztelő csinálta őket és botrány is volt belőle, mert kitették az egyik legnagyobb kínai IT portálra egy teszttel együtt, holott a belső tesztelők szerződésében benne volt/van, hogy nem adhatnak ki semmilyen infót.
ezek után a Meizu levetette az anyagot (hasonló a helyzet a videóval is), de most fújnak egymásra az újsággal.

amúgy a böngészőről annyit tudni, hogy állítólag az Opera egy spéci, erre a rendszerre optimalizált változata lesz rajta.

(#11) student válasza #16820480 (#10) üzenetére


student
őstag

na az opera jo választás lenne
28.-án ugyis megtudunk mindent.

amugy már több mint 2éve m6 tulaj vagyok azota is perfektül müxik, sztem egy ienre is be fogok ruházni. ien kinai sz*rokat veszek állandoan, szánalmas nem? ;] :P

(#12) #16820480 válasza student (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát szerintem is szánalmas :D nem is értelek, komolyan...
igaz én is M6-ot használok, kb olyan jól szól, mint egy jobb Sony lejátszó, csak az ára volt feleannyi...

(#13) nice2know_u válasza student (#11) üzenetére


nice2know_u
tag

a 28-ban nem vagyok olyan biztos, elvileg 25-én küldik ki a telefonokat, és jw azt mondta hogy valószínűleg 28án fogják megkapni őket...nem biztos hogy még aznap lesz review :D

(#14) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Az a durva inkább, hogy mi az alap? WinCE? WM? Linux cucc? Saját OS?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) student válasza #16820480 (#12) üzenetére


student
őstag

ja most nézem nincs még egy picsa led se a kam-hoz? hát ez :(((

(#16) nice2know_u válasza Bog (#14) üzenetére


nice2know_u
tag

Windows CE 6.0 amit eléggé átszabtak/kibővítettek

(#17) Morden24 válasza student (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

ien kinai sz*rokat veszek állandoan, szánalmas nem?

Nézd megfordítva... mivel minden szarnak az alján az van, hogy made in China, ez legalább eredeti kínai ;]

Egyébként meg mint tudjuk, tökmindegy, hogy amerikai, európai, orosz vagy akármi, mert mindegyik méd in csájna :D

Sectumsempra - For Enemies

(#19) #16820480 válasza student (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

nincs. bár ezt a gyakorlatot valamiért a HTC is szokta követni... mondjuk nekem mindegy, én úgyis legszívesebben kikapcsolnám állandóra a mostani telómban is, de nem lehet. még off állapotban is felvillan :(((

(#20) Bog válasza Kalandor (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jaja, oké, csak annyira hihetetlen a videó alapján, hogy WinCE van a GUI alatt. Illetve rögtön jön is a véleményem: ha ez csakugyan ilyen lesz, akkor az össze többi gyártó elmegy a búsba a toldozott-foldozott win alapú rendszerével, mert az M8 lesz az etalon.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) #16820480 válasza Bog (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

egy bő hét múlva kiderül, ha minden igaz :)

(de jó látni az ilyen véleményeket. kis cég, nagy siker lehetne nekik)

(#22) Peat;) válasza Bog (#20) üzenetére


Peat;)
veterán

De ez zárt(abb) oprendszer vagy mi a fene (mobilarenan olvastam talán ;] ). Így a programkínálat az elég erősen kétséges.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bog válasza Peat;) (#22) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Evidens. De azért az alapok valahol ugyanazok. És ha ebből a kernelből ki lehet hozni ezt a sebességet, multi-touch támogatást és interfészt, akkor... akkor mást is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) #16820480 válasza Bog (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyébként nem arról van szó, hogy semmi nem fut rajta, hanem arról, hoyg nem minden. de ez még akkor is úgy van, ha új felbontást vezet be egy gyártó, ahhoz képest nem rossz. a Route66 fut rajta például, meg valamelyik topicban olvastam asszem, hogy igo is.
de majd meglátjuk ezt is.

(#25) sippet válasza Peat;) (#22) üzenetére


sippet
senior tag

programkínálat? hmm... nem tűnt fel senkinek, hogy amikor a programok között turkál a jóember a videón, felbukkannak ilyenek is, hogy tcpmp, meg s2p? a tcpmp nem tudom, min futkorászik el, de az s2p-nél még abban se vagyok biztos, hogy wm5-tel elmegy, és nem csak wm6-ra írták meg. amúgy is, minek kell valakinek az s2p meg a tcpmp a telefonjára, amikor a videó szerint kurva jó, kb. az iphonnal összerméhető szintű saját médialejátszójuk is van?

(#26) #16820480 válasza sippet (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyébként most így elnézegetve a telóról készült leírásokat, még ha azt feltételezem, hogy nem számítható okostelefonnak, ha nincs rá egyetlen 3rd party alkalmazás sem, még akkor is kegyetlen jól eltalálták, és nagyon ötletes UI-t raktak össze, nagyon jó alapértelmezett progikkal.

szóval igen, rengeteg mindenben hasonlíta az iPhone-ra, ez egyértelmű, de olyan dolgokban, amik abban is egyértelmű pozitívumok. plusz még hozzá is tettek egy pár dolgot, ami szerintem zseniális (például a billentyűzáras megoldásokat, a médialejátszót, stb). ha azt vesszük, hogy nem okostelóként érkezik, akkor simán lemos mindent, ami jelenleg a piacon van (egy Viewty vagy Secret vagy érintős Samsung simán elbújhat), de ha lesznek rá 3rd party alkalmazások, akkor az okostelefonoknál is helyt fog állni.
ha beletették volna a 3G-t, meg GPS-t meg videókimenetet elsőre, akkor asszem sokan a tökéletes telefonként emlegetnék, de sok embernek még így is megfele, és amit tud, azt nagyon :o

(#27) nice2know_u válasza sippet (#25) üzenetére


nice2know_u
tag

gondolom, csak kipróbálta, hogy egyáltalán működnek-e, és ezek voltak kéznél...

(#28) infectedmann


infectedmann
őstag

Megjött a távol keleti iPhone.
Most ettől nem fogok hasra esni :U

(#29) Jadro


Jadro
veterán

Erről is letettem egy ideig. 3G nélkül nem kell. Majd esetleg a köv. verzió.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30) dqdb válasza Bog (#23) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Windows Mobile 6.1 még Windows CE 5.2-es kernelre épül, ez pedig ha minden igaz Windows CE 6.0-ra. A kernelen jelentős átalakításokat hajtottak végre, egy rakás korábbi korlátozást megszüntettek (például max 32 processz, max 32MB virtuális memória/processz), valamint jónéhány korábban user módban futó programot áttettek kernel módba, csak ez önmagában okozhat jelentős gyorsulást.

A Meizu a szoftvert illetően brutálisan nagy munkát végzett, olyat, amit eddig senki más nem mert bevállalni. Ahogyan a Microsoft a CE kernelre építve létrehozta a Smartphone és WM frontendeket saját GUI logikával, controlokkal, beépített alkalmazásokkal; most a Meizu egy hasonló teljes értékű frontendet gyártott magának. Kíváncsi vagyok, hogy más gyártóknak licenceli-e ezt a rendszert. Valamint arra is, hogy tudnak-e, és ha igen, akkor milyen módon WM kompatibilitást nyújtani.

Nem tudja valaki, hogy milyen zene szól a háttérben?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31) #16820480 válasza dqdb (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

a meizume-n azt írta valaki, hogy ez: The Weepies - Gotta Have You

amúgy ahogy így leírod, tényleg elég komoly munka. nem is gondoltam, hogy ennyire belenyúltak, azt hittem, hogy inkább csak grafikai változtatás, meg egy kis optimalizálás folyt.

(#32) iknight


iknight
senior tag

Ha winmobil compatibilis lesz, és úgy néz ki, illetve olyna sebességgel ahogy a videón van, akkor ez a készülék etalon lesz... A HTC pedig elbújhat a touch Flo val :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#33) Bog válasza dqdb (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Te okosabbnak tűnsz ezügyben nálam, s biztos ki lehet guglizni, de a WM7 és a 6.5 melyik kernelre épül?
Ha jól vágom, akkor a Neonode N2 volt az utolsó olyan kütyü, amely WinCE rendszerre épült fel, de nem volt nagy áttörés. Ha ezt a Meizu így megcsinálta, akkor az az igazság, hogy valamelyest értem is, hogy mire fel ez a nagy csúszás.
És igazából lehet, hogy ők is úgy gondolkodnak, hogy oké, ezzel most szívtunk sokat, de kész a platform, ezal pedig majd mindenféle hardvert és specifikációt be lehet dobálni, s jöhetnek csőstül a további többet tudó, neadjisten hasonló rendszerre épülő, de olcsóbb mobilok is.

Ez pedig bizony lehet igen jó út.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) dqdb válasza Bog (#33) üzenetére


dqdb
nagyúr

A WM 7 biztosan a CE 6.0-ra fog épülni, de a WM 6.5-t illetően fogalmam sincsen. Ilyen téren nem vagyok up-to-date, mert főleg enterprise/ipari eszközökre fejlesztek, és ott még a WM5/CE5 páros az uralkodó. Amilyen gyorsan ráugrottak ezen terület gyártói a CE5-re a CE4.2 után, most annyira nem sietik el az átállást a CE6-ra, ilyen eszközzel még nem is találkoztam. Bár ez számomra inkább jó hír, mert CE5 és CE5 között is néha nagyobb különbség tud lenni, mint WM5 és CE5 között :)

A NeoNode ugyanazt csinálta meg, mint most a Meizu, csak kicsit kisebben. Fogtak egy kernelt és az ő szolgáltatásait (driverek, IP, GSM), majd készítettek hozzá egy egyszerű felületet, ami azért tudásban messze van a Meizuétól. Ők inkább a hardverrel küzdhettek, meg a speciális érintőfelülettel, bár az ő csúszásukban is szerepet kaphatott a CE testreszabása.

Korábban nem értettem, hogy miért csúszik annyit a Meizu, amíg nem olvastam, hogy WM helyett CE alapú a rendszere. Mondjuk akkor azonnal leesett a csúszás oka: ez tényleg rengeteg munka ... Még most is csodálkozom, hogy bele mertek vágni a fejlesztésbe ilyen relatíve kicsi piaci szereplőként és (tudomásom szerint) mindenféle előzetes WM/CE tapasztalat nélkül.

A multitouch felületük készen van, van egy tényleg ujjal vezérelhető WM6.1 alternatívájuk, ha direktben nem is fut, de kicsi/közepes módosítással valószínűleg a legtöbb CE/WM alkalmazás portolható a telefonjukra: innentől kezdve minden tényleg csak rajtuk múlik. Erre a rendszerre építve új telefonokat kifejleszteni körülbelül ugyanakkora munka, mint WM6.1-re. A driverek megegyeznek a két rendszerre, maximum az egyedi alkalmazásokat kell hozzá megírni. Ha meg más gyártókat is bevonnak a körbe, akkor ez egy nagyon sikeres rendszer lehet, ami a WM7 érkezéséig kitöltheti az űrt.

Számomra továbbra is a WM kompatibilitás kérdéses. A mostani alkalmazások legtöbbjének a felülete a Windows controlokra épül (kivéve például iGO), és ha a Meizu képes futtatni változatlanul ezeket, akkor ott nehézkes lesz az ujjal vezérlés. Ha megpróbálja a WM programok felületét Meizu controlokkal megjeleníteni, az okozhat problémákat, ezért ez szinte esélytelen. Ugyanígy kérdéses, hogy a telefonkönyvük, üzenetkezelő alkalmazásuk kompatibilis-e a Pocket Outlook API-jával. Ha igen, akkor az nagy meló volt, ha nem, akkor megint kiesik néhány program ... Tippem szerint hamarosan jön a Meizu SDK, ami sok kérdésre választ ad, és amivel a fejlesztőknek lehetősége lesz az alkalmazásaikból Meizu változatot is fordítani.

sheratan: köszi

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35) nice2know_u


nice2know_u
tag

Valaki megtalálta az új meizu weboldalt, és leszedte ezt a képet ;)

többi kép

[ Szerkesztve ]

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis kütyünek tűnik, majd meglátjuk mi sül ki belőle a végén, nameg persze az ára is kérdéses még, de valószinű, hogy szifon alá lesz árazva véletlenül. :D

(#37) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Végignézve a videót, olyan mintha egy kínai menüs iPhone-lenne :D mindent onnan vettek ami jó, és ha még jobb is lesz meg olcsóbb, nagy sikere lesz, az a helyzet hogy hiába csúszott rengeteget, a nagy gyártók még mindig nem rendelkeznek multitouch hoz hasonló technológiával, úgyhogy nem késett ez, csak hamar bejelentették hogy mire készülnek :D
Pl ha nem lenne benne lekorlátozva a bluetooth, nem kéne külön program hozzá, egyszerü USB meghajtóként kezelné a gép, és maradnának ezek a képességek, jobb lenne mint az iPhone, az én szememben....

http://instagram.com/_doublez_

(#38) joey04


joey04
titán

Ez pont olyan mint az Android.Abban is látni lehetőséget, de a G1 pl nagyon nem jó.ez is lehet majd egyszer jó, de ehhez még kell idő szerintem.Most inkább inkább vennék valamilyen WM cuccot, de még iPhone-t is azon legalább már feltörten meg van oldva szinte minden, nomeg a 3g hiánya érthetetlen, hisz minek ekkora kijelző ha nincs rendes net?engem az is zavar hogy ennyire durván iphone másolat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) nice2know_u válasza joey04 (#38) üzenetére


nice2know_u
tag

Hát wifi van benne, csak nem hivatalosan, szóval kiadásnál nem lesz elérhető, hanem majd egy firmware frissítés fogja megoldani a problémát. Kínában nem engedélyezett a wifi a telefonokban, szóval így is csoda, hogy meg tudták oldani.

(#40) joey04 válasza nice2know_u (#39) üzenetére


joey04
titán

a wifivel én sokra nem megyek.most sem használom soha pedig van a telómban(na ez az egy dolog nem is zavarna ha kimaradna)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) #16820480 válasza Z-o-t-y (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

nincs korlátozva a BT (bár erről most így nem tudok pontos információt, de nem szokták arrafelé). ugyanúgy, ahogy az M6-os mp3 lejtászójuk, működk mass storage módban. lehet szinkronizálni géppel is rendesen.

joey20: nekem például a 3G teljesen felesleges. ahogy te mondtad: van a telómban, de ki is van kapcsolva, sosem használom, mert drága (főleg úgy, hogy van itthon is, suliban is wifi). szerintem van benne ráció, hogy nem erőltették, mivel Kínában úgysincs (kivéve HK-ot) ilyen szolgáltatás, meg lehet, hogy még csúsztak volna vele, ha megpróbálják beletenni. elsősorban ez a telefon továbbra is a kínaiaknak készül, az már mellékes, hogy van olyan jó (ellenben a sok másolattal), hogy nyugaton is megkívánják az emberek.

(#42) #16820480 válasza Z-o-t-y (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, még azt elfelejtettem, hoyg a hivatalos álláspont szerint 2380 kínai yuan lesz az ára. ez a független retail árat jelenti a 8 gigás teló esetében. jelenlegi árfolyamon ez 74 ezer, ami szerintem nem olyan drága, bár most jelenleg elég vacak a forint (1 yuan a nyáron még 23 forint volt, most 31 már).
az meg sajnos más kérdés, hogy ide mennyiért jut el, ugyanis az M6-ot is bődületes árakon árulják itt (a legdrágábbnak kéne olyan 20 ezer körül lennie, de inkább alatta, közben meg olyan 35 ezerért árulják...)

(#43) Z-o-t-y válasza #16820480 (#42) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Sajnos szerintem is drága lesz, akkor lenne igazi esélye az iPhone ellen ha olcsóbb lenne, és nem kevéssel, jóval olcsóbb, majd látjuk...

http://instagram.com/_doublez_

(#44) Kobe


Kobe
veterán

én a hazai árakra leszek kiváncsi....de nagyon....nekem tetszik, lehet bevállalnám ha normálisan van árazva....eladnám msotani telót, rádobni vmennyit és heló

[ Szerkesztve ]

(#45) strar


strar
tag

A telót a jelenlegi infók szerint nem fogják hivatalosan forgalmazni Európában, így hazai árról szerintem nem érdemes beszélni. A legjobb megoldás valószínűleg az lesz, ha az ember külföldről veszi az ebay-en, talán akkor fogja leginkább megközelíteni a kínai árat.

Ami még izgi lehet, hogy eddig szinte mindenfelé a 8 és 16 gb-os verzióról beszéltek, de meg fog jelenni 4 gigás változatban is, ami nagyjából 265 dollár körül alakul majd.

Én a 2 gigás kártyámat sem használom ki a telefonomban, (pedig a nokia e61-nek szép nagy kijelzője van a videózáshoz) így a legolcsóbb verziót is simán elfogadnám.

További infó amúgy itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46) nice2know_u válasza strar (#45) üzenetére


nice2know_u
tag

A 4 gigás verziót levették a palettáról már egy ideje. Csak 8 és 16 gigás változat lesz. Fekete és fehér színben.

(#47) strar válasza nice2know_u (#46) üzenetére


strar
tag

Wiki:

"UPDATE: The M8 will be launched in December, which will be the latest. The 4gb version will be priced $275, and the 8gb will be $350, and 16gb will be $425. These prices are not yet confirmed, but will be near these prices."

De lehet igazad van, amit sajnálnék.

(#48) nice2know_u válasza strar (#47) üzenetére


nice2know_u
tag

Múltkor már átírtam a wikit, úgy látszik valaki visszaírta... Tuti hogy nem lesz 4 gigás verzió, a CEO mondta.
Hmm, most nézem a wikit, én már ezt a részt nem is látom benne...most másoltad ki onnan?

[ Szerkesztve ]

(#49) strar válasza nice2know_u (#48) üzenetére


strar
tag

Jaja, pont az előbb szedtem ki... :) Mind1.

(#50) nice2know_u


nice2know_u
tag

Új videó a Meizu hamarosan elkészülő (elvileg holnap indul) weboldaláról:

youtube

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.