Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Writz


Writz
tag

Eladják a 3ds Max-ot és a Maya-t? :Y Valaki meg tudja nekem mondani, hogy miért? :F

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#2) jacint78 válasza Writz (#1) üzenetére


jacint78
addikt

Nem, megvették a motort melléjük, te melyik dimenzióban olvastad a cikket? :F

type your text here..

(#4) Writz válasza #32839680 (#3) üzenetére


Writz
tag

Én meg már azt hittem. :R
Én bolond. :C :U

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#5) stratova válasza #32839680 (#3) üzenetére


stratova
veterán

Ezt is megértük, 3DSMax koppintja a Blendert? :))

(#6) pakriksz


pakriksz
őstag

nem videojáték motort kéne venniük, hanem értelmes fejlesztőket, akik implementálnak pár alapvető dolgot/ kijavítják azt a megszámlálhatatlan sok bugot a jelenlegi cuccaikban.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#7) Vico87 válasza pakriksz (#6) üzenetére


Vico87
tag

Az új feature-t el lehet adni, a kijavított bugot már kevésbé.

Ez a felvásárlás már lassan két hete történt, de szerintem nem meglepő, ha az Autodesk vesz valami technológiát, egy ideje szokásuk.

(#8) nubu015

Inkább a bugok javításába öljék a pénzt, meg hogy végre
több szálon is tudjon dolgozni a progi !!
Baromi gáz hogy évente adják ki az újabb, és újabb verziókat,
de olyan alapszintű bugok vannak benne hogy hihetetlen.
( Acad map 3d-re gondolok amivel naponta rajzolnom kell )

m.

(#9) etejedu válasza nubu015 (#8) üzenetére


etejedu
őstag

Nem vagyok a témában kompetens, de ezek szerint nincs nála jobb program?

(#10) azopi74 válasza jacint78 (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Biztos néhány sör meg spangli társaságában :)

(#11) ciao


ciao
senior tag

+1 a bug javitások mellé, Hihetetlen, hogy több mint 1 milka a program, és még a 3 service packban sem működnek tökpéletesen alapvető funkciók. ezt is csak a harmatos konkurencia miatt csinálhatják meg.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#12) bsh válasza nubu015 (#8) üzenetére


bsh
őstag

ennél még nagyobb gáz, hogy sok bugra megmondják kerek perec, hogy nem lesz javítva, majd egy következő prgramverzióban (talán). akinek meg nincs licenszkövetése vagy egy adott verziót kell használnia kompatibilitás miatt, az meg így járt. :W

(#13) pakriksz válasza etejedu (#9) üzenetére


pakriksz
őstag

de van, csak minden félig jó. A 3ds maxnak van jó plugintámogatása, jó sok modifier, és egész jó segítségek a modellezéshez, viszont rohadt sok bug van, és bizonyos alapvető feladatokat csak agyhalállal lehet elvégezni(pl vágjál egy lyukat modellbe, választhatsz a bugos megoldás, és a pöcsölős kézi megoldás között), olyanokat ami egy sketchup-ban pár másodperc. Tehát gyakorlatilag mind hulladék valamiben, csakhogy a többi ingyenes, az autodesk cucc meg milliókba kerül, és ennyiért kb tökéletesnek kéne lennie. Ehelyett egyre több összevásárolt marhaság kerül bele, amit alig használ valaki, hiszen ezeket megveszik, és 1:1 beletákolják a cuccaikba, nem kell sokat gondolkozni, melózni programozni, és kiadják új főverzióként.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#14) Cheesy


Cheesy
őstag

Nagyon jó lenne, ha ez azt jelentené, hogy realtime körbejárható pl. építészeti modelleket (Revittel pl.) tudna kezelni. A rendermotor technológiája már megvan (Mental Ray), de egy valós időben prezentálható mutatós látványt (én nem csak pre-rendered videot) el tudnék képzelni a feature listán...

www.vakbelmutet.hu

(#15) tttzshd válasza pakriksz (#6) üzenetére


tttzshd
tag

Pont azért van benne annyi bug hogy ki tudják adni a következő részt..3ds 2015/2016..2035 :)
Ha tökéletes lenne és minden benne lenne akkor nem keresnének vele minden évben ennyi pénzt...ezt ők direkt így akarják buggosan :U

(#16) HalasKYO válasza Cheesy (#14) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Egy játékmotor és egy real time ray tracing közt nagyon nagy a különbség. A számítási igénye sokszorosa, így max egy butított dolgot kaphatsz valós időben, fotorealisztikus minőséget biztossan nem.

A mental ray az nem megy real time , HD ban se, nem hogy magasabb felbontáson.
És akkor még a polygon számokról se esett szó ami a játékokban köhömm a béka segge alatt egy high poly modellhez képest. Szerintem erre a csodára még pár évet várni kell.

A Pro boolean egész jól megy mostanában ha mesh szinten dolgozol, ha poly-val dolgozoll ott marad a kézi megoldás sajnos, nem is tudok olyan programról ami ezt tökélesen megoldotta volna.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#17) Horbal válasza pakriksz (#13) üzenetére


Horbal
őstag

Most gondolom a boolean object csodára gondolsz. Sajnos ezt kb azóta nem tudják megoldani amióta létezik a max még Autodesk-es ídők előtt sem működött mindig tökéletesen. Kerülni kell. Amúgy érdekes mert pl az Autodesk Inventorban ezzel semmi baj nincs...

Sajnos minden termékükre jellemző, hogy vannak bennük permanens bugok (évente fél évet szoktam (8+ éve) dolgozni különböző Autodesk termékek szoftver tesztelésén - tudnék mesélni). Valszeg ráférne az összes termékre egy kód refaktorálás csak ez kb képtelenség - túl nagy mamuttá váltak ezek a szoftverek.

Azért vettek pár igen hasznos fícsört is. Sajnos a sallang csak nőni fog ez van. "Fejlesztési" kényszer. Kell az új verzió még akkor is ha nincs értelme - ezt diktálja a piac.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) Cheesy válasza HalasKYO (#16) üzenetére


Cheesy
őstag

Real time ray tracingről nem írtam, mivel ilyen feature nem igen van a mai játékmotorokban sem, így itt sem feltételeztem. De még statikus árnyékokkal is szebb a látvány, mint a CAD/CAM progik saját előnézeti motorján. Pl. ArchiCAD, amit én is használok.

www.vakbelmutet.hu

(#19) nubu015 válasza etejedu (#9) üzenetére

Az a gond hogy már szinte szabvány lett a progi. :(
Szóval ezzel dolgozik a statikusok, közműtervezők,úttervezők,kerttervezők
jelentős része. Építészeknél azért van jó pár archicades, van is szopás
bőven amikor rajzokat kell átemelni egyik progiból a másikba. :(
De a lényeg hogy baszki ha a cég vesz sok-sok milláért 3-4 ilyen progit
akkor a forgalmazó supportja ne tárja már szét a kezét amikor felhívom
hogy hát ez bug, majd továbbítják az autocad felé, aztán majd vagy lesz javítva
vagy nem. ( persze ez azt jelenti hogy NEM lesz javítva )
Szóval tipikus multi hozzállás. Nagyok, nincs konkurencia, ezért megtehetnek szinte bármit.

m.

(#21) nubu015 válasza #32839680 (#20) üzenetére

Hát az nagyon is lehet, így akkor úgy módosítom az álláspontomat hogy a
saját tapasztalatom alapján, mert eddig ahány altervezővel dolgoztam együtt
az szinte mint autocadet használt.
Persze ezek jórészt mind magyarországi és ilyen kisebb cégek, de pl. a főmterv
is autocadet használ ami már egy nagyobb cég.

m.

(#22) izriot válasza nubu015 (#21) üzenetére


izriot
tag

Ott az elektromosok már áttértek WSCAD-re. A legtöbb hazai elektromos cég AutoCAD-et használ még ma is döntő többségben, ennek történelmi okai vannak, az ePLAN és a vetélytársak régen gagyik voltak, de azért már manapság egyre többen térnek át. Ahogy a tervek minőségi igényei nőnek úgy az ACAD-et egyre nehezebben lehet használni a nemlétező terméktámogatás miatt, arra meg nincs sok cégnél kapacitás, hogy LISP-ben fejlessze folyamatosan a programot.

(#24) izriot válasza #32839680 (#23) üzenetére


izriot
tag

Egyetértek, én is átkozottul gyűlölöm az ePLAN-t, egy nap alatt nem jöttem rá, hogyan kell egyedi keretet készíteni, mégis van egy baromi nagy előnye az AutoCAD Electrical-el szemben, teljesen kulcsrakész. Nem kell saját szimbólumkönyvtárat készíteni, hogy riportokat lehessen lehúzni a rajzokról, nem kell semmit rajta mókolni. Az ACADE-nek rettenet nagy tanulási görbéje van és az egész framework egy elhagyatott buhermány, rossz termékdokumentációval és amerikai tervezői szemlélettel, plusz amióta a cégnek nem sikerült megtartania Nate Holt-ot, aki az egészet készítette, azóta semmi új fejlesztés nincs benne, csak a szokásos marhaságok, amik az újévi maggal együtt jönnek. Az olyan funkciók meg, hogy automatikus adott számú üres rajzlapgenerálás *.dwt template fájlból hiányoznak a programból. Ez meg az Autodesk termékstratégiája, de ez már hosszúra vezetne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.