Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mickemoto


mickemoto
őstag

Volt már nálam is 100/100-as noti lemez ami csiga lassú volt.Kínszenvedés volt még a böngészés is.Lehet ha lefuttatom ezt az öntesztet hibát dobott volna.Sajnos nem tettem, de eztán így lesz. :R

(#2) ivana


ivana
Ármester

Nem azért 99-es mert szektoros? Szektoros vinyó kukába való tökmindegy mennyi van elszállva, backup legyen.

(#3) Chaser válasza ivana (#2) üzenetére


Chaser
titán

Backup mindenről legyen, SSD/HDD is elszállhat bármikor ha előtte hibátlan volt is. Bad sectorosan is lazán élhet 10 évig HDD, van pár olyanom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) ivana válasza Chaser (#3) üzenetére


ivana
Ármester

Alap :) nálam backup + raid 1 van. De valahogy nem vagyok oda a szektoros hdd-kért.

(#5) Chaser válasza ivana (#4) üzenetére


Chaser
titán

Van egy olyanom amit újan leejtettem, került bele rendesen bad, kondi is lecsökkent. Utána rendszernek használtam egy évig legalább, azóta meg hordozós. Nem változott semmit az állapota, már elég régi. Sok vinyót látok, az hogy bades még nem azt jelenti hogy halott. Én se vagyok oda értük, ez a sentinel korszakban lett sztem annyira fontos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) #65675776 válasza ivana (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik vinyó nem szektoros? Szerintem mind az.

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen ismerős. Anno volt hasonló notiwinyóm, újonnan frissen rátelepített winnyózzal pár nap alatt meghalt, lassulással, random fagyásokkal. HDS végig 100/100, de a rövid önteszt már nem sikerült.

Visszavittem gariba + vettem egy ugyanolyan, hogy majd a legarizottat eladom. Hát nem szar volt a másik is? :DDD

Végül amit gariból kaptam vissza az is rossz volt, így kénytelen voltam márkát és típust váltani, a régieket meg legarozva, bontatlanul, garisan, jóárasítva eladtam. Három sunyi rossz winyó egy típusból, vicc. Bár így utólag belegondolva lehet az akkori notimnak nem tetszettek (Thinkpad T61), s így sztrájkolt a koreai gyártó ellen.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) ncc1701


ncc1701
veterán

Mentés legyen. És figyelni kell a smart adatokat, mert van az a fajta bad sector, ami szaporodik, és van olyan, ami nem. Ettől még lazán pöröghet a lemez további hiba nélkül évekig.

Ja, és a smart adatokkal többre mennénk, mint pár screenshottal. :)

Nekem az otthoni szerverben raid5 van, fontos dolgokról plusz mentés, és felhős is. A fontos dolog plö a családi fotó, ami megismételhetetlen, és nem a letöltött warez. :)

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Naná, ismert hogyan kell csalni a HDS-el, hogy jónak lássa a kedves vevő. Az árult notik HDD-je a hirdetésekben 20 órás az egyik, most épp 1 nap 4 órás, mert hülyére tesztelem. Hát kell nekem a baj, hogy visszahozzák?

(#10) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csamcsung... Ami nem baj, ha nem rossz.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#11) JoeYi válasza #65675776 (#6) üzenetére


JoeYi
őstag

gyárilag azok, egyszerűen kizárják azokat a szektorokat a vezérlőben oszt kész. Sztem ezért nem para ha néha megjelenik egy-egy

(#12) #65675776 válasza JoeYi (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden vinyó szektoros, elvégre a szektor az alapvető hozzáférési egység egy vinyó felületén. Elég baj lenne, ha nem lenne rajta. Mondjuk alacsonyszintű formázással megoldható lenne az is.

A bad sector már egy másik tészta, az tényleg baj lehet. De az sem jelent feltétlenül mechanikus hibát. Logikai szinten is létrejöhet bad sector, akkor meg egy teljes formázással (bár többnyire elég egy gyorsformázás már FS-re) eliminálható.

A fenti írásmódban kb azzal vethető össze, mintha azt mondaná valaki, hogy "rossz a levegő minősége, mert nitrogénes". Nos igen, a levegő 78%-a nitrogén úgy alapból. A nitrogén-oxidok már valóban kellemetlen alkotórészei.

[ Szerkesztve ]

(#13) JoeYi válasza #65675776 (#12) üzenetére


JoeYi
őstag

áhh, szóval trollkodsz épp, elnézést, nem érzékeltem

(#14) #65675776 válasza JoeYi (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi a trollkodás abban, hogy a teljesen rossz írásmódra felhívom a figyelmet? Szakmai fórum vagyunk, illene pontosan fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#15) Chaser válasza #65675776 (#14) üzenetére


Chaser
titán

Ezt a hivatásosok is tudják az oldalon? Nagyon sokszor nem úgy tűnik ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem a laptopban lévő HDD veszedelmesen lassú, i5 8gb ram de kb pentium 4 szint. De rövid önteszt se talált hibát és 100/100 as.

(#17) Kolondrum válasza kmisi99 (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sebesség tesztet is néztél? Seq 100 megát kb illene tudnia.

(#18) ivana válasza #65675776 (#12) üzenetére


ivana
Ármester

A fenti írásmód kb. ugyan az mint amikor azt mondjuk valamire, hogy csapágyas, az se azt jelenti, hogy van benne csapágy :P

(#19) JoeYi válasza #65675776 (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

hát ez olyan mintha mondjuk a topiknyitó egy BMW autóról szólna és a továbbiakban mindenki úgy hivatkozna rá hogy "az autó". Mindenki pontosan tudja miről van szó. A mi esetünkben is mindenki tudja, te is. Egy különbség van, a te szemedet szúrja. Nem azért mert hibás, hanem mert szakmai troll vagy, vagy "nyelvtannáci" :D

És azért vagy troll, mert a hozzászólásod nem építőjellegű volt, pl "a szektoros alatt azt érted bad szektoros?", hanem tipikus troll megfogalmazás.

(#20) kmisi99 válasza Kolondrum (#17) üzenetére


kmisi99
addikt

Jó hogy mondod meg is néztem. Ez gyalázatosan pocsék! Egy WD blue 160GB. Valami baja lehet vagy ez gyárilag ilyen alja kategória? HDS nem talált hibát a rövid önteszt alatt. (Bár lehet azért lassú mert fut rajta a windows közben meg pár program de akkor is). De már vadászok SSD re szóval nem kell sokáig tűrnöm.

[ Szerkesztve ]

(#21) JoeYi válasza kmisi99 (#20) üzenetére


JoeYi
őstag

töredezettség mentesítés esetleg? Auslogic diskdefrag. Meg a Windows indexelése néha meghülyül, csinálja ha kell ha nem, és megeszi mind a procit mind a vinyót.

SSD-vél még ma lepd meg magad, minden fillért megér, inkább ne egyél 3 napig :D

szerk: ez nem normál tempó, ez alig több mint az UDB2.0 sávszél. Chipset drivert is frissíts szerintem. Ennek a vinyónak 70-100MB/sec között kéne lennie

[ Szerkesztve ]

(#22) kmisi99 válasza JoeYi (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Én nem tartom akkora forradalmi dolognak az SSD-t. Egy normál jó HDD nél számomra nem sokkal jobb. Régi laptopomban még ott van a 120 as samsung, de az új gépbe Msata SSD re vadászok már 2 hete mióta megvan az új gép.

(#23) Kolondrum válasza kmisi99 (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

A HGST-m, de főleg a WD-m x2-t tud, valahol többe is. A leg ótvarabb HDD ami tesóm notijában van az is tud 68 megát SATA1-el. Passz, hogy mi a baja.

[ Szerkesztve ]

(#24) Chaser válasza kmisi99 (#20) üzenetére


Chaser
titán

Annyira azért nem vészes, 160-as nem mai gyerek. Az újak tudnak 100MBps-t, régieknél soknál láttam még 40-et sem. 60-100 teljesen irreális, max 60 lehetett új korában ha volt is annyi. 7200-es 100 gigásokból is van olyan lassú hogy huh:)

szerk. SSD hogyne lenne forradalmi, egészen más dimenzió. Minden téren. Ráadásul 0dB:) Most a gépemben elég trehány 840 evo van, 20 sec alatt áll fel teljesen a win bekapcsolástól számítva. Első genes i5 notebookban. Minden nyílik pöccre, egyszerre tetszőleges sw-t lehet nyitni, nincs "darálás".

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) kmisi99 válasza Kolondrum (#23) üzenetére


kmisi99
addikt

Emlékeim szerint mikor másoltam a régi laptopról erre ethernet kábellel volt 60-70MB sebesség. De tényleg mindegy mert jön a helyére 1TB os HDD meg egy msata SSD.

(#26) Thome válasza kmisi99 (#22) üzenetére


Thome
addikt

Használtál már ssd-t? Nem gonoszkodásból kérdem, de ég és föld a HDD-hez képest.

(#27) lezso6 válasza Chaser (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az SSD is tud ám kerregni. Mármint úgy, mint a passzív tápok / vga-k / stb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) Kolondrum válasza Thome (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor ég és föld ha a HDD egy holt átlagos. De Pl egy WD BLACK SCORPION igen igen pörgös. Lásd az egyik 2560p-mben. :)) Azt sem értékeli senki, HDD akkor az jó nem lehet.

(#29) kmisi99 válasza Thome (#26) üzenetére


kmisi99
addikt

A régi laptopomban mint írtam most is ott pihen egy 840 es samsung szóval tudom. Nem azt mondom hogy rossz, de ha egy jó minőségi HDD van a gépben akkor annyira számomra nincs nagy különbség. De azért vicces. Anno megvettem a létező legjobb 7200 as 3,5" HDD-t WD Caviar Black. Lassú szar volt a windows, míg laptopban kis 5400 as Toshibán nem is volt annyira rossz a sebesség. Fene se érti ezt.

Ettől függetlenül mint írtam már 2 hete vadászok msata SSD re szóval azért nem tartom felesleges dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#30) Chaser válasza lezso6 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Cicccccereg, nyüszít esetleg, de nem kerreg:) Azt én már nem tudnám elviselni. Múltkor vettem egy x220-at gyárilag SSD-vel szerelve, semmi nem csipogott, teljesen néma volt kisebb órajelen. A főgépemben sincs ilyesféle gerjedés, szintén notebook. Az évek és a rutin ;] ..meg jó adag mázli:)

kmisi99 HDD-s dolog egész addig tűrhető, míg nem akarsz egyszerre több mindent indítani. Win media centerrel szoktam demózni ha valaki szerint nem sok különbség van. Indítsd el azt mindkét eszközön. SSD-n kb 2-.3 sec, HDD-n 8-10. Annyiból releváns, hogy érződik mennyi különbséget jelent, igaz azt a sw-t nem használom de mindenki számára elérhető próbának.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) kmisi99 válasza Chaser (#30) üzenetére


kmisi99
addikt

Kipróbáltam a fentebb szidott 160GB os HDD-n semmi különleges 1 perc alatt el is indult a media center. :DDD

(#32) Chaser válasza kmisi99 (#31) üzenetére


Chaser
titán

:D gyártási év rajta van? Annyira nem méricskéltem, de gondolom használat során lassulnak is a HDD-k. Régen vettem egy 32-es IBM SSD-t, na az lassabb volt a noti vinyómnál:) most a híres-hírhedt 840 evo-m van, tesztekben már nagyon gyengus, de használat közben még bármilyen HDD-t aláz így is, SATA2-s gépben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) kmisi99 válasza Chaser (#32) üzenetére


kmisi99
addikt

Sajnos nem tudom megnézni, a HDD-t ugyanis az X220 ba csak 7mm HDD fér, de valaki megoldotta a 9mm HDD. Amit csakis alaplap kivétellel lehet megoldani. :DDD

(#34) lezso6 válasza Chaser (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De, kaparó hangot adott, nem azt a tipikus sípoló, cicergő fajtát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Chaser válasza lezso6 (#34) üzenetére


Chaser
titán

Lehet benne volt egy egér....a mai világban már semmi sem lehetetlen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Blindmouse válasza lezso6 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Firmware hiba. Kb ha nem versz oda egy HDDt kb csak az okoz hibát.
Az általam elképzelt doomsday scenariok 90%-a firmware hiba, sokkal valószínűbb hogy az végez velünk mint a meteor.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#37) hokuszla válasza Blindmouse (#36) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Nálam a múlt héten szállt el egy 100/100 SSD, a 3 éve bad-es HDD meg köszöni jól van...

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#38) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Én is azt vallom, ha a merevlemezen a SMART warningol, vagy akár csak egy bad szektor megjelenik, azonnal menteni és kuka.

Főleg nálam fontos. Én egy Ebay-en vásárolt PERC 6/i valódi hardveres RAID kártyát használok 4 db 2 TB-os WD Green winyóval. RAID5-ben. Tehát ha nálam hirtelen elszáll egy winyó, 0 bájt adatvesztésem lesz :):):) És ez nagyon megnyugtató. Ráadásul nálam azért nem is megengedett a bad szektoros winyó a RAID tömbben, mert a hardveres RAID kártyák csak kimondottan RAID tömbbe szánt (kurvára drága) merevlemezeket szeretik (TLER). Mert azok bad szektor esetén nem kezdenek deep-recoveryt, mint az normál winyók, hanem rábízzák a probléma menedzselést a RAID kártyára. Ezért ha nálam csak 1 bad szektor is keletkezne valamelyik winyón, azonnal kidobná a RAID tömbből. (Ez még persze nem jelent adatvesztést, csak gyorsan pótolni kell. )

Én a RAID-et csak mindenkinek ajánlani tudom. A szaros Green winyó, ami szekvenciálisan max 100 MB/s-ot tud, nálam (töredezettség mentes fájloknál) a belőlük épített RAID 5 tömb 250 MB/s-et tud... (Mert ugyebár párhuzamosan kezeli a lemezeket, és részben aggregálódik a "sávszélesség"). És kb 4 éve probléma menetesen megy... Bárkinek melegen ajánlom...

Persze backup RAID mellé is kell. Mert ha vírus pusztít, vagy egy meggondolatlan mozdulat, az ellen a RAID sem ment meg... Munkám miatt ráadásul törvényileg, 10 évig stabilan kell adatokat tárolnom, TB nagyságrendben. De a fotóimat is szeretném évtizedek múltán olvasni. Erre legkevésbé alkalmasak az optikai lemezek (sajnos), de a merevlemez sem az igazi... (lemágneseződés). Úgyhogy én egy LTO-5-ös szalagos meghajtóval (szintén ebay) mentek (min 30 év garantált megőrzés, bizonyított technológia). Rövidebb távra pedig beruházás alatt van egy szimpla Seagate 8TB merevlemez...

Nálam amúgy a tároló hierarchia a következő:
1. szint: Oprendszer és nagy sebességet igénylő adatbázisok, aktuális munka, ideiglenes fájlok egy 1 TB-os MLC SSD-n. (Persze másolatban a következő szinten is meg van minden)
2. szint: Közepesen gyors eléréshez, biztonságos tároláshoz 6 TB-os HW RAID 5 tömb
3. szint: Alkalmankénti eléréshez, nem hosszú távú tároláshoz (filmek, egyéb szemetek) egy 8 TB-os Seagate (ez beruházás alatt)
4. szint: >30 év megőrzéshez, off-site tároláshoz, LTO-5 meghajtó (1,5 TB kazettánként)

Én a DVD írót nem számolom sehová, azt csak adatok átadására használom... mint az USB eszközöket.

Szóval van a torony házban meghajtó rendesen :):):):)

Ha valakit valamelyik megoldás érdekli, kérdezne, vagy tesztet szeretne, ne kíméljen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.