Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Aztán óvatosan a japán pengével. ;]
Balesetmentes vezetést+szerelést.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jöhet a folytatás :R

(#3) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A videóhoz: és utána jött egy quattro és mindenki hazament szégyenében :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ennyi pénzért Új-Zélandon egy iker turbós Legacy GT-t vettünk. Azok a keret nélküli ajtók :C

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#5) szőröscica


szőröscica
addikt

És a CNG-t hol fogod tankolni?

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

és induljon a szopóroller! Izgatottan várom a kocsi árának hányszorosát költöd el +40 lóerőre

(#7) #90933760


#90933760
törölt tag

Én szeretem a Subarukat, volt is egy. Úgyhogy hajrá, sok sikert hozzá. De amúgy sántít a dolog pár helyen, kevés pénzből drágaalkatrészes kocsit stb. Bár nem szokása elromlani, viszont ha valami mégis kell lehet hogy a fél kontinenst kell feltúrni utána, vagy meghozzák raktárról horror áron.
Gázt azt felejtsd el, ne akard már megszégyeníteni vele az autót.

A hajtás az nyitottnál 50-50 vagy 40-60?

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mekkora linkelések vannak abban a videóban, rotfl...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) letepem


letepem
aktív tag

Impreza kombit még a Subaru se gondolta komolyan :O

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#10) bambano válasza letepem (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, teljesen komolyan gondolták. olyan országokban, ahol gyakori a dzsuvás idő, ott az impreza közkedvelt bevásárlókocsi anyukák számára, mint pl. Anglia.

nyilván nem a wrx sti, hanem a gyalog impreza.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) csoki46


csoki46
aktív tag

Erre kíváncsi leszek, vannak ám cifra dolgok írva :-)

(#12) KaiotEch válasza JoeYi (#6) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na ez megáll majd 2 millába. Csakhogy utána, ha el akarja adni már 200-at sem kap érte :N

(#13) yerico válasza KaiotEch (#12) üzenetére


yerico
senior tag

Egy éve összkerekes kocsit kerestem reális áron. Nézegettem az Imprezzákat, majd megnézegettem az alkatrészárakat, és a végén nem Imprezám lett. Vezérléscsere épp négyszeres áron volt, mint a régi kocsimhoz, lengéscsillapító szintén 4x-es áron.Pedig az 1.6 motor épp jó volt, de mire rendbe rázta az ember. egy se állt meg plusz félmilla alatt a vételár mellett.

(#14) carr


carr
őstag

bitpork: Ismerjük a mindenható négykarikás német márka minden előnyét. :R

joamilestoné: Leginkább a gázcsapról, ha egyáltalán CNG lesz benne. Ez még lehet változni fog. Mindenképp valamilyen alternatív hajtóanyaggal is fog üzemelni, nem szeretném a benzinkutat rákötni. :)

JoeYi: Amit ráköltöttem, az eddig (*nagyon de nagyon Kb): 30k a bölcső, 2x10e az első jobbos és balos idomok. kb5e az anyag. (1mm vaslemez, 2nm méretben) és megszámlálhatatlan munkaóra (kb 80e huf-nyi kasztnis), Co hegesztő, és a karosszéria lakatos tudása. :) + 4 gumi. ~20e + minden fékbetét ~30e, + festék, alapozó, alvázvédő, ecset, stb +~20e.
Amikor elkezdtem kb 800e-re saccoltam, lepapírozva.
Nem a pénzt néztem. Hanem, hogy megtanulok amit más nem fog soha, ha csak beleül az autóba és széthajtja, majd elviszi a szerelőhöz megjavíttatni. :)

KaiotEch: Nem akarom eladni. Vagy rendesen csinálom meg, vagy sehogy. Ez alattam lesz 5 év múlva is. hacsak, meg nem születik a 6. gyerkőc is, mert akkor az 5 személyes kocsi kicsi lesz. :D
És veszek egy chevy starcraft-ot. :)) Persze a bubu marad.

yerico: Ez valóban így van, azt elfelejtetted megemlíteni, hogy egy japán autónál (amit alkatrészekkel szerelnek) nem feltétlen az alkatrész ár számít. Ha gondos a gazdája, akkor szerelő nem látja ezeket a vasakat (mennyi is a szervíz-óradíj?), kérdezz meg bátran egy forester, vagy egy legacy, esetleg egy outback tulajt, hogy mi erről a véleménye. A subaru klub-ban mindegyikünk tudja, hogy az a kis gyár külső segítség nélkül épít vállalható, megbízható, tartós járműveket. Nem pedig szoftveresen bugozva el a vizsgálatot. :U Nem beszélve arról, hogy amikor hallod, vagy esetleg megengedik vezetni, az milyen, és mekkora élmény!
Egy jó kapcsolat kell, és az alkatrészárak már nem tűnnek szörnyűnek.
Most leginkább az bosszant, hogy toronycsapágyat szeretnék hátul cserélni, de a típusomhoz a nagykerben 1 azaz EGY darab van. :DDD
Szóval... nincs lehetetlen csak tehetetlen. (Köszönöm Betti) :* <3 :R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#15) carr válasza #90933760 (#7) üzenetére


carr
őstag

Úgy emlékszem ezek az első generációsok 40-60ban hajtanak. :R
De javítsatok ki, ha tévedek!
És ha erre gondoltál, persze. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#16) szőröscica válasza carr (#14) üzenetére


szőröscica
addikt

Ugye tudod, hogy amellett, hogy masszívan illegális, meglehetősen veszélyes is, amit tervezel?

(#17) carr válasza szőröscica (#16) üzenetére


carr
őstag

A CNG hajtás, vagy az otthoni tankolás?
Azóta más nem biztos, hogy az lesz. sőt!
Mit tudsz erről? Komolyan kérdem!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18) carr


carr
őstag

lejárt a szerk. *már|= más... :)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19) yerico válasza carr (#14) üzenetére


yerico
senior tag

"Ha gondos a gazdája, akkor szerelő nem látja ezeket a vasakat"
Na ilyen mentalitású embertől nem veszek én autót. Minden autót, amit gondoznak, lát szerelő legalább évente. Amit ugyanis sohasem kellett szerelőhöz vinni, azt az következő gazdája szopja meg, de legalább sokszorosan. Az enyémet jó állapotban vettem, de mivel az előző tulaj közölte, hogy a motor láncos, azonnal cseréltem a vezérműszíjat, ő ugyanis sohasem. Vételár után még 200E ráment, de nem bánom - pedig japánt vettem.

(#20) bambano válasza yerico (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gondos gazdától nem veszel autót? az a te bajod...
hazudós gazdától ne vegyél, az teljesen más kategória.

az nem követelmény, hogy az autót diplomás szerelő lásson évente. az követelmény, hogy a technológiai leírásban szereplő dolgok el legyenek végezve. itt a logouton lehetett olvasni pár olyan posztot korábban, amiből kiderült, hogy a szerzője alkalmas az autója karbantartására.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) bitpork válasza carr (#14) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért a megbízhatóságról lehet vitázni egy olyan gyártó esetében aminél előfordul a 4hengeres boxernél hogy nem tudják mi miatt fulladozik az autó :) USA fórumokon heteket megtöltő olvasnivaló van róla.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) carr válasza yerico (#19) üzenetére


carr
őstag

A gondos gazdán azt kellett volna, hogy értsd: odafigyel a technikára. Te hogy értetted?
Isten ments, hogy szerelőhöz vigyem! Még vidéken sem, nemhogy városban ne húznának le!?
pl "check engine" 5e kitörlöm, és mehet (mondja a szerelő) és mehet. nem a hibaelhárítással foglalkozik, hanem elpalástolja. aztán pár száz vagy 100km után ismét 5e? .....
más: szerinted miből él az autószerelőd? abból amit a zsebedből kihúz. többnyire semmi munkáért.
pl: kértem az autószerelőm, (maxi bizalom részemről, stb) hogy készítse fel műszakira az autót, itt a hátsó fék felújító készlet szereld be, mennyi lesz? 5e. oké. holnap jövök a kocsiért.
megyek érte, 35e-t kérek. Miért? elvitte műszakira, (18e-be fájt volna akkor nekem), és a 2000ft-os alkatrészből beépített (8db rugóból, távtartóból stb) 2 azaz KETTŐ darab rugót. a többit meg benyelte...
:W :W :W
2013 januárban volt ez. azóta nem beszéltem vele. elvi kérdés, hogy nem hazudok!!! pláne nem annak akiből élek!
Tisztelet a becsületes, és lelkiismeretes autószerelőknek.

Ha hallom, hogy valami nem kerek a motorzajban, akkor tudom mi lesz a baj. Mit hagytam ki a legutóbbi szervíznél, vagy miből vettem olcsóbbat, stb.
Te gondos gazda vagy?
Összetartás legyen, ne széthúzás!!
Mélységesen rosszul esett a feltételezés!
Azt olvastad, hogy csak a fékbetét szettem volt cca 30k (ha boltban veszem meg, vagy netről, akkor kb 58e lett volna?) Szerinted kispórolnék bármit, ami az életembe kerülhet? Vagy 1-2 nap autó nélküli létbe taszíthat? Munkaeszköz lesz, nem hobbiautó!!!!!
capis?
bambano:
Köszönöm.
bitpork:
Milyen évjáratok? bubu fórumon nem hallottam róla, impreza topikban legalábbis. lehet csak usa modelleket érint? Direkt 2000 előttit kerestem, mikor eldöntöttem japánt veszek. :)
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23) bitpork válasza carr (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Qru modinak van egy USA bubija az csinál ilyet. És usa phórumokon vannak tömeges jelzések erről. Simán lehet lokális.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24) Eastman


Eastman
őstag

Én sok sikert kívánok Neked! A szerelem az ilyen. Általában megmagyarázhatatlan és költséges. A szerelem az szerelem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) carr válasza bitpork (#23) üzenetére


carr
őstag

Nézőpont kérdése. Amerikai bubu, euban. világos, mint a nap. Egy fehér színű 1.8 kombi a szóban forgó? Vagy már 2. v. 3. széria? bug, vagy blobeye?
Azokhoz nem értek, 2k előtti verziót szerettem volna. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#26) bitpork válasza carr (#25) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ő az a képen

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27) carr válasza bitpork (#26) üzenetére


carr
őstag

óhjaj.
Stinkeye... :(
Nem tudom az első széria után mit szedett a tervezőgárda, de az volt a legnormálisabban kinéző drog. :))
Hogy mi baja lehet, az jó kérdés. Hova szokta szervizbe vinni?
hallani kéne. Mi hozza elő a fuldoklását? van rá valami bevált módszer, vagy szituáció, ami után tuti ledadog?
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28) bitpork válasza carr (#27) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezekről keveset tudok, de bubi szakihon hordja és senki nem tudja megmondani mi ez. Nincs köthető/kiváltó dolog ha jól tudom, csak jön és megy a jelenség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) carr válasza szőröscica (#16) üzenetére


carr
őstag

Erről nem fog egyezni a véleményünk. A masszívan illegális jelzőt csak az mondatta veled, mert te törvénytisztelő állampolgára vagy, és soha semmiben nem tettél kihágást, vagy szabálysértést.
Juj. Nem veszélyes. Gyári rendszer, többnyire 4x van túlbiztosítva. Az, hogy a magyar állam ilyen rugalmatlan töketlen törvényhozókból áll, arról inkább nem mondanék semmit. Hopp, már mondtam is. :DDD
Olvass utána németeknél mennyire bevált, és környezetbarátabb, mint a "jól bevált" benzin.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#30) carr válasza bitpork (#28) üzenetére


carr
őstag

ecu sem mond semmit?
Csak menet közben 1x lefullad, és csókolom?
bubu fórumon volt már ezzel?
( forum.subarukulub.hu )

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31) bitpork válasza carr (#30) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Qru autója, ő tud többet róla, de ha van ötleted, azt hiszem mindennek örül :R Az alapjárat megy el, annyira hogy 500 alá esik és már villog az olajnyomás lámpa is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32) carr válasza bitpork (#31) üzenetére


carr
őstag

Olyan, mintha valamitől az ecu óvni akarná a motort az alacsony fordulatszám belövésével.
De, a legjobb ötletem Niesz Feri.

06309715133
Mondja, h carr küldte a bubu fórumról. :))

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#33) bambano válasza bitpork (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bitpork válasza bambano (#33) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a helyzet -nézz be a vw topikba ha többre vagy kíváncsi- hogy N. Tibor nem mindenkit vállal el ügyfélnek, ahogy a becsületes nepper is meglehetősen ... khm ... furán viselkedik. Úgy tűnik a pH fórum a Tc-nek csak ötletvadászatra jó, de mást, köszönik szépen nem kérnek :N

carr: küldtem a gazdának, köszönöm szépen az infót :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#35) Qru válasza carr (#32) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Thx az infót.

eSTI-Pestire szoktál menni?

#nincsbennetarcsi

(#36) carr válasza Qru (#35) üzenetére


carr
őstag

Fogok, csak legyen készen a bubu. Csak mivel nem egy helyen "lakunk", így nehézkes.
Jeleztem Ferinek, azt mondta keresse bátran. :)
Remélem sikerül megoldani.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#37) Qru válasza carr (#36) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szoktam arra járni szóval még az is lehet, h egyszer összefutunk. :K

A hibák ismétlődése között hónapok telnek el, nem állandó a hibajelenség. Imádnivalóak az ilyenek... :W Most éppen jó kedve van és működik flottul de ha megint előjön akkor felkeresem.

mod:

Amúgy ő karbantartást is vállal? Olajcserére gondolok itt meg ilyesmire. Eddig két szervizben voltam de egyiktől se nagyon vagyok elájulva... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38) carr válasza Qru (#37) üzenetére


carr
őstag

Szerintem igen. Fel kell hivni.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#39) Qru válasza carr (#38) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

#nincsbennetarcsi

(#40) carr válasza Qru (#39) üzenetére


carr
őstag

Ezeket leginkabb magadnak csinald meg, jobb ugy. Biztos ami ziher. Tudod. :)
Gyere a subaru forumba. Ha eddig nem lettel volna. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#41) carr


carr
őstag

update.
Vettem 1 liter petróleumot, du megyek haza, és ha minden igaz, akkor a két hátsó lega futó már át van alakítva aggyal, csapággyal együtt impi-hez. mindkétoldali.
ha ez így van, akkor jöhetnek a csavarozások.
Két hete kisütöttem anyukám nagy örömére a sütőben mind a 4 féknyerget, hogy állja a hőt kezelés után. :)
150-170C-s sütőben pihentek száradás után, ahogy a festékre rá volt írva. :D
Így most nem rügyeztek ki. (előző alkalommal 1 hét után rozsdásodni kezdett pici foltokban, most nem!)
Szóval
Petróleummal fogom kimosni a hátsó diffit, és kezdem feltölteni olajjal.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#42) carr


carr
őstag

ápdét!

Új krémek a drájvban!
Ideiglenes lábon (de lábon!) a bubu! :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#43) carr


carr
őstag

ápdét!
Jó hírek!
Fékfolyadékkal feltöltve mindenhol, felrakva a hátsó tárcsák, és az elsők is.
Légtelenítve, tárcsák fenn, és a munkahengerek is felújítva. Képeket nem csináltam, mert a motorola meg nem akarta... szóval... biztos féltékeny. :D
Difi átöblítve, megjáratva, holnap feltöltés, és összerakás, csavarok meghúzása stb.
Motort 9 hónap után sikerült megpiszkálni (nem tuning, csak bubogjon) :D így miután összeraktuk a felújított tankot, meg a csöveket, stb, kapott 5lityi molos sz.rt, és egy ideiglenes akkut, töltőn... azzal kb 30mp-1perc indítózás után kezdett is dadogni, majd szépen be is buborgott. :)
Felvenni nem tudtam, mert a "SD kártyán rendelkezésre álló hely megtelt" szöveg fogadott, de utólag 2,5 óra pihenés után azért csináltam egy videjót, meg pár rozsdaette képet. Még a végén RAT lesz. :C

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#44) carr


carr
őstag

ápdét! :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45) carr


carr
őstag

Update.
:))

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.