Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -kdM-


-kdM-
senior tag

en meg csak nem is probaltam 10-nel tobb lapot bongeszni egyszerre...atlag 4-5 meg van nyitva (ennyire atlag alatti lennek? :D )

dizájnterveket

(#2) #06658560 válasza -kdM- (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, nekem előfordul, hogy megnyitok huszonn fület, de aktívan általában nekem is négy öt tartalma cserélődik.

(#3) Narxis válasza -kdM- (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam is így van, ettől persze még lehet rossz annak aki 20-30 lappal szórakozik. :))

Thanos was right.

(#4) robotjatek


robotjatek
tag

Hát nem tudom. Nálam ha 4-5 lapnál több van megnyitva, az idegesít. Inkább bezárok párat.

(#5) Rickazoid


Rickazoid
addikt

20?? Hány felé is tud egyszerre figyelni egy ember? 20 lapot lehetetlen egyszerre használni.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) FTeR válasza Rickazoid (#5) üzenetére


FTeR
addikt

egyszerre nem is, de egy időszakra bontva előfordul, h több ablak is fut és mindegyikben már görgetni lehet a tabokat.
persze én nem sorol magam az átlag netezők közé. főleg akkor fordul elő, ha munka közben keresek valamit és a hasznosnak ítélt találatokat nem zárom be, miközben a többi ablakban meg a munkához kellő dolgok vagy a munka tárgyának az oldalai vannak megnyitva.

(#7) Killing


Killing
addikt

És milyen problémák jelentkeznek?Nekem most 22 ablak van megnyitva,csak úgy szórakozásból.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) Orb1337


Orb1337
tag

gondolom a nyílra gondoltak ami 10 ablak után megjelenik a sávba, de szerintem aki 2 ablakot nyit és mindkettőbe 10-10 fül megoldja annak a problémáját akit ez zavar. bár aki ennyi fület használ az átlátja a káoszt:D

(#9) #40553216


#40553216
törölt tag

asszony 66 fülnél tart :)

(#10) VladimirR válasza #40553216 (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

es a bongeszoje?

(#11) negyedes válasza #40553216 (#9) üzenetére


negyedes
addikt

Nem irigylem. ;]

Nekem eddig a max az kb 20 valamennyi volt, az atlag pedig soha nem tobb 10nel. Ha mar tobb kell akkor uj ablakot nyitok meg.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12) PepeDon válasza VladimirR (#10) üzenetére


PepeDon
tag

Húh ez kicsit erős volt, így vasárnap délután. :D

(#13) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR


1440*900-as felbontásnál 38 fül kifér egymás alá, kattintás nélkül lapozható, kell ennél több?
Átlagban 5-10 lap van megnyitva nálam, rosszabb esetekben túllépem az 50-et is. Jól jön ez, amikor sok képet böngész az ember egyszerre. Megnyitom őket, és a 2-es gombra nyomva lapozhatom őket. Ezt másik böngészőben még nem kaptam meg.
Még mielőtt jönne a flém, régebben FF-ot használtam, nem volt vele különösebb gondom, viszont az Opera kényelmesebb számomra.

Harrrr!!!!

(#14) VladimirR válasza Ndruu (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az ott bal lent a vaklarma?

(#15) steam320 válasza VladimirR (#14) üzenetére


steam320
csendes tag

LOL XD

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#16) JColee válasza Orb1337 (#8) üzenetére


JColee
őstag

én vettem egy nagyobb monitort ;]

(#17) Ndruu válasza VladimirR (#14) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az volt, igen. Épp akkor volt műsoron. :)

Harrrr!!!!

(#18) CSorBA


CSorBA
őstag

Szerintem a tab mix plus elég jó ilyen megoldásra... :U

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem 1280*800-on elég húzós lenne a 20 fül :) engem idegesít, ha feleslegesen vannak nyitva ablakok, 3-4, max. 5 ablakkal elvagyok :)

(#20) Bici válasza Ndruu (#13) üzenetére


Bici
félisten

Ezt hol kell beállítani? Keresem egy ideje, de nem találom. :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) VladimirR válasza Bici (#20) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valamelyik toolbar-on jobbklikk, customize, kattintasz a tab bar-on, ekkor koredob egy sarga keretet
ha ez megvan, az appearance ablakban a placement-et atallitod right-ra, vagy amit szeretnel

(#22) Bici válasza VladimirR (#21) üzenetére


Bici
félisten

Kössszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Penge_4


Penge_4
veterán

Nekem meg épp a FF tabkezelése tetszik (hogy jobbra-balra gördül és nem vesz el területet a képernyőből), lehetne ötvözni a Chrome csoportosítós tabkezelésével, hogy az egy oldalról nyitott tabok az aktuális tab mellé nyíljanak és akkor tökéletes lenne, egyszerre úgysem dolgozik az ember 10-12 tabnál többel, ha meg vált, akkor gördül vele együtt a fülsáv is.

Operában ritkahülyén van megoldva. Az no wrapping sok tabnál összetömöríti kicsire a füleket, a wrap multiple lines sok tabnál elvesz a függőleges területből, ami wide monitoroknál amúgy is kicsi, az exdended meg...az a legrosszabb.
Ha oldalra pakolom az jó lenne, de akkor meg nincs no wrapping, így van helyem 30-40 tabnak, aztán ha többet nyitok, akkor vagy megint az extendeddel kell szórakoznom, vagy létrehoz egy újabb 150 pixel széles sávot oldalra a taboknak, ezzel megint elvéve a képernyőből és összeugrasztva a dinamikus szélességű oldalak tartalmát.

(#24) moonman


moonman
titán

Firefoxban nincs ehhez hasonló megoldás? szerintem teljesen egyszerű és jól használható:

(#25) Narxis válasza moonman (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

De, kiegészítő se kell hozzá:

Thanos was right.

(#26) moonman válasza Narxis (#25) üzenetére


moonman
titán

akkor meg nem értem, min problémáznak.

(#27) Penge_4 válasza moonman (#26) üzenetére


Penge_4
veterán

Így, hogy az IE8-ban is megvalósították a funkciót, már nem egyedi a dolog, úgyhogy kell valami új feature, amivel dobálhatják a szart a konkurens böngésző(k)re. ;]

(#28) fatal`


fatal`
titán

TabMix plus nevű kiegészítő (már amennyiben a nyílra gondoltak ha sok fül van nyitva). Bár nekem általában 4-5 fülnél több nincs nyitva, de néha előfordul.

(#29) moonman válasza Penge_4 (#27) üzenetére


moonman
titán

ez IE7 óta van. :U

(#30) Narxis válasza Penge_4 (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Thanos was right.

(#31) cousin333 válasza Penge_4 (#23) üzenetére


cousin333
addikt

"Operában ritkahülyén van megoldva."

Én is szeretem az ilyen mindenki hülye, csak én vagyok helikopter hozzáállást...
Komolyan, szerintem ha írnál egy saját böngészőt, az se tetszene neked. :W

"Nekem meg épp a FF tabkezelése tetszik"

Ez azért van, mert különbözőek vagyunk. Szerintem meg éppen hogy elég béna megoldás, csak én nem csapok emiatt ekkora patáliát.

"az egy oldalról nyitott tabok az aktuális tab mellé nyíljanak és akkor tökéletes lenne,"

Tab Mix Plus-al nem lenne megoldható?

"exdended meg...az a legrosszabb."

Ha próbáltad volna, akkor nem írtad volna azt a hülyeséget a későbbi hsz-edben, ez ugyanis azt a legördülő listát jelenti, ami szerinted csak az IE8 óta nem FF sajátosság.

Amúgy jobbgomb nyomvatart, majd görgő teker módszert (aka. Ctrl+Tab) próbáltad már? Semmivel sem lassabb, mint a komótos oldalra görgetés , és még előnézeti képet is kapsz, ha kell.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#32) Timyyy


Timyyy
őstag

Remek ötlet, várjuk a végeredményt. Egyre többször szaladok én is 10 lap fölé, úgyhogy valószínűleg használni is fogom majd az újdonságot, ha tetszik. :))

(#33) Penge_4 válasza cousin333 (#31) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem meg éppen hogy elég béna megoldás, csak én nem csapok emiatt ekkora patáliát.

Ó bocs, már az is baj, ha leírom a véleményemet, hogy nekem tetszik az FF jelenlegi tabkezelése.

Tab Mix Plus-al nem lenne megoldható?

Nem tudom, nem mélyültem annyira bele, biztos. Ezért az egyetlen funkcióért nem fogok FF-ot használni. :)

Ha próbáltad volna, akkor nem írtad volna azt a hülyeséget a későbbi hsz-edben, ez ugyanis azt a legördülő listát jelenti, ami szerinted csak az IE8 óta nem FF sajátosság.

Ugyanis csak egyetlen apró probléma van vele. Hogy vele együtt a tabok nem gördülnek/ugranak/váltanak oda. Ami az éppen kiférő tabok után nyílik az már csak a legördülő listán keresztül érhető el. IE-ben és FF-ben ha valamelyikre rákattintok, akkor a fülsáv odagördül és így elérhető lesz az a tab a mellette lévő 10-12 tabbal együtt.

Amúgy jobbgomb nyomvatart, majd görgő teker módszert (aka. Ctrl+Tab) próbáltad már?

Próbáltam, de sok tabnál nem a legjobb, mert sokat kell görgetni és mert ezen keresztül nem lehet átrendezni a tabokat, ha valamelyiket máshova akarom húzni, akkor azt csak a fülsávon tudom megtenni.

(#34) copin


copin
őstag

http://www.michaelflux.com/images/20090430/tabs.jpg Ez se rossz. :D

(#35) Penge_4 válasza copin (#34) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha kicsit tovább nyomja a Ctrl+T-t, akkor lehetett volna egy 0-val több is. :DDD

(#36) cousin333 válasza Penge_4 (#33) üzenetére


cousin333
addikt

"Ó bocs, már az is baj, ha leírom a véleményemet, hogy nekem tetszik az FF jelenlegi tabkezelése."

Ezzel nincsen semmi baj, csak te szokás szerint megtoldottad egy isteni kinyilatkoztatással, miszerint "Operában ritkahülyén van megoldva." Erre reagáltam, hogy max. neked nem teszik, de nem a te szavad az Ige.

"We spared no expense"

(#37) Penge_4 válasza cousin333 (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

Bocsi, igazad van. Tényleg úgy hatott, mintha isteni kinyilatkoztatás lett volna, a helyzet tényleg az, hogy elég válogatós vagyok, szeretem a 100%-os testreszabhatóságot. Egyébként miközben gugliztam belefutottam pár fórumon mások véleményébe is, akiknek szintén ez volt a problémájuk, szal jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a hülyeségeimmel. :D

Csak az a baj, hogy az utóbbi időben (amit már régebben is írtam) valahogy azt vettem észre, hogy az Opera (ami még mindig a kedvenc böngészőm) valahogy leállt volna a normális innovatív fejlesztésekkel és valahogy lecsúszott a többi böngésző mellé, pedig régebben jóval előttük járt sebesség, funkciók, stabilitás, biztonság és erőforrásigény terén. Az oldalakkal való kompatibilitás és a támogatottság akkor sem volt túl jó, de mivel szinte ezen kívül mindenben ő volt az első, így könnyebben túltette magát rajta az ember. Most meg lassan kezdi beérni/megelőzni a többi böngésző a fent említett tulajdonságokban. Emellett a 2005-ben még szép reményekkel induló tervek sem hozták meg a kívánt hatást, a FF feleannyi idő alatt 10%-ot ért el globálisan. Az meg, hogy "az opera mellett nem áll multi" csak Tetzchneren múlik, senki máson, hogy ez így van. Ha feleannyi energiát fektetnének a desktop piacba, mint az Opera Minibe, akkor már rég nem itt tartana. Ezek a dolgok meg engem eléggé bosszantanak.

(#38) Timyyy


Timyyy
őstag

A 2.0.0.20-as Firefoxhoz nincs vmi olyan kiegészítő, mint a 3-ban, ami megkérdezni, hogy mentse-e a nyitott lapokat bezáráskor? Mert bizony néha jól jönne, de 3-ra meg nem akarok váltani mert sztem ratyi. :U :F

(#39) copin válasza Timyyy (#38) üzenetére


copin
őstag

A feladatkezeloben zard be a programot. Talan segit.

(#40) floatr válasza Timyyy (#38) üzenetére


floatr
veterán

IMHO jót tenne a böngésződnek, ha lecserélnéd. Má csak azért, mert a 2es szériát egy jó ideje nem támogatják

(#41) floatr válasza Narxis (#30) üzenetére


floatr
veterán

:DDD

(#42) copin válasza floatr (#40) üzenetére


copin
őstag

En is FF2-othasznalok, ha kell. Nincs vele semmi gond, a szokasoson kivul.

(#43) cousin333 válasza Penge_4 (#37) üzenetére


cousin333
addikt

"Csak az a baj, hogy az utóbbi időben (amit már régebben is írtam) valahogy azt vettem észre, hogy az Opera (ami még mindig a kedvenc böngészőm) valahogy leállt volna a normális innovatív fejlesztésekkel és valahogy lecsúszott a többi böngésző mellé, pedig régebben jóval előttük járt sebesség, funkciók, stabilitás, biztonság és erőforrásigény terén."

Szerintem nem álltak le, és nem lecsúsztak, hanem egyszerűen a többiek lettek sokkal jobbak. Itt van például a sebesség. Opera 9.2x simán jobb volt, mint az FF2. Opera 9.5x érezhetően fürgébb a a 9.2x-nél, és a 10 is a 9.6x-nál. Ennek ellenére az FF3 kb. egálban van vele. JS motornál is az Operáé volt talán a leggyorsabb, azóta sem lett lassabb, a többiek mégis elhúztak. Egyszerűen véget ért az évekig tartó pangás, megjelent a Safari (Win-re), a Chrome, szóval a rivális is több.

Operánál valóban mintha kicsit ráültek volna az eredményre, de inkább a többiek erősödése a meghatározó. A jövőt illetően azért látok itt potenciált sok területen, az oldalak kompatibilitása is javulni fog, ahogy eddig is tette.

"Ha feleannyi energiát fektetnének a desktop piacba, mint az Opera Minibe"

Erre megint csak azt tudom mondani, hogy a Mini szerverein is Opera fut, aminek a jó része ugyanaz, mint az asztali verzió esetében. Nem hinném, hogy a Miniben olyan mérhetetlenül sok extra fejlesztés lenne, ami meg van, az lassan átszivárog máshova (Opera Turbo). A reklámértéke mondjuk elég magas a piac telítetlen jellegéből adódóan. Ráadálul ebből közvetlenül is nyerhető pénz.

"We spared no expense"

(#44) floatr válasza copin (#42) üzenetére


floatr
veterán

Ha azt veszed az IE6 alap install sem problémás, ha ritkán használod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.