Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 1dude


1dude
aktív tag

A célegyenesben feladni... :DDD

(#2) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Csak nem egy új Nokia sztori van kibontakozóban?

(#3) Raymond


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) b. válasza Raymond (#3) üzenetére


b.
félisten

istenem, csak ne az Nvidiához menjen, mert akkor 3 éven belül megveszi Intel őket bagóért :Y

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) tibaimp válasza Hellwhatever (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most akar 20 milliárdért építeni vagy 3 gyárat világszerte, így nem gondolnám...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Televan74 válasza b. (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha még ezek után is el tudja adni magát az ember, akkor az a cég meg is érdemli azt. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) 1dude válasza Televan74 (#6) üzenetére


1dude
aktív tag

Bármikor alkalmaznám napszámosnak :D

(#8) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Könnyen elképzelhető, hogy az AXG területei közül sokat szanálnak, a maradékot pedig beteszik a DCAI alá, de a teljes gyorsítóüzletág felszámolása esetén az Intel "letolt gatyával" állna az AMD-vel szemben a HPC területén.

(#9) Kristof93


Kristof93
senior tag

Nem gondolhatták komolyan hogy az első néhány generáció kompetitív lesz...

(#10) b. válasza Alogonomus (#8) üzenetére


b.
félisten

Valószínűleg még szorosabban együttműködnek majd Nvidiával.
Egyiknak CPU másiknak GPU nincs, illetve kezdeti stádiumban van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) joysefke válasza b. (#10) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vagy nem. Intel nem az AMD VGA piaci pozíciójára pályázik (alacsony részesedés, alacsony árrés) hanem az nVidiáéra (magas részesedés, magasabb árrés és adatközponti termékek).

(#12) b. válasza joysefke (#11) üzenetére


b.
félisten

Intelnek sokkal nagyobb probléma a DGPU üzletágnál és hogy ott piacot szerezzen, hogy a sokkal a nagyobb szerver szintű DL, Datacenter, OEM, projektekben ekkorát nőt az AMD és ők piacot veszítenek nagyon gyorsan.
Nem tudnak komplett ökoszisztémát felmutatni. Amd a Xilinx megvásárlásával, kompletten le tud szinte fedni minden projektet és pályázatot önállóan. A Xilinx sokkal nagyobb eltolódást jelent az az erőviszonyokban és az EPYC messze jobban teljesít a vártnál isa GPU téren is szépen előreléptek. A 10 % csökkenés OEM és datacenter szinten meghaladja az Nvidia gaming éves bevételét ráadásul a másik oldalról az ARM alapú projektek 2 év alatt 3x akkorára nőttek.
Intelnek nincs ideje ,hullik szét a birodalom és a leeső projektekre van sorban álló bőven gyorsabb vagy hatékonyabb vagy komplexebb termékekkel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) hokuszpk válasza b. (#4) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de csak azert, mert a versenyjogi hatosag az AMDnek nem fogja engedni ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) hokuszpk válasza b. (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"az EPYC messze jobban teljesít a vártnál "

ádehogyis nagyonis alulteljesit. mintazköztudott pár éve ABU 90%+ -os szerverpiaci részesedést vizionált, ehhez képest mi az a pár % amit az AMD meg tudott szerezni ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) Jürgenmüller válasza Hellwhatever (#2) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Sorra építi a gyárakat, valamint a Nokiával ellentétben ven versenyképes terméke is, valamint piacvezető, a saját területén, ameddig a Nokia már régen nem volt az, amikor megszűnt.

#6 Magoold

Ez a balfék volt az, aki pl a VMware-t piacvezetővé tette, de lehet, hogy az Intelnél nem olvassák a prohardvert, mert lehet, hogy Magyarországról kellene nekik tanács.
Kétlem, hogy a vissza a gyökerekhez elvet követnének.

#12 b.

Ez akkor lenne igaz, ha az AMD tudna szállítani, de nem képesek eleget gyártani, ameddig az Intel processzorok elérhetőbbek azért. Szóval ez még nagyon nem így van. Ahogy leírod, Az AMD legnagyobb problémája, hogy nem képes megfelelő mennyiségű chipet gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#16) joysefke válasza Jürgenmüller (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Raja Koduriról van szó.

az Intelnél nem olvassák a prohardvert, mert lehet, hogy Magyarországról kellene nekik tanács.

nem kizárt, hogy jobban járnának. :)

(#17) joysefke válasza b. (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A felvetésedre reagáltam, hogy majd az nVidia meg az intel szorosan együttműködik.

Az nV hajója nincsen az inteléhez kötve, az hogy a bányászláznak köszönhető korábbi rekord nV negyedévek után jött egy átmeneti korrekció az nem ingatja meg az nV-t semennyire sem.

Szerintem az sem ingatja meg, hogy hogy a korábbi évek teljes dominanciája után most van egy konkurens aki a mainstreamben képes versenyképes terméket fejleszteni. Az hogy az AMD-nek van versenyképes GPU-ja az még nem jelenti azt, hogy az a technikai szintjének megfelelő piaci siker lesz (80-20% jelenleg a részesedés VGA fronton) és ugye a GCN2-vel bezárólag az AMD korábban is versenyképes volt technológiai fronton, a pénzt mégis az nV zsebelte be.

(#18) Abu85 válasza b. (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intel is le tud fedni mindent. Nekik ott az Altera, csak elhanyagolták, miután megvették. Emiatt a Xilinx nagyon elhúzott, de ettől még az Intel tulajdonában van. Ezen a piacon csak magukra számíthatnak, mert a Xilinx ellen csak az Altera tud menni, senki más.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) b. válasza Abu85 (#18) üzenetére


b.
félisten

Az Epyc /Xilinx együtt most nem tudom pontosan melyik összevetéseket láttam ( 7742 vs 9282? nem biztos,) de olyan 50% kal gyorsabb az Intel féle Altera összeköttetéseknél és ha jól tudom ott még nem is a legújabb Xilinx megoldás ment ( Alveo? nem tudom ) Szóval van, de minek. Van DGPU is ennyi erővel. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) Abu85 válasza b. (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Xilinxnek sok termékskálája van, és a tradicionális FPGA-knál nincs nagy lemaradásban az Intel. Ahol gondban vannak az az ACAP-ra való reakció, az tényleg egy külön kategória, és az AMD is ezért vette meg a Xilinxet, mert alaphangot egy évtized, mire erre reagálni tudnának.

Szóval az Altera a tradicionális FPGA-k tekintetében azért még ma is nagyon erős, de az Intel elfelejtette olyan irányokba vinni a fejlesztéseket, amerre a Xilinx vitte az elmúlt években. Mert ma már a tradicionális FPGA nem feltétlenül a legjobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) b. válasza Jürgenmüller (#15) üzenetére


b.
félisten

Abszolút nem látom az ellentmondást vagy cáfolatot, vagy hogy mi nincs így abban amit te leírtál meg abban amit én.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Hellwhatever válasza Jürgenmüller (#15) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Most még. Ők se egyik napról a másikra álltak bele a földbe.

Arra gondoltam hogy anno a Nokiáról is elképzelhetetlen volt hogy bukják a telefonos piacot, aztán elég volt pár rossz döntés kulcsfontosságú dolgokban ahhoz hogy egy ekkora szereplő boruljon.

Nekem az a megérzésem hogy ez a fajta költekezés az új gyárakkal a mostani helyzetben hasonlóan visszaüthet: például most úgy tűnik hogy az egész chip biznisz csökkenés elé néz, könnyen túltermelésbe forgathatja a piacot -> kevesebb gyártó kapacitásra lesz igény, üresen állhatnak a gyárak.

A CPU-k terén már egy ideje egyre nagyobb ütemben csökken az előny a konkurenciával szemben, sehol nincs már az a megkérdőjelezhetetlen pozíció ami pár éve még fennállt.

Ehhez még ha hozzávesszük a mindenféle bizbasz üzletágat amik csak viszik a pénzt, szerintem nem elképzelhetetlen hogy ez az óriás előbb utóbb megroggyan.

[ Szerkesztve ]

(#23) 1dude válasza Hellwhatever (#22) üzenetére


1dude
aktív tag

Nokiáról sem volt elképzelhetetlen. Évről évre ugyan az volt újracsomagolva, minimális változtatásokkal.

A gyárak még jól fognak jönni. Ahogy Taiwanon csattan az ostor, a gyárak iszonyatosan felértékelődnek majd.

CPU -k terén meg mind a két oldal grafikon harcot viv, egy épkézláb desktop 5-45W CPU -ja egyiknek sincs.

(#24) borg25 válasza joysefke (#17) üzenetére


borg25
senior tag

Hozzátenném, hogy az AMD-nek a jobb CPU ellenére évekbe került, míg a részesedése elkezdett érezhetően nőni a szerver fronton. A programok Intelre voltak optimalizálva, a szoftvereket 90%-ban azon futtatták, ezért arra voltak működési óra tapasztalatok, azon tudták biztosra, hogy stabilan fog működni.
Szerintem ugyanez itt is játszik: NV-t használtak, arra optimalizáltak, azt tudják, hogy stabilan működik. Biztos drágább sokszor jobb mint a bizonytalan olcsóbb.
Ezért nem lesz az AMD-nek az se egy sétamenet, hogy részesedést vegyen el az NV-től.

(#25) Hellwhatever válasza 1dude (#23) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

"Nokiáról sem volt elképzelhetetlen. Évről évre ugyan az volt újracsomagolva, minimális változtatásokkal."

Nagyjából mint az Intel felhozatala az Alder Lake előtt. 2007-ben még hangyányit 50% felett is volt a market share-ük, ezt sikerült 4 év alatt kb. harmadolni. Innen vette át a Microsoft, a többi már történelem.

"A gyárak még jól fognak jönni. Ahogy Taiwanon csattan az ostor, a gyárak iszonyatosan felértékelődnek majd."

Egyébként igen, akár így is kijöhetnek a dologból. Ebben az esetben még az nem mindegy hogy ha csattan akkor mikor csattan illetve mikor lesznek termelésre kész a gyárak. Ettől függetlenül ez még mindig egy elég nagy külső tényező amire az Intelnek nem nagyon van ráhatása.

[ Szerkesztve ]

(#26) Reggie0 válasza borg25 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

NV-tol meg nehezebb reszesedest elvennie, mert nem szakembereket, hanem gamereket kell meggyozni es hat sok szempontbol kenyelmesebb egy NV kartya, meg ha a motorhazteto alatt nem is hasznal annyi modern megoldast, mint az amd.

(#27) Jürgenmüller válasza Hellwhatever (#25) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Meg az AMD-é most gyakorlatilag amit 2017-ben kifejlesztettek, azóta azt toldozzák foltozzák. És jönnek is a Security Bug-ok rendesen, ahogyan ez az Intelnél is volt.

(#28) Alogonomus válasza b. (#10) üzenetére


Alogonomus
őstag

A Kaby Lake fiaskója után szerintem az Intel sem szeretne külső gyártótól GPU-t használni, de az Nvidia sem szeretne egy döcögős termékben megjelenni. Több gyártó driverének a hatékony egybegyúrása komoly kihívás.
Az Intel akkor már előbb vásárolná föl szőröstül-bőröstül - valószínűleg a szövetségi kormány jogi és pénzügyi segítségével - az Nvidiát, ahogy az AMD megvette az ATI-t anno. Persze az ATI sokkal kisebb falat volt, mint a jelenlegi Nvidia lenne.

(#29) b. válasza Alogonomus (#28) üzenetére


b.
félisten

Nvidia GPU-kat használ évek óta intel. Itt a top lista. [link] AMD nagyot ment az utóbbi években a top 10 ben 1 Intel van már csak.több AMD-s/ IBM CPUval van Nvidia mint Intellel.
Nvidia piaci értéke jelenleg magasabb az Intelnél nem tudná megvenni az Intel.
Meg jensen vezetésével ilyen nem fog megtörténni. Amúgy finoman fogalmazva nem felhőtlen a két cég viszonya egymással. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Alogonomus válasza b. (#29) üzenetére


Alogonomus
őstag

AMD "nagyot menése" előtt az Nvidia volt az erősebb opció, és így az egyértelmű választás (kisebbik rossz) volt, ha már az Intel saját házon belül nem tudta megoldani a gyorsító kérdését. Ha már külső hardver kell, legalább az erősebbet építsük be.
Egyértelműen nem tudná izomból felvásárolni az Intel az Nvidiát, ezért írtam, hogy a szövetségi kormány segítségével történhetne meg. Kormányhatározattal "összekényszerítenék" a két céget, hogy egy teljes értékű céggé váljanak.
Nem lenne példa nélküli az ilyen kormányzati beavatkozás. Például nemzetstratégiai indokokra hivatkozva kényszerítik haza Kínából az amerikai cégek egyre több részlegét, pedig az amerikai cégeknek nyilván nagyon megérné Kínában maradni.

(#31) b. válasza Alogonomus (#30) üzenetére


b.
félisten

Intel mellé nincs Amd gyorsító ilyen jellegű projektben, vagy lehet félreértem amit írtál.
Jelenleg az ellenségem ellesége a barátom van, csak hogy Nvidia a saját megoldásaiba is AMD-t használ már elsősorban, így azért ez inkább Intelre igaz, kellenek neki az Nvidia termékek egyelőre.

Ezt nem teheti meg egy állam sem, főleg nem Amerikában.Persze export vagy import tilalmat létrehozhat akár egy gyártó termékeire is, ebbe került bele Intel és IBM is Kínával szemben. Az Nvidia nem számít stratégiai cégnek és nem kapott még stratégiai állami támogatást, AMD ben már nem vagyok ennyire biztos, mert jelenleg a nemzetbiztonsági központ és több állami aparátban nyertek tendert .
Ilyen beolvasztás nem történhet meg kényszerből szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Alogonomus válasza b. (#31) üzenetére


Alogonomus
őstag

Tökéletesen értetted.
Régen az Intel volt az erősebb szerver CPU, és az Nvidia volt az erősebb GPU, a csúcsszerverekhez pedig az aktuálisan legerősebb eszközöket használják. Így jöttek létre az Intel+Nvidia rendszerek. Közben megjelentek a speciális célra jobb IBM Power CPU-k, de még akkor is az Nvidia GPU volt az erősebb eszköz. Az utóbbi években viszont már egyértelműen az AMD CPU vált a legerősebbé, amit az Ampere bemutató is jelzett, amikor Jensen AMD CPU-t ajánlott az A100 mellé. Nem sokkal az Ampere piacra érkezése után pedig az AMD is bemutatta a MI200-as sorozatot, ami abból is tud profitálni, hogy az AMD CPU és AMD GPU között az AMD saját - nem nyilvános - belső adatszervezési megoldása is használható, ahogy a asztali körülmények között pedig a SAM. Onnantól kezdve pedig a piac erősebb szerverprocesszor-családja (EPYC) mellé mindenképpen egy AMD GPU (MI2xx) lett az ideális választás, mert még ugyanakkora nyers teljesítményből is többet tud kihozni egy AMD-AMD rendszer a CPU és GPU tökéletes összehangoltsága miatt. Ezért érkeznek tisztán AMD számítógépek a csúcskategóriába.

(#33) borg25 válasza b. (#31) üzenetére


borg25
senior tag

A felvásárláson kívül még létezik a fúzió is. Csak sokkal ritkább.Dönthet úgy az Intel és az NV, hogy egyesülnek. Vagy igen, Sam bácsi kicsit besegíthet a döntésben, De jelen állás szerint előbb történik meg a first conntact, minthogy ez megtörténjen.

(#34) makkmarce válasza Alogonomus (#28) üzenetére


makkmarce
őstag

izé.. azt a felvásárlást meg hogy? az nvidia 3x nagyobb cég...

okoskodom, tehát vagyok

(#35) borg25 válasza makkmarce (#34) üzenetére


borg25
senior tag

Market capacity tekintetében jelenleg. De ehhez az kellett, hogy az Intel értéke 2 év alatt 60-ról 36ra essen, az NV pedig 88ról 180ra meneteljen. Oké, utóbbi háromnegyed éve volt 2x ennyi is, de kérdés, hogy a kriptoláz csökkenésével hol áll meg az NV.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.