Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

"A másik lényeges extrája az új konzoloknak....

bekezdés....

Mind szép és jó, ééééss...

720p 30FPS-t produkálnak!

Ez jön le az átlag usernek. Még ha meg is van a lehetőség elméletben elég extrém dolgok megvalósítására az említett bekezdésben lévők miatt, azt vagy még vagy alapból nem tudják kihasználni.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2) ->Raizen<- válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az exkluzív címekben magasabb felbontást is használhatnak a NextGen konzolok, de így, hogy már az elején így indulunk hogy a bf4 900p-ben fut pl ps4-en, engem is eltántorított attól, hogy vegyek egy új generációs konzolt. A 20k/db-os játék árakról ne is beszéljünk, meg arról sem, hogy a ps4 nem tud egy csomó dolgot, amit egy jobb pc. Média tartalmak lejátszása igen minimális. Ezek az új konzolok nem fogják bírni sosem 4k-s felbontásban futtatni a játékokat. A natív 1080p is gondot okoz AA-val.

[ Szerkesztve ]

(#3) Xirtam


Xirtam
veterán

Abu ennél tökéletesebben nem tudta volna megfogalmazni:

"Összességében mindkét kategóriának megvan a maga előnye és hátránya, a vásárlás előtt csupán azt kell eldönteni, hogy az adott igényeket figyelembe véve melyik opció az előnyösebb."

(#4) Zordkaszás válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Es ezzel hol a problema?
A rakotott TV jellemzoen nem egy sebessegbajnok, nagyobb baja annak az input lag mint a 30 fps amit kap egy konzoltol.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#5) D1Rect válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

"720p 30FPS-t produkálnak!"
Abban a ~tucat játékban ami most elérhető hozzájuk.
Persze, ha tényleg lesz majd streaming előző generációs játékokból, az más.

[ Szerkesztve ]

(#6) SkyS1gn válasza D1Rect (#5) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezért írtam hogy még, biztos kihasználják, ha más nem is az exklúzívok.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezért se értettem soha a PC vs. Konzol háborút. Mindegyiknek megvan a létjogosultsága. Ok elhiszem én hogy jópár korábbi esetben egy gáz konzolportot kapnak a pc-sek, de azért nem kellene sok pc-s játékosnak vérből utálnia a konzolokat. Tisztelet a Kivételnek mielőtt megkapom hogy hülye vagyok.

Live-Die-Respawn

(#8) BlackSoft


BlackSoft
addikt

1. Az építsünk konzolverő PC-t úgy szokás mérni, hogy olyan PC-t ahol (lehetőleg 1080-ban) maxon elfut egy játék, ami által sokkal szebb lesz, mint konzolon. Ez még most is fenn áll, a PC-s játékok szebbek lesznek a next-gen konzolosnál, még akkor is, ha már nem lesz akkora különbség, mint az előző generációval szemben.

2. Kövezzetek meg, de én ugyan les*arom mit tud a shitbox meg a sony feketedoboza, a PC-n még mindig szebben tudom futtatni a játékokat, van 1080p, sőt 4K! és a 60fps (60...hahaha, inkább 120) is adott, valamint egy FPS játékot egérrel és billentyűzettel tudok irányítani. A játékokat is 10K-ért kell venni PC-re, nem 20-ért, mégis szebb...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#9) M107


M107
addikt

:R

Mind a PC s mind a Konzoloknak megvan a maga piaca.
A Pc folyamatosan fejlesztik s programozzák, update-lik, stb, még a konzolok hébe hóba kapnak egy új firmwarét vagy frissítést.
Őket a játékok gyors futtatására (hardverhez mérten), a mostani konzolok már internet elérésre (bár nem úgy mint a pc-knél megszokhattuk) s némi média lejátszásra tervezték.
A Pc-vel nem is akarnak versenyezni, általában 4-5 évente lesz majd vérbeli konzol frissítés pc pedig minden éveben többször is van (de most nem a átnevezősdi-re gondolok) bár ezt nem inden Pc-s engedheti meg magának hogy mindig a legújabb komponensekkel legyen felvértezve. (sok lové is az :K :P )

Konzolt megveszed 4-5 évig használod s veszel egy újat, össz-vissz max 200.000 Ft (pc-nél ez a 4-5 év alatt 1 milliós nagyság is lehet, ha pedig Hardcore gamer vagy felette.

UI:

S ez meddig lesz jó :

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10) syberia válasza BlackSoft (#8) üzenetére


syberia
veterán

+1 :K

https://howbad.info/

(#11) alevan válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


alevan
őstag

Az átlaguser nem tudja mi és nem érdekli a felbontás és az FPS, csak ha a marketing ezt sujkolja.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) pilóta


pilóta
nagyúr

Eleve hülyeség ezt összehasonlítani. Ugyanis ha játékra építesz PC-t, akkor egyszerűen csak a csúcs VGA, csúcs proci, csúcs minden kell bele. Ha mindezt józan ésszel költséghatékonyan csinálod, akkor meg a csúcs alatt egyel...
Pont a játék az, aminél nem nagyon tudsz megspórolni semmit, ha szépen és gyorsan kell mennie a legújabb játékoknak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A PC univerzális a konzol nem, azaz a PC-det olyanra építed amilyenre szeretnéd (pénztárcád engedi)
HA erre van igény PC, ha nincs igény konzol... lehet mérlegelni..
továbbá... az aktuális konzolok mindíg erősebbek, szebbek, jobbak voltak a PC-nél, csak hogy míg a PC-nél évente jön az új szebbjobbgyorsabb hardver addig konzol 3-4-5 évente jön....
Majd térjünk erre a kérdésre vissza 3 év múlva, mikor konzoloknál még mindíg a PS4/Xbox One lesz az aktuális csúcs, miközben PC-knél meg jó ég tudja...

(#14) D1Rect válasza BlackSoft (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Sok minden nincs konzolon, pl. cheaterek.

(#15) Jhonny06 válasza bacsis (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

"az aktuális konzolok mindíg erősebbek, szebbek, jobbak voltak a PC-nél"

wat?

[ Szerkesztve ]

(#16) Malachi


Malachi
addikt

MANTLE! lesz itt nemulass!

vagy nem lesz? hm... azért lehetne, és akkor újabb lépéssel kerülnének közelebb a PC-k a konzolok közvetlen elérésű működéséhez.

(#17) oriic válasza D1Rect (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez így nem igaz.

(#15) Jhonny06

Hát izé, valahol van benne igazság ám.

Live-Die-Respawn

(#18) 8th válasza M107 (#9) üzenetére


8th
addikt

"pc-nél ez a 4-5 év alatt 1 milliós nagyság is lehet"

Ezt a gondolatmenetet fejtsd már ki kérlek bővebben..

(#19) D1Rect válasza oriic (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Vannak cheaterek one-on meg ps4-en? :F

[ Szerkesztve ]

(#20) Jhonny06 válasza M107 (#9) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha most összeraksz egy erős i5-i7 PC-t, az még 4-5 év múlva is erősnek fog számítani. Most lesz 3 éves az i5 2500K-m és olyan, mintha tegnap vettem volna. Egyedül mondjuk a VGA-t érdemes lecserélni, de egy erős gép esetén is bőven megáll 300k felett a történet, mivel a régi VGA-t el tudod adni.

Amúgy az is vicc, hogy a nagy érv a konzolok mellett mindig az, hogy "nem akad, tök smooth tezsvírem". GTA V pl. megvan? A legtöbb helyen még 24 FPS sincs, majdhogynem szabályosan szaggat 360-on.

[ Szerkesztve ]

(#21) gianni85 válasza BlackSoft (#8) üzenetére


gianni85
veterán

nagyon sok összehasonlítási alap még nincsen. Van egy BF4 és AC4 melyek jobban is ki tudnak nézni PC-n, de mennyibe kerül az a PC?
Játékokat még mindig lehet cserélni konzolon. Én 1000 forint veszteséggel adtam túl egy AC4-en végigjátszás után, csináld meg ugyanezt PC-n, és futtasd ugyanolyan minőségben egy 130ezres PC-n. Mindkét oldal bele tud kötni a másikba, de tök felesleges.

(#22) Dominó85 válasza BlackSoft (#8) üzenetére


Dominó85
veterán

Ennyi. +1

* Péter - 06302461862 *

(#23) zolee5016


zolee5016
őstag

felesleges „konzolverő” PC-kben gondolkodni
ez így van..........: aki 2-3 éves agy fiatalabb pc-t birtokol,ami középkategória feletti tudású, annak nincs már ilyen irányú problémája.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#24) oriic válasza D1Rect (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azokon jelenleg MÉG nincs. Jogos, elnézést.

(#25) D1Rect
:K

De mint tudjuk, minden csak idő kérdése. Na de ez itt off, befejeztem. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25) D1Rect válasza oriic (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Amíg nincsenek törve feltételezem nem is lesznek. ;)

(#26) Menthirist válasza D1Rect (#19) üzenetére


Menthirist
veterán

hát előző generáción voltak. Gondolom itt sem tart majd sokáig hogy legyenek

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#27) gbors válasza pilóta (#12) üzenetére


gbors
nagyúr

dehogynem tudsz. ki / lejjebb kell kapcsolni azokat az effekteket, amik a VGA-gyártók, valamint a benchmark oldalak kedvéért kerültek a játékba :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28) BlackSoft válasza D1Rect (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát én nem igen találkoztam mondjuk BF3-ban cheaterekkel, de megvan rá a lehetőség. De ez konzolra is igaz :U

(#21) gianni85: Itt most nem arról van szó, hogy mi mennyibe kerül, hanem mi mire képes. Ha meg konzolom lenne, akkor kell hozzá egy 55"-os Sony is, ami egy "ilyen" PC ára már megint csak... És marad a 720p (jó elvileg 1080 is lehetséges már a next-gen konzolokon) meg a 30fps, és joystick BF4-ben...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29) BlackSoft válasza D1Rect (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

LOL, szerkesztés után duplázta a kommentem?! :F

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) tatararpad


tatararpad
őstag

Szerintem maga a konzolos játék egy másféle stílusú szórakozási forma mint a PC-s játék, nem véletlenül van az egyik kontrollerrel TV-re, a másik meg egérrel és billentyűzettel monitorra. Konzolnál sem azért nincs hivatalosan egér és billentyűzet mert nem lehetséges, vagy nincs igény rá, hanem azért, mert nem erre találták ki. Tényleg ahogy a cikkben is leírták (és ahogy szerintem a Valve is elfelejtette) akinek PC-re van igénye az vegyen azt, akinek konzolra az vegyen azt, de az összehasonlítgatás és versenyeztetés kicsit olyan mintha az autót és a motorkerékpárt állítanák szembe egymással: fölösleges.

(#31) coolpet válasza M107 (#9) üzenetére


coolpet
senior tag

Hmm.

Igen jo gepet rakhatsz ossze 1 misibol :)

I7-4770 ~80k
R9 280X ~80K

memo, tap haz hdd ~100K es sokat mondtam.

Megall 260-bol, es eljatszol barmivel.
Vagy veszel bele CF-nel megegy R9 280X-et, es done.

Szoval a HC gamer konfig is megall 300K alatt, de persze osszerakhatsz 1 misiert is siman :)

Nem tudom mennyi egy konzol, de hogy ha veszel jatekokat hozza(uj cimeket) mondjuk 10 db-ot,
Konzolra ~200K, PC-re ~100K

Kezd nagy lenni a kulonbseg :)

(#32) D1Rect válasza BlackSoft (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, nem igaz.
Amíg nincsenek feltörve a konzolok nem túl valószínű, hogy készül rá cheat.
Aztán most elkezdhetünk töprengeni, hogy ez bekövetkezik-e valaha, mert az előző generáció óta elég sokat tanultak az MS-nél és a Sonynál is, ráadásul sokkal szorosabb az online kapcsolat, mint a 360-ps3-nál volt.

BF3-ban nehezebb kiszúrni a cheatert, de ez nem azt jelenti, hogy nincs.

(#33) kispecek


kispecek
aktív tag

Aki játszik az konzolt vesz, aki pixeleket számol és szereti a kihívásokat az vegyen PC-t ;]
ON

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#34) M107 válasza 8th (#18) üzenetére


M107
addikt

:R

A géped hónapra kész tartása miatt ajánlott ez az összeg, (mindig a legújabbat és a legminőségibb alkatrészeket vásárolod) ebben benne van egy igazán erős gép, professzionális monitor (Tv-tuneres, médialejátszós 3D-s) , minőség billentyű, egér,s egyéb minőségi kiegészítők.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#35) antikomcsi válasza coolpet (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak úgy érdekesség képen kérdem, hogy a 4770-et hova dugod? ;]

(#36) Jhonny06 válasza M107 (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fentebb levezették, hogy 260-ból lazán összeraksz egy jó gépet, 4-5 éves távlatban valamikor félidőnél lecseréled a VGA-t, úgyhogy legyen 300 felett a kedvedért. Professzionális monitor? Ennyi erővel a konzol árába meg számolj bele egy 200k-s LCD TV-t és ugyanott vagyunk. :P

(#37) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez az írás már megint csak arra volt jó, hogy rágódjunk egy amúgy lerágott csonton.

(#33) kispecek

Na ez egy tipikusan hülye hozzászólás.Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#38) bacsis válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint a frissen megjelent konzol erősebb az akkor pont aktuális/friss PC-vel szemben :)
De mint írtam, a konzol 3-4 év múlva is ugyanazt a hardvert fogja tartalmazni míg a PC addig legalább 3 generáción túl lesz :)

(#39) ->Raizen<- válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

240k-ért is össze lehet dobni egy igen csak erős gépet! :K

(#40) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Nem ertem ezt az egesz osszehasonlitast ahogy van. Mi ertelme?
Nem hasonlitunk ossze egy versenyautot egy utcai kommersz autoval.

A PC nem jatekra lett kifejlesztve. PCs fejjel gondolkodva igen egy 116 os BMWt (122 loero) lehet hasznalni versenyautokent is. CSak kell hozza ez az amaz 10 misiert. Es meg lehet hogy jobban is huz mint a palyaauto. Es maris versenyautokent hasznalod az autot ami nem arra lett kitalalva.

Mobiltelefonalasra miert nem hasznaljuk a PCt ? mert nem arra lett kitalalva. Pedig tudsz vele mobilozni is egy kartya segitsegevel.

A fo gond eleve az osszehasonlitas. Minek?

A konzolok jatekra lettek kielezve, kitalalva. Kevesebb fagyast latni egy ilyenen mint egy PCn. Nem veletlen.
En egyik mellett sem allok. Van ez is az is. Ahogy van csavarhuzom es kalapacsom, pedig csavarhuzoval is lehet am kalapalni :D

(#41) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42) Malachi válasza Z0mbi (#40) üzenetére


Malachi
addikt

nem tudom mennyire figyeltél, de az írás arról szól, hogy felesleges összehasonlítani a konzold, meg a PC-t. :D

(#43) M107 válasza coolpet (#31) üzenetére


M107
addikt

:R

Lehet de hol a monitor, gamer egér, gamer billentyűzet.

Monitor alap lenne de nincs benne semmi xtra :

24"

[EIZO]

vagy ez

27"

[Eizo]

Video kártyából akkor legyen ,ez ha már ezt írtad : (2 Db) minimum de inkább 4 db az már olyan 400000 Ft

[vga]

Minőségi memóira de ez is csak 1866 Mhz : (50 ropi felett)

[link]

+ az egyéb kiegésztők Raid Hdd-k, Ssd-k,Nas meg sorolhatnám

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#44) BomiBoogie válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nyilván egy összetettebb tevékenységhez, ami túlmutat a játékon/filmnézésen, akár csak böngészéshez, szövegszerkesztéshez is elengedhetetlen a pécé, egy átlagjátékos meg úgysem az aktuális havi AAA címekkel játszik egy fantasztikus monitoron, szuper VGA-val, ahol minden kis árnyékot észrevesz és gyönyörködik benne.

Ezzel együtt a konzol jó dolog, megvan a maga közönsége, a géphez kevésbé értőket is szórakoztatja, gyerekekeket, asszonyokat. :D

(#40) Z0mbi
En egyik mellett sem allok. Van ez is az is. Ahogy van csavarhuzom es kalapacsom, pedig csavarhuzoval is lehet am kalapalni :D
Milyen igaz. :C

[ Szerkesztve ]

(#45) snake1977


snake1977
őstag

Meddő vita ez uraim, mint a cikkben is leírták, a konzol egy célhardver, ami fix, így könnyebb programozni közvetlen a hardvert, nézzük csak az x-box 360-ast, még a mai napig is készülnek rá komoly játékok, persze a grafikai megjelenítése már elavult, én emlékszem arra az időre amikor megjelent, és medal of honort, burnout-ot játszottam rajta, akkor még egy hasonló tudású pc többe került, mint a konzol, de az a pc ma már bizony nem állná meg a helyét, mig az x-box 360 hardverét egyre jobban kihasználva egyre szebb játékok jöttek ki rá az idők folyamán, köszönhetően a fix hardver programozásának, kihasználva a végsőkig a lehetőségeit.
A konzol gyártóknak nincs sok nyereségük magukon az alapgépeken, de nem is erre a haszonra építenek, viszont a játékokon ezt behozzák bőségesen, mig pc-n ott a warez (sajnos ez a kemény valóság) addig ezeken a konzolokon idő mire átmókolják őket, és addig a mezei user bizony veszi a drága játékokat, ahogyan azt tennie kéne mindenkinek. A pc-s/konzolos játékok között nincs nagy eltérés árban, 2-4k átlagosan, sőt néha olcsóbb is egy egy játék mint pc-n.
De visszakanyarodva a témához, manapság 200ezerből simán kijön egy gémer pc, és valószínüleg tovább is lesz használható mint egy konzol, sőt, több mindenre is jó. DE aki játszani akar, az vesz egy konzolt, leül elé, és játszik, nem telepitget össze vissza, csak élvezi a játékot, és nem azon agyal hogy mennyire vegye vissza az FSAA-t, vagy a felbontást hogy picit se szaggasson a grafika.
Mivel nem egységes a pc hardver, ott a forditó program ami "megeszi" az erőforrások egy részét óhatatlanul, sőt rengeteg mai játék sem használja ki még rendesen a 4 vagy több magot, jelen pillanatban ezért is erősebbek az intel processzorai, nyers erőben jobbak, hiába van az amd-nek 8 magos cpu-ja, ha nem használod ki gyakorlatilag az összes magot.
Nem vagyok szakember, de én így látom a konzol vs pc "harcot". :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#46) BlackSoft válasza D1Rect (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

De fel lesz törve, és szerintem előbb, mint amilyen sok idő volt a PS3/X360-at :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47) coolpet válasza antikomcsi (#35) üzenetére


coolpet
senior tag

1x Asus R9 280X-DC2-3GD5, DDR5 3GB - 3 év garancia Asus R9 280X-DC2-3GD5, DDR5 3GB - 3 év garancia
Bruttó ár:83.500.-Ft

1x Asus Z87-K C2 - 3 év garancia Asus Z87-K C2 - 3 év garancia
Bruttó ár:33.900.-Ft

1x Intel Core i7 4770 (3,4Ghz/6MB) Dobozos Intel Core i7 4770 (3,4Ghz/6MB) Dobozos
Bruttó ár:79.400.-Ft

2x Kingston 4GB DDR3 1600Mhz - 5 év garancia Kingston 4GB DDR3 1600Mhz - 5 év garancia
Bruttó ár:21.580.-Ft

1x Western Digital 1TB Sata2/Sata3 64MB - Green (WD10EZRX) Western Digital 1TB Sata2/Sata3 64MB - Green (WD10EZRX)
Bruttó ár:16.370.-Ft

1x Logitech Cordless MK330 - 2év garancia Logitech Cordless MK330 - 2év garancia
Bruttó ár:10.490.-Ft

1x Thermaltake VO700A1N3N VERSA G2 fekete ház USB3.0 Thermaltake VO700A1N3N VERSA G2 fekete ház USB3.0
Bruttó ár:11.290.-Ft

1x Cooler Master 600W Elite Power Black - RS600-ACABM4-WB Cooler Master 600W Elite Power Black - RS600-ACABM4-WB
Bruttó ár:11.390.-Ft

Részösszeg: Bruttó ár:267.920.-Ft

Igy mar jo? Van mibe beletenni :)

Monitort ne szamolj, mert az a konzolhoz sincs :)

A konzol (PS 4) argep szerint kijon 130K-bol. + 10 jatek = 330K
A PC kijon 270K-bol, + 10 jatek = 370K

Attol fugg mire akarod hasznalni, es mennyit vagy hajlando meg rakolteni.

Ennyi punktum..

UI: csak kivancsisag miatt raktam ossze, az alairasomban lathato konfig mar lassn 3 eves lesz, es akkor kerult 180K-ba. A jelenlegi legfrissebb jatekokat is gond nelkul elvisze FHD-ben, szoval...

Na udv

(#48) Dominó85 válasza BomiBoogie (#44) üzenetére


Dominó85
veterán

Végre egy normális érvelés. Én tök szerencsének éreztem magam, amikor a 76-os trolin az ülésbe huppanva a lábam telibekapott egy elfekvő PS One-t. Igaz se kontroller se semmi, de fillérekből meg lettek a tartozékok. Aki emlékszik rá, az végképp nem volt egy erőgép, de marhulni és jó társaságban szórakozni tökéletes volt vele. Ki nem xarta le hogy egy 82cm-es katódcsöves TV-n pixel halmazokból állt a Crash Bandicoot. A társaság volt a lényeg és az hogy jót szórakozzunk. És ahhoz hogy egy játék élvezetes legyen, nem feltétlenül szükségeltetik hozzá überkirály grafika. Konzolról PC-re ugorva egy pár pixeles, de örök darab, ami ma is lekötne: Halo, Carmageddon, GTA Vice City vagy akár a 3, Fallout, CoD, Mohaa stb.

Én is jó géppel rendelkezek, mégsem verem itt az asztalt, hogy fúj konzol. Az egyik inkább arra jó, hogy most már tényleg korrekt képi megjelenítés mellett a haverokkal jót marhulj. A PC meg a (játékok terén) az igényesebb játékosok terepe, akik egy FullHD monitoron nem 720p-ben szeretnének játszani. A lényeg, hogy mindegyiknek meg van a maga varázsa. ;)

(#47) coolpet
Azt a rakat f0s tápot most felejtsd el. :D Inkább egy 10-15k felárral 650-700W minőségibb Seasonic vagy Corsair. De csingacsguk belsős CM? Eh... felejtős.

Jó a konfigod, bár az az 1GB VRAM-os 6870 aligha elég egy Metro 2033 vagy Oblivion játékhoz, de akár egy GTA V-höz. Inkább szépen elfutnak rajta a gamezok FullHD-ban, de nem maxon. :N

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#49) Malachi válasza coolpet (#47) üzenetére


Malachi
addikt

én kb. arra jutottam, hogy egy mindenkori felső-közép konfig, ami az akutális játékokat kacagva viszi, és még pár évig használható is, kb. 2000 óta (mikor az első teljesen saját konfigomat vettem) monitor nélkül olyan 170-200 ezer körül van. nulláról, új alkatrészekkel, ha a régieket nem adod el.

(#50) turit válasza M107 (#43) üzenetére


turit
tag

Komoly ilyen monitorokat vennél játékra?
Olyan mintha azért vennél egy Ferrarit hogy a 20 méterre lévő kisboltba elmenj vele.

A konzolokat a többség játékra használja, egy átlagos Tv-n. Akkor mért akarod összehasonlítani a PC-vel amihez az ilyen monitorokat profi grafikus munkára veszik?

Az előttem szólókkal egyetértek , 200-300 ezerből már olyan gépet lehet összerakni ami bőven megfelel az átlag gámer igényeknek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.